Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: rozp » 07.11.2014, 21:34

Czy ktoś był już na spotkaniu wyborczym Pana Markowskiego?
Może coś powiedzieć o prezentacji jego programu?

Kiedy spotkania Pana Macherzyńskiego?

Co do kontroli i raportów RIO finansów Poręby - czy naprawdę jest aż tak źle?

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 07.11.2014, 22:35

Byłem na Spotkaniu dzisiaj w Mok-u Komietu Pana Marka Śliwy .
Powiem tak słów brak super prezentacja, w Porębie jak wygra od razu rusza z całym programem, zaraz od 17 listopada rusza po fundusze europejskie , z Poręby zrobi wzorową miejscowość a wszyscy jego radni będą nagle słuchać ludzie ze swoich okręgów wyborczych, realizować ich potrzeby.
A jak zaczął się panel zadawani pytań to super brylował , albo odpowiadał mydląco albo nie na konkretne na pytania albo mówił, że ktoś jest z komitetu konkurencyjnego i że powiela jego program.
Gości postawił wszystko na jedną kartę albo wejdzie albo nie!!!
Jest niebezpieczeństwo że może mu się udać wejść do II tury.
Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie, muszą być w końcu jakieś przetasowania i odświeżenie w dużym stopniu radnych i burmistrza.
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 07.11.2014, 22:48

Guramin18 pisze:Byłem na Spotkaniu dzisiaj w Mok-u Komietu Pana Marka Śliwy .
.
Byli na spotkaniu konkurenci Pana burmistrza?
Zadawali pytania? Ciekawi mnie czy był Pan Macherzyński i czy sie udzielał?bo jak wiadomo Ci panowie nie pałają do siebie sympatią :oops:

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Burmistrz...

Post autor: Triumph » 08.11.2014, 00:49

Drogi Panie Stanislawie

O ile do panskiej naiwnosci i obrony burmistrza wbrew wszelkim argumentom juz sie przyzwyczailem i uznaje je za pewnik to chcialbym jeszcze zapytac: z ktorej epoki sie Pan urwal? Bo dla Pana jak sie nie da nic zrobic przez internet to wszystko jest cacy bo mozna sobie posparecorowac osobiscie do UM... Czy Panska naiwnosc nie zna zadnych granic? Ze niby chetny inwestor bedzie czekal na audiencje pod jego drzwiami bo nie dostal odpowiedzi netem? Moze inwestorzy piwinni sie ustawic w kolejke na audiencje, jak do lekarza, i czekac na swoja kolej, np na rok 2017?

Absurdalnosc Panskich wypowiedzi naprawde zaczyna swiadczyc o tym jak bardzo zdesperowany Pan jest w obliczu argumentow... ZAL

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 08.11.2014, 01:02

Potwierdzam co mowi Guramin18 - jedynym co mozna wyniesc z tych spotkan to spostrzezenie jak bardzo nasz burmistrz jest zdesperowany i jak bardzo, przykro mi to mowic tak wprost, klamie... Bedac osoba o pewnych standardach moralnych nie rzucam latwo takich slow na wiatr, ale nie moge pominac faktow... No i nie mozna zapomniec o tej zaszytej w kazdej odpowiedzi bezczelnosci i zlosliwosci do kazdego pytajacego

Natomiast aby nie pisac w tak smutnym tonie to mam i pewna radosc. Otoz dzieki takim spotkaniom mozna latwo przewidziec przyszlosc. Bo wyobrazmy sobie ze ze sliwa wygral 3 kadencje i w roku 2018 ponownie odbywaja sie spotkania z wyborcami i sliwa bedzie mowil mniej wiecej tak:

No przez te krotkie 12 lat nic sie nie udalo zrobic, ale teraz juz w kolejnej 4 kadencji ryszymy z pozyskaniem srodkow europejskich, a to ze nasze miasto zadluzone jest tylko na 100% dochodow i tak w sumie to srodkami dysponuje komisarz wyznaczony przez RIO to tylko zwieksza bezpieczenstwo finansow miasta (sic!)... I tak dalej i tak dalej a kasiorke bierzemy od was drodzy mieszkancy co miesiac...

jedrek0781
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: jedrek0781 » 08.11.2014, 13:35

w miasteczku u nas stagnacja a u sąsiadów widać.. Przez ostatnie lata tylko obiecanki a wizerunek miasta to radar, negatywna ocena RIO i rosnące zadłużenie z roku na rok. Zadufanie naszych osiągnęło apogeum - udzielili absolutorium chociaż negatyw, akceptują zadłużanie miasta i mają jeszcze czelność kandydować (sic!).
Nowi to nadzieja zmian a obecni ...

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 08.11.2014, 20:16

Panie Wieśku daj Pan juz spokój ze swojmi wywodami bo Pan Janka i tak nie uratuje. Chlop lekcewazy wszystkich z którymi sie spotyka. Niech go Pan laskawie juz nie promuje bo to juz sie staje nudne. Niech Pan powie ludzią na forum jak postapil z kandydatami na spotkaniu, na ktore nie przyszedl (w swoim stylu). Napewno beda zainteresowani.

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 08.11.2014, 20:36

Guramin18 pisze:Byłem na Spotkaniu .. Komietu Pana Marka Śliwy .
Powiem tak słów brak ..
Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie, muszą być w końcu jakieś przetasowania i odświeżenie w dużym stopniu radnych i burmistrza.
Prezentacja OK, jak to może być cudnie i wspaniale;), ale co 4 lata ta sama spiewka.
Ale to tylko marzenia-plany i chyba fantazje.

Zaczynają się pytania z sali i Pan burmistrz stara sie odpowiadać. Jęsli pytanie nie za ciężkie to luzik, ale jak już prawda w oczy kole i pytają o szczegóły wtedy traci sie grunt pod nogami
Jeden z przedsiębiorców zadaje pytanie dotyczące przyszłych inwestycji (skąd, gdzie i jak miasto zdobędzie kase na to wszystko)i od razu zostaje zaatakowany.
Inni radni opowiadają jak to przez tą dekadę Poręba sie zmieniła na plus, jak wypiękniała.
Szczególnie dzielnica Niwki(ziemia ojczysta burmistrza).
Ostatnio zmieniony 13.11.2014, 06:51 przez tomekr, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 08.11.2014, 20:46

Pan Janek jest ok, ale jako zwykły człowiek- moze i nauczyciel.
Nawet jesli nie ma czasu dla wyborcow, to chociaż sam by sie postarał coś napisać na forum a nie pisać jakiś tam program wypocony na kolanie i pisany z czyjegoś nicku.
Amadeo pisze:Panie Wieśku daj Pan juz spokój ze swojmi wywodami bo Pan Janka i tak nie uratuje. Chlop lekcewazy wszystkich z którymi sie spotyka. Niech go Pan laskawie juz nie promuje bo to juz sie staje nudne. Niech Pan powie ludzią na forum jak postapil z kandydatami na spotkaniu, na ktore nie przyszedl (w swoim stylu). Napewno beda zainteresowani.
Panie Janie, z czym do ludzi,, niech sie Pan chociaż pojawi na jakims spotkaniu konkurencji.

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 08.11.2014, 22:39

Do tej pory opcjonalnie miałam duży dylemant czy głosować na pana Janka czy Śliwę,
Po rozmowach z koleżankami, matkami rówieśników mojego dziecka, znajomymi takie mam refleksje.

Pan Śliwa otoczył sie nie tymi ludźmi co trzeba...(może z przymusu lub braku wyboru ).zeby kolejny raz dać szanse w swojej świcie takim osobą jak Pan Sularz, Firek, Furmanek, Gocyła... to chyba pomyłka.
Kilka osób trafionych i młodych,,, Pan Stefan, Kiliański, Wojdyła dają nadzieje...

Kandydat Jan i jego komitet śpi.
Jak usłyszałam ze nie przychodzi na spotkania lub wogóle ich nie organizuje to śmiech na sali.
Pisałam juz kiedys ze prezencje Pan ma ale to przekonuje sie ze tylko złudzenie.
Jak ktoś ma w 4literach swoich ludzi i wyborców to nie ma szans na żaden sukces.

Punktują tylko Pan Markowski i Spyra.
Umieją w prosty sposób przekazać to co chcą. Grzecznie i z klasą.
Szkoda, że na prawie 90ciu kandydaytów na radnych tylko nieliczni promują siebie i chodzą po okręgu i rozmawiają z ludźmi.
Ja kandydata swojego juz mam,, stare bloki nie mają sie czego wstydzić.;)

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 09.11.2014, 12:18

matkaporebianka pisze:
Kandydat Jan i jego komitet śpi...
Dziwię się, że komitet i Pan Jan nic nie działają.
Jesli zależałoby człowiekowi na wygranej. to zabiegałby o głosy, spotykał sie, rozmawiał uczestniczył w kampanii.
A tu cisza z jego strony. czyżby wziąć chciał wszystkich na przetrzymanie?
Moze myśli o II turze i wtedy ewentualnie z Panem Śliwą stanie do pojedynku słowno-wyborczego?

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 11.11.2014, 10:52

Amadeo skąd taka wiedza,że ja piszę pod pseudo Triumph jest to niestety nieprawda.Powiem wiecej nie piszę pod żadnym innym pseudo.Nie jest sztuką bezimiennie kogoś opluwać.
Ubieranie mnie w takie wpisy jest zatem nietaktem aby tego nie powiedzieć inaczej.
tomekr dlaczego kandydat na Burmistrza Jan Macherzyński ma chodzić na spotkania innych kandydatów.Czy inni kandydaci chodzą na spotkania przedwyborcze? Otóż jak wiecie NIE!

KWW Jana Macherzyńskiego PPPP ma swoje spotkania wg. planu:
12.11.2014r - OSP Niwki godz. 18.00
13.11.2014r - OSP Krzemienda godz. 18.00
14.11.2014r - MOK Poręba godz. 17.00

Zapraszamy wyborców w tym kandydatów na Burmistrza!

P.S.

Jakiś czas temu zwróciłem się drogą mailową do wszystkich komitetów , które wystawiają kandydatów na Burmistrza o odbycie wspólnej debaty kandydatów na w/w urząd.Debata miała się odbyć w MOK na sali kinowej.Debatę miała obsługiwać TV i inne media.Niestety żaden z komitetów nie podjął tego zaproszenia.Jedynie KWW Marka Śliwy odpowiedział na w/w zaproszenie podkreślająć,że jest to cenna inicjatywa jednak zaproszenia nie podjął.Zaznaczył,że może w II turze

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 11.11.2014, 14:52

BRAWO dla komitetu Pana Jana, że sie podjął wyzwania spotkań z wyborcami.
Lepiej późno niż wcale.
Ciekawe czy przybędzie punktualnie?

abcd
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: abcd » 11.11.2014, 15:03

To bardzo ciekawe co napisałeś i dobrze świadczy o dotychczasowym burmistrzu.
"Kultura musi być", a wielu kandydatów, czy to na radnych, czy na burmistrza,nie przyłożyło się nawet do poprawnego zredagowania ulotek wyborczych...
Wiadomo, jeśli ktoś napisze CV "z bykami", to taki dokument ląduje co najwyżej w koszu potencjalnego pracodawcy,
bo to świadczy o niechlujstwie i braku szacunku do odbiorcy wspomnianego pisma.
A jak to się ma do wyborów?
Wydaje mi się,że niektóre ulotki, pisma były pisane na kolanie z przeświadczeniem,że wyborca - jak papier - wszystko przyjmie... Na maile nie trzeba odpowiadać - bo po co... Skoro takie jest podejście "staryujących"już teraz, to co będzie później?
Smutne to :(

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 11.11.2014, 22:09

Niby Poręba małe miasto, ale może sprawdziłoby sie spotkanie wyborcze wszystkich kandydatów na burmistrza.
Debata wspólna np w MOKu? Tak proponuje tu ktoś na forum.
Mimo, że procentowo głosy sie rozbijają to widać, że Pan Śliwa ze Spyrą idą po równi.
Myślałem, że ugrać coś może pan Macherzyński ale przekonałem sie że to pomyłka.
Dziwię się że te kilka kadencji temu jako nieuprawniony do głosowania nie maiłem wpływu na wybór burmistrza, dużo ludzi dało sie nabrać na słowa burmistrza Macherzyńskiego.

Podziękujemy co niektórym obecnym radnym,, i wybierzmy nowe władze :)
Ostatnio zmieniony 13.11.2014, 06:52 przez tomekr, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ