Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 166
Rejestracja: 06.11.2010, 13:52

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Porebianinn » 20.11.2014, 17:59

Czemu to akurat Pan Mucha przegrał na Przemysłowej i to dość bolesnie?
Tu masz racje, przyznam ze pan Mucha jako jedyny działał, inni tylko podnosili raczke,, pisze irena,

Po przejrzeniu podsumowanie Ireny tylko jedno stwierdzenie ciśnie się na usta NIE WARTO BYĆ TYLKO CELEBRYTĄ :lol: (przynajmniej w realiach Poręby bo w Warszawce raczej tak). 4 lata uczestniczenia w spotkaniach, poza tym to raczej zero dokonań.Wyborcy podsumowali.
pisze mandarynka 3

Witam. No właśnie jak się czyta posty na tym portalu to można dowiedzieć się np. że radny Mucha podczas pracy w Radzie Miasta: załatwił 2 samochody dla Poręby, radiostacje dla strażaków, zorganizował kolorowanki i wycieczki dla dzieciaków, szkolenia dla nauczycieli, koncerty dla mieszkańców, turnieje w piłkę dla strażaków i siatkę dla policjantów, sprzątał ze strażakami Park Strażaka i co? Został wrzucony do jednego wora z wszystkimi radnymi, a który zrobił chociaż połowę tego? Tacy właśnie jesteśmy, nie oceniamy ludzi i ich dokonań tylko potrafimy narzekać i wytykać błędy. A co do ponownego wyboru do Rady to przegrał chyba dlatego, że nie chodził z dziećmi jak misjonarz po blokach i nie obiecywał nie wiadomo czego. Myślę, a nawet jestem pewien, że trudno będzie nowym radnym zrobić przynajmniej połowę tego co on zrobił. Morał taki, że nie warto się angażować, lepiej ludziom makaron na uszy nawijać, a prędzej zyska się ich przychylność. A i jeszcze jedno, podobno po zlikwidowaniu Posterunku Policji to min dzięki jego staraniom do Poręby przyjeżdżali policjanci z Katowic.
Ostatnio zmieniony 20.11.2014, 21:03 przez Porebianinn, łącznie zmieniany 3 razy.

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 12.11.2014, 16:12

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: irena » 20.11.2014, 18:11

Powiem Panu czemu przegrał Mucha, bo mamy takich inteligentnych wyborców jak mandarynka3, przeczytała post i zrozumiała,że Mucha to uczestniczył tylko na okrętkę w różnych spotkaniach, a to że on był ich organizatorem to do niej nie dotarło!Szkoda dyskusji, Mucha teraz pewnie siedzi w domu i śmieje się z tej całej czeloty- oczywiście ma rację . Dietę odpracował solidnie i to się dla mnie liczy, a to że nie pajacował jak misjonarz chodził po domach i jeszcze ciągał swoje dzieci(nie wiem czy je ma) to tylko świadczy o jego poziomie inteligencji. OK.Muchę mamy jednak z głowy.Czkam dalej na rozliczenie Widurskiego następnego zasiedziałego radnego???Co zrobił przez np:ostanie 8 lat? Z tego co się orientuje to stary pracownik energetyki? pomógł coś miastu w tej dziedzinie?

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 09.05.2011, 18:55

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mandarynka3 » 20.11.2014, 18:14

Podobno !!! Podobno to dzięki Spyrze przyjeżdżali :lol: więc które "podobno" jest prawdziwe? Podobno w czasie wyborów widzieli UFO nad Porębą i pomieszało ludziom w głowach :lol:

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 16.11.2010, 21:11

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: rozp » 20.11.2014, 18:23

Porebianinn pisze: Po przejrzeniu podsumowanie Ireny tylko jedno stwierdzenie ciśnie się na usta NIE WARTO BYĆ TYLKO CELEBRYTĄ :lol: (przynajmniej w realiach Poręby bo w Warszawce raczej tak). 4 lata uczestniczenia w spotkaniach, poza tym to raczej zero dokonań.Wyborcy podsumowali.
Tu nalezy podziekować Panu Mucha za wkład i zaangażowanie jako byłemu radnemu.
Bo gdyby nie on strażnicy z SM chodziliby na piechotę lub jeździli na swoich rowerach :lol:
Załatwił samochód służbowy dla UM by pracownicy um miasta nie jeździli swoimi autami i nie rozpisywali delegacji jak HOFMAN i KAMIŃSKI w W-wie. :lol:
Tu mogę stwierdzić, że Pan Mucha zasłuzył w pełni na nastepna kadencje radnego ale, że głosy sie rozłozyły na całej przemysłowej na inne osoby i nie udało mu sie wejsc to dość zaskakujace.
Moze nie działał dla swoego osiedla ale działał na całej społeczności. JEMU CHWAŁA.
Porebianinn pisze: A co do ponownego wyboru do Rady to przegrał chyba dlatego, że nie chodził z dziećmi jak misjonarz po blokach i nie obiecywał nie wiadomo czego.
A kto chodził z dziećmi jak misjonarz?
mandarynka3 pisze: Śliwa sam sobie podkopał dołki. Pozwolił swoim pracownikom na przekręty co rozjuszyło mieszkańców Poręby. Za dużo afer p. Kołtona czy SM lub braku kompetencji innych pracowników UM. Niestety czasami należy zarządzać twardą ręką, bo jak się ma miękką rękę to trzeba mieć twardą d... co lada dzień może odczuć. Natomiast co do p. Spyry. No cóż. Z tego co wiem to przez całe 4 lata swojej kadencji w radzie nic nie zrobił dla swojego okręgu.
Zmiany kadrowe UM są niezbędne. Zmiany w pracy SM są niezbędne. Zmiany w szkolnictwie są niezbędne (patrząc na SP 1 wręcz wskazane). Zmiany związane z MPGKiM są niezbędne. Zmiany związane MPWiK są niezbędne. Już współczuje przyszłemu Burmistrzowi. Ale bez tych zmian będzie bardzo źle.Kłania się tzw twarde zarządzanie bo do tej pory było miękkie.
Słowa Mandaryny są poparte 8letnim złym zarządzaniem miastem.
Czy Poreba odwazy sie na zarzadzanie twarda ręką i radykalne personalne zmiany?
Co do Pana Spyry, to tak jak ktoś juz tu napisał, nie tylko On nic nie zrobił dla swojego okręgu.
Sukcesów nie miał żadnych.
Mandaryno, Ci którzy mogą byc na wylocie będą sie bronić i nie oddadzą szybko swojego stanowiska...bo utracić taki etat to katastrofa społeczna i finansowa dla nich :( .

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 11.10.2014, 11:00

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Triumph » 20.11.2014, 18:25

irena pisze:. nawet obcy ludzie przejeżdżając przez naszą mieścinę zauważają zmiany ,a wy nie umiecie tego docenić...
Potwierdzam slowa Ireny, wielokrotnie przez ostanie 2 lata spotykalem ludzi z katowic i warszawy, ktorzy mieli duze trudnosci ze skojarzeniem zawiercia czy siewierza, ale porebe kazdy zna...bo tak slawny jest fotoradar ukryty za plotem...

Na szczescie jeszcze tylko poltora tygodnia i wszystkie trolle Sliwy przestana wieszczyc apokalipse, tj ze najpierw ogien piekielny a pozniej pewnie dzungla pochlonie Pbe na wypadek wybory Spyry... W sumie i tak trolle Sliwy musialy przezyc niezly szok skoro zaczely kampania oszczerstw dopiero trzeciego dnia po pierwszej turze...

zawierciak
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 09.06.2011, 18:03

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: zawierciak » 20.11.2014, 18:34

Irena nie czekaj na rozliczenie Widurskiego ani Spyry, Widurski pracuje w energetyce , jak trzeba było załatwić latarnie na garażach i ludzie go prosili o pomoc to powiedział,że sie nie da tego zrobić, Pająkowa tam też szum robiła i nic poza tym nie wskórała, a niestety znowu celebryta Mucha przyjechał z energetyką i odwrócili te lampy tak żeby było widniej po drugiej stronie garaży.Niestety są ludzie do roboty i do pyskowania ,tu na forum tylko do pyskowania. Szkoda słów.... , może Sularz wystartuje za 4 lata na Burmistrza jak teraz Spyra w sumie oboje nie mają żadnych osiągnięć :lol: jako radni, do tej ferainy niech dołączy też Widurski i Firek!!!

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 16.11.2010, 21:11

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: rozp » 20.11.2014, 18:39

Triumph pisze:
irena pisze: Na szczescie jeszcze tylko poltora tygodnia i wszystkie trolle Sliwy przestana wieszczyc apokalipse, tj ze najpierw ogien piekielny a pozniej pewnie dzungla pochlonie Pbe na wypadek wybory Spyry... W sumie i tak trolle Sliwy musialy przezyc niezly szok skoro zaczely kampania oszczerstw dopiero trzeciego dnia po pierwszej turze...
Triumphie sam byłem zdziwiony wynikiem, bo byłem przekonany wynik 1tury bedzie własnie odwrotny,
Że to Pan Śliwa ma duże poparcie na mieście i ze do 2 tury moze nie dojść bo głosy przeciwników Spyry,Macherzynskiego, Markowskiego sie rozłożą.
Wynik był zaskoczeniem ze 800głosow róznicy na storne Spyry daje nam obraz całkowice inny niz na Porebie sie mówiło.

Radni mysle ze prawidłowo w wiekszosci wybrani,,,
Dziwi mnie tylko to, że ludzie uciekają z Poreby.
Nawet mój radny z osiedla uciekł do pracy do Łaz bo byc moze tu w Porebie nie mógł sie rozwijac. :(

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 09.05.2011, 18:55

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mandarynka3 » 20.11.2014, 18:41

Droga Irenko. Nie mierz całego okręgu wyborców swoją miarą. Lud dokonał wyboru i tego nie zmienisz. Jakiś powód musiał być. A na taki powód nie pracujesz tylko w kampanii wyborczej lecz 4 lata. I nic nie wskórasz obrażając na forum innych. W sprawie Widurskiego przyznaje Ci rację. Dziwi mnie fenomen tego pana. Ale mam nadzieję, ze ten pan siedzi w domu i czyta te posty.

Wróbel Ćwirek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20.11.2014, 18:54

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Wróbel Ćwirek » 20.11.2014, 19:17

Pytań kilka Wróbla Ćwirka!
Panie (jeszcze burmistrzu) Śliwa - pare pytań:
1. Czy to prawda, że zarabia Pan więcej od prezydenta Krakowa?
2. Czy Porębę stać na Pana usługi?
3. Panie Śliwa jak to się stało, że działka w centrum Poręby zmieniła właściciela w bardzo krótkim czasie? (Nowy właściciel sprzedał ową działkę firmie TESCO)
4. Ile zarobił "Nowy właściciel" po tej operacji gruntowej?

c.d.n. :twisted:

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 19.11.2014, 19:57

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mieszko » 20.11.2014, 19:34

Wróbel Ćwirek pisze:Pytań kilka Wróbla Ćwirka!
Panie (jeszcze burmistrzu) Śliwa - pare pytań:
1. Czy to prawda, że zarabia Pan więcej od prezydenta Krakowa?
2. Czy Porębę stać na Pana usługi?
3. Panie Śliwa jak to się stało, że działka w centrum Poręby zmieniła właściciela w bardzo krótkim czasie? (Nowy właściciel sprzedał ową działkę firmie TESCO)
4. Ile zarobił "Nowy właściciel" po tej operacji gruntowej?

c.d.n. :twisted:

o widzę ze ktoś z ugrupowania pana macherzynskiego się włączył do forum.parodia. sami widze znawcy sytuacji w Porębie. dlaczego nie startowaliście. jak tak się znacie na wszystkim.

Ann
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 12.11.2014, 20:53

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Ann » 20.11.2014, 19:57

Padło wyżej pytanie i prośba o dokonania 8 letniej kadencji. Odpowiedz: Wspolne Sprawy napisza o tym. Czytam, ale szału nie widzę. Ocieplona szkola, wodociagi na 2,5 km, tesco, Orlik. A Poza tym słowa, słowa, słowa" przymierzamy się, wystąpiliśmy, wykonujemy, budujemy, pilotujemy...Większość w czasie przyszłym lub teraźniejszym, dosc podejrzanym zresztą. Np. chodnik na ul. Myśliwskiej. A przeciez w radzie miażdżąca przewaga zwolenników. Typowa laurka, wiadomo kogo. Do tego zdjecie sprzed wielu lat. No ale za 10 dni ARMAGEDON. Tylko dla kogo:)

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 13.07.2006, 16:37
Lokalizacja: Poręba

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: XX86 » 20.11.2014, 20:47

Wróbel Ćwirek pisze:Pytań kilka Wróbla Ćwirka!
Panie (jeszcze burmistrzu) Śliwa - pare pytań:
1. Czy to prawda, że zarabia Pan więcej od prezydenta Krakowa?
2. Czy Porębę stać na Pana usługi?
(...)

c.d.n. :twisted:
Ad 1. Nie trzeba pytać, można sprawdzić:
Dochód ze stosunku pracy za 2013r.:
- Marek Śliwa 151 869,20 zł; http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/oglo ... wa2013.pdf
- Jacek Majchrowski 158 512, 52 zł http://www.bip.krakow.pl/oswiadczenia/osw_11002.pdf
Dla porównania
- Ryszard Mach 202 787,00 zł http://www.zawiercie.bip.net.pl/?p=docu ... bar_id=302
- Piotr Uszok 160 023,69 zł http://bip.um.katowice.pl/oswiadczenia/ ... 269181.pdf

Ad 2. To już każdy powinien ocenić sam.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 166
Rejestracja: 06.11.2010, 13:52

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Porebianinn » 20.11.2014, 20:48

Podobno !!! Podobno to dzięki Spyrze przyjeżdżali :lol: więc które "podobno" jest prawdziwe? Podobno w czasie wyborów widzieli UFO nad Porębą i pomieszało ludziom w głowach :lol:

Witam. Mandarynka3 o co Ci chodzi z tym wpisem?

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 19.11.2014, 19:57

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mieszko » 20.11.2014, 21:06

Pan Spyra tak szuka oszczędności. Jeszcze nie został burmistrzem a naraża nas na straty. Wiecie ze jeśli zostanie burmistrzem to będzie trzeba zrobić jeszcze wybory uzupełniające na radnego z jego okręgu. Koszty tego ponosi miasto, a nie Państwo.

A pan Spyra chwali się ze połowę pensji będzie oddawał na rożne "Zbożne cele". no fakt musi bo na pewno sobie już obliczył ile bo jako emerytowi mogliby mu zabrać część emerytur. Ponieważ przekroczy kwotę jaką może "dorobić".

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 09.05.2011, 18:55

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mandarynka3 » 20.11.2014, 21:12

Witam. O słowo "podobno". Nie wiem kogo to zasługa. Może jednego lub drugiego albo żadnego. Nie ważne. Po prostu przypisywanie komukolwiek jakichkolwiek zasług na zasadzie podobno to trochę nie fer.

ODPOWIEDZ