Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: rozp » 25.11.2014, 21:30

Jestem rozdarty przed II tura wyborów.
Z jednej strony słysze o niekompetencji Pana Spyry. O tym, ze dał sie złapac plebanowi z Górki.
Księdza z Górki, który czuje sie Panem na swoich włościach i żyje tak jakby był XIX wieku, gdzie plebanowi wszystko wolno! Ludzie mam cheć dac swoja taczkę z podwórka i wywieżć tego księdza do lasu Mrzygłodzkiego.
To daje mi wątpliwosci czy głosować nad Panem Spyrą?

Ale czy głosowac nad kolejna kadencja Pana Śliwy?
Skoro przez 8 lat nie bylo efektów, to czy potem sie nagle pojawią?
Triumpf i Wróbel Ćwirek zadaje jakieś tam pytania( może nawet śmieszne) ale logiczne a zostają zakrzyczeni przez nie wiadomo kogo???

Erni, obrażasz człowieka który ma odwagę stanąć na przeciw Panu Śliwie.
Nazywasz go funkcjonariuszem MO:( to przykre, bo jako osoba z wyższym wykształceniem- tzw inteligent powinieneś wiedzieć że po 1990 roku Milicja to juz była nazwana Policją. To taki mały szczegół).
To, ze obrażałeś księdza z Górki to moge zrozumiec, bo ten pseudo-ksiądz sam nie wie czego chce i dla niego tylko $$$ przed oczami dają wartość. Dla mnie to nie kaplan tylko darmozjad.( w tym jednym sie zgadzamy).

A szantażowanie Admina ze sie wypiszesz z e-poreba, to juz śmiechota :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , która pokazuje jaką to zabawą w przedszkolu jest dyskusja o wyborach.. On mnie obraził i sie z nim nie bawie.
Poniosło Cie w paru twoich postach, brak Ci moze ogłady, ale staraj sie uszanowac opinie innych.

Siewierzanie podobno tez sie nienawidzą ale dla dobra wsi Siewierskiej dużo są w stanie zrobić.
U Nas odwrotnie.
Ludzie,,, czy wygra Śliwa czy Spyra od razu dobrobytu nie bedzie..

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 25.11.2014, 21:38

raflkita pisze: EDIT by Admin:
-Nie tolerujemy wypowiedzi niezwiązanych z tematem tego działu oraz ataków na osoby prywatne - autorzy takich postów niech liczą się z możliwością usunięcia z forum
-Tolerujemy obronę konieczną osób, które zostały do tego zmuszone
@ Admin
Ok rozumiem ze jak sie komus wskaze ze ocenianie kwalifikacji po domniemanym poziomie testosteronu jest bezsensem i na b. niskim poziomie, a potem upomni by nie pisac w tym dziale o kapuscie to tutaj sankcjonuje bycie wyzwanym od durnia i pierdoly...

Spoko przeciez wiedzialem ze nic mu nie zrobicie....

Ale zeby nie byc zbanowanym za wypowiedzi niezwiazane (imieslow przymiotnikowy z partykula "nie" piszemy lacznie) to mysle ze warto przypomniec:

Sa wyniki rankingu burmistrzow wojewodztwa slaskiego:

http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscy ... ,t,id.html

EDIT by Admin:
Ban dla nauczyciela j.polskiego do 29.11 na ochłonięcie

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 25.11.2014, 22:01

Pan ERNI zagalopował sie. Może ma w tym interes, może go Pan Śliwa zaangażował, Albo Pan Spyra psami na podwórku pogonił?
Nie rozumie jak człowiek posiadający domniemywam dużą wiedzę ( bo był chyba radnym), mający w głowie znajomość polityki porębskiej dał sie wciągnąć w taką dyskusje?
Nerwosolu powinien Pan sie najeść, bo agresja jaką Pan uprawia tu na forum nikomu nie służy.

Jakis wróbel czy ktoś tam inny, podkręcaja forum a Pan Panie ERNI ziejejesz ogniem jak Smok Wawelski.

Co do księdza z parafii Górka, zastanawiajce jest to, że jego owieczki nie umieją mu zaprzeczyć i powiedzieć NIE, a On czuje sie Panem u siebie,,,bo przecież jest juz tu na Górce z 25lat.

Stokrotka Kowalska
Nowicjusz

Post autor: Stokrotka Kowalska » 25.11.2014, 22:31

Choć nie jestem rodowitą Porębianką to widzę że podczas wyborów do Rady Miasta jest wielu nowych radnych. Cieszy że jest kilku młodych takich jak: Pani Andrzejewska oraz panowie Hadrych, Kucia i Cebula co może dać wiele ciekawych inicjatyw. Trochę jestem zawiedziona bo liczyłam że do rady Miasta wejdzie też Pani Skulimowska i Pan Wodziński. I jeszcze jedno. Teraz na forum tyle jadu i nienawiści a za kilka dni będziecie się poklepywali.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 26.11.2014, 08:25

wciągnąć w taką dyskusje?
Tylko taka jest, więc zaimek nie jest potrzebny. Ale masz rację- na pewno przyczyniłem się do podniesienia poziomu agresji tej dyskusji. Aż mi głupio, że się dałem ponieść.

Co do interesu, to myślę, że jednak w interesie nas wszystkich jest aby włodarzem miasta została osoba kompetentna.
Wracając do tematu: Ktoś mógłby naświetlić o co chodzi w tym niewidzialnym dyplomem p. Spyry?

rozp: akurat to, że p. Spyra w ciągu kilku lat zbudował swoją pozycję i jest ona tak mocna, że prawdopodobnie dopnie on swojego celu - należy mu się za to szacunek. To, co mi się nie podoba to że jest to pozycja zbudowana wyłącznie na negacji, proteście i podkopywaniu aktualnych władz. Same socjotechniczne taktyczki. Chcesz, to rozwinę tamat. Chciałbym usłyszeć coś konstruktywnego albo zobaczyć jakąś szczerą akcję dla dobra mieszkańców jak choćby to sprzątanie dębów radnego Roka, ale z tym jest jakoś cięźko. Plus ten układ z księdzem- to mi się zupełnie nie podoba. Jakoś zawsze mnie odrażali politycy, którzy się pod rękę prowadzali z księżmi jak ci radiomaryjni posłowie.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

/DŻÓWA/
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: /DŻÓWA/ » 26.11.2014, 10:00

erni,trafiłeś w sedno tej sprawy,ale ja widzę analogię do sytuacji sprzed 8 lat,tylko że p.Spyra(pomijając kwestie kumania się z klerem) jest teraz na miejscu p. Śliwy i raczej identycznie się zakończy,będziemy mieli nowego burmistrza a czas pokaże jaki będzie i nie oceniajmy za wczasu bo nie mamy za co.pozdrawiam

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 26.11.2014, 10:51

Wracam do Poręby po dłuższej nieobecności i zastaję wojnę porębsko-porębską. Czytam forum i jak by tak rozdać noże to drugi Grunwald. Po co wy siebie tak obrażacie? Co wam obiecali P.Spyra czy P.Śliwa, że tak warczycie na siebie? Grzebiemy w prywatnych sprawach innych a swoich problemów nie widzimy.
Na temat obecnego Burmistrza nie będę pisał i oceniał, bo każdy widzi jego działania (zresztą soczyście opisywane przez fryderyka). Natomiast po spotkaniu się z jednym z mieszkańców górki mam takie pytania: Czy to prawda, że Pan Spyra dogadał się z Panem Macherzyńskim w temacie poparcia w drugiej turze, za stanowisko v-ce burmistrza? Czy to prawda, że tak wysoką wygraną P.Spyra zawdzięcza min. Księdzu na górce, który to bardzo intensywnie prowadził kampanię wyborczą w domach swoich owieczek?

Niestety nie byłem na wyborach, ale teraz pójdę. Tylko, na kogo głosować?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 26.11.2014, 11:08

kundel: Największa burda ostatnio to była pyskówka między mną a osobami anonimowymi, które atakowały nie mój anonimowy nick, moje poglądy, ale mnie jako osobę z krwi i kości, czy z imienia i nazwiska. Mam nadzieję, że po interwencji administratora forum pokuszą się trochę refleksji. Na ten moment moi adwersarze chyba nie mogą się wypowiedzieć bo zostały chwilowo zablokowane, więc jako jedyny przy głosie uczestnik tego zamieszania przepraszam i obiecuję, że już się to nie powtórzy.
Oficjalnie przepraszam Triumpha za skierowane do niego obraźliwe słowa. Mam nadzieję, że ten epizod możemy już zostawić.

/DŻÓWA/- no tak, wychodzi na to, że każdy włodarz musi część cnoty w tym uścisku stracić. Masz rację. Ale chodzi mi o styl i proporcje.

Kto jeszcze stoi za sukcesem p. Spyry? Moi ulubieni, to dziennikarze kuriera zawierciańskiego. Jaki jest styl tego dziennikarstwa już tutaj rozmawialiśmy, nie ma co do tego wracać na razie. Czytam w artykule: http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/1889 :

" Niech władze oszczędności zaczynają od siebie – narzekają kierowcy"

A kolejny artykuł o dziwo zatytuowany:

http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2411

RYSZARD SPYRA: OSZCZĘDNOŚCI ZACZNĘ OD SIEBIE

Boję się nie tego, że do władzy wybierzecie osobę niesamodzielną bo takie podejrzenie powinno się mieć z zasady co do osoby funkcyjnej- funkcjonariusza, który całe życie wypełniał jakąś tam funkcję i raczej nie było wskazane żeby cokolwiek kwestionował lub pozwalał sobie na samodzielne myślenie. Boję się tych, którzy będą zza jego pleców pociągali za sznurki.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 26.11.2014, 11:50

pewnie musi od siebie. bo mu odbiorą cześć emerytury. Macherzynski już był burmistrzem i co jakość nie wybrano go wtedy ponownie. Nie udało mu się do rady powiatu. to teraz układziki niby z Panem Spyra. fajnie się zapowiada. Czyli teraz będziemy basen budować jak to był plany Pana Macherzynskiego.

A ksiądz z górki to nie wiem co ma obiecane ze tak działa. kościół nie powinien się wtrącać do polityki i sugerować kogo mamy wybrać!

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 26.11.2014, 12:59

kundel pisze: Czy to prawda, że Pan Spyra dogadał się z Panem Macherzyńskim w temacie poparcia w drugiej turze, za stanowisko v-ce burmistrza? Czy to prawda, że tak wysoką wygraną P.Spyra zawdzięcza min. Księdzu na górce, który to bardzo intensywnie prowadził kampanię wyborczą w domach swoich owieczek?
Niestety nie byłem na wyborach, ale teraz pójdę. Tylko, na kogo głosować?
Po jednym z spotkań p. Macherzyńskiego słyszałem, jeszcze przed pierwszą turą, że obiecał swoje poparcie p. Śliwie. Co do kościoła, to jak wiadomo jest "apolityczny" co widać bardzo dobrze po pewnym katolickim radio i telewizji. Czy o poparcie księdza zabiegał sam p. Spyra to nie wiem, ale jeżeli to inicjatywa tego pierwszego, to już nic nie poradzimy.
Co do atmosfery na forum, to niestety ale Admin trochę za późno wziął się za pilnowanie porządku. Jeszcze kilka lat temu jeszcze przestrzegano czegoś takiego jak netykieta (chociaż niektórzy twierdzili, że nic takiego nie istnieje) a teraz niestety totalna samowolka.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 26.11.2014, 13:23

mieszko: Nie chodziło mi o treść artykułu ale bardziej o to, że po samych tytułach widać- program wyborczy pisze pani z kuriera zawierciańskiego, która zajmowawła się przez ostatnie lata piarem.

Dziwna sprawa, bo z artykułu wynika, że p. Spyra przyjmie pełne wynagrodzenie a później przekaże połowę na cele dobroczynne. To by się kłócicło z tym, co ktoś pisał o groźbie obcięcia emerytury potencjalnego włodarza. Kto się lekko rozminął z prawdą?

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 26.11.2014, 16:12

Nie znam Pana Spyry i dlatego nie mogę go ocenić ani na niego głosować, nie mogę zaufać komuś kto jeszcze dla miasta nic nie zrobił, ale zdaję sobie sprawę z tego,że jeśli by wszyscy tak myśleli jak ja ,świat byłby nudny i nie byłoby zmian.Owszem jestem za zmianami tylko chciałabym aby tym wymarzonym kontrkandydatem był ktoś, kto coś już zrobił dla Poręby i wtedy byłoby rzetelne porównanie jakie są ich osiągnięcia. W obecnym przypadku jest to tylko wirtuozja słowa i dziwie się wszystkim, którzy w to tak szybko uwierzyli- to są chyba jakieś czary....Panu kandydatowi nie zazdroszczę ,porzeczkę postawił wysoko, napisał , że jest bardzo tego świadomy jaka jest sytuacja w gminie, on sobie ze wszystkim poradzi,będzie kładł nowe chodniki,budował skateparki,siłownię pod chmurką i wiele innych rzeczy... Mam tylko nadzieję,że jak wygra nie powie Ludowi Bożemu,że tu jest bieda i długi i nic nie może zrobić ,bo Śliwa zarżnął miasto???? Bo przecież jak kupujemy gospodarstwo to z inwentarzem, a on jest tego świadomy!Ja zbieram wszystkie materiały i listy,które obecnie w/w kandydat rozsyła po domach, za 4 lata wam to udostępnię ,jeśli oczywiście będziecie zainteresowani. :D

Jasnowidz
Nowicjusz

Post autor: Jasnowidz » 26.11.2014, 16:39

Widze to wyraźnie, przez następne 4 lata burmistrz Poręby będzie miał nazwisko zaczynające się na S i kończące się na A

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 26.11.2014, 17:22

irena pisze:Nie znam Pana Spyry i dlatego nie mogę go ocenić ani na niego głosować, nie mogę zaufać komuś kto jeszcze dla miasta nic nie zrobił, ale zdaję sobie sprawę z tego,że jeśli by wszyscy tak myśleli jak ja ,świat byłby nudny i nie byłoby zmian.Owszem jestem za zmianami tylko chciałabym aby tym wymarzonym kontrkandydatem był ktoś, kto coś już zrobił dla Poręby i wtedy byłoby rzetelne porównanie jakie są ich osiągnięcia. W obecnym przypadku jest to tylko wirtuozja słowa i dziwie się wszystkim, którzy w to tak szybko uwierzyli- to są chyba jakieś czary.
Cześć Irenka
Zrobię CI krótkie dossier jak chcesz głosować na sprawdzonego kandydata, który już coś zrobił dla Poręby:

- Włodzimierz Spyra - w latach 1983-2002 Burmistrz - rządził, dzielił, rozdawał stanowiska,rozgrywał przetargi jednoosobowo, zrobił bardzo wiele dla Poręby - gdybyś chciała na niego głosować to podam Ci numer kwatery.

- Jan Macherzyński - w latach 2002-2006 Burmistrz- nic konkretnego dla Poręby nie zrobił, przejął od FUM biurowiec oraz od AMW - teren po jednostce wojskowej, budżet pod jego rządami był zawsze na plusie, brak kredytów, dodatni budżet miasta,

- Marek Śliwa - w latach 2006-2014 Burmistrz - budowa hali sportowej z kredytem do 2027rok-u, powołanie straży miejskiej, zamiast policji, tylko do obsługi fotoradaru, poza tym również nic konkretnego - widocznego nie dokonał, budżet za jego kadencji do ciągły debet kasy miasta z roku na rok coraz większy - być może,aż do zarządu komisarycznego.
Jak jesteś za zamianami na lepsze Irena "WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE"

[/quote]wszystkim, którzy w to tak szybko uwierzyli- to są chyba jakieś czary.[/quote]
Irenka, to Nie czary to polityka tylko w wydaniu micro, jak nie masz pojęcia i zasad działania to wracaj do garnków
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 26.11.2014, 17:40

Nie wiesz, o czym piszesz. Oczekujesz fajerwerków w budynku o tak dużej kubaturze, opłacanego przez biedną gminę? Za co? Zresztą na dzień dobry widać też, że nigdy nie postawiłeś stopy za jego progiem, skoro twierdzisz, że budynek tylko straszy. Tak się składa, że uczęszczam do MOK-u i wiem, co się tam dzieje. Choćby w tym roku: operetka "Kraina uśmiechu", koncert Agnieszki Chrzanowskiej... Do tego spotkania organizowane przez p. Kluźniaka, pracownia Orange i koncerty młodzieży. Tylko, że trzeba wpierw się zainteresować. Chyba, że chcesz, żeby do Poręby wróciło kino? Piękna idea, ale kosztowna i niepraktyczna z racji bliskości nowoczesnego kina w Zawierciu.
No i jeszcze jeden maleńki problemik: spora część porębian ma głęboko w poważaniu kulturę, za to, podobnie jak Ty, twierdzą, że NIC się się w MOK-u nie dzieje. Otóż widzę, jaka jest frekwencja na imprezach w MOK, i to tych darmowych. Co najmniej połowa miejsc wolna, a gdy czasem od święta zdarzy się pełna sala to idę o zakład, że połowę widzów stanowią wtedy mieszkańcy sąsiednich miast. Co więcej, z tego, co pamiętam, w ostatnich latach jedynie dwie imprezy były biletowane, a wszystkie pozostałe były bezpłatne. Można zatem śmiało korzystać z kultury, tylko że jakoś nie ma na nią zbyt wielu chętnych. Jest sensowny program kulturalny, a Sala Widowiskowa została gruntownie wyremontowana, ale tacy jak Ty zawsze będą mówić, że budynek straszy.

Zgadzam się całkowicie-połowę Porębian to zwykli narzekacze,nigdy nie uczestniczą w imprezach organizowanych przez MOK i UM i dlatego nie wiedzą co i gdzie jest wyremontowane i ile to kosztowało, ta część społeczeństwa to elektorat Pana Spyry, który powiedział im,że tu nic nie ma i nic się nie dzieje. Starsi ludzie na Górce nigdy nie słyszeli,że w Porębie jest ORLIK czy nowa hala sportowa,bo po co im to wiedzieć???? Wódz powiedział,że nic nie ma i tak ma być!Dziwię się tylko ludziom młodym,że tak szybko zostali przekonani do czegoś co rozmija się z prawda.Ludzie piszą ,że nie ma chodników- zwróciłam przez ostanie dwa dni na to szczególną uwagę, całe Krzemienda i Dziechciarze nowe chodniki, cała Zakładowa nowy chodnik( choć już zarośnięty trawą i zaniedbany przez urząd!)Chopina nowy chodnik, LWP-nowy chodnik- zastanawiam się co tu jest grane...Ale cóż nie ma co gdybać i się rozpisywać ,bo i tak nikt tego nie ujrzy,lepiej pisać,że nic nie ma-zawsze krócej i treściwiej....Pan S napisał ,że był 4 lata radnym i doskonale zna sytuacje Poręby i jest gotowy do zmian,pożyjemy zobaczymy....

ODPOWIEDZ