Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Stanisław » 06.11.2014, 10:45

Tak czytam tę całą dyskusję o władzach, w tym krytykę burmistrza, i raz po raz łapię się za głowę. Wszyscy się przekrzykują, rzucają dane z powietrza i walą w obecną władzę ile wlezie. A problem miasta jest banalny i oczywisty, tylko że wszyscy chcieliby wierzyć w iluzję, że inna ekipa u władzy zrobi z Poręby co najmniej Siewierz, często dawany tutaj za przykład gminy, której się po prostu udało. Kochani, Poręba to biedne, de facto postindustrialne miasteczko, w dużej mierze sypialnia dla pracowników instytucji i firm z okolicznych gmin i powiatów. Z pustego i Salomon nie naleje. Wiedząc o tym stwierdziłem, że do wyborów nie pójdę, bo nikt tego stanu rzeczy nie zmieni. Chcecie radykalnych zmian? Pozostaje chyba tylko powrót Poręby jako dzielnicy Zawiercia- miasto w miarę bogate (jak na nasze lokalne warunki), sypnęłoby kasą i żyłoby się o wiele lepiej. Bo w tej chwili, z FUM-em w stanie agonalnym i brakiem porównywalnych inwestorów, jesteśmy jak np. Kromołów- szczycimy się historią i tradycją, ale tak poza tym to nie mamy zbyt wiele.
Jeśli jednak chcemy sami się rządzić to musimy pracować na tym, co jest. Ostatecznie postanowiłem, że jednak do wyborów pójdę i zagłosuję na obecnego burmistrza. Sensownych kontrkandydatów nie widzę. Facet nie jest bez wad, ale ma doświadczenie, które jest bezcenne. Widzę konkretne efekty działań w postaci nowych inwestycji: konserwacja dróg, budowa nowych lub remont istniejących obiektów. Stara się, w miarę możliwości, utrzymywać to miasto w jednym kawałku. Nie zawsze się to sprawnie udaje, RIO i NIK miewają zastrzeżenia, ale znajdźcie mi gminę, gdzie RIO i NIK nie mają zastrzeżeń.
A tu jeszcze czytam i słyszę, że jeden z drugim co jakiś czas się odgraża, że jak wygra wybory to wywali tych leniwych urzędasów i zastąpi ich nowymi, lepszymi. Na pewno lepszymi? Na pewno wywali? Kim zastąpić ludzi, pracujących od kilkunastu lat i więcej w Urzędzie Miasta, którzy znają wszystkie prawne niuanse oraz szczegóły prowadzonych spraw? Niechby któryś z kandydatów plus paru krzykaczy z tego forum (zwł. Fryderyk czy Andrzej2, choć jeden z nich pewnie był kiedyś we władzach, tylko się nie przyzna) znalazł się choćby na tydzień w Urzędzie Miasta. Gwarantuję, że zrewidowaliby wszystko, co wygadują. Choć w UM nie pracuję, to znam się z paroma osobami z UM i wiem, że są przepisy, procedury z którymi nie ma dyskusji.
Łatwo się anonimowo atakuje i krytykuje kogoś, kto anonimowy nie jest. Mało kto ma odwagę krytykować otwarcie i bez nicka. Burmistrz Śliwa ma jednak odwagę coś robić, pomimo krzyków kolesi, którzy sami niewiele w życiu dokonali, ale aż przebierają nóżkami, byleby się dorwać do stanowiska w samorządzie, bo myślą, że tam dolce vita i zero stresu. I jest to odwaga do zweryfikowania. Ja weryfikuję i wolę doświadczonego gospodarza niż awanturniczych ignorantów, którym się wydaje, że wiedzą wszystko.
fryderyk pisze:Dzięki Richard.
No i sam widzisz jak opozycja została zamknięta przez padawanów śliwy doprowadzając nasze Miasto do upadku!!
Teraz konieczna ZMIANA wymiana betonowych słupów bez pomysłów choćby taką Firek czy czyżewską lub kołtona.
Konieczne oszczędności i reorganizacja wydatków miasta i może pomału i NORMALNIE będzie można mówić o Porębie z szacunkiem a nie tylko o ukrywaniu fotoradaru u pracownicy urzędu ponoć niejakiej kułach !
Miasto w upadku! :D Poręba w gruzach, a opozycja w kajdanach! :D Uwielbiam te Twoje malownicze opisy. Tylko trochę niefortunne dla Ciebie porównanie z tymi padawanami, bo skoro stronnicy burmistrza są padawanami, to opozycja stoi tym samym po ciemnej stronie Mocy :)

A kto opozycję zamknął? I gdzie? Więzienie ma dopiero ruszyć w Porębie w przyszłym roku.
"Betonowe słupy bez pomysłów"? A jakie Ty masz pomysły? Śmiało, napisz nam kilka sensownych propozycji. Konkretnie proszę.
I jeszcze jedno. Dla Ciebie to pani Firek, pani Czyżewska i pan Kołton. Znam te osoby i uważam, że w przeciwieństwie do Ciebie mają kompetencje i potencjał.
baca-24 pisze:RAM533 pisze:
…..Szczerze - żenada czytać te Wasze pomyje na obecnego burmistrza - dla was najlepiej wybrać waszego pupilka dla ktorego próbujecie robić dobry piar…..
….. Gasicie się wyssanymi z palca pseudo faktami i atakujecie na oślep…..
Panie(i) „mecenasie” obecnego Burmistrza M. Śliwy. Jako jego adwokat wystąp do prokuratury ze skargą na RIO że nie zgadzasz się z protokółami i raportami opublikowanymi przez RIO oraz za to ze unieważniła uchwały Rady Miasta. Może prokuratura przyzna ci racje i nakaże RIO przeprosić burmistrza Śliwe za te „pomyje” jak je nazywasz. :)
Oj, Baco, a znajdźcie Wy mnie miasto, do którego RIO nie miało zastrzeżeń. Natomiast "pomyjami" raczej nazwać należy inne rzeczy, które niektórzy wypisują, z Fryderykiem na czele. Ignorancja połączona z arogancją i wylewanie pomyj także na urzędników, którzy przecież wykonują tylko swoje obowiązki. Skąd ta niechęć do p. Czyżewskiej, p. Firek, p. Kułach, p. Kołtona czy p. Zielińskiego? To są pomyje, bo nazwać to argumentacją nie sposób.
fryderyk pisze: Ja posiadam obietnice Śliwy - jak to Poręba miała być miodem i mlekiem....ale żenada je przypominać.Śliwa lub jego sztab pisał je na niezłym za przeproszeniem "haju", notabene tak jak teraz :doświadczony i kompetentny !!
ale w czym ??
Zresztą już teraz widać że bez kontroli facet doprowadził miasto do"bankructwa" bez szans na realizację inwestycji i inspiracji ze środków Unii !!

http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3258

RIO unieważniło uchwały rady pod wodzą zielińskiego największego przydu....sa śliwy tym samym nasze Miasto nie może realizować przyjętych założeń inwestycyjnych !!!!
Więc sam program Śliwy jest nic nie wart !!! same oszustwa i jak zwykle kłamstwa!!!!
A Ty co brałeś, Frycek? Jakie bankructwo? Co Ty bredzisz? Z powodu jednej uchwały podnosisz wrzaski, jakby miasto dostało co najmniej zarząd komisaryczny. I kim jesteś, że obrażasz Przewodniczącego Rady Miejskiej? Co w swoim życiu takiego osiągnąłeś, że masz czelność nazywać przydupasem kogoś, komu zapewne nie dorastasz poziomem? Swoją drogą, trochę wstyd, żeby były/aktualny samorządowiec (jak mniemam) używał takiego języka. Ale mądrość ludowa mówi, że jeśli kultury osobistej Jaś się nie nauczył, to Jan już jej nie będzie prezentował.

Miasto realizuje zamierzenia i to widać. Nawet pomimo błędów, które wskazało RIO. A inwestycje z pieniędzy europejskich cały czas są realizowane.
fryderyk pisze: Jak można że facet w urzędzie spędza czas na kawce pogaduchy plotuchy z miłościwie panującym a później wio z urzędu na prywatę !
Zero zarządzania, zero koncepcji, zero zaangażowania !!
Wstyd -16 listopada zmieńmy nasze miasto na lepsze !!!!
Co? Jakie znowu plotuchy? Jaka kawa? Wcześniej opowiadałeś o alkoholu. Widać masz jakiś problem z używkami.
"Zero koncepcji"- haha, i kto to mówi? Pytałem już kilka razy na tym forum- a jakie Ty masz koncepcje, pomysły? Ani razu mi nie odpowiedziałeś. Krzyczeć i wyolbrzymiać każdy potrafi.
Ostatnio zmieniony 13.11.2014, 08:50 przez Stanisław, łącznie zmieniany 6 razy.

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Burmistrz...

Post autor: Stanisław » 06.11.2014, 11:03

RAM533 pisze:Witam
Czytam te posty i myślę sobie, że najbardziej kompetentni kandydaci na Urząd Burmistrza schowali się za pulpitami komputera i krytykują tylko urzędującego Burmistrza. Dlaczego nikogo nie interesują programy innych kandydatów i źródeł ewentualnego finansowania. Dlaczego nikogo nie interesuje czemu odszedł na emeryturę Pan Spyra choć mógł nadal w policji pracować i robić karierę a ma zapędy być Burmistrzem w zadłużonej gminie? Przecież w policji można robić karierę za nie małe pieniądze. Dlaczego nikt nie pyta jakie przygotowanie ma Pan Markowski do objęcie Urzędu Burmistrza i jak bez doświadczenia mógłby zarządzać ubogą gminą? Dlaczego nikt nie krytykuje Macherzyńskiego, który będąc burmistrzem w ogóle nie szanował mieszkańców, z którymi się umawiał i spóźniał się notorycznie lub w ogóle nie przychodził, a nie mówiąc już o innych sprawach. Zresztą sami mieszkańcy mu rachunek wystawili. Uważam, że wszyscy kandydaci na ten Urząd powinni się spotkać i winna się odbyć z ich udziałem debata publiczna, żeby każdy mógł się odnieść programu kontrkandydata i odpowiedzieć na trudne i nurtujące pytania także mieszkańców. Wtedy dopiero można by zdecydować, który ma realny program wyborczy i któremu można by zaufać. Natomiast skupienie się tylko na krytyce obecnego Burmistrza jest nieporozumieniem. Dla mnie krytyka jest potrzebna ale konstruktywna i w odniesieniu do innych kandydatów.
Podpisuję się pod tym. Czekam na spotkania wyborcze p. Spyry i p. Macherzyńskiego. Ciekawe, czym ci panowie nas zaskoczą.

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 06.11.2014, 13:28

rafol pisze:Piękna i wielkoformatowa jest kampania reklamowa Śliwy. Mam nadzieję, że z własnych środków finansowych (tak przy okazji: rozumiem, że firmy komunalne (MPKiW w Porębie) fakturują obwieszającym plakaty na gminnym płocie udostępnienie miejsca pod reklamę?)
Wszyscy kandydaci płacą za agitację wyborczą podmiotom gminy. Nie mamy powodów, by w to wątpić.
rafol pisze:Obecny panujący teraz to już nie tylko chce, wydaje mi się że nawet musi się znowu dorwać do stołka. Raz, że będzie się mógł znowu nachapać, dwa że będzie czas na zatuszowanie różnych dziwnych piramidek. Wg mnie sprawa z kredytem Magellana dla MPGKu to skandal i od razu prokuratura, na dokładkę fotoradar w krzakach na działce u swojej ulubionej paniusi z urzędu.
Jest coś na rzeczy z tym Magellanem dla MPGK bo nawet przyboczny Śliwy, prezesik Mariusz szuka furtki do Rady Powiatu. No tupet i bezczelność do wiwatu.
Chłopy - jesteście beznadziejni i do tego kombinujecie kręty grubymi nićmi - gdzie się ciśniecie? Z czym? Dalej oszukiwać na jeszcze większą skalę?
A to ciekawe z tym kredytem Magellana. Możesz rozwinąć ten temat? Co w tym kredycie bezprawnego? Pytam, bo nie znam szczegółów sprawy, o jakiej piszesz.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 06.11.2014, 15:44

Wiesławie i etc.
Z przedstawionego grafiku dokonań wynika , że twój kandydat sprawował urząd dwie a nawet trzy kadencje(jeżeli przyjmiemy że plan do realizacji chodników zatwierdzono za W. Spyry). Internet jest potężny i wszystko przyjmie.
Plan osiedla Złoty Stok oglądałem nie w piwnicy ale w gabinecie burmistrza trzy lata temu na ścianie a burmistrz zachwycony był pomysłem jego realizacji, wisiał na ścianie i on wbrew piwnicznej atmosferze żyje i ma być wykorzystany.
Odnośnie wcielania się i mieszania roli śledczych, prokuratorów i sędziów jest to ryzykowne. Każdy z nich ma inny punkt widzenia. Jak ktoś powołuje się na znajomość prawa ( wiedza przeogromna) to pragnę tylko napisać, że katalog znamion przestępstwa to tylko trzy albo aż trzy punkty i na ten temat powstało ileś tysięcy rozpraw naukowych a na forum wykładnia jest bardzo prosta i od złamania dyscypliny budżetowej do sprawy sądowej daleko a drogi te mogą się rozmijać.
Prawem opozycji jest często dla formy głosować na nie. Jest to spektakularne i pozwala niejednokrotnie przetrwać kilka kadencji. Proszę mi wskazać w protokole sesji, kiedy głosowano nad felerną uchwałą zapis, że opozycja głosowała na „nie” ponieważ uchwała jest niezgodna z prawem.
Jak pokora to w tym przypadku zbiorowa.
Z lubością wracam do akapitu z tekstem o wymianie żarówek(o wkręcaniu żarówek często na sesjach). Energia elektryczna to nie tylko żarówki a budynki publiczne naszpikowane jej odbiornikami . Lampy ledowe będą bez internetowej interwencji a wskazanie źródeł i sposobów oszczędności na energii nie tylko elektrycznej mile widziane.
Zadałem sobie trud i na szybko policzyłem długość dróg w naszym miasteczku. Wypadło tak ok. 50 km( bez dróg osiedlowych). Przy okazji wyszło dość ciekawe porównanie. Gęstość dróg w Polsce to ok. 90km/100 kilometrów kwadratowych i wyszło na to że nieźle zawyżamy statystykę bo u nas wypada grubo ponad 100 . To nie tylko sama jezdnia ale chodniki( chociaż mniej) no i oświetlenie, bo towarzyszy temu zwarta zabudowa. Z tego ok. 20% to droga DK78 i powiatowa szt- 1. W takich gminach jak Irządze czy Pilica struktura własności odwrotna, mniej chodników no i lamp( po co lampy w lesie albo wśród pól. Żal … ściska jak porównać koszty a my musimy z tym żyć i płacić. Lobbing kandydatów na radnych powiatowych i wojewódzkich na rzecz odwrócenia proporcji mile widziany.
Co by nie było za długo, to jeszcze mała refleksja. Dyskusja na forum przypomina trochę mecz tenisowy, na którym publiczność mocno dopinguje słabszego uczestnika zawodów a rzuca pineski pod nogi jego lepszego przeciwnika.
Margines dyskusji to gospodarka a szkoda. Zamożni porębianie to zamożne miasto.
Pragnę tez podziękować autorowi postu o żarówkach. Był dla mnie inspirujący do powstania kolejnej gawędy historycznej dla DZ , tym razem o początkach elektryki w okolicach Zawiercie. Jak zwykle nie mogło być inaczej. O Porębie też będzie, oczywiście też jak przy drogach w niezadawalających mnie osobiście proporcjach.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

RAM533
Nowicjusz

Post autor: RAM533 » 06.11.2014, 20:43

Witam.
Jak czytam niektóre wypowiedzi to śmiać mi się chce. Widać, że Śliwę atakują ludzie Macherzyńskiego albo nawet on sam i ma takie parcie na Urząd Burmistrza, że w głowie się nie mieści. Co do kompetencji Pana Spyry to większe na pewno ma Śliwa. A tak na marginesie pytam dlaczego nikogo nie dziwi, że wszyscy kandydaci na Burmistrza startują jednocześnie na radnego i do Rady Miasta, czyżby asekuracyjnie w razie przegranej lepszy był rydz niźli nic. Tylko czemu tak bardzo ubolewają nad trudną sytuacją materialną Gminy a nie patrzą, że w razie wygranej na Burmistrza i do Rady Miasta trzeba będzie przeprowadzać dodatkowe wybory, które nie mało kosztują. Czyżby w tej sytuacji nie ważne były finanse tylko własne stołki? Czy Ci Panowie nie wiedzą czym się chcą zajmować? Podobno Pan Spyra twierdził, że tak naprawdę interesuje go stołeczek w Radzie, a na Burmistrza startuję ot tak sobie. To o co tu chodzi po co ta krytyka o finansach Gminy skoro Panowie myślą tylko o swych posadkach. Tak naprawdę to tylko Śliwa wie czego chce bo jako jedyny startuje tylko na Urząd Burmistrza. Macherzyński to powinien skupić się rzeczywiście na rodzinie bo to mu chyba najlepiej wychodzi, chociaż nie jestem pewien czy rodzina tak myśli. Mówimy o debacie kandydatów a na spotkaniu u Śliwy było może ze 20 osób w tym sfrustrowany biznesmen Szewczyk, który wylewał swoje niepowodzenia na Śliwę. Niestety nie wielu odważnych tam przyszło żeby się mądrować.

adams
Nowicjusz

Post autor: adams » 06.11.2014, 21:56

ziomekse pisze:
Mała dygresja, 2 tygodnie temu za pośrednictwem strony internetowej p. Marka Śliwy zadałem pytanie dotyczące punktu jego programu, mianowicie:
1. Przyjęcie planu miejscowego dla strefy aktywności gospodarczej.

Gmina posiada studium do planu miejscowego.

Chciałem dowiedzieć się jak dokładnie ma wyglądac owy program i czy możliwe jest pozyskanie informacji na temat tego co już posiada w sobie gotowe studium. Dopytałem również o to, dlaczego pomysł ten jest wprowadzany dopiero teraz podczas gdy p. Śliwa burmistrzem jest już 8 lat, a duży problem bezrobocia w gminie obecny o wiele wiecej. Niestety NIE UZYSKAŁEM ŻADNEJ ODPOWIEDZI, jeżeli obywatel jest tak traktowany PRZED wyborami, to co będzie PO wyborach? Kolejną sprawą jest, że taką wiadomość do burmistrza mógł wysłać potencjalny inwestor.
"Pocieszę" Pana, że na konkretne pytania gospodarcze wysyłane poprzez portale Porębskich Kandydatów za pomocą zakładek w stylu "Skontaktuj Się Koniecznie", nie tylko jeden Kandydat nie potrafi sprawnie odpowiedzieć, chyba są zbyt zarobieni kampanią :?
Zgadzam się w 100% z tezą, że pytanie mógł zadać potencjalny inwestor. Regułą w biznesie jest, że jak Ty nie odpiszesz to ktoś inny to zrobi za Ciebie, warto o tym pamiętać tym bardziej jako kandydat na włodarza miasta.
Mieszkaniec Poręby poza tym że jest wyborcą, a to chyba ważne, też jest inwestorem, inwestuje swoje podatki w
to miasto, nie jest tak?

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 06.11.2014, 22:56

No juz sie zaczynalem martwic o naszych forumowych krzykaczy obecnego burmistrza, ale wiedzialem ze im blizej wyborow tym bardziej prawdopodobny ich powrot i agitacja na rzecz jasnie nam panujacego, ktory po prostu przez 8lat mial za malo czasu zeby zajac sie sprawami miasta...

Ale ale, przecieram oczy ze zdumienia i czytam:
Stanisław pisze:... stwierdziłem, że do wyborów nie pójdę, bo nikt tego stanu rzeczy nie zmieni.
Pelny watpliwosci i z wypiekami na twarzy czytam wiec dalej... i na szczescie Stanislaw udowadnia pare wersow dalej ze jest odpowiedzialnym obywatelem i lokalnym patriota:
Stanisław pisze:Ostatecznie postanowiłem, że jednak do wyborów pójdę
Ale co bedzie dalej, na kogoz on moglby oddac swoj bezstronny glos:
Stanisław pisze: i zagłosuję na obecnego burmistrza.
A co spowodowalo, ze poprze on takaz a nie inna kandydature, przeciez tyleckroc udowadnial na tym forum jak bardzo bezstronnym jest obserwatorem zycia naszego miasta. Otoz warto zaglosowac na obecnego burmistrza bo:
Stanisław pisze:Facet nie jest bez wad, ale... Stara się, w miarę możliwości, utrzymywać to miasto w jednym kawałku. Nie zawsze się to sprawnie udaje, RIO i NIK miewają zastrzezenia...
I choc ciezko zachowac powazna mine jak czyta sie naszego drogiego pana Stanislawa, to jednak odlozmy na chwile zarty na bok.

Bo z tego co rozumiem to trzeba glosowac na obecnego burmistrza bo nic sie nie da zrobic i skoro nic sie nie da zrobic to on, majac cenne doswiadczenie, zrobi to "nic" najlepiej :lol:
W sumie to wypadaloby go mianowac dozywotnim burmistrzem skoro tak swietnie sobie radzi w tym nic nie robieniu i ma w tym tyle doswiadczenia. I nikt inny nie jest w stanie nic wymyslic... jeju coz za dekadenckie mysli trzymaja sie naszego drogiego pana Stanislawa, dobrze ze znajduje on w sobie sily by pojsc na te wybory i oddac swoj bezstronny glos

A ja tak sobie skromnie mysle ze skoro my jako mieszkancy miasta tez mamy 8 lat doswiadczenia z tym burmistrzem, ktorego jedynym dokonaniem jest przerobienie miasta na zrodlo intratnych odsetek od kredytow dla bankow to moze warto zaryzykowac i jednak sprobowac cos zmienic...

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 07.11.2014, 08:41

Triumph pisze:No juz sie zaczynalem martwic o naszych forumowych krzykaczy obecnego burmistrza, ale wiedzialem ze im blizej wyborow tym bardziej prawdopodobny ich powrot i agitacja na rzecz jasnie nam panujacego, ktory po prostu przez 8lat mial za malo czasu zeby zajac sie sprawami miasta...
Nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek krzyczał. Największe wrzaski podnosi Fryderyk. Ja tylko siedzę z boku i patrzę na ten cyrk. I staram się patrzeć racjonalnie.

Triumph pisze:
Stanisław pisze:... stwierdziłem, że do wyborów nie pójdę, bo nikt tego stanu rzeczy nie zmieni.
Pelny watpliwosci i z wypiekami na twarzy czytam wiec dalej... i na szczescie Stanislaw udowadnia pare wersow dalej ze jest odpowiedzialnym obywatelem i lokalnym patriota:
Stanisław pisze:Ostatecznie postanowiłem, że jednak do wyborów pójdę
Ale co bedzie dalej, na kogoz on moglby oddac swoj bezstronny glos:
Stanisław pisze: i zagłosuję na obecnego burmistrza.
A co spowodowalo, ze poprze on takaz a nie inna kandydature, przeciez tyleckroc udowadnial na tym forum jak bardzo bezstronnym jest obserwatorem zycia naszego miasta. Otoz warto zaglosowac na obecnego burmistrza bo:
Stanisław pisze:Facet nie jest bez wad, ale... Stara się, w miarę możliwości, utrzymywać to miasto w jednym kawałku. Nie zawsze się to sprawnie udaje, RIO i NIK miewają zastrzezenia...
I choc ciezko zachowac powazna mine jak czyta sie naszego drogiego pana Stanislawa, to jednak odlozmy na chwile zarty na bok.

Bo z tego co rozumiem to trzeba glosowac na obecnego burmistrza bo nic sie nie da zrobic i skoro nic sie nie da zrobic to on, majac cenne doswiadczenie, zrobi to "nic" najlepiej :lol:
W sumie to wypadaloby go mianowac dozywotnim burmistrzem skoro tak swietnie sobie radzi w tym nic nie robieniu i ma w tym tyle doswiadczenia. I nikt inny nie jest w stanie nic wymyslic... jeju coz za dekadenckie mysli trzymaja sie naszego drogiego pana Stanislawa, dobrze ze znajduje on w sobie sily by pojsc na te wybory i oddac swoj bezstronny glos

A ja tak sobie skromnie mysle ze skoro my jako mieszkancy miasta tez mamy 8 lat doswiadczenia z tym burmistrzem, ktorego jedynym dokonaniem jest przerobienie miasta na zrodlo intratnych odsetek od kredytow dla bankow to moze warto zaryzykowac i jednak sprobowac cos zmienic...
Dziękuję za wzorową analizę mojego postu, ale poza klasycznym "brechtem" niczego Twoje słowa nie dodały do dyskusji. Powiedzieć, że Burmistrz nie zrobił NIC dla miasta i pozostawił jedynie długi to wyjątkowy populizm, a może nawet i zwyczajne kłamstwo.
Zastanów się nad sytuacją tego miasta i powiedz mi, kto będzie lepszym od Śliwy? Co można zrobić w sytuacji, w której znajduje się Poręba? I co można zrobić bez kredytów? Dziw, że w ogóle cokolwiek powstaje, cokolwiek się buduje i modernizuje. Ludzie często wierzą w iluzję, że nowy zrobi więcej, lepiej, mądrzej. To są mrzonki! Z pustego i Salomon nie naleje, jak już mówiłem, a tu dodatkowo trzeba kogoś, kto siedzi w każdym z tematów, które otwarto w mijającej kadencji. Burmistrz ma także wypracowaną przez lata sieć kontaktów i wiedzę specjalistyczną, związaną z zagadnieniami, którymi się zajmował, toteż tego typu rewolucje zawsze wiążą się z koniecznością wdrażania się nowej władzy w swoje obowiązki i budowania w zasadzie od podstaw układów z podwładnymi i partnerami. Tylko rażąca nieudolność czy zła wola burmistrza może stanowić wystarczający powód dla dokonania takiej rewolucji, a moim zdaniem nic takiego nie ma tu miejsca. Poza tym, skoro burmistrz narobił wg Ciebie tyle syfu to naturalnym jest oczekiwanie, że powinien teraz naprawić to, co popsuł, prawda?
Zresztą nie w burmistrzu problem, lecz w Radzie Miejskiej, od której jest uzależniony. Chcesz przypilnować p. Śliwę, żeby podejmował sensowne decyzje, a unikał tych bezsensownych? Głosuj na odpowiednich radnych, bo tylko oni mogą wpływać na decyzje burmistrza.
Ostatnio zmieniony 07.11.2014, 11:49 przez Stanisław, łącznie zmieniany 1 raz.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 07.11.2014, 09:07

Stanisław pisze: Co można zrobić w sytuacji, w której znajduje się Poręba? I co można zrobić bez kredytów? Dziw, że w ogóle cokolwiek powstaje. Ludzie często wierzą w iluzję, że nowy zrobi więcej, lepiej, mądrzej. To są mrzonki! Z pustego i Salomon nie naleje.
I tu wlasnie drogi Panie Stanislawie udowadnia Pan ze to Panskie pisanie nic nie wnosi i jest czystym populizmem bo skoro nic sie nie da zrobic to skad u Pana taki zapal w agitowaniu na rzecz burmistrza, ktory nic nie robi.

Oswiece Pana, da sie zrobic bardzo duzo, a to ze Pan tego nie widzi lub Pan udaje aby wybielic nieudolnosc burmistrza to juz inna sprawa.

I jeszcze jedna bardzo wazna sprawa gdzie ponownie sie Pan myli
Stanisław pisze: Poza tym, skoro burmistrz narobił wg Ciebie tyle syfu to naturalnym jest oczekiwanie, że powinien teraz naprawić to, co popsuł, prawda?
Widzi Pan jak pracownik firmy transportowej ukradnie samochod to pracodawca nie bedzie go prosil by go oddal czy tez odciagal mu czesc pensji na rzecz splaty wartosci auta. Pracodawca wzywa policje i zlodziej idzie siedziec...
Tylko w Panskim systemie "wartosci" miasto dalej placi szkodnikowi by dalej robil szkody. Bo tak w tym ma to cenne doswiadczenie...

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 07.11.2014, 11:46

Triumph pisze: I tu wlasnie drogi Panie Stanislawie udowadnia Pan ze to Panskie pisanie nic nie wnosi i jest czystym populizmem bo skoro nic sie nie da zrobic to skad u Pana taki zapal w agitowaniu na rzecz burmistrza, ktory nic nie robi.

Oswiece Pana, da sie zrobic bardzo duzo, a to ze Pan tego nie widzi lub Pan udaje aby wybielic nieudolnosc burmistrza to juz inna sprawa.
Nie ma to jak tanie odbicie piłeczki. Wciąż jednak konkretu w tym nie ma i to właśnie jest populizm. Bo konkretne działania były. Modernizacja, nowa infrastruktura. Nie mam czasu ani ochoty podawać przykładów, są łatwe do znalezienia. Twierdzenie "burmistrz nic nie robi" jest po prostu boleśnie głupim sloganem. I nie jest to z mojej strony żadna agitacja, po prostu nie widzę lepszej kandydatury na obecne czasy. Dajmy facetowi skończyć to, co zaczął, bo pozytywne efekty już jednak jakieś są.
Natomiast proszę o oświecenie, co konkretnie można jeszcze zrobić w sytuacji, w jakiej znajduje się nasze miasto. No śmiało, wszyscy na tym forum mają ponoć głowy pełne pomysłów.
Triumph pisze:I jeszcze jedna bardzo wazna sprawa gdzie ponownie sie Pan myli
Stanisław pisze: Poza tym, skoro burmistrz narobił wg Ciebie tyle syfu to naturalnym jest oczekiwanie, że powinien teraz naprawić to, co popsuł, prawda?
Widzi Pan jak pracownik firmy transportowej ukradnie samochod to pracodawca nie bedzie go prosil by go oddal czy tez odciagal mu czesc pensji na rzecz splaty wartosci auta. Pracodawca wzywa policje i zlodziej idzie siedziec...
Tylko w Panskim systemie "wartosci" miasto dalej placi szkodnikowi by dalej robil szkody. Bo tak w tym ma to cenne doswiadczenie...
Porażająca logika. Skoro zatem Śliwa to szkodnik to idź z tym na policję oraz zawiadom inne odpowiednie służby. Jeśli facet łamał prawo i wręcz kradł to tylko wtedy ta analogia ma sens.
Ale burmistrz nie jest przestępcą, ani nawet podejrzanym, więc można jedynie dyskutować o jego decyzjach. A takie sprawy rozwiązuje już demokracja, która pozwala wybrać taką radę miejską, która będzie burmistrzowi patrzeć na ręce.

andrzej2
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: andrzej2 » 07.11.2014, 13:15

Sieć układów i układzików należy SKUTECZNIE ZLIKWIDOWAĆ !!!!

Tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3251

Organ nadzoru nad działalnością gmin jasno pisze że przetarg na fotoradar był nieprawidłowy i niezgodny z przepisami co może również oznaczać NIEZŁY UKŁAD !!! lub co najmniej zmniejszone wpływy do budżetu !!! bo jakby wybrać firmę zgodnie z prawem to te wpływy mogłyby być WIĘKSZE !!!!
Dodatkowo jasno określiło, że kolega śliwy niejaki M.ROK Prezes MPGKiM - nie wpłacał do Miasta nalenych dochodów !!!!!
Miasto dzięki takim układzikom straciło WIELKIE PIENIĄDZE !!!!!
Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła również NIEWYPŁACALNOŚĆ MIASTA !!!!

tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3258
Organ nadzoru uchylił i unieważnił uchwały - w których to Śliwa chwali się możliwością pozyskania środków Unijnych !!! bo........ Śliwa nie zadbał o to aby je naprawić zgodnie z prawem do czego RIO go zobligowało !!

Tu : http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3259

kolejna uchwała zakwestionowana przez RIO !!!!

Facet przez swoje zaniedbanie, bajzel i totalne olewanie swoich obowiązków stracił możliwość realizacji planów Rady Miasta !!
Obecnie miasto nie może realizować i nie realizuje żadnej inwestycji !!!! RIO z uwagi na brak kompetencji i doświadczenia Śliwy unieważniło uchwały, dzięki którym mógł podpisywać umowy inwestycyjne wieloletnie dot. roku 2015 i 2016 !!!!

Warto zaznaczyć że ukladziki Śliwy i jego doświadczenie obejmuje kolesiostwo z niejakim Ryszardem M - prezydentem Zawiercia ( w więzieniu ) i Rafałem K. - starostą zawierciańskim ( sprawa w prokuraturze)
Takich znajomości mieszkańcy naszego Miasta sobie nie życzą!!
TAKIEGO DOŚWIADCZENIA W IGNORANCJI, NISZCZENIA MIASTA I KOLESIOSTWA ZE SZKODĄ DLA MIASTA SOBIE NIE ŻYCZYMY !!

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 07.11.2014, 13:28

ziomekse pisze:
Stanisław pisze:
Nie rozumiem, co Wy z tymi pensjami i zaległymi rachunkami. Jeszcze Fryderyk raz po raz powtarza brednię o nauczycielach, którym UM zalega z wypłatą. Skąd takie bajki?
Subwencje oświatowe przekazywane na rok kolejny, wykorzystywane było do pokrycia zobowiązań oświatowych lat bieżących. To z raportu RIO. Chyba nie tak powinno się dysponować majątkiem?
No tak, ale czy to tym samym oznacza, że nauczycielom zalegają z pensjami? Chyba nie.
ziomekse pisze:Wszyscy o pieniądzach... a o czym mają mówić? O tym, że coś się w Porębie dzieje? Ale co? A nawet gdyby coś się działo, to naprawdę za nieswoje pieniądze to ŻADNA sztuka.
Zabawne. Czyli wg Ciebie pieniądze "nieswoje" ot tak, same wskakują na konta tych gmin, które ich potrzebują?
ziomekse pisze:Jeśli chcemy burmistrza, który ładnie się uśmiecha to lepiej zorganizować wybory MISS Poręba a zwyciężczyni powinna w ramach wygranej być jedynym kandydatem na burmistrza. Gwarantuję, że uśmiechałaby się o wiele lepiej niż p. Śliwa ;)

Ale czy o to chodzi? Wg mnie powinniśmy rozliczać burmistrza najpierw za sytuację budżetową i dopiero po jej pozytywnej weryfikacji ocenić czy nasza gmina poczyniła rozwój, a na samym końcu za osobistą prezencję burmistrza. Nie jest sztuką wybudować chodniki, zorganizować fantastyczne występy na dni Poręby za pieniądze "banku". Niestety oglądając raport RIO doskonale widzimy jak bardzo nasz budżet się nie domyka.

Szanowny Stanisławie, tomekr. Za co wg Was powinniśmy oceniać i rozliczać burmistrza po kolejnej kadencji?
Nie, uśmiechu nie oczekuję i w ogóle mnie to nie interesuje. Ale jeśli szukamy kryterium oceny działalności burmistrza to są nimi załatwione sprawy oraz polepszona infrastruktura lub nowe obiekty w mieście. W przypadku obecnego burmistrza można takowe wskazać. A biorąc pod uwagę sytuację tego miasta uważam, że to już i tak dosyć dużo. Ale nie wiem, co złego w tym, że miasto zaciąga kredyty na rozwój. To powszechna praktyka w każdej gminie.
ziomekse pisze:Mała dygresja, 2 tygodnie temu za pośrednictwem strony internetowej p. Marka Śliwy zadałem pytanie dotyczące punktu jego programu, mianowicie:
1. Przyjęcie planu miejscowego dla strefy aktywności gospodarczej.

Gmina posiada studium do planu miejscowego.

Chciałem dowiedzieć się jak dokładnie ma wyglądac owy program i czy możliwe jest pozyskanie informacji na temat tego co już posiada w sobie gotowe studium. Dopytałem również o to, dlaczego pomysł ten jest wprowadzany dopiero teraz podczas gdy p. Śliwa burmistrzem jest już 8 lat, a duży problem bezrobocia w gminie obecny o wiele wiecej. Niestety NIE UZYSKAŁEM ŻADNEJ ODPOWIEDZI, jeżeli obywatel jest tak traktowany PRZED wyborami, to co będzie PO wyborach? Kolejną sprawą jest, że taką wiadomość do burmistrza mógł wysłać potencjalny inwestor.
Trudno przez internet prowadzić tego typu dyskusję. A może lepiej po prostu udać się do UM czy burmistrza i pogadać z nim osobiście?

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 07.11.2014, 13:47

andrzej2 pisze:Sieć układów i układzików należy SKUTECZNIE ZLIKWIDOWAĆ !!!!

Organ nadzoru nad działalnością gmin jasno pisze że przetarg na fotoradar był nieprawidłowy i niezgodny z przepisami co może również oznaczać NIEZŁY UKŁAD !!! lub co najmniej zmniejszone wpływy do budżetu !!! bo jakby wybrać firmę zgodnie z prawem to te wpływy mogłyby być WIĘKSZE !!!!
Dodatkowo jasno określiło, że kolega śliwy niejaki M.ROK Prezes MPGKiM - nie wpłacał do Miasta nalenych dochodów !!!!!

Organ nadzoru uchylił i unieważnił uchwały - w których to Śliwa chwali się możliwością pozyskania środków Unijnych !!! bo........ Śliwa nie zadbał o to aby je naprawić zgodnie z prawem do czego RIO go zobligowało !!

Facet przez swoje zaniedbanie, bajzel i totalne olewanie swoich obowiązków stracił możliwość realizacji planów Rady Miasta !!
Obecnie miasto nie może realizować i nie realizuje żadnej inwestycji !!!! RIO z uwagi na brak kompetencji i doświadczenia Śliwy unieważniło uchwały, dzięki którym mógł podpisywać umowy inwestycyjne wieloletnie dot. roku 2015 i 2016 !!!!

Warto zaznaczyć że ukladziki Śliwy i jego doświadczenie obejmuje kolesiostwo z niejakim Ryszardem M - prezydentem Zawiercia ( w więzieniu ) i Rafałem K. - starostą zawierciańskim ( sprawa w prokuraturze)
TAKIEGO DOŚWIADCZENIA W IGNORANCJI, NISZCZENIA MIASTA I KOLESIOSTWA ZE SZKODĄ DLA MIASTA SOBIE NIE ŻYCZYMY !!
Fryderyk/Andrzej, ta sama osoba i ten sam bełkot. "Może oznaczać niezły układ"- dla Ciebie jak zwykle "może" równa się "jest".

"Obecnie miasto nie może realizować i nie realizuje żadnej inwestycji !!!! RIO z uwagi na brak kompetencji i doświadczenia Śliwy unieważniło uchwały, dzięki którym mógł podpisywać umowy inwestycyjne wieloletnie dot. roku 2015 i 2016 !!!!"

Bredzisz, jak zawsze. Unieważnienie tych uchwał nie zamyka miasta na inwestycje wieloletnie.

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 07.11.2014, 16:29

Niestety Pan Andrzej 2 ma rację - unieważnienie uchwał powoduje ich unieważnienie czyli burmistrz nie może dokonywać wydatków miasta na uchwalone-unieważnione programy.
Więc te bzdury o pozyskanych środkach unijnych i jak to miasto się będzie rozwijać co burmistrz opowiadał na sesji we wrześniu to kolejne kłamstwo pana śliwy.

andrzej2 pisze:Sieć układów i układzików należy SKUTECZNIE ZLIKWIDOWAĆ !!!!

Zgadzam się w pełni z kolegą.

Stanisław, makakulak to być może kołton z promocji najbardziej prężnego ramienia burmistrza w agromeracji śląskiej.
A gdzie inwestycje proekologiczne z umorzonych kredytów Wojewodzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ? Jak zwykle nikomu nic się nie chciało w tym temacie zrobić dla miasta.
No bo i po co - WAŻNE SIĘ NAŻREĆ PRZY KORYCIE :) a miasto olać a co tam stać nas !!
Gratuluję podejścia kochany Stasiu :)

Czarna
Nowicjusz

Post autor: Czarna » 07.11.2014, 17:33

Pozwolę sobie powielić poprzednie pytanie. Mianowicie czy ktoś posiada może programy wyborcze naszych obecnych władz, które obiecywali zrealizować w bieżącej kadencji ? ( oprócz Pana Spyry, którego program został już umieszczony). Bardzo ciekawi mnie jak wygląda realizacja obietnic wyborczych w naszej gminie.

ODPOWIEDZ