Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Guramin18 » 24.11.2014, 23:36

Triumph pisze:@ Godfather
To ze dostaje emeryture nie ma znaczenia z punktu widzenia finansow miasta bo koszt ten ponosi zus a nie miasto... Jesli postulujesz zniesienie emerytur i w ogole odebranie emerytom ich swiadczen to od tego sa przyszloroczne wybory parlamentarne... Poki co przy galopujacym zadluzaniu naszego miasta przez pana Sliwe to wlasnie oszczednosci w kasie miasta sa wazne....
BRAWO
Prosta i zwięzła odpowiedź.
Tylko inteligencją można pokonać człowieka..........w II turze.
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 25.11.2014, 08:23

No, to tłumaczę:
dwóch obiboków, jeden emeryt w wieku czterdziestu praru lat, drugi w ogóle reprezentant klasy próźniaczej żeby przypadkiem się do roboty nie wziąć nosi na codzień sutannę. Idą sobie przez Porębę i namawiają ludzi na głosowanie na jednego z nich. I 1800 sztuk na nich głosuje. Ale to oczywiście to ja jestem nierozgarnięty, rozp.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

adams
Nowicjusz

Post autor: adams » 25.11.2014, 08:50

Czarna pisze:wiele osób nie dostrzega, że dyskredytując Pana Spyrę w ten sposób, że jadą mu po wykształceniu, Czytając niektóre posty, wyczuwa się w nich strach przed zmianą"
Nikt nie jedzie po wykształceniu tylko bezskutecznie szuka informacji potwierdzającej to "wykształcenie".
Czy oczekiwanie wiarygodności to wg Ciebie strach przed zmianą?

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 25.11.2014, 10:11

rozp pisze:
Ireno,widać, ze i Tobie udziela sie wspieranie Pana Śliwy,ale jakoś marnie ci to idzie.
8lat stracone, niby cos tam zrobione ale efektów nie widac.
Obsadzenie przez 8lat w spółkach swoich ludzi tez bedziesz uważała za "niby nic"?
Hehe, uwielbiam wpisy takich geniuszy :D Stracone lata, nie ma efektów, nie ma niczego. Kononowicz by się uśmiał. Sprytny populizm czy ślepota? Czy naprawdę nie ma efektów? Nie ma nowych inwestycji, modernizacji? Oczywiście, że różowo nie jest, ale zmartwię Cię, nie będzie cudów. Patrząc na sytuację ekonomiczną miasta cieszę się, że w ogóle coś jest. A co proponuje pan Spyra, domniemany prawnik, a w rzeczywistości wychowawca w szkółce policyjnej po administracji? Pytam: co on, jako zwykły obywatel zrobił dla tego miasta lub chociaż jakie ma osiągnięcia osobiste, które przekładałyby się na doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami, jednostkami administracji i zasobami ludzkimi?
rozp pisze:Nie bedę pisał o spółkach gminy, napiszę o naszym MOKU, gdzie tak wielki bilding powinien tętnić zyciem a tylko straszy i w środku i na zewnątrz,
Ten budynek/ośrodek miał pecha do zarządzających.
Dobrych kilka lat temu rządziła nim jedna Pani, która ludzi(pracowników) miała za nic nie wspominająć o organizowaniu jakikolwiek zajęć czy imprez.
Za rządów Pana Marka był jeden Dyrektor, który próbował coś tam działać ale nie umiał się dogadać z "UM" i chłopina zrezygnował.
Nie wiesz, o czym piszesz. Oczekujesz fajerwerków w budynku o tak dużej kubaturze, opłacanego przez biedną gminę? Za co? Zresztą na dzień dobry widać też, że nigdy nie postawiłeś stopy za jego progiem, skoro twierdzisz, że budynek tylko straszy. Tak się składa, że uczęszczam do MOK-u i wiem, co się tam dzieje. Choćby w tym roku: operetka "Kraina uśmiechu", koncert Agnieszki Chrzanowskiej... Do tego spotkania organizowane przez p. Kluźniaka, pracownia Orange i koncerty młodzieży. Tylko, że trzeba wpierw się zainteresować. Chyba, że chcesz, żeby do Poręby wróciło kino? Piękna idea, ale kosztowna i niepraktyczna z racji bliskości nowoczesnego kina w Zawierciu.
No i jeszcze jeden maleńki problemik: spora część porębian ma głęboko w poważaniu kulturę, za to, podobnie jak Ty, twierdzą, że NIC się się w MOK-u nie dzieje. Otóż widzę, jaka jest frekwencja na imprezach w MOK, i to tych darmowych. Co najmniej połowa miejsc wolna, a gdy czasem od święta zdarzy się pełna sala to idę o zakład, że połowę widzów stanowią wtedy mieszkańcy sąsiednich miast. Co więcej, z tego, co pamiętam, w ostatnich latach jedynie dwie imprezy były biletowane, a wszystkie pozostałe były bezpłatne. Można zatem śmiało korzystać z kultury, tylko że jakoś nie ma na nią zbyt wielu chętnych. Jest sensowny program kulturalny, a Sala Widowiskowa została gruntownie wyremontowana, ale tacy jak Ty zawsze będą mówić, że budynek straszy.
rozp pisze:Prezesowaniem MPWiK tez zajmuje sie osoba z poza układu?

i jak tu nie mówić o powiązaniach, znajomościach?

Panie Marku, wierzę, w Pana że może Pan jeszcze wygrać.
Niech Pan tylko zrobi porządek w tym UM.
A jak bedzie miał Pan porządnych fachowców od EU,podatków,prezesów spółek to juz pójdzie z górki.

Panie Spyra narobił Pan sobie kłoptów z tym księdzem z Górki.
Ludzie nie znoszą jak kościół im narzuca/sugeruje cos w wyborach.
Myśle, ze stracił Pan tym kilka %głosów.
Ciekawa zmiana frontu. Teraz popierasz pana Marka? Natomiast zastanawiam się, na czym ów "porządek" miałby polegać. Na wywaleniu wszystkich, którzy rzekomo nic nie robią? Jak mniemam, za to p. Spyra ma tuzin speców na podorędziu. I w ogóle wszystko pójdzie z górki, Poręba będzie rosła w siłę, a ludzie będą żyć dostatniej...

A co do księdza to po prostu kwestia elementarnej uczciwości. Ambona to potężne narzędzie polityczne. Tylko ludzie pozbawieni klasy wysługują się księżmi, aby dorwać się do stołka. Chyba, że była to osobista opinia księdza, a nie rodzaj zlecenia ze strony kandydata.
Ostatnio zmieniony 25.11.2014, 11:07 przez Stanisław, łącznie zmieniany 2 razy.

rafol
Nowicjusz

Post autor: rafol » 25.11.2014, 10:26

Sztab Śliwy ma widocznie coraz gęściej w gaciach. Skoro ponownie uruchomili (po dłuższym czasie błogiego spokoju) pierwszego orędownika, nadwornego bulteriera, znakomitego analityka i komentatora ERNIEgo.

Erni, chłopaczku jaki ty masz tupet ubliżając innym od "obiboków". Gdzie ty pieniaczu chodzisz "do roboty"? Dlaczego się tak martwisz o stan finansów w ZUSie??? Fakty są takie, że robisz z siebie człowieka pracy a wszystko synek zawdzięczasz ojcu. Gdyby nie on gdzie byś ty się podział po tej swojej rusycystyce??? I tak zażywałeś tam innych środków a nie nauki........
Co ty wypisujesz o zus-ie skoro w firmie swojego tatusia płacicie pracownikom minimalną krajową, odprowadzacie minimalne podatki i płacicie minimalny ZUS - a reszta pod stołem??????????? TO JEST UCZCIWE KRZYKACZU???????????

Napisz chociaż raz coś na tym forum konkretnie i merytorycznie (chociaż w sprawie kopalni z paroma argumentami się z tobą zgadzałem). Podsunę ci popularny temat sprawozdania RIO - co (ale powtarzam konkretnie), co o tym myślisz i jaką tutaj przyjmiesz linię obrony swojego wodza???

EDIT by MOD:
Popraw ten post albo ban. Mają rację. Chcesz się powyżywać to załóż inny temat.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 25.11.2014, 10:55

rafol: Już ci odpowiadam. Po rusycystyce (po której mam dyplom, który w odróźnieniu od kandydata Spyry chętnie mogę pokazać) gdyby nie tatuś, zostałbym pewnie obibokiem - jakimś księdzem albo milicyjnym kandydatem na burmistrza na przykład..... Dlatego tak złość mną szarpie.

Ta moja złość to zazdrość bo przecież mógłbym wzorem tamtych jeszcze bardziej się opieprzać i mieć jeszcze lepiej.

Większość twojego postu to bezpośredni chamski atak i nadaje się pod rozwagę dla moderatora. więc tak go zostawię. Chociaż wolałbym, żebyśmy się jednak porozumiewali ze wzajemnym szacunkiem bo chyba trochę tego szacunku mi się należy? Czy całkiem mi gp odmawiasz?

Bawi mnie to, że uznałeś że to jest temat o mnie. Ja nie kandyduję do fotela burmistrza, pomyliłeś obiboka.
Ostatnio zmieniony 25.11.2014, 11:31 przez erni, łącznie zmieniany 1 raz.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 25.11.2014, 11:31

erni pisze:rafol: Już ci odpowiadam. Po rusycystyce (po której mam dyplom, który w odróźnieniu od kandydata Spyry chętnie mogę pokazać) gdyby nie tatuś, zostałbym pewnie obibokiem - jakimś księdzem albo milicyjnym kandydatem na burmistrza. Dlatego tak złość mną szarpie.
Większość twojego postu to bezpośredni chamski atak i nadaje się pod rozwagę dla moderatora. więc tak go zostawię.
Bawi mnie to, że uznałeś że to jest temat o mnie. Ja nie kandyduję do fotela burmistrza, pomyliłeś obiboka.
Dzień Dobry Pani Erni
Obawiam się, że kolega RAFOL chyba trafił w TWÓJ czuły punkt bo straszysz moderatorem zamiast podkulić ogon i przyznać się, że płacisz z tatusiem najmniejszą składkę ZUS i robisz z siebie robola a martwisz się czyimś zus-em.
Twojego dyplomu zrobionego pod koniec lat 90-tych to nikt nie chce na mieście oglądać zwłaszcza teraz jak Rosja jest bee. Możesz w zamian pokazać swoje dochody roczne (pit 11) i wtedy pokażesz jakim jesteś robolem i za ile.
CO do bycia księdzem to miałeś marne szanse zostać w młodości bo się straszenie rozbijałeś z siostrą po Zawierciu, a i milicjantem również bo to nie ta epoka i czas.
Wyluzuj trochę i spójrz zawsze z dystansem na pewne sprawy.
Pozdrawiam
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 25.11.2014, 11:35

następny uznał, że to temat o mnie. Pomyliłeś obiboka. Na ten moment to temat o milicyjnym kandydacie na burmistrza i jego sutałnianym pomocniku. Ja tu jestem tylko z powodu mojego osobistego wku*****ia na taki układ.

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 25.11.2014, 11:52

nawet na okoliczność II-tury mamy poezję:
http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 25.11.2014, 13:38

erni pisze:następny uznał, że to temat o mnie. Pomyliłeś obiboka. Na ten moment to temat o milicyjnym kandydacie na burmistrza i jego sutałnianym pomocniku. .
erni - po starej znajomości .........nie szarp się z nimi , szkoda zdrowia :wink:

rafol
Nowicjusz

Post autor: rafol » 25.11.2014, 15:47

Erni, prosiłem o chociaż jedną konkretną wypowiedź a nie jakieś romantyczne wywody. Widzę, że nic z tego.

I jakże możesz pisać w godzinach ciężkiej "roboty" przy łopacie??? Ja akurat mogę, bo taką mam pracę. Trochę w nieruchomościach i idąc tym tropem: kupiłeś działkę za ładnych kilkaset tys., budujesz (jak to mówisz "własną łopatą") chatę, którą sam wyceniasz na grube miliony - a w oświadczeniu podatkowym jest że TY NIC NIE MASZ. No ewidentnie ktoś tu oszukuje, po kolei: urząd skarbowy, ZUS, pewnie też pracowników, pewnie też forumowiczów itd. A na dodatek pyskuje, że inny jest obibokiem. Daj już spokój temu forum. Bierz dyplom i pociskaj kity cyrylicą gdzie indziej. Dupa nie bulterier

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 25.11.2014, 16:06

Jeśli po tym poście ta osoba nie otrzyma bana to oficjalnie wypisuję się z forum.

Zgadzam się z Tobą. rafol otrzymał bana.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 25.11.2014, 17:43

@ Moderator

W celu zachowania rownych standardow na tym forum, bo rozumiem ze nie ma tu miejsca na osoby wyrazajace sie obrazliwie do innych, prosze o bana dla erni-go w zwiazku z tym jakich slow uzyl w stosunku do mnie po moim zwroceniu mu uwagi ze dzial polityka tego forum nie jest miejscem na reklamowanie kapusty ...

Cytaty ponizej:
erni pisze:Triumph- ...pierdoło. :-) Obrażasz markę moich ulubionych motorów
erni pisze: ok, miszczu: Imiona i nazwiska piszemy wersalikami, durniu. Tak więc Eleanor Roosevelt. Słowo Kapusta- też powinieneś pisać z DUŻEJ litery bo ma o 50 punktów więcej IQ od Ciebie
Rozumiem ze na tym forum nie ma rownych i rowniejszych ktorym mozna wiecej a jak im sie cos nie podoba zwracaja sie do moderatora i ich rozmowcy sa usuwani...

Wróbel Ćwirek
Nowicjusz

Post autor: Wróbel Ćwirek » 25.11.2014, 18:32

1. Panie burmistrzu czy rusztowania przy Domu Kultury to wyraz kompetencji, czy wiara, że od grudnia zacznie się w Porębie wiosna?
2. Czy najpierw ociepla się budynek a potem wymienia stolarkę okienną? Czy najpierw kładzie się asfalt,a potem robi kanalizację?
3. Ma Pan obiecane pieniądze dla naszego miasta - od kogo? przed wyborami,. W jaki sposób? - jeśli środki nie zostały podzielone
4. Czy załatwili to Ci sami pracownicy UM, którzy jeździli na szkolenia, podbijali delegację i szli na zakupy?
5. Ile wniosków o środki unijne Pan złożył? Ile zostało odrzuconych z powodu błędu?
6. Czy poza pochwałą jakikolwiek pracownik UM poniósł konsekwencję swojej niekompetencji?
7. Panie burmistrzu czy zalicza Pan do swoich sukcesów remont i budowę chodnika przy trasie przelotowej na Krzemiędzie, Dziechciarzach w Centrum i na Górce?
8. Czy zdąży Pan do niedzieli poinformować mieszkańców, że to nie Pana zasługa?
9. Czy to prawda, że po wygranych wyborach chce Pan zlikwidować gospodarkę komunalną?
10. Czy wygodniej się dogadać z właścicielami firm prywatnych, które są spoza naszego miasta?
11. Czy stać mieszkanców naszego miasta na utrzymywanie zarządów MPGKiM i wodociągów?
12. Ile zaoszczędzi miasto na połączeniu tych dwóch podmiotów, oraz po likwidacji straży miejskiej?

c.d.n. :twisted:

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 25.11.2014, 21:00

Triumph pisze:@ Moderator

Rozumiem ze na tym forum nie ma rownych i rowniejszych ktorym mozna wiecej a jak im sie cos nie podoba zwracaja sie do moderatora i ich rozmowcy sa usuwani...
Oooooo widzę, że na forum już nie można mówić co się myśli bo mod daje bana, no ale na układy nie ma rady, aż się boję żebym sam nie został zbanowany. Rafol popieram

EDIT by Admin:
-Nie tolerujemy wypowiedzi niezwiązanych z tematem tego działu oraz ataków na osoby prywatne - autorzy takich postów niech liczą się z możliwością usunięcia z forum
-Tolerujemy obronę konieczną osób, które zostały do tego zmuszone
Pół krwi scyzoryk.

ODPOWIEDZ