Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
adams
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: adams » 23.11.2014, 22:06

baca-24 pisze:Kiedyś prezydentem RP był elektryk i jakoś sobie poradził tym bardziej że pan Spyra ma wyższe wykształcenie prawnicze.
Elektryk sobie raczej nie poradził w powszechnej ocenie...

Na jakiej uczelni, w jakich latach Pan Spyra ukończył te "studia prawnicze"?, uzyskał jakiś tytuł?

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 23.11.2014, 22:10

Apeluje o zachowanie minimalnego poziomu dyskusji.
Nie wymagam tego do użytkownika Triumph, zresztą czego wymagać od gościa co ma nicka jak marka majtek i użytkownika Wróbelek Ćwirek czy jakoś tak, tu powód jasny - ptasi móżdżek.
Co do reszty to wierze w Was :)

Tak na marginesie to coraz częściej słyszy się o tym, że w ramach rewanżu Pan R. Spyra po ewentualnym zwycięstwie na swojego zastępce ma powołać Pana J. Mcherzyńskiego.

Mam nadzieję, że jest to żart. Okrutny żart.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 23.11.2014, 22:47

erni pisze:Triumph- idź już spać, pierdoło. :-) Obrażasz markę moich ulubionych motorów,..
a może to nawiązanie do marki bielizny? :arrow: http://www.triumph.com/pl/pl/index.html
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 23.11.2014, 23:47

@ godfather, viggen, erni

Widze ze emocje przed 2 tura sa juz naprawde wysokie...
Zauwazcie, ze ja odpowiadam tylko na Wasze sofizmaty i w ich obrebie sie poruszam. I choc przyznaje sie, tak ja takze komentuje poziom dyskusji - no bo teksty o testosteronie sa b. slabe - to przez caly czas moje posty sa tylko komentarzami do Waszych "teorii spiskowych"

Wy rzucajac teksty ad personam tylko robicie dobrze mojemu ego, bo jak mowi metodologia sztuki:
"Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami - używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika..." Za wikipedia

Zachecam wiec byscie wrocili do sedna tematu i wymieniajac argumenty o dokonanych przez 8 lat osiagnieciach dla rzecz poprawy dobrobytu miasta przekonali mnie ze Sliwa jest wart kolejnej kadencji...

Proponuje zaczac od odpowiedzi na ponizsze pytania:
Wróbel Ćwirek pisze: 1. Panie burmistrzu czy z przydomowymi oczyszczalniami będzie tak samo jak z solarami?
2. Czy pięć osób, które poparły Pana w wyborach znało protokół pokontrolny Rejonowej Izby Obrachunkowej?
3. Czy mieszkańcy Poręby przed drugą turą poznają wyniki tej kontroli?
4. Czy ukaże się w tym tygodniu wydanie "Wspólnych Spraw" bez wywiadu z Panem, za to z wynikami z RIO?
5. Dlaczego tak skrzętnie ukrywa Pan ten dokument?
6. Czy mieszkańcy dzielnicy Niwki własnym sumptem łatali dziury w asfalcie?
7. Czy Niwki już nie należą do naszego miasta?
8. Czy w ostatniej ulotce wreszcie szczerość przez Pana przemówiła - najpierw burmistrzowanie potem Poręba?

c.d.n. :twisted:
Jesli pytania pozostana bez odpowiedzi to przedstawie jakich odpowiedzi nalezaloby sie spodziewac po wlasciwie przeprowadzonym wnioskowaniu logicznym :twisted:

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 24.11.2014, 09:56

Wychodzi na to że burmistrz śliwa ma problem z projektem budżetu na 2015 r. - przewartościowany i zapewniający "życie" urzędu tylko do I półrocza !
Śliwa z uwagi na swoje zaniedbania w uchwałach dot. planowania wieloletniego naraził miasto na brak realizacji podstawowych jego zadań !
Spodziewana jest NEGATYWNA opinia o projekcie budżetu na 2015 r - a spłaty kredytów które sliwa załatwił na 2015 r. niszczą nasze miasto i jego możliwości !
To właśnie brak kompetencji i zaangazowania śliwy doprowadził do braku możliwości rozwoju naszego miasta.
Brak reakcji na nieprawidłowości RIO spowodowało że miasto staje się"bankrutem"
a z innej beczki zasłyszane na parterze urzędu : podobno halina przebiera się za fotoradar i ukryta na posesji marylki i będzie robić potajemne fotki przejeżdzającym samochodom - cel wpływ 5 milionów złotych do kasy urzędu.
podobno czyżewska zamknęła się w swoim gabinecie i nie wyjdzie dopóki gabryś nie odda pełnej flaszeczki.
Ot takie mecyje !
a na poważnie : dlaczego w pokoju wspomnianej kadrowej kwitnie handel ciuszkami ? czyżby zmiana profesji kadrowej a może jak zwykle śliwa ma gdzieś co się dzieje obok jego gabinetu - FARSA !

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 24.11.2014, 10:54

Pozostało raptem 5 dni do II tury wyborów. Niestety żaden z kandydatów nie zgłosił oficjalnie chęci debaty. To też świadczy o obawie przed konfrontacją z przeciwnikiem i trudnymi pytaniami wyborców.
A tak swoją drogą to czy obecny Burmistrz mógłby przedstawić rozliczenie Straży Miejskiej? Przecież to jest jego "dziecko" i na koniec kadencji warto by było poznać jakie są wpływy, wydatki. Ile wpływu z fotoradaru a ile z pozostałej pracy (o ile taka jest :lol: ) naszych dzielnych strażników. Czy SM spełnia choć w 1/2 swoje zadania.

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 24.11.2014, 11:50

Kolego Adams przecież jak mieszkasz w Porębie to możesz się przespacerować do pana Spyry i poprosić aby Ci pokazał te dyplomy ukończenia szkoły prawniczej a przy okazji będziesz mógł podyskutować z nim na bolące cię tematy (jak ci się nie chce iść to podjedz jeden przystanek od Polomarket i tam niedaleko mieszka)
PS.
Dobrze wiesz że je ma tylko sobie na tym forum robisz jaja.

adams
Nowicjusz

Post autor: adams » 24.11.2014, 13:22

baca-24 pisze:Kolego Adams przecież jak mieszkasz w Porębie to możesz się przespacerować do pana Spyry i poprosić aby Ci pokazał te dyplomy ukończenia szkoły prawniczej a przy okazji będziesz mógł podyskutować z nim na bolące cię tematy (jak ci się nie chce iść to podjedz jeden przystanek od Polomarket i tam niedaleko mieszka)
PS.
Dobrze wiesz że je ma tylko sobie na tym forum robisz jaja.
Według mnie takie "deklarowane wykształcenie prawnicze" powinno być jednym z głównych atutów wyborczych w porównaniu do edukacji pozostałych Kandydatów, np. na stronie wyborczej powinny zostać umieszczone szczegółowe informacje na ten temat. Według Ciebie konieczne są indywidualne wycieczki jeden przystanek od Polomarket w prawo...

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 24.11.2014, 14:38

mandarynka3 pisze:Pozostało raptem 5 dni do II tury wyborów. Niestety żaden z kandydatów nie zgłosił oficjalnie chęci debaty. To też świadczy o obawie przed konfrontacją z przeciwnikiem i trudnymi pytaniami wyborców.
A tak swoją drogą to czy obecny Burmistrz mógłby przedstawić rozliczenie Straży Miejskiej? Przecież to jest jego "dziecko" i na koniec kadencji warto by było poznać jakie są wpływy, wydatki. Ile wpływu z fotoradaru a ile z pozostałej pracy (o ile taka jest :lol: ) naszych dzielnych strażników. Czy SM spełnia choć w 1/2 swoje zadania.
Co do debaty:
http://mareksliwa.pl/odpowiedz-na-propo ... andydatow/

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 24.11.2014, 14:50

Wybory jak wybory, wszystkie chwyty dozwolone. Mówicie o dzieciach rozdających ulotki w zimną pogodę... Tymczasem dobrze byłoby, gdyby chociaż kościół był neutralny wobec polityki gminnej. Jestem generalnie zwykłym katolikiem, bez jakiegoś fundamentalizmu, i zawsze sądziłem, że przynajmniej na poziomie lokalnym kościół raczej nie bierze udziału w walce politycznej. Niestety głęboko rozczarowała mnie postawa księdza proboszcza Jerzego Kulisia, który pozwolił sobie zasugerować pożądany przez niego wybór burmistrza. Nie chodzi mi już nawet o to, że wprost zasugerował zmianę na stanowisku burmistrza, ale o sam fakt włączenia się do gry politycznej. Jest to zwyczajnie nieuczciwe, biorąc pod uwagę siłę sugestii, jaką dysponuje kościół. Wobec ostrej walki politycznej właśnie księża powinni zachować umiar i rozwagę oraz chłodzić nastroje, a nie je podsycać.
Ostatnio zmieniony 25.11.2014, 07:42 przez Stanisław, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 24.11.2014, 15:07

adams pisze: Według mnie takie "deklarowane wykształcenie prawnicze" powinno być jednym z głównych atutów wyborczych w porównaniu do edukacji pozostałych Kandydatów, np. na stronie wyborczej powinny zostać umieszczone szczegółowe informacje na ten temat. Według Ciebie konieczne są indywidualne wycieczki jeden przystanek od Polomarket w prawo...
Witam
Porębski magistrze o nicku "adams" jeżeli dla Ciebie wykształcenie prawnicze powinno być jednym z głównych atutów wyborczych to zgadzam się z Tobą w 100%, ale tylko w przypadku jakby w Porębie było około 5 zabójstw, 20 kradzieży, 10 kradzieży samochodów, 8 rozbojów, 7 wymuszeń haraczów, 30 bójek i pobić oraz 20 uszkodzeń mienia w jednym miesiącu oraz dodatkowym elementem przemawiającym za .... byłoby jakby MKS Poręba grał co najmniej Extraklasie.
Natomiast w przypadku jak Poręba tonie w długach i kredytach oraz są zaległości w podstawowych zobowiązaniach i realizacji wykonania budżetu miasta to chyba przyznasz mi rację, iż kandydat powinien mieć wykształcenie co najmniej po SGH lub MBA lub przynajmniej AE.
Więc jak TY masz wykształcenie prawnicze to się ujawnij i podrzuć skan swojego dyplomu a jak nie to proszę wyloguj się i wyrejestruj i poczekaj 3,5 roku do następnych wyborów.
Pozdrawiam
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 24.11.2014, 15:43

Tutaj nie ma co komu udowadniać i tak tego zwolennicy Pana Spyry nie słuchają, maja swoje idealia w głowie, a jak ktoś coś napisze co im jest niewygodne to szybciutko włączają się do akcji piszą byle pisać ,aby post zszedł z pierwszej strony, taka jest ich polityka,słyszałam,że jest to ustawione i z tym się zgadzam na 100%.Więc zwolennicy Śliwy nie piszcie, bo i tak nikt Was nie słucha,chodzi tylko o to aby Wasz post szybko trafił na drugą stronę, a jak poprosisz o konkrety,jakieś wyniki w działaniu pana Spyry czy Widurskiego , to brak zainteresowania i cisza, tylko najazd na Śliwę...biedny ten Porębski naród bo jak to mówi Polskie Przysłowie" bez pieniędzy bieda ale bez rozumu...."
Teraz pewnie posypia się na mnie wyzwiska, i te same argumenty:
brak chodników
agitacja dzieci w kampanię
bark środków z UE
pija ,jedzą za nasze
bark kompetencji itp itd
Jak o czymś zapomniałam to na pewno zwolennicy cudu nad Przemszą mi przypomną
PS.
Zapomniałam o najważniejszym :raport RIO -wstawcie linki, bo może ktoś o nim zapomniał

Na poparcie tego co pisałam wyżej(o celowym zrzucaniu postów) wklejam link do teatrzyku na zawiercie.naszemiasto,
tam wyraźnie zwolennik P.Spyry cieszy się ,że administrator post o komitywie Kulisia z przyszłym Burmistrzem ,zrzucił do archiwum.Proszę dokładnie przeczytać wszystkie posty i wyciągnąć wnioski,oczywiście zwolennicy Śliwy, bo opozycja nie jest zainteresowana.
http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 24.11.2014, 16:38

Triumph wybacz, nie chciałem Cię urazić po prostu taki żart. Nie jestem frontowym żołnierzem żadnego z kandydatów i za nic w świecie nie chciałbym się włączyć w tą g**no-burzę na tym forum. Szczerze mówiąc zaglądam tu czasem, ale czytam to wszystko z coraz większym niesmakiem, co prawda myślę o zruceniu kilku kg.ale sposób dyskusji tutaj grozi już poważną bulimią.
Debata kandydatów byłaby dobrym pomysłem i ciekawym widowiskiem. Czasu jest coraz mniej więc zaczynam się obawiać, że nic takiego nie nastąpi i jedyna debata jaka będzie miała miejsca to ta na tym forum prowadzona przez siepaczy obu kandydatów. Lipa...
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 24.11.2014, 17:11

Mógłby nie ktoś oświecić, bo sam już tego nie ogarniam. Taki prosty porębiak jak ja przychodzi w poniedziałek z roboty (sytuacja w tym momencie łatwa do wyobrażenia) . Zapieprza cały tydzień a w niedzielę pójdzie głosować na kandydata, który: (Poprawcie mi ixy):
-w wieku xx lat odszedł na emeryturę
-przepracował aktywnie przez całe swoje życie xx lat z czego oprócz unikaniem zjebki od przełożonego obowiązkiem jego było xx

I do tego co czwarty pewnie głosuje podświadomie na ś.p. Włodzimierza. Masakra.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

CzubiCzabi
Nowicjusz

Post autor: CzubiCzabi » 24.11.2014, 17:16

Ależ tu zabawnie. W naszej Porębie musi być faktycznie nudno, wystarczy spojrzeć na tematy na tym forum - właściciele Krokodyla, nowy gazociąg przy Konstruktorskiej i w końcu temat najważniejszy - WŁADZA (czuję się jakbym czytała o Warszawie, bo w Porębie same spiski i intrygi - może pora na paradokument o Porębie z cyklu "Dlaczego ja", albo "Nieprawdopodobne a jednak"?). Szczerze nie angażuję się w całą tą nadmuchaną dyskusję, która zapewne ucichnie maksymalnie miesiąc po wyborach, ale czytam i mój rozsądek krzyczy "Dość!". Zarówno Pan Spyra jak i Pan Śliwa nie są Bogami i ani jeden ani drugi, nie zrobi z Poręby krainy miodem i mlekiem płynącej. Ta dyskusja jest wyjątkowo bezowocna, bo każdy zagłosuje na tego, na kogo chce. Pora to uszanować, a nie pisać bzdury.

Śmieszą mnie teksty na tym forum, że Pan Spyra powywala wszystkich z urzędu i zatrudni nowe, kompetentne osoby. Owszem, zatrudni nowe osoby, ale czy aby z pewnością będą to sprowadzeni specjaliści czy po prostu nowi kuzyni, wujkowie, siostrzeńcy, itd? Swoją drogą zwolennicy Pana Spyry, którzy już wiedzą, że będą nowymi prezesami i dyrektorami powinni być bardziej dyskretni i nie mówić tego wszystkim na każdym kroku (nie będę rzucać nazwiskami, ale myślę, że zainteresowani wiedzą o kogo chodzi;)). Po drugie, Pan Spyra chyba nie wie, że zwolnienie pracownika zatrudnionego o umowę o pracę nie jest takie znowu proste (zwłaszcza dla samej zasady, że trzeba kogoś zwolnić), odprawy też kosztują. Padł tu głupi argument, że Pan Śliwa siedzi pod namiotem z prezesami z Poręby (swoją drogą burmistrz może mieć chyba znajomych?). A czy uważacie, że Pan Spyra nie będzie tego robić? Będzie, ale z innymi prezesami - jak pisałam wyżej, swoimi bliskimi:) Pan Spyra ma oddać część swojego wynagrodzenia zasadniczego (nie licząc premii) - to hojne i takie chwytliwe. A jak sprawdzimy czy to zrobił? A jeśli już na tym forum ktoś przebiegły wytropi spisek, to co z tym zrobi? Utworzy temat, że obiecanki są niespełnione? I co dalej? Nakrzyczy na Pana Spyrę i weźmie mu pieniądze z konta?:)
No i uwielbiam forumowiczów, którzy wszystko wiedzą, nawet o urzędnikach i tego co robią w swoich biurach. Ci podobno już się boją i chowają dowody zbrodni:) Zabawne to nawet:)Wychodzi na to, że nasz Urząd Miasta to taki porębski Big Brother:)

Pan Śliwa natomiast też nie jest idealny (żeby nie było, że jestem stronnicza), mógł się bardziej postarać, dać szansę nowym twarzom, itd. Nie chce mi się już rozpisywać. Sedno tkwi w tym, że każdy oczekuje mega zmian po wyborze Pana Spyry, a większość z jego argumentów mogłoby podważyć 5letnie dziecko, ale do wyborców mówi się to, co chcą usłyszeć:) Niech każdy zagłosuje na kogo uważa, a jeśli ani jeden, ani drugi Pan nie spełnia oczekiwań, zawsze można oddać nieważny głos, podkreślając tym samym chęć głosowania.

I jeszcze jedna prośba (zwłaszcza do moderatora): chyba nie powinno się tu aż tak walić nazwiskami osób postronnych, którzy nie są kandydatami na burmistrza. Po co podawać nazwiska pracowników urzędu i innych instytucji? To nie jest Pudelek, trochę kultury i zachowajcie jakikolwiek poziom. Chyba, że bawimy się w przedszkole, to chociaż się podpiszcie, skoro obrażacie innych personalnie.

A no i zawsze jest coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie, jeśli chcecie zmian, polecam pewne sprawy wziąć w swoje ręce. Jeśli się chce, to można. Zobaczymy czy tak łatwo przyjdzie Wam wtedy komentować.

ODPOWIEDZ