Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: irena » 24.11.2014, 18:33

erni pisze:Mógłby nie ktoś oświecić, bo sam już tego nie ogarniam. Taki prosty porębiak jak ja przychodzi w poniedziałek z roboty (sytuacja w tym momencie łatwa do wyobrażenia) . Zapieprza cały tydzień a w niedzielę pójdzie głosować na kandydata, który: (Poprawcie mi ixy):
-w wieku xx lat odszedł na emeryturę
-przepracował aktywnie przez całe swoje życie xx lat z czego oprócz unikaniem zjebki od przełożonego obowiązkiem jego było xx

I do tego co czwarty pewnie głosuje podświadomie na ś.p. Włodzimierza. Masakra.
Erni niestety z tym głosowaniem to chyba tak jest jak myślisz, a masakra to jet tutaj:

http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... #skomentuj

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 24.11.2014, 18:35

irena pisze:Tutaj nie ma co komu udowadniać i tak tego zwolennicy Pana Spyry nie słuchają, maja swoje idealia w głowie,
Ireno,widać, ze i Tobie udziela sie wspieranie Pana Śliwy,ale jakoś marnie ci to idzie.
8lat stracone, niby cos tam zrobione ale efektów nie widac.
Obsadzenie przez 8lat w spółkach swoich ludzi tez bedziesz uważała za "niby nic"?

Nie bedę pisał o spółkach gminy, napiszę o naszym MOKU, gdzie tak wielki bilding powinien tętnić zyciem a tylko straszy i w środku i na zewnątrz,
Ten budynek/ośrodek miał pecha do zarządzających.
Dobrych kilka lat temu rządziła nim jedna Pani, która ludzi(pracowników) miała za nic nie wspominająć o organizowaniu jakikolwiek zajęć czy imprez.
Za rządów Pana Marka był jeden Dyrektor, który próbował coś tam działać ale nie umiał się dogadać z "UM" i chłopina zrezygnował.
Przyszedł ostatnimi latami jako dyrektor pewien Pan z Zawiercia(którego tatuś siedzi na krześle społeczności blokowej) i chłop tak zarządzał, że radny z mojego osiedla, wziął sie na ambicje i znalazł sobie pracę w innej gminie, gdzie działa i spełnia sie dla innego miasta.

Prezesowaniem MPWiK tez zajmuje sie osoba z poza układu?

i jak tu nie mówić o powiązaniach, znajomościach?

Panie Marku, wierzę, w Pana że może Pan jeszcze wygrać.
Niech Pan tylko zrobi porządek w tym UM.
A jak bedzie miał Pan porządnych fachowców od EU,podatków,prezesów spółek to juz pójdzie z górki.

Panie Spyra narobił Pan sobie kłoptów z tym księdzem z Górki.
Ludzie nie znoszą jak kościół im narzuca/sugeruje cos w wyborach.
Myśle, ze stracił Pan tym kilka %głosów.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 24.11.2014, 18:42

erni pisze:Mógłby nie ktoś oświecić, bo sam już tego nie ogarniam
Dzis spelniam prosby wiec i oswiece:

Z punktu widzenia matematyki wybor przedstawia sie nastepujaco:
- mozna wybrac plus (mieszkancom za 4 lata bedzie lepiej), minus (mieszkancom za 4 lata bedzie gorzej) lub zero( bedzie tak samo)...

Co reprezentuje ktory kandydat?
1) W przypadku Sliwy mamy 8lat doswiadczenia ze jest minus (zadluzenie miasta, fotoradar, SM, niespelnione obietnice itd itp lista dluga) w kazdym razie z duzym prawdopodobienstwem kolejna kadencja tez bedzie minusem
2) W przypadku Spyry nie wiemy jak bedzie, moze bedzie zadluzal miasto szybciej niz Sliwa, moze wolniej a moze tak samo, ale tu przynajmniej jest jakies, chocby nawet minimalne prawdopodobienstwo plusa... Ale jest szansa ze bedzie lepiej, a w pierwszym przypadku juz wiemy ze w najlepszym przypadku bedzie tak samo zle...

erni pisze: I do tego co czwarty pewnie głosuje podświadomie na ś.p. Włodzimierza. Masakra.
Prosze nie oceniac mieszkancow swoja miara, Panie erni...

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 24.11.2014, 18:52

możesz sobie wyczyścić klawiaturę? Czy taki leniuch z ciebie że ęąćść są zbyt trudne? Nie czytam postów flejtuchów. Tej twojej bablaniny dla mnie nie ma .

Jest poniedziałek. Jutro znowu idziemy do roboty. Ogarnia mnie organiczne wkurzenie na każdego cwaniaka, który oszukał system i przed czterdziestką sobie poszedł na opieprzanie. Ktoś mi odpowie, ile lat przepracował kandydat Spyra?? (Nie mówię o Pan Włodku, którego bardzo dobrze wspominam. Niech ziemia będzie Pan lekką)
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 24.11.2014, 19:06

Oj ERNI, myślałem że jestes bardziej rozgarnięty.
Jeśli wyliczasz kandydatowi Spyrze x-lat przepracowanych.
Powinieneś mieć żal do systemu jaki działa w kraju, że pozwala ludziom z mundórówki iśc na wczesniejszą emeryturę.
Nie wypominajcie tego człowiekowi bo to śmieszny argument :lol: .
Triumph pisze:
Dzis spelniam prosby wiec i oswiece:

Z punktu widzenia matematyki wybor przedstawia sie nastepujaco:
- mozna wybrac plus (mieszkancom za 4 lata bedzie lepiej), minus (mieszkancom za 4 lata bedzie gorzej) lub zero( bedzie tak samo)...

Co reprezentuje ktory kandydat?
1) W przypadku Sliwy mamy 8lat doswiadczenia ze jest minus (zadluzenie miasta, fotoradar, SM, niespelnione obietnice itd itp lista dluga) w kazdym razie z duzym prawdopodobienstwem kolejna kadencja tez bedzie minusem
2) W przypadku Spyry nie wiemy jak bedzie, moze bedzie zadluzal miasto szybciej niz Sliwa, moze wolniej a moze tak samo, ale tu przynajmniej jest jakies, chocby nawet minimalne prawdopodobienstwo plusa... Ale jest szansa ze bedzie lepiej, a w pierwszym przypadku juz wiemy ze w najlepszym przypadku bedzie tak samo zle...
.
Triumpf bardzo fajnie to wyjasniłeś.
Myślę, że to dobry post dla tych co nie czytają ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 24.11.2014, 19:46

aaaa, no tak. Masz rację- jestem debilem. Powiedz to 1800 wyborcom, którzy jutro idą do roboty a w niedzielę zagłosują na leniucha, który zżera ich ZUS.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 24.11.2014, 19:54

ERNI nie rozumiem twojego rozżalenia w temacie wyborów?
Komu jak komu, ale tobie napewno Pan Spyra nie zabiera ZUSu.
Czy uważasz kandydata Sliwę nieskalanego i godnego na nastepne 4lata?
Ja nie do końca. Waham sie na kogo zagłosować.

Choć swoim postem Triumf troszke mi naświetlił to.
Wybory pokażą czy ja sie myliłem czy ty , czy wspólnie sie mylilismy.

niezalezny
Nowicjusz

Post autor: niezalezny » 24.11.2014, 20:13

Staram się na bieżąco śledzić wypowiedzi na forum odnośnie wyborów, nie popieram żadnej ze stron, ale postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami odnośnie obecnej sytuacji.
Zastanawia mnie, czy p. Spyra nie mając doświadczenia jest w stanie poradzić sobie w tak trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się gmina. Jego cele przy takim zadłużeniu wydaja się nie do osiągnięcia. P. Spyra posiada już mandat radnego i czy nie lepiej by było gdyby został przewodniczącym rady? Posiada większość, miałby wpływ na podejmowane decyzje, a za 4 lata, kiedy nabrałby cennego doświadczenia wystartowałby w kolejnej kadencji. Uniknęło by to ponownych wyborów uzupełniających na radnego oraz sytuacji, kiedy osoba niedoświadczona w zarządzaniu uczy się i poznaje od nowa zasady funkcjonowania miasta. Uważam, ze jego rola jak przewodniczącego rady miałaby o wiele większe znaczenie dla miasta i poprawy warunków.
Na forum pojawiają się również informacje odnośnie prywatyzacji ośrodka, zamknięcia szkol – tutaj trzeba zastanowić się, czy powinniśmy oddawać w prywatne ręce coś, co sami zbudowaliśmy, wyposażyliśmy, wyremontowaliśmy, aby ktoś (na przykład pani M.) bogacił się na tym.
Nie popieram żadnego kandydata, jednak chciałem pokazać kilka punktów, które mnie skłoniły do refleksji. Chodzi o to, żeby nie wybierać burmistrza tylko po to,żeby utrzeć komuś nosa, albo żeby tylko ktoś był nowy. Chodzi o to, żeby warunki w Porębie były lepsze. Mam nadzieje, ze w niedziele Porębianie zagłosują mądrze i decyzje będą przemyślane.

adams
Nowicjusz

Post autor: adams » 24.11.2014, 20:47

Guramin18 pisze:
adams pisze: Według mnie takie "deklarowane wykształcenie prawnicze" powinno być jednym z głównych atutów wyborczych w porównaniu do edukacji pozostałych Kandydatów, np. na stronie wyborczej powinny zostać umieszczone szczegółowe informacje na ten temat. Według Ciebie konieczne są indywidualne wycieczki jeden przystanek od Polomarket w prawo...
Witam
Porębski magistrze o nicku "adams" jeżeli dla Ciebie wykształcenie prawnicze powinno być jednym z głównych atutów wyborczych to zgadzam się z Tobą w 100%, ale tylko w przypadku jakby w Porębie było około 5 zabójstw, 20 kradzieży, 10 kradzieży samochodów, 8 rozbojów, 7 wymuszeń haraczów, 30 bójek i pobić oraz 20 uszkodzeń mienia w jednym miesiącu oraz dodatkowym elementem przemawiającym za .... byłoby jakby MKS Poręba grał co najmniej Extraklasie.
Natomiast w przypadku jak Poręba tonie w długach i kredytach oraz są zaległości w podstawowych zobowiązaniach i realizacji wykonania budżetu miasta to chyba przyznasz mi rację, iż kandydat powinien mieć wykształcenie co najmniej po SGH lub MBA lub przynajmniej AE.
Więc jak TY masz wykształcenie prawnicze to się ujawnij i podrzuć skan swojego dyplomu a jak nie to proszę wyloguj się i wyrejestruj i poczekaj 3,5 roku do następnych wyborów.
Pozdrawiam
Wykształcenie prawnicze nie jest według mnie głównym i jedynym atutem, w mojej ocenie stanowi istotny argument jakościowy w ocenie Kandydata. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji kiedy,na jakiej uczelni i na jakiej specjalizacji takie studia ten Kandydat ukończył. Studia prawnicze to na posadę Porębskiego Burmistrza jak sam zauważyłeś nawet więcej niż oczekiwany przez mieszkańców standard...
W ramach odpowiedzi na forum uzyskałem "idź do niego zapytaj", "wyrejestruj się z forum"....

Czarna
Nowicjusz

Post autor: Czarna » 24.11.2014, 22:22

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem woli walki Pana Śliwy. Czytając forum, widać ogromną determinację tak jego, jak i jego stronników. Początkowo wydawało się, że przeważają zwolennicy Pana Spyry, ale teraz widać, że są w defensywie. Niestety wiele osób nie dostrzega, że dyskredytując Pana Spyrę w ten sposób, że jadą mu po wykształceniu, po prawach emerytalnych itp., bardziej szkodzą Panu Śliwie niż jemu. Czytając niektóre posty, wyczuwa się w nich strach przed zmianą, a lejący się jad może tylko zniechęcać. Bardzo mi się nie podoba też mięso jakim nawzajem zaczynają się obrzucać użytkownicy. Drodzy forumowicze nie idźcie tą drogą.
Zgadzam się, że żaden burmistrz nie będzie w stanie uzdrowić gminy tak po prostu. Jeżeli ktokolwiek będzie chciał uzdrowić finanse gminy to będzie zmuszony podjąć bardzo niepopularne decyzje, np. darować sobie imprezy gminne, może zmienić szkoły w stowarzyszenia, może zamknąć basen, może zwalniać ludzi itp. Takie kroki zapewne poprawią sytuację finansową, ale raczej nie przysporzą zwolenników za 4 lata. Czy Panu Spyrze wystarczy charyzmy jeżeli będzie musiał takie kroki podjąć ?. Tego nie wiemy. Wiemy za to, jak zaznaczył Triumph, że wybierając Pana Śliwę w najlepszym przypadku nic się nie zmieni, bo jeżeli prze tyle lat nie potrafił podjąć niepopularnych decyzji to nie wierzę, że nagle coś się w tym temacie zmieni. A co do tej prywatyzacji ośrodka zdrowia ( chociaż uważam to za tekst mający wyłącznie dyskredytować ), to myślę, że śmiało można by założyć osobny wątek na forum, podobnie jak ze zmianą szkół w stowarzyszenia. Ciekawa jestem jak, z pominięciem całej wyborczej otoczki, odniosą się do takich pomysłów forumowicze ?. Może ktoś miał do czynienia z takimi stowarzyszeniami i wniesie tu trochę wiedzy ?. Ale to po wyborach :).

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 24.11.2014, 22:22

Widać, że tani populizm Pana R. Spyry razi już nawet ludzi spoza Poręby czego znajdujemy dowód na stronie zawiercie.naszemiasto.pl. Pozwolę sobie przekopiować :)

Tomas1979 (gość)
Ja nie jestem z Poręby, ale obiektywnie rzecz biorąc, sądzę, że hasło Spyry, iż odda 50% pensji na cele charytatywne jest moim zdaniem tanim populizmem. Tajemnicą poliszynela jest bowiem fakt, iż Pan Spyra jest bardzo dobrze uposażonym emerytowanym naczelnikiem wydziału dowodzenia w szkole policyjnej. Jak przypuszczam, otrzymuje on 6000 - 7000zł brutto emerytury, utrzymując się w 18% stawce opodatkowania. Co ciekawe - niewielu z Was zapewne wie, że służby mundurowe są nie tylko uprzywilejowane wcześniejszą możliwością odejścia na emeryturę (co akurat uważam za logiczne), ale również mogą podejmować pracę, tracąc maksymalnie 25% emerytury, podczas gdy każdy z nas przy zarobkach powyżej 130% średniej krajowej (niespełna 5 100zł brutto) miałby zawieszoną emeryturę w całości!!! To akurat uważam już za totalną niesprawiedliwość!!!
Tomas1979 (gość)
Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że zakładając, że Pan Spyra zostanie burmistrzem, zarabiałby ponad 11.000zł brutto i dodatkowo otrzymywałby ok. 4000 - 5000zł brutto emerytury!!! Gdyby to ktoś z "szeregowych" emerytów został burmistrzem - emerytura na czas sprawowania urzędu zostałaby zawieszona w całości!!! Rachunek jest więc prosty (o czym jednak większość mieszkańców Poręby nie ma najmniejszego pojęcia): burmistrz chce sobie obniżyć pensję o niespełna 3000zł brutto (50% wynagrodzenia zasadniczego, czyli zaledwie ok. 25% całkowitego wynagrodzenia z wszelkiego typu dodatkami), ponieważ w przeciwnym wypadku musiałby zapłacić fiskusowi nie 18% a 32% podatku od kwoty powyżej w zaokrągleniu 85 000zł, natomiast i tak będzie pobierał większą emeryturę od kwoty, której się zrzeknie!!! Zatem tanim populizmem Pan Spyra zjedna sobie niczego nieświadomych mieszkańców Poręby. O ile w ogóle tego dokona :)

Dla formalności ostanie oświadczenie majątkowe pana radnego:
http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/oglo ... ra2013.pdf
Swoją drogą jako radny zarobił 7.200 zł a jego radni biegają i opowiadają, że radni mają po 15 tysiaków na rok a w urzędzie to się zarabia min. 5 tys na rękę.
Ostatnio zmieniony 24.11.2014, 22:35 przez Godfather, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 24.11.2014, 22:23

erni pisze:Mógłby nie ktoś oświecić, bo sam już tego nie ogarniam. Taki prosty porębiak jak ja przychodzi w poniedziałek z roboty (sytuacja w tym momencie łatwa do wyobrażenia) . Zapieprza cały tydzień a w niedzielę pójdzie głosować na kandydata, który: (Poprawcie mi ixy):
-w wieku xx lat odszedł na emeryturę
-przepracował aktywnie przez całe swoje życie xx lat z czego oprócz unikaniem zjebki od przełożonego obowiązkiem jego było xx

I do tego co czwarty pewnie głosuje podświadomie na ś.p. Włodzimierza. Masakra.
Drogi Kolego Erni
Powiedz mi kochany czego nie ogarniasz tylko konkretnie ??? w 2-3 punktach z czym masz problem.
Co to interesuje, kto gdzie kiedy, jaka zjebka, czy TY wiesz co to są rozmowy rozwojowe w pracy.
Gość ma dzieci więc on pracują na jego emeryturę a nie Porębianie taki jest system w naszym kraju, że dzieci na rodziców,rodzice na dziadków emeryturę.
Jak masz problem z tym to się zwróć do komuchów oni są za to odpowiedzialni , u komunii byłeś w stanie wojennym to coś trochę liznołeś tego systemu więc nie siej paniki na mieście.
Jak zapieprzasz u Tatusia cały tydzień włącznie z sobotą to se w niedzielę rozpal grila i pobądź w domu z dzieciakami i se odpuść wybory może będzie z tego więcej pożytku niż miałbyś odpalać maszynę i jechać do komisji.
P.S.
Proszę CIĘ nie przywołuj imienia i nazwiska Pinoczeta bo jeszcze przyjdzie.
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 24.11.2014, 22:25

Jeśli to jest nieprawda to poproszę o rzetelne wyjaśnienia poparte konkretnymi przepisami, a nie standardowe teksty, że jest to kłamstwo, zamach stanu, pisanie przez żołnierzy Śliwy, a w ogóle to RIO coś tam, i innego typu żałosne bzdury stosowane przez sympatyków jednego z kandydatów.
Guramin18 pisze:Gość ma dzieci więc on pracują na jego emeryturę a nie Porębianie taki jest system w naszym kraju, że dzieci na rodziców,rodzice na dziadków emeryturę.
A jak ktoś nie ma dzieci to jak będzie z jego emeryturą?

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 24.11.2014, 22:52

CzubiCzabi pisze:
Padł tu głupi argument, że Pan Śliwa siedzi pod namiotem z prezesami z Poręby (swoją drogą burmistrz może mieć chyba znajomych?).

Pan Śliwa to ma samych znajomych ( patrząc na jego stronę) posłów, senatorów, europosłów, radnych sejmiku, radnych powiatu, bezradnych i Węgrów, Ukraińców nie lubi bo nigdy pod namiot nie zaprosił przez osiem lat nikogo z miasta partnerskiego Wynnyki.

A jak sprawdzimy czy to zrobił? A jeśli już na tym forum ktoś przebiegły wytropi spisek, to co z tym zrobi? Utworzy temat, że obiecanki są niespełnione? I co dalej? Nakrzyczy na Pana Spyrę i weźmie mu pieniądze z konta?:)

Sprawdzisz to sobie dziewczynko w BIP-ie w czerwcu jak Spyra złoży zeznanie za 2014 rok.
I to nie BIG Brother tylko wybory a polityka jest nie dla każdego.

Pan Śliwa natomiast też nie jest idealny (żeby nie było, że jestem stronnicza), mógł się bardziej postarać, dać szansę nowym twarzom, itd.
Mógłby to zrobić,to bardzo cenne spostrzeżenie, ale tego nie zrobił nawet na 2 lata przed wyborami , a teraz tego nie zrobi nawet za Chiny ludowe bo takim zwarciu szeregów przez giermków nie odważy się na taki krok, a nawet jakby wygrał to wprost przeciwnie będzie musiał coś z ręki wyciągnąć, aby zaspokoić wierną zwierzynę.

Po co podawać nazwiska pracowników urzędu i innych instytucji? To nie jest Pudelek, trochę kultury i zachowajcie jakikolwiek poziom.

O przepraszam Panią bardzo, bo podadzą Panią do sądu w trybie wyborczym. Pudelek jest dla Celebrytów a w Porębie celebrytów nie ma jak na razie.Był jeden celebryta Pan Grzegorz Mucha, który się 17 listopada skończył i odszedł prawdopodobnie w zapomnienie
Idę nawet dalej śmiem twierdzić, iż jak Pan Śliwa nie wygra, to jego numer tel .zniknie z komórek telefonów radnych wybranych z jego komitetu w myśl staropolskiego pozdrowienia .......umarł król niech żyje król...
Godfather pisze:
Guramin18 pisze:Gość ma dzieci więc on pracują na jego emeryturę a nie Porębianie taki jest system w naszym kraju, że dzieci na rodziców,rodzice na dziadków emeryturę.
A jak ktoś nie ma dzieci to jak będzie z jego emeryturą?
Witam

Przepraszam Cię koleżko napisz mi o czy my debatujemy dokładnie:
1 Czy my debatujemy o Śliwie i o Spyrze, którzy posiadają już dzieci pracujące na nich i ich emerytury z ich wspólnego w tej chwili odkładnia do Zus-u idzie na emerytury rodziców.?
2 Czy my rozmawiamy ogólnie o Polsce w Europie ?
BO jak o pkt.1 to już CI odpowiedziałem a jak o pkt. 2 to se poczytaj rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów o ustawie ZUS.
P.S
I z tymi emeryturami mundurowych to se też już daj spokój z pisaniem,bo one już się skończyły 2 lata temu.Kto może w mundurówce odejść i na jakich zasadach, jeszcze się zbiorę i CI odpiszę zgodnie z ustawą.
Godfather pisze:Jeśli to jest nieprawda to poproszę o rzetelne wyjaśnienia poparte konkretnymi przepisami, a nie standardowe teksty, że jest to kłamstwo, zamach stanu, pisanie przez żołnierzy Śliwy, a w ogóle to RIO coś tam, i innego typu żałosne bzdury stosowane przez sympatyków jednego z kandydatów.
No co potrzebuje Pan odpowiedzi , na który post ???
Proszę o doprecyzowanie.
Pozdrawiam

UWAGA!
Proszę nie pisać postów jeden pod drugim. Kolejny raz. Następna taka próba ostrzeżenie.
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 24.11.2014, 23:31

@ Godfather

I'm gonna make you an offer you cant refuse Yellow_Colorz_PDT_03
Godfather pisze:Jeśli to jest nieprawda to poproszę o rzetelne wyjaśnienia poparte konkretnymi przepisami
To fajne ze akurat przed 2 tura wyborow samorzadowych zauwazyles jak wyglada nasz system emerytalny. Powiem Ci wiecej - ten system sie nie zmieni czy burmistrzem zostanie jeden czy drugi. Jesli Ci sie ten system nie podoba to za rok sa wybory parlamentarne...

Obliczenia pensji netto sa proste i kazdy moze sie pobawic np tutaj:
http://www.infor.pl/kalkulatory/kalkula ... -plac.html

Jak latwo sprawdzic roznica w podatku placonym pomiedzy osoba zarabiajaca 8k a 11k miesiecznie wynosi ok 500-600zl miesiecznie - suma kolumny zaliczka na podatek podzielona przez 12 miesiecy - tak wiec jesli ktos zarabia mniej o 3k to placi mniej podatku o 500-600zl tak wiec netto zarabia mniej o 2.5k...

Ale pozwol ze dopytam o Twoja matematyke:
- roczny koszt burmistrzowania pana Sliwy dla naszego miasta to ok 140k wiec ok 11k miesiecznie
- jesli pan Spyra bedzie zarabial 11k i od tego zrzeknie sie 3k to koszt dla kasy miasta bedzie mniejszy o 3*12=36k rocznie
To ze dostaje emeryture nie ma znaczenia z punktu widzenia finansow miasta bo koszt ten ponosi zus a nie miasto... Jesli postulujesz zniesienie emerytur i w ogole odebranie emerytom ich swiadczen to od tego sa przyszloroczne wybory parlamentarne... Poki co przy galopujacym zadluzaniu naszego miasta przez pana Sliwe to wlasnie oszczednosci w kasie miasta sa wazne....

W sumie pan Sliwa dzieki burmistrzowaniu zostal milionerem (8lat razy roczna pensja ok 150k daje 1.2miliona zl) wiec moze moglby sie teraz zrzec np polowy pensji na ratowania finansow miasta...

Ja wole zeby burmistrz byl tanszy dla miasta o 36k rocznie za ta sama prace

ODPOWIEDZ