Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Triumph » 23.11.2014, 01:20

Jak to mowila eleanor roosevelt:
prosci i mali ludzie rozmawiaja o ludziach i rzeczach, sredni ludzie o ostatnich wydarzeniach a wielcy ludzie o ideach...

Dlatego w ogole nie dziwie sie ze Pan, Panie erni nie rozumie moich postow,
Prosze pozostac przy kapuscie...

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 23.11.2014, 01:30

Supermistrz mnie poucza: ok, miszczu: Imiona i nazwiska piszemy wersalikami, durniu. Tak więc Eleanor Roosevelt. Słowo Kapusta- też powinieneś pisać z DUŻEJ litery bo ma o 50 punktów więcej IQ od ciebie.

Podoba ci się taka dyskusja? Dla mnie to nowość i trochę słabe. Ale skoro tak ma wyglądać nowy porządek.... szczerze mówiąc- wypisuję się...
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 23.11.2014, 01:40

Ok zostawiajac kapuscianego erniego na boku...

... musimy sobie jako wyborcy - swiadomi, ze wybor ktorego dokonamy za tydzien bedzie rzutowal na nasze kolejne 4 lata dobrobytu lub dotychczasowej degrengolady - odpowiedz na pytanie zadane przez Wrobla Cwirka:

Czy naprawde chcemy widziec na stolku burmistrza kogos kto raz na 8 lat przypomina sobie o mieszkancach i to tylko wowczas jak przegra z kontrkandydatem w pierwszej rundzie duzym marginesem glosow? Czy takie wychodzienie do wyborcow raz na 8 lat moze zmienic fakt ze obecny jeszcze burmistrz zamienil nasze miasto w piramide fianansowa jak to wykazalo RIO i za co bedziemy teraz placic latami....
Dajmy za tydzien naszemu miastu szanse na zmiane i prawdziwy rozwoj i pokazmy co spotyka ludzi ktorzy zarabiaja 150tys rocznie na doprowadzeniu miasta do powaznych problemow z RIO...

abcd
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: abcd » 23.11.2014, 08:25

A mnie się nie podoba,że zwolennicy p. Spyry (tak to rozumiem) z pogardą wypowiadają się o wyborcach p. Śliwy, używając słów "taki to jest poziom wyborców Śliwy" itp itd.
Jestesmy "jednym narodem" i chociaż w Porębie proszę go nie dzielić na lepszych i gorszych.

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 23.11.2014, 10:51

Erni nie chciałbym CIę obrażać wcale, nie jest to moim celem, ale po prostu w wielu wątkach mijasz się z prawdą i na dodatek bardzo zrobiłeś się aktywny przed drugą turą. Próbujesz być elokwentny i asertywny ale CI nie wychodzi.
Napisz mi proszę jacy to wuefiści rządzą Zawierciem. PO 89-roku żaden wuefista jeszcze Zawierciem nie rządził.
Nowy porządek nie będzie tak wyglądał jak teraz to widzisz, bo jak dobrze sam wiesz, zaraz po II turze kurz opadnie potem komentarze to będzie czcze gadanie i nic z niego nie będzie wynikało dla nowych tworzących się układów.
Pozdrawiam
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 23.11.2014, 11:06

Dlaczego Pan Spyra jako radny nie oddawal czesci diety na cele dobroczynne. Tylko teraz chce oddawac czesc jako burmistrz?

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 23.11.2014, 11:07

gys0n pisze:Może właśnie teraz Śliwa dostał pstryczka w nosek i się trochę opamięta? Może to właśnie ten czas? Może powinien dostać szansę?
Przepraszam moderatorze jaki czas i komu chcesz dać drugą szansę ????? komuś, kto przez 8 lat zbudował tylko halę sportową z kredytem do do 2027 roku.

Proszę o odpowiedź z Twojej strony moderatorze, który zna dobrze Śliwę i jego jego poplecznikiem.
I proszę nie wrzucać pustych tekstów na forum tylko zająć się moderowaniem czyli tym za co bierzesz pieniążki z urzędu miasta.
Pozdrawiam i czekam na merytoryczną- konkretną na mój post odpowiedź.
Komu i za co chcesz dać szansę????

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 23.11.2014, 11:13

Na początek "cuś" na lekko.
Byłem w tym roku we Włodowicach. Poczułem się przez chwilę jak w Porębie, kiedy wójt (używając retoryki rodem
z naszego miasteczka) witał wszystkich przy największym na świecie kociołku do prażonek( o połowę mniejszy od naszego). Potem życzył wszystkim przyjemnej zabawy. Przy jednym ze stołów mieszkańcy Włodowic skomentowali to krótko" przyjemnie w gminie to jest tylko panu wójtowi" a wybory wyborami.

Triumph nie do końca zrozumiał chyba intencje wyborcze swojego lidera skoro obraża przedstawiciela biznesu.
Chyba, że zna już projekt uchwały o przejęciu za 1zł działek łączących ślepą uliczkę Mierzejewskiego z ulicą Przyszłości albo trzyma w szufladzie akty darowizny na rzecz gminy. O INNYCH KOSZTACH NIE WSPOMINAJĄC.( UNIA DA).

Przyczyny obecnej sytuacji gminy są zewnętrzne i wewnętrzne. W bólu nieukojonym, skuli niezałapania się na wyjazdy do miast partnerskich, można to zrozumieć ale jak nawet będziecie sobie z tego zdawać sprawę jak dojrzejecie ze świadomością to i tak nie będziecie się tym chwalić na mieście.
Odnośnie mgr Wf z Zawiercia chetnie służę nazwiskami: Mach, Grim, Kozieł.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 23.11.2014, 11:34

mlody pisze:Na początek "cuś" na lekko.

Odnośnie mgr Wf z Zawiercia chetnie służę nazwiskami: Mach, Grim, Kozieł.
No i tutaj tak jak w całej Polsce mądrzy Porębianie znają się na całej Polsce a nie skupiają się na sprawach Poręby.

Adwocem:

- Ryszard Mach ukończył liceum nauczycielskie bynajmniej nie ze specjalnością W-F. a to że był harcerzykiem przez 30 lat nie świadczy to że był wuefistą
- Witold Grim również nie ma skończonego W-fu na AWF - tylko studium nauczycielskie już latach 90- tych
- Marek Kozieł ma ukończone AWF w Katowicach ze specjalnością piłka ręczna i rehabilitacja
Reasumując Pan Mach rządził Zawierciem przez 3 kadencje z przerwami , raz był wiceprezydentem za Imielskiego.
Natomiast Pan Grim, który nie jest wuefistą tylko dyrektorem OSiR i Pan Kozieł który jest nominalnym wefistą nie rządził bo jest wiceprezydentem ds. społecznych również nie rządzi Zawierciem, ponieważ pod nieobecność Pana Macha Zawierciem rządzi Pan Mikuła - wiceprezydent zastępca.
Proszę zająć się sprawami bieżącymi Poręby a nie całego świata, ponieważ druga tura w Porębie a nie na świecie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MilSa
Nowicjusz

Post autor: MilSa » 23.11.2014, 11:43

Pan Śliwa dzisiaj przeszedł samego siebie. Wychodząc z kościoła młodzież rozdaje ulotki p Śliwy, ubrane w koszulki namawiające do głosowania na p Śliwę. Pytam dlaczego p Śliwa nie wspomni, że remonty w klasach to sprawa rodziców, że w klasach składki na papier toaletowy, na mydło, na papier do ksero. A w takie zimno każą młodzieży stać.
Wstyd, żenada, wstyd i jeszcze raz żenada!!!!!!!!!!!!

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 23.11.2014, 11:46

Pytanie kto zaczepił o Włodowice?
Ulica Mierzejewskiego to Poręba a porębscy biznesmeni to też Porębianie. W agitce cały czas powołujecie się na inne gminy , wcześniej napisałem jak sprytnie pomijacie obraz tych gmin budując czarny PR Poręby.
Studium Nauczycielskie to też była kuźnia kadr nauczycielskich( to już historia). Żeby nie było za dużo o Zawierciu
Macha widziałem również w roli trenera i... sędziego a Grim był trenerem żeńskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej i nie przeszkadza mi to.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 23.11.2014, 11:51

Proszę Panią to nie jest żadna i wstyd!!!! w takiej sytuacji gdy grunt się pali pod nogami i sytuacja jest dramatyczna( równica 700 głosów w I turze) żarty się skończyły. Forum jest dla wybranych a agitacja w mieście jest niestety skuteczniejsza - wtedy wszystkie ręce na pokład.
Jak to mawiał Pan Hajzer - IDŹ NA CAŁOŚĆ !!! ALBO WÓZ ALBO PRZEWÓZ.

Ponownie zachęcam popleczników Pana Śliwy co by mu podpowiedzieli i zorganizował debatę 2 kandydatów w MOK.
mlody pisze:Pytanie kto zaczepił o Włodowice?
Ulica Mierzejewskiego to Poręba a porębscy biznesmeni to też Porębianie. W agitcały czas powołujecie się na inne gminy , wcześniej napisałem jak sprytnie pomijacie obraz tych gmin budując czarny PR Poręby.
Studium Nauczycielskie to też była kuźnia kadr nauczycielskich( to już historia). Żeby nie było za dużo o Zawierciu
Macha widziałem również w roli trenera i... sędziego a Grim był trenerem żeńskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej i nie przeszkadza mi to.
Oczywiście ja wspomniałem o Włodowicach skuli tego że tam Wójtem został Policjant to i i nas mógłby zostać Burmistrzem bez patrzenia w to co robił w policji czy gonił złodziei czy parzył kawę oficerom.
Oczywiście potwierdzam że obaj byli tymi ternarami drużyn,o których piszesz ale w jaki sposób nimi się stali nie będę CI pisał gdyż ludziom z form wypaść włosy i podniosłoby się ciśnienie.
Gwoli jeszcze ścisłości Mach skończył liceum w latach 1971-74r. i jeszcze ciekawostka jest wiceprezesem PZPRęcznej.
Pozdrawiam

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 23.11.2014, 16:03

Wielu pisze tutaj że członkowie klubu „Jedność i przyszłość” nic nie robią dla miasta. Czytałam że klub ten wspierał różne inicjatywy oraz organizacje społeczne. Znalazłam nawet taki artykuł.
http://www.e-poreba.pl/viewtopic.php?f=35&t=3964

Wróbel Ćwirek
Nowicjusz

Post autor: Wróbel Ćwirek » 23.11.2014, 18:28

do erni - trunek działa i to doskonale - może więc zamiast wycinać sobie jedno pytanie odpowiesz na wszyskie za swojego Wodza? I jeszcze na te? A ponieważ dobrze mi się "pije" jeszcze przez parę dni parę pytań zadam :lol:
1. Panie burmistrzu czy z przydomowymi oczyszczalniami będzie tak samo jak z solarami?
2. Czy pięć osób, które poparły Pana w wyborach znało protokół pokontrolny Rejonowej Izby Obrachunkowej?
3. Czy mieszkańcy Poręby przed drugą turą poznają wyniki tej kontroli?
4. Czy ukaże się w tym tygodniu wydanie "Wspólnych Spraw" bez wywiadu z Panem, za to z wynikami z RIO?
5. Dlaczego tak skrzętnie ukrywa Pan ten dokument?
6. Czy mieszkańcy dzielnicy Niwki własnym sumptem łatali dziury w asfalcie?
7. Czy Niwki już nie należą do naszego miasta?
8. Czy w ostatniej ulotce wreszcie szczerość przez Pana przemówiła - najpierw burmistrzowanie potem Poręba?

c.d.n. :twisted:

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 23.11.2014, 20:13

MilSa pisze:Pan Śliwa dzisiaj przeszedł samego siebie. Wychodząc z kościoła młodzież rozdaje ulotki p Śliwy, ubrane w koszulki namawiające do głosowania na p Śliwę. Pytam dlaczego p Śliwa nie wspomni, że remonty w klasach to sprawa rodziców, że w klasach składki na papier toaletowy, na mydło, na papier do ksero. A w takie zimno każą młodzieży stać.
Wstyd, żenada, wstyd i jeszcze raz żenada!!!!!!!!!!!!
A mogę wiedzieć, dlaczego Pan Śliwa wykorzystuje młodzież (pytanie czy w ogóle pełnoletnią) do agitacji wyborczej? Skoro tak mu zależy na wygranej to niech sam rozdaje ulotki ubrany w kamizelkę. A towarzyszyć mu mogą i powinni jego radni, obecni i przyszli. Czy też może skreślili już swojego wodza i doszli do wniosku, że za przegraną sprawę nie warto marznąć?

Przy okazji ktoś mi powie (z ciekawości pytam) co jest na tej ulotce? Skanem też bym nie pogardził :)

ODPOWIEDZ