Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
MilSa
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: MilSa » 22.11.2014, 19:53

Ludzie opamiętajcie się. Jeszcze p Spyra nie wygrał, jeszcze nie zaczął rządzić a Wy już wszystko wiecie. Moim zdaniem jak wygra p Spyra rozliczymy go za 4 lata. Teraz rozliczmy p Śliwę. Co zrobił dobrze co mógł zrobić a nie zrobił a co nie zrobił. Z tego co ja wiem to p Śliwa będąc zastępcą p. Macherzyńskiego zajmował się sprawami europejskimi. Pytam co zrobił? Teraz będąc burmistrzem co? Zadajmy sobie to pytanie?Liczy się, że próbował. Jak wygra p Spyra za 4 lata my te same pytania zadamy nowemu burmistrzowi. Dajmy szansę nowym nie bójmy się zmian idźmy z postępem, próbujmy nowego. Na dzień dzisiejszy nie tracimy nic. Ale obrażając innych pomyślmy czy my jesteśmy fair. A co do zwolnień. Ja będąc pracownikiem staram się każdego dnia bojąc się zwolnienia. Jak ktoś się nie nadaje to kierownik zwalnia i te z małym stażem jak i z dużym. Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 22.11.2014, 20:18

Ludzie opamiętajcie się. Jeszcze p Spyra nie wygrał
no, nie wygrał. Kłopot w tym, że może lepiej, żeby nie wygrał? 4 lata to jak patrzę na swoje życie- zbyt dużo na zmarnowanie, Panie dwupostowy.

Zawierciem rządzą wuefiści (u nas też się zdarzyło ;-) ) I to nawet rozumiem- są to ludzie pełni testosteronu, nastawieni na sukces. Ale to: http://spkce.nazwa.pl/index2.php?id=303 ??? :-) ) (dzięki Porebianinn za olśnienie :-) )
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 22.11.2014, 20:40

Może właśnie teraz Śliwa dostał pstryczka w nosek i się trochę opamięta? Może to właśnie ten czas? Może powinien dostać szansę?

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 22.11.2014, 20:54

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 22.11.2014, 21:31

Warto wspomnieć że dzialania m.śliwy doprowadzily do nadzwyczajnie trudnej sytuacji finansowej miasta.
Przesuniecie platności kredytów na lata/rok 2015 spowodowaly że miasto nie może zrealizować zadnych zadań !! wszystko biorą banki !!! Grunty zajęte prze banki !!
Umowy jaki zaczał zawierać śliwa są na 3-miesiące do 6-miesięcy - np. energia elekt. czy zapewnienie komunikacji miejskiej. Facet tak zachłysnął się swoim geniuszem że wymyslił sobie że papier wszystko przyjmie. Ale teraz jest pod górkę nawet skarbniczka Ilska (tego gościa od zawiercia) nie pospisuje bo się pogubiła a i w budżecie poukrywane są niektore rzeczy czego nowa rada może nie dostrzec. Potrzeba nowego spojrzenia i racjonalnego zorientowania się w mozliwościach miasta !
Dochody z mandatow na 3 miliony złotych nie pomogą miastu bardziej niż niz racjonalne podejście do jego problemów.
Brak zapewnienia komunikacji miejskiej,
brak zapewnienia inwestycji miejskich w tym termomodernizacji Moku - uchylona uchwala przez RIO
brak zapewnienia funkcjonowania szkół - opoźnienia w wynagrodzeniach i świadczeń dla ZUSu
brak zapewnienia funkcjnowania komunikacji miejskiej !! brak środkow
brak zapewnienia energii elektrycznej dla miasta
ZAPEWNIENIE WYNAGRODZENIE DLA SIEBIE I URZĘDNIKÓW URZĘDU !
Dzieki Marku za styl zarządzania miastem !
Rooooosnący dług miasta - strona bip urzędu miasta i brak realizacji zalecen organów kotroli typu NIK czy RIO - wynika że ŚLIWA MA NASZE MIASTO GŁĘBO W D.... IE !!! Dla niego liczy się tylko kasa do własnej kieszeni - smutne :(

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 22.11.2014, 21:48

Śmiać się chce jaki płacz i lament o pana Śliwę. Przecież nikt w czepku się na rządzenie nie urodził. Już zaczynają się fałszywe oszczerstwa choć jeszcze nie było posiedzenia Rady Miasta, już „żołnierzyki” pana Śliwy wymyślają personalne zmiany i szukają byle co by oczernić innego. Panie porebianin miałem pana za innego człowieka ale domyślam się kim pan jest i powiem ze nie ma pan honoru i nie dziwię się ze pana nie wybrali na radnego. Lament tutaj to głównie popleczników p. Śliwy bo zabolało ich to że nowy burmistrz zrobi audyt a przy okazji mogą wyjść dodatkowe nieprawidłowości i przez to wiele osób boi się o swoją dupę i tak walczą aby pan Sliwa został jeszcze jedną kadencje.
I jeszcze jedno 12 lat temu też po wyborach kiedy przegrał pan W. Spyra to mówili że po roku się wszystko rozwali bo Porębą będzie rządził nauczyciel i chłopek z Niwek. Kiedyś prezydentem RP był elektryk i jakoś sobie poradził tym bardziej że pan Spyra ma wyższe wykształcenie prawnicze.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 22.11.2014, 21:53

Fryderyku, może trochę konkretniej? Na przykład:
Grunty zajęte prze banki !!
Podaj gdzie te grunty. Może mieszkańcy, którzy tak jak PEWIEN RADNY ;-) wożą śmieci do lasu, zdecydują się na zagospodarowanie w tym celu zajęty przez bank grunt. ???
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 22.11.2014, 22:00

erni pisze:Kłopot w tym, że może lepiej, żeby nie wygrał? 4 lata to jak patrzę na swoje życie- zbyt dużo na zmarnowanie, Panie dwupostowy.

Zawierciem rządzą wuefiści (u nas też się zdarzyło ;-) ) I to nawet rozumiem- są to ludzie pełni testosteronu, nastawieni na sukces.)
W sumie wcale sie Panu nie dziwie, Panie erni, na kogo Pan glosuje... Jesli ocenia Pan zdolnosci/kwalifikacje osob czy tez sens tresci posta po ilosci postow czy po ilosci domniemanego testoneronu to zaprawde nie dziwie sie ze jest pan wyborca Sliwy...

Jeszcze bardziej podoba mi sie Panska matematyka - 4 lata na "potencjalne zmarnowanie" to zbyt duzo, ale pewne zmarnowane 8 lat+4 na kolejna zalosna kadencje ukladow i degrengolady miasta jest ok. Oj chyba zyje Pan w innej czasoprzestrzeni ze przyjmuje Pan 12 lat rujnowania miasta jako cos lepszego od 4 lat szansy na zmiane obecnej ruiny...

Gratuluje jeszcze raz...tego wlasnie spodziewalem sie po wyborcach Sliwy

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 22.11.2014, 22:04

erni pisze: moje 3 grosze w sprawie co do kandydata Spyry:

Ktoś pisze, że burmistrz Śliwa uczył się, powiedzmy samorządności a odmawia się prawa do nauki Panu Spyrze. Moje zdanie: Uczyć się trzeba. Ale nauka kosztuje. Powie o tym nawet glazurnik, jeśli pierwsze kafelki będzie trzeba skuć bo są schrzanione. Koszt nauki p. Spyry poniesiemy My. I tutaj problem: czy ew. porażkami będzie się przejmował emeryt, który ma tą pewną swoją ciepłą emeryturkę? Myślę, że jest duże niebezpieczeństwo, że jako emeryt burmistrzowanie będzie traktował jak wędkowanie- z chlebkem.
erni i dlatego p. Śliwa musi zostać dalej burmistrzem, bo będzie taniej? To może trzeba przepchnąć przez Radę Miasta uchwałę o dożywotnim pełnieniu obowiązków przez obecnego burmistrza? Idąc takim tokiem rozumowania, to obecny kandydat PIS, pan Duda, niech lepiej nie kandyduje na urząd Prezydenta RP, bo jego nauka będzie kosztować nas podatników.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 22.11.2014, 22:31

Avalon: no i widzisz za to lubię to forum że są tacy inteligentni ludzie jak Ty, którzy potrafią czytać coś, co napisał ktoś inny niż oni sami :-)
i tutaj wyciągnę drugi post z linku, który podesłał Porebianinn :

los (gość)
Panie Spyra powiem Panu szczerze: Pan jest poczciwy człowiek ale wdepnął pan w g...no, takie układy Panu po co? zamiast wypoczywać z zoną w ciepłych krajach to pan kopie się z Porębiakami, a niech mi pan wierzy, ta ludność potrafi wyciągną brudy z dziada pradziada, po co Pan słuchał kapłana K ,zawsze trzeba mieć Panie Spyra swój rozum...pozbył się Pan układów policyjnych a wszedł w Kościół(nie wiem co gorsze)

To jest delikatnie w innym temacie. Ale ponawiam pytanie: jak bardzo będzie zależało na Naszym Mieście PORĘBIE emerytowi, który może w każdym momencie wszystko zlać bo listonosz jest za rogiem???

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 22.11.2014, 22:45

erni pisze:Ale ponawiam pytanie: jak bardzo będzie zależało na Naszym Mieście PORĘBIE emerytowi, który może w każdym momencie wszystko zlać bo listonosz jest za rogiem???
Z przyjmnoscia odpowiadam na Panskie pytanie poprzez ten link:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_ ... _net_worth

Jest to lista prezydentow usa wg wielkosci ich majatku - jak po niej widac najwieksze nazwiska znane kazdemu sa wsrod najbogatszych, tak wiec Panska "teoria" zakladajaca ze skoro ktos ma inny dochod to mu nie zalezy jakos sie nie sprawdza w ponad 200 letniej historii...

Zreszta podobnie jak Panskie "teorie" o kwalifikacji na burmistrza po domniemanym poziomie testosteronu danej grupy zawodowej....

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 22.11.2014, 23:25

Ernie
Nie pieprz po czasie gupot. Mogłeś być na jakimś spotkaniu Śliwy i go zapytać, a nie teraz dywagować i głupio pisać.
Zrobiłeś to.?
Jak cię widzę z rodziną na Porębie albo w galerii na Dąbrówce albo na 3 Stawach to nie widać po Tobie i rodzinie abyś Ty poniósł jakieś koszty czyjejś nauki. Nie rób z siebie biedaka i idioty. Daj się komuś wykazać bo Ty jak byłeś prostym radnym to Ci nikt nauki nie zabraniał bo miałeś bogatego Tatusia.
Także jak piszesz to pisz z rozwagą.Do kościoła to nie wiem czy chodzisz na pokaz czy nie ale jest napisane " ...po owocach go po znacie...." więc daj młodemu się sprawdzić jak kiedyś tobie też dali i zaufali.
Na Twoim miejscu i wszystkich to apelował bym raczej o frekwencję w II turze, choć wiadomo że im mniejsza tym Śliwka będzie miał przewagę. I nie pisz co ktoś robił porze pól życia , tylko napisz jakim Ty jesteś pracodawcą i partnerem biznesowym.
Bo jak to było za komuny mówione "... co było a nie jest nie pisze się w rejestr...." i pamiętać o tym musisz i Ty i kandydaci bo NIC NIE JEST DANE NA ZAWSZE.
Ty piszesz jak głupi, że rozumiesz I turę - fotoradar , SM - to co TY rozumiesz , chyba tylko to jak ci kasę przelewają za sprzedany beton.
We Włodowicach po raz drugi policjant został wójtem w i to już w I turze a tu czytam następnego idiotę o nicku porębianin, że w Porębie lekka przesada a we Włodowicach nie.
Od razu widać stronniczość i czarny pijar.
Pozdrawiam
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 22.11.2014, 23:51

Jak cię widzę z rodziną na Porębie albo w galerii na Dąbrówce albo na 3 Stawach to nie widać po Tobie i rodzinie
No i d_pę masz.

Na 3ch stawach nie byłem z 5 lat. W weekendy zapierd@lam na budowie i ciężko mnie zauważyć inaczej niż z łopatą w łapie.Masz mi tak na prawdę coś do zarzucenia?

Ale skoro o slkepach, to:

Moje ulubione towary- biedrona: jarmuż - jedzcie, ma najwyższe ANDI index. superzdrowe. Jest w dużych torbach zaraz przy wejściu. Kiedyś jechałem na robotę i kupiłem taki worek. Pojadłem na surowo :-) http://www.wholefoodsmarket.com/healthy ... andi-guide

Lidl- Braesola: mmm to tak fajnie pachnie, że :-)

Guramin18: próbujesz mnie trochę obrazić w sprawie tego betonu. Jeśli będziesz chciał ferować jakieś tego typu sądy to proszę zasięgnij zdania albo skontaktuj sie z kompetentnymi osobami bo od początku działalności, czyli od ponad 30 lat http://www.probud.pl wspiera wszelkie inicjatywy na rzecz miasta.

Wydaje mi się, że mogę zabrać głos w dyskusji. To, co mówię, to tylko opinia. W końcu to forum dyskusyjne a nie agitacyjne.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 23.11.2014, 01:00

@ erni

Jejku!!! Erni natlukles ponad 600 postow ale wartosc ich tresci zerowa.... Moze lepiej wyjdz na spacer zamiast zasmiecac to forum...

My tu piszemy dlaczego Sliwa psuje od lat to miasto i czemu jak go nie zmienimy to nadzieji na przyszlosc nie bedzie, a Ty piszesz o kapuscie!!! O kapuscie!!! To jest dla Ciebie wartosc zmieniaja poziom zycia i determinuja Twoja egzystencje - kapusta!!!!
Ech poziom wyborcow Sliwy....

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 23.11.2014, 01:09

Triumph- idź już spać, pierdoło. :-) Obrażasz markę moich ulubionych motorów,.

Widzę, że chłopaki tak koło 4 AM będą czytać regulamin forum. Pokolenie buntu.

ODPOWIEDZ