Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 12.11.2014, 16:12

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: irena » 12.11.2014, 16:23

Byłam na spotkaniu u Pana Markowskiego, tak naprawdę to mówi tak samo co każdy kandydat:czyli zdobywanie funduszy unijnych, poprawa infrastruktury,poprawa bezpieczeństwa itp itd, nic nowego popartego realiami ale najlepsza była kaszanaka na gorąco :lol: Przynajmniej się nie chwalił kim to nie jest i co nie robił w swoim życiu tak jak Pan Spyra, mówił,że był wykładowcą prawa w szkole policji(niektórzy zrozumieli,że w szczytnie) , a jak się okazało to zajmował się sprawami organizacyjnymi z zakresu wychowania słuchaczy szkoły policji w K-cach.I jak tu wierzyć ludziom, jak oni bujają w chmurach...

Ann
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 12.11.2014, 20:53

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Ann » 12.11.2014, 21:34

Pan Burmistrz po 8 latach urzędowania być może powinien zacząć swoją kampanię od podsumowania "dorobku" tych 8 lat. Wymienić szeroką liste sukcesów, co udalo sie wykonac, a dopiero potem co zamierza w ewentualnej kolejnej kadencji. Wszak jest wlodarzem juz kawal czasu. Niesety, tego mi brakuje. Czyzby nie mial sie czym chwalic? Co do planow na przyszlosc, to kazdy nowy kandydat na burmistrza moze skldac propozycje, ale po dwoch kadencjach chyb nalezy sie jakies podsumowanie dla mieszkancow, a nie tylko obietnice. Zdjecia sciagniete zywcem z Siewierza - dobry pomysl, godny do nasladowania, Siewierz zmienil sie w ciagu jednej kadencji nowego burmistrza nie do poznania. Siewierz buduje drugie miasto Siewierz-Jeziorna na 10 tys. mieszkancow! Toz to druga Poreba! Juz czesc budynkow oddana nowym wlascicielom. Pierwsze takie miasto na golej ziemi.Poreba tez sie zmienia , ale w druga strone. Niebotyczny dlug i brak programu naprawczego. Oto spuscizna. Zalosne. :( Do tego urzad, ktory za najdrobniejsze sprawy siega do kieszeni mieszkancow po gruba kase. Przed nami nowe mozliwosci, olbrzymie srodki unijne do wykorzystania, ale zeby po nie siegnac, trzeba chciec i miec o tym pojecie. Wystrczy rozejrzec sie po okolicy: Myszkow, Siewierz, Lazy, przeciez to podobne terytorialnie gminy. Zacznijmy to zmieniac !!

Mam nadzieje, ze nowe wladze podejda z rozsadkiem do wyzwan jakie czekaja miasto. Urzad - pierwsza zmiana : urzednicy musza pracowac ZADANIOWO, tzn. mają rozwiązywać konkretne problemy -zadania, ktore nakłada na nich burmistrz. Rozwiązą - premia, nie rozwiazą, ostrzezenie. Raz, drugi, trzeci - wylatujesz, bo nie spelniasz wymagan, jakie stawia rzeczywistosc. To dzis norma w dobrze zarzadzanych samorzadach, firmach itp. Efektywnosc, bez tego jestes zbedny. Musisz umiec sie wykazac. Takie sa oczekiwania.

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24.06.2014, 10:27

Re: Burmistrz...

Post autor: Stanisław » 13.11.2014, 08:35

Triumph pisze:Drogi Panie Stanislawie

O ile do panskiej naiwnosci i obrony burmistrza wbrew wszelkim argumentom juz sie przyzwyczailem i uznaje je za pewnik to chcialbym jeszcze zapytac: z ktorej epoki sie Pan urwal? Bo dla Pana jak sie nie da nic zrobic przez internet to wszystko jest cacy bo mozna sobie posparecorowac osobiscie do UM... Czy Panska naiwnosc nie zna zadnych granic? Ze niby chetny inwestor bedzie czekal na audiencje pod jego drzwiami bo nie dostal odpowiedzi netem? Moze inwestorzy piwinni sie ustawic w kolejke na audiencje, jak do lekarza, i czekac na swoja kolej, np na rok 2017?

Absurdalnosc Panskich wypowiedzi naprawde zaczyna swiadczyc o tym jak bardzo zdesperowany Pan jest w obliczu argumentow... ZAL
Nigdzie nie napisałem, że wszystko jest cacy. Nigdzie też nie znalazłem w Pańskich postach konkretnej i - dającej się poddawać polemice - argumentacji. Jaką zresztą argumentację z Pańskiej strony usłyszałem? Że nie robi się "nic"? To są te Pańskie argumenty? To jest rzetelne przedstawianie swoich racji? Owszem, kolorowo nie jest, ale nie wierzę, że nowy burmistrz zrobi coś lepiej. A efekty działań tego obecnego są naprawdę widoczne, nawet jeśli RIO ma zastrzeżenia.

Nigdzie ponadto nie napisałem o inwestorze pukającym do drzwi- to wyrwanie z kontekstu i manipulacja. Chodziło o działanie strony wyborczej burmistrza, a nie o inwestorów, którzy mieliby stać pod drzwiami. Nie było odpowiedzi mailowej ze strony internetowej burmistrza, więc poradziłem, żeby kolega Ziomekse przeszedł się osobiście do burmistrza z pytaniami, zamiast zadawać mu pytania elektronicznie. To jest kontekst, który zmienia cały sens.
Ann pisze:Pan Burmistrz po 8 latach urzędowania być może powinien zacząć swoją kampanię od podsumowania "dorobku" tych 8 lat. Wymienić szeroką liste sukcesów, co udalo sie wykonac, a dopiero potem co zamierza w ewentualnej kolejnej kadencji. Wszak jest wlodarzem juz kawal czasu. Niesety, tego mi brakuje. Czyzby nie mial sie czym chwalic? Co do planow na przyszlosc, to kazdy nowy kandydat na burmistrza moze skldac propozycje, ale po dwoch kadencjach chyb nalezy sie jakies podsumowanie dla mieszkancow, a nie tylko obietnice.
W najnowszym numerze "Wspólnych spraw" jest już wywiad z burmistrzem, który podsumowuje kadencję i podaje plany na przyszłość.
fryderyk pisze:Niestety Pan Andrzej 2 ma rację - unieważnienie uchwał powoduje ich unieważnienie czyli burmistrz nie może dokonywać wydatków miasta na uchwalone-unieważnione programy.
Więc te bzdury o pozyskanych środkach unijnych i jak to miasto się będzie rozwijać co burmistrz opowiadał na sesji we wrześniu to kolejne kłamstwo pana śliwy.

andrzej2 pisze:Sieć układów i układzików należy SKUTECZNIE ZLIKWIDOWAĆ !!!!

Tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3251

Organ nadzoru nad działalnością gmin jasno pisze że przetarg na fotoradar był nieprawidłowy i niezgodny z przepisami co może również oznaczać NIEZŁY UKŁAD !!! lub co najmniej zmniejszone wpływy do budżetu !!! bo jakby wybrać firmę zgodnie z prawem to te wpływy mogłyby być WIĘKSZE !!!!
Dodatkowo jasno określiło, że kolega śliwy niejaki M.ROK Prezes MPGKiM - nie wpłacał do Miasta nalenych dochodów !!!!!
Miasto dzięki takim układzikom straciło WIELKIE PIENIĄDZE !!!!!
Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła również NIEWYPŁACALNOŚĆ MIASTA !!!!

tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3258
Organ nadzoru uchylił i unieważnił uchwały - w których to Śliwa chwali się możliwością pozyskania środków Unijnych !!! bo........ Śliwa nie zadbał o to aby je naprawić zgodnie z prawem do czego RIO go zobligowało !!

Tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3259

kolejna uchwała zakwestionowana przez RIO !!!!

Facet przez swoje zaniedbanie, bajzel i totalne olewanie swoich obowiązków stracił możliwość realizacji planów Rady Miasta !!
Obecnie miasto nie może realizować i nie realizuje żadnej inwestycji !!!! RIO z uwagi na brak kompetencji i doświadczenia Śliwy unieważniło uchwały, dzięki którym mógł podpisywać umowy inwestycyjne wieloletnie dot. roku 2015 i 2016 !!!!

Warto zaznaczyć że ukladziki Śliwy i jego doświadczenie obejmuje kolesiostwo z niejakim Ryszardem M - prezydentem Zawiercia ( w więzieniu ) i Rafałem K. - starostą zawierciańskim ( sprawa w prokuraturze)
Takich znajomości mieszkańcy naszego Miasta sobie nie życzą!!
TAKIEGO DOŚWIADCZENIA W IGNORANCJI, NISZCZENIA MIASTA I KOLESIOSTWA ZE SZKODĄ DLA MIASTA SOBIE NIE ŻYCZYMY !!

Zgadzam się w pełni z kolegą.

Stanisław, makakulak to być może kołton z promocji najbardziej prężnego ramienia burmistrza w agromeracji śląskiej.
A gdzie inwestycje proekologiczne z umorzonych kredytów Wojewodzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ? Jak zwykle nikomu nic się nie chciało w tym temacie zrobić dla miasta.
No bo i po co - WAŻNE SIĘ NAŻREĆ PRZY KORYCIE :) a miasto olać a co tam stać nas !!
Gratuluję podejścia kochany Stasiu :)
To kiedy upadek miasta i nadzór komisaryczny?
A to, kto z kim się zna i kumpluje to wciąż nie jest żaden dowód.

Muchomorek
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 04.05.2014, 13:13

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Muchomorek » 13.11.2014, 11:44

Ann pisze:Pan Burmistrz po 8 latach urzędowania być może powinien zacząć swoją kampanię od podsumowania "dorobku" tych 8 lat. Wymienić szeroką liste sukcesów, co udalo sie wykonac, a dopiero potem co zamierza w ewentualnej kolejnej kadencji. Wszak jest wlodarzem juz kawal czasu. Niesety, tego mi brakuje.
Na stronie komitetu wyborczego P. Śliwy (http://www.mareksliwa.pl) jest prezentacja, gdzie pokazane są zdobyte środki, wykonane inwestycje, plany na przyszłość oraz projekty, których nie udało się zrealizować.

andrzej2
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 11.08.2014, 20:12

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: andrzej2 » 13.11.2014, 16:45

Tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3230
burmistrz śliwa miał naprawić nieprawidłowości w ustalonym przez organ nadzoru terminie. NIE ZROBIŁ TEGO .
Wobec czego RIO uchyliło uchwały :
http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3258
związane z inwestycjami wieloletnimi !!!

CZY TEN BURMISTRZ JEST ODPOWIEDZIALNY ? CZY TEN BURMISTRZ SZANUJE PRAWO? DLACZEGO NIE NAPRAWIA BŁĘDÓW I NIE REALIZUJE INWESTYCJI ? DLACZEGO IGNORUJE WAŻNE SPRAWY DLA MIASTA WSKAZANE PRZEZ RADNYCH DLA TEGO MIASTA?
TEN BURMISTRZ JEST NIEODPOWIEDZIALNY I NIE KOMPETENTNY !!!

RIO powiedziało mu napraw błędy i będzie dobrze ale śliwa ma to gdzieś !
Doprowadził do upadku miasta, jego niewypłacalności praktycznie bankructwa !!
Wszystko tu :
http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3251

Ignoruje zalecenia Najwyższej Izby Kontroli w zakresie przeznaczania środków z fotoradaru na NASZE BEZPIECZEŃSTWO !!
ROK do ROKu otrzymuje negatywną opinię z wykonania budżetu miasta !!!
A teraz - zgonie z informacjami z RIO - wnioski pokontrolne trafią do MSW celem podjęcia środków zaradczych - czyli wprowadzenia nadzoru komisarycznego nad naszym Miastem!!
Śliwa doprowadził do jego całkowitego PARALIŻU !!! z układem i kolesiostwem i brakiem wpłat do budżetu wielotysięcznych kwot od własnej spółki komunalnej !!!!
Miasto nie może podpisywać umów, nie może się rozwijać a burmistrz śliwa nie podejmuje działań zaradczych !!
CZY TO GOSPODARZ ? CZY MOŻE PRYWACIARZ który pakuje kasę do własnej kieszeni nie licząc się z miastem !!
Miasto Poręba miało być gminą miejsko-wiejską aby ubiegać się o środki z Regionu Jurajskiego - i nic !
Miasto Poręba miało mieć realizowane inwestycje z Unii i co I NIC !! - no może jedynie orlik a gdzie Mierzejewskiego a gdzie targowisko !! ??
Miasto Poręba miało nie mieć długu i jeszcze oszczędności dzięki obligacjom i co i NIC !!
Miasto Poręba miało odzyskać dług od FUMu i co i NIC !!!
Wszystkie obietnice śliwy to gruszki na wierzbie a wygrał tylko dlatego ze nie miał kontrkandydata !!

16 listopada czas to zmienić !!
a tak a'propo ponoć pani kadrowa coś tam chlapneła o lipnych delegacjach pracowników i częstych zrzutkach delegacyjnych na włodarza ? ale to może plotki - zweryfikuje odpowiedni organ !!

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 12.11.2014, 16:12

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: irena » 13.11.2014, 18:40

Ciągle jedno i to samo RIO RIO I jeszcze raz RIO... te same linki dla tych co by zapomnieli,że taka instytucja istnieje, robi się to już nudne, a zwłaszcza,że te linki dotyczą ciągle jednej i tej samej sprawy , i nic nowego nie odkrywają....jeśli byłoby tak źle to nie byłoby tylu chętnych do rady miasta i na etacik Burmistrza , bo nie wierzę w to,że ktoś coś charytatywnie zrobi dla PORĘBY, tak jak nie wierzę,że prawnicy mogą uczyć musztry :lol:
Rio zawsze było jest i będzie, jego rola jest aby kontrolować i wzywać mądre głowy do usuwania błędów merytorycznych w pisaniu uchwał, a papier wszystko przyjmie.A rolą włodarza miasta jest aby odpowiednio te błędy skorygować , bądź uzasadnić ,że wpisy te są prawidłowe w sądzie administracyjnym, gdzie niejednokrotnie takie sprawy się wygrywa.

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 12.11.2014, 16:12

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: irena » 13.11.2014, 21:58

Przeczytałam wpisy przedwyborcze z przed lat: rok 2006 i 2010 - to niczym" kopiuj wklej" ta sama krytyka: Burmistrz zły , łapówkarz, nic nie robi tylko długi , prokuratura miała zablokować budowę hali, miasto miało przez długi zniknąć z planety ziemia, pracownicy w Urzędzie głupi i opryskliwi trzeba ich zwolnić,no i co???Burmistrz jest, hala stoi, orlik stoi, pracownicy w UM, którzy pracowali po 30 lat pracują dalej ...i koniec "Świata nie nastąpił" :lol: To jest czcze gadanie.

Amadeo
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 09.11.2006, 15:34

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Amadeo » 13.11.2014, 22:39

Zgadzam sie calkowicie z irena. Tylko czytam RIO, RIO i RIO. Ale co tu sie spodziewadz jak pod tymi nickami pisza Wieslaw, Janek i Sasza. Nie maja kompletnie pomyslu na miasto tylko krytyka krytyka i krytyka nie poparta zadnymi konkretnymi argumentami. Z postow tych mozna jedynie wyniesc, ze przyjdzie nasz zbawca Jan, ktory odrodzil sie jak Feniks z popiolow na 4 dni przed wyborami i wszystko naprawi. Normalnie smiechu warte. Kompromitacja!!!!. Ciekaw jestem o czym by pisali gdyby nie bylo raportu RIO, ktory i tak dla wiekszosci spoleczenstwa jest calkowicie niezrozumialy.

adams
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 05.11.2014, 20:23

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: adams » 14.11.2014, 00:31

http://www.sprawdzsamorzad.pl/samorzad. ... %85skie%29

Jest co robic, np w zakresie kosztów na oswiate vs demografia

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 799
Rejestracja: 07.11.2006, 20:36

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mlody » 14.11.2014, 10:31

Społecznikiem albo się jest albo nie jest a nie bywa.
Podczas spotkania wyborczego jeden z kandydatów w ferworze dyskusji spierając się z kolegami powiedział, że jak będzie radnym to będzie sprzątał "papierki" na publicznym chodniku ale nie będąc radnym nie musi. Można by przejść nad tym do porządku dziennego i zwalić to na karb "błędu młodości", gdyby nie fakt że starsi koledzy ( koleżanki) z jego komitetu wsparły jego punkt widzenia- tylko radni posiadają papiery na sprzątanie "papierków"..
Walka wyborcza nie tylko w Porębie ale w całym kraju trwa na drogi, chodniki i boiska sportowe.Stereotypy prowadzą w ślepą uliczkę.
Kandydat obiecuje ,że zbuduje boisko
z sali głos- że boisko już mamy,
kandydat- ale to nie to bo to szkolne
głos z sali- ale nas tam wpuszczają
kandydat- ale zamykają na klucz po południu
głos z sali- brama jest cały czas otwarta
kandydat- ale jak są lekcje to nie ma dostępu( młodzi ludzie w tym czasie nie mają lekcji?)
głos z sali- zawsze dochodzimy do porozumienia i dzielimy się boiskiem
kandydat- ale musicie przyznać że to jest problem.
Inwestycje
Wszyscy generalnie twierdzą , że będą inwestować. Czyli nakręcać spirale wydatków nie tylko inwestycyjnych ale później kosztów bieżących. O tych ostatnich nikt nie mówi bo po co. Oczywiście środki na inwestycje będą same przychodziły z zewnątrz. Na zasadzie kopiuj- wklej wszyscy zrobili by to samo ale za to więcej i lepiej.
Ci co wcześniej zaczęli kampanię, modyfikują radykalizm i łagodzą pomysły( np likwidacja szkół).
Furorę robi słowo audyt ale gdy publika mówi o kosztach to twarze łagodnieją i pojawiają się słowa "quasi audyt".
Zaraz pewnie pokaże się na zasadzie kopiuj- wklej link do RIO.
RIO JAKO ORGAN ŚCIGAJĄCY I KARZĄCA RĘKA
Po to jest RIO jako organ nadzoru , żeby nie trzeba wymyślać gminnych audytów. Jako organ nadzoru nie jest stworzony tylko i wyłącznie po to aby karać. Ilość urzędników gminnych jest taka jak jeden wydział w dużym mieście. U nas referaciki a tam referaty, działy, wydziały , podkierownicy , kierownicy, nadkierownicy etc. Podobne zadania i gąszcz przepisów. Oni stykają się z nimi hurtowo. U nas jak się pojawia nowy temat to chociażby
wymusi czasami błąd. Po to są między innymi organy nadzoru gminy w tym RIO( o gminnej komisji rewizyjnej nie wspomnę) jak trafią na bubel , wskazać go i na przyszłość ich unikać.
Fundusze unijne.
Na spotkaniach nowych kandydatów to jest temat kluczowy.Nieudolność obecnych władz i obecnych radnych. Gdzie indziej 100% zrealizowanych projektów. Wczoraj przeglądając papiery jednej z firm znalazłem fajny kwiatuszek . Pismo gminy wiejskiej( lubujemy się wymieniać ich sukcesy w pozyskiwaniu funduszy) odwołujące w przeddzień przetarg na wykonanie chodnika. Gmina wykonała projekt chodnika, wydała swoje pieniążki i ogłosiła przetarg. W przeddzień przetargu przyszła info że nie przyznano im dotacji unijnej. Wiadomo kto i gdzie przyznaje fundusze.
Zawiercie mając swoich posłów, radnych wojewódzkich i siłę w powiecie potrafiło to wykorzystać, podobnie z Myszkowem.
Kończę bo zbieram się na odczyt do Zawiercia i tu znowu dylemat jak będę bajkę czytał w jakiej odległości stać od kandydata na prezydenta , co by nie być posądzony o kolesiostwo. Dylemat jest tym bardziej bolesny, ponieważ też dzięki niemu w wieży gichtowej mamy nowe ławeczki dla publiczności koncertowej. Oczywiście możemy się oddzielić od Zawiercia murem i utworzyć Republikę Porębską ale chętnie przytulimy zalążek strefy ekonomicznej.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 29.08.2008, 17:17
Lokalizacja: poreba

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: lapaputa » 14.11.2014, 11:15

historia jest domeną ''młodego' ale wtrące wątek.
chciałbym przypomniec krewkim użytkownikom tematu o kilku sprawach sprzed kilku lat.

najwiekszym błedem wyborców czytaj:krytyków uwczesnej władzy, było usunięcie z pozycji Burmistrza Pana W.Spyry. za namową kontr kandydata lud zdecydował tak a nie inaczej. minęło kilka lat i do dzis moim zdaniem zbieramy tego żniwo.
przypominam młodym lub słabo pamietajacym z jakim namaszczeniem krytykowano Pana S. z drugiej strony łykano bez zastanowienia obietnice Pana M.
kilka faktów:
w miejscu rozpoczęcia adaptacji ( juz były wystawione wewnatrz ścianki pod zaplecze)odlewni na halę sportowa dzis mamy kupe złomu. koszt nowej hali przerastał i nadal przerasta nasze mozliwości. byłaby hala bez kredytu.

wstepnie zadomowiony paks d wyjechał sobie w pole na wysoka i postawił fabryke od nowa!!!!!!!!!!!!

fantastyczne pomysły dot. basenu krytego . całe szczeście że ktos na górze czuwał przeciw realizcji

chroniczne niedogadanie z rada miasta

itd....
zapraszam do wyciagnięcia wniosków z historii na przyszłosc.......................

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 799
Rejestracja: 07.11.2006, 20:36

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mlody » 14.11.2014, 18:55

Kiedy pisałem o kolesiach nie wiedziałem jeszcze o tym
http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... fd0,1,3,10
Dla tych co czytali moje wcześniejsze posty polecam zdanie "o braku znamion przestępstwa"
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

RAM533
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26.09.2014, 20:42

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: RAM533 » 14.11.2014, 20:14

Witam,
Rzadko czytam te posty bo nie mam czasu ale czasami jak je czytam to mnie słabi :(.
Wczoraj na przystanku koło POLO przysłuchiwałem się rozmowie dwóch kolesi na temat wyborów. Jeden z nich twierdził ,że jest kolegą Pana Spyry i przekonywał rozmówcę, że Pan Spyra to spokojny człowiek, ale niestety na burmistrza się nie nadaje bo brak mu charyzmy. Drugi z kolei bardzo się dziwił , że będąc oficerem w Policji i zarabiając nie małe pieniądze odszedł w tak młodym wieku na emeryturę rezygnując z kariery - to rzadkość. Jego kolega przekazał mu , że słyszał że Spyra jako prawnik w szkole policyjnej był odpowiedzialny jedynie za plac manewrowy a z Policji to tak naprawdę musiał odejść. Drugi ku mojemu zaskoczeniu to potwierdził. Jak tą całą rozmowę przemyślałem, to jestem pewny że jest coś na rzeczy. Teraz rozumiem dlaczego Spyra wcześniej w ogolę nie interesował się sprawami Poręby tylko dopiero jak przeszedł na emeryturę. Czyżby dopiero teraz w UM chciał zaspokoić swoje ambicję, których nie udało mu się zrealizować w Policji? Rozważałem oddanie głosu na Pana Spyrę ale po tym co się dowiedziałem, nie mam żadnych wątpliwości biorąc pod uwagę ZA i PRZECIW ,że bez wątpienia najlepszym kandydatem na Urząd Burmistrza jest Marek Śliwa. Jeśli chodzi o Macherzyńskiego jak i Markowskiego to w ogóle nie biorę ich pod uwagę. Na koniec jeszcze jedno - niech Wiesław, Janek i Szasza przestaną się ośmieszać - a Wiesław niech nie liczy na ciepłą posadkę u boku Macherzyńskiego bo kolega Macherzyński nie ma żadnych szans.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 11.10.2014, 11:00

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Triumph » 14.11.2014, 20:16

Ann pisze:Pan Burmistrz po 8 latach urzędowania być może powinien zacząć swoją kampanię od podsumowania "dorobku" tych 8 lat. Wymienić szeroką liste sukcesów, co udalo sie wykonac, a dopiero potem co zamierza w ewentualnej kolejnej kadencji. Wszak jest wlodarzem juz kawal czasu. Niesety, tego mi brakuje.
Wlasnie o to chodzi ze bilans 8mio letnich rzadow jest nam juz znany i wiadomo czego moznaby sie spodziewac po kolejnej kadencji i choc nie spodziewam sie niczego szczegolnego po kontrkandydatach to oni (przynajmniej niektorzy) przynajmniej teoretycznie daja nadzieje na jakas zmiane. Obecna ekipa przez 8 lat kazdego dnia nam udowadniala ze nic sie nie da zrobic.

Ale do rzeczy, bo widze glosy o potrzebie argumentow i merytorycznej dyskusji. Nalezaloby wiec odpowiedziec na nastepujace pytania:
- o ile w ciagu ostatnich 8-12 lat zmienila sie populacja Pby? Jesli jest dobrze to o ile zwiekszyla sie liczba mieszkancow?
- o ile spadla stopa bezrobocia w Pbie przez 8-12 lat w porownaniu do spadku stopy bezrobocia w Polsce w tym czasie?
- o ile wzrosla przez 8-12 lat srednia pensja mieszkanca Pby w porownaniu do wzrostu sredniej pensji w kraju w tym czasie?
- o ile zwiekszyla sie dzietnosc w Pbie przez 8-12 lat w porownaniu do zmiany wskaznika dzietnosci w kraju?

Oczywiscie zaden kandydat nawet nie zajaknal sie nt takich danych, a to one w prosty sposob zobrazowalyby czy mieszkancom zyje sie lepiej i wystawilyby jasne i w pelni uargumentowane swiadectwo wladcom naszego miasta za ten okres.

Mysle ze bez podawania cyfr kazdy widzi w ktore strone zmienilo sie nasze miasto i komu trzeba za to podziekowac.

Oczywiscie mozemy sie przerzucac durnowatymi okrzykami w stylu:
irena pisze:Ciągle jedno i to samo RIO RIO I jeszcze raz RIO... robi się to już nudne, a zwłaszcza,że te linki dotyczą ciągle jednej i tej samej sprawy , i nic nowego nie odkrywają....
irena pisze:no i co???Burmistrz jest, hala stoi, orlik stoi, pracownicy w UM, którzy pracowali po 30 lat pracują dalej ...i koniec "Świata nie nastąpił" :lol: To jest czcze gadanie.
Ale raczej szkoda slow na komentowanie czegos takiego, bo czego dowodzi stwierdzenie ze burmistrz jest, ze pracownicy sa, ze hala, boisko? No niczego...

A dlaczego RIO jest wazne i kluczowe a nie nudne to pokazuje przyklad okolo 600 jednostek samorzadu, ktore w przeciagu ostatnich 100 lat zbankrutowaly w USA, z tym najwiekszym na czele:

http://wyborcza.pl/1,75477,14999839,Nie ... onych.html

I zapewniam ze w przeciagu tych okolo 30 lat w czasie ktorych detroit powoli bankrutowalo byly pewnie setki lub tysiace takich Iren ktore krzyczaly ze koniec swiata nie nastapil i ze to czcze gadanie...I takie wlasnie Ireny przez te 30lat glosowalo na wlasnie takich burmistrzow, ktorzy powoli doprowadzali miasto do ruiny, a Ireny pialy z zachwytu na forach na czesc wlodarzy miasta. Bo bardzo dlugi czas jaki zajmuje doprowadzenie do upadku miasta wiele osob zaslepia.

Dlatego zachecam by nie patrzec ze dzis zadluzenie miasta to 46% dochodow, tylko ile % to bylo 8 lat temu i o ile punktow procentowych sie zmienilo. Wowczas latwo bedzie mozna sobie wyobrazic jakie zadluzenie bedzie miala Pba za kolejne 8 lat jesli obecna ekipa bedzie ciagle u wladzy.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 13.07.2006, 16:37
Lokalizacja: Poręba

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: XX86 » 14.11.2014, 21:40

Powoli kończy się kampania, a zaczyna cisza wyborcza (przypominam, że zaczyna się o północy z piątku na sobotę i potrwa do końca głosowania w niedzielę). Chyba każdy, kto wybiera się na głosowanie ma już swoich kandydatów na dane stanowisko lub podejmuje ostateczne decyzje. I chyba już nikt nikogo do niczego nie przekona - każdy okopał się po swojej stronie barykady i broni swoich racji do krwi.
Ja ze swojej strony chciałbym zaapelować do wszystkich o rozsądne i przemyślane wybory, a przede wszystkim o to, aby nie kierowali się w swych decyzjach kogo poprzeć argumentami typu:
- a bo on/ona taki miły i uprzejmy;
- a bo on/ona mieszka w tym samym bolku/na tej samej ulicy;
- a bo jej/jego dzieci to z moimi chodzą do tej samej szkoły/klasy;
- a bo on mi mówi dzień dobry jak mnie widzi;
- a bo on już tyle razy był wybierany to chyba się na tym zna;
a naprawdę rozpatrzyli czy dana osoba, którą chcemy poprzeć, ma odpowiednie ku danemu stanowisku kompetencje, a jeśli kandyduje po raz kolejny - czy rzeczywiście zasłużyła na reelekcję swoją swoim dotychczasowym zaangażowaniem. Bo to naprawdę nie są wybory "miss piękności i popularności" i jeżeli mamy wątpliwości, czy dana osoba podoła wyzwaniom, to warto odstawić na bok osobiste sympatie, a postawić na merytoryczność.


Na koniec jednak słów kilka, bo naprawdę takiego przykładu zwykłej, bezmyślnej głupoty zostawić bez komentarza nie mogę...
RAM533 pisze: (...) tak wam źle teraz? Tak strasznie w Porębie ? Może pora się wyprowadzić jak tak bardzo Wam władza życie truje? (...)
Nie wiem, kim ty użytkowniku RAM533 jesteś, nie wiem, ile ty masz lat i jaki jest twój pogląd na świat. Nie wiem i nie chce wiedzieć dla własnego dobrego samopoczucia i wiary w ludzi. Ale pamiętaj jedno - w tym roku obchodziliśmy 25. rocznice pierwszych wolnych wyborów w Polsce, które odsunęły od rządów ludzi, którzy twierdzili, że władzy raz zdobytej nie oddadzą nigdy. A jak się coś komuś nie podobało, to miał do wyboru siedzieć cicho, dostać pałą (o ile władza od razu nie zaczynała strzelać) albo emigrować.Te czasy na szczęście już minęły, ludzie znowu mają prawo decydować, a władze każdego szczebla, jeżeli się nie sprawdzają, musza ustąpić. I nikt już nie ma prawa nikomu powiedzieć "Jak ci coś nie pasuje to nic cię tu nie trzyma". Bo ja mieszkam w Porębie od urodzenia i nie życzę sobie, żeby ktoś się odnosił do mnie taki słowami, jak twoje. Więc na następny raz zastanów się "kolego" RAM533 co ty wypisujesz, bo oby już żadne pokolenie w naszym kraju nie musiało żyć w czasach, kiedy władza uważa się za jedyną, słuszną, nieomylną i nieusuwalną.

ODPOWIEDZ