Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: viggen » 03.11.2014, 08:53

Ja niczego nie sugeruję.
Z tym, że naprawdę w tym naszym kraju wszystko jest postawione na głowie i ludziom z budżetówki wydaje się, że my podatnicy jesteśmy dla nich nie oni dla nas.
Przykład z życia- znajomi policjanci idą do pracy- zawsze mówią „idę na służbę” ot tak nic nie znaczący frazes, bo na pytanie służbę komu pada odpowiedź szefowi/komendantowi…sic!
Oni wszyscy są dla nas i to my ich zatrudniamy.
Do póki w tym kraju nie zmienimy podejścia do swojej roboty ludzi z budżetówki to póty nic się tu nie zmieni.
Kiedy idę na rozmowę kwalifikacyjną pada ze strony rekrutującego pytanie jakie wynagrodzenie nasyci mój apetyt- normalna sprawa, a ja jako wyborca i poniekąd zatrudniający / rekrutujący człowieka na to stanowisko chcę wiedzieć ile pragną zarabiać kandydaci- dla ułatwienia dodam- na starcie.
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

andrzej2
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: andrzej2 » 03.11.2014, 10:56

http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2392

Czy u nas też tak będzie ? w sprawie przetargu na fotoradar ? i manipulacją przy przetargu.
RIO się już wypowiedziało, Najwyższa Izba Kontroli zakwestionowała przetarg jako niezgodny z obowiązującym prawem !!
http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3251

W protokole zostały ujawnione też wielotysięczne straty jakie ma miasto z tytułu braku wpłat dochodów od spółki gminnej !!!
Ten układ kolesiostwa należy zakończyć !!

Kolegom M.Śliwy prywata się kończy - 16 listopada skończmy z prywatą w naszym Mieście !!
Zagłosujmy i nie pozwólmy na niszczenie Poręby !!

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 03.11.2014, 19:21

viggen pisze:Ja niczego nie sugeruje. a ja jako wyborca i poniekąd zatrudniający / rekrutujący człowieka na to stanowisko chcę wiedzieć ile pragną zarabiać kandydaci- dla ułatwienia dodam- na starcie.
Poniewaz Panskie domaganie sie deklaracji wynagrodzen implikuje wiare w szczerosc i dobre intencje politykow totez dlatego pozwolilem sobie na zart ze skoro powiazujemy wynagrodzenie do efektow pracy to gdy ktos narobi szkod powinien oddac ze swoich na ich pokrycie...

No bo co taki polityk ma powiedziec - za 3 tys miesiecznie to nic nie zrobie i dwa przetargi dam po znajomosci, za 8k jeden przetarg po znajomosci i postawie nowy fotoradar, a za 20k bede przychodzil puntualnie do pracy i postaram sie nie przerobic finansow miasta na piramide finansowa, a jak dobrze pojdzie to moze nawet zlikwiduje ten fotoradar...

Kielbasa wyborcza dlatego od tylu lat jest chetnie konsumowana bo nikt nie mowi o jej koszcie...

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 04.11.2014, 08:23

Idąc tym tokiem rozumowania możemy domniemywać, że sprzątaczka w biurze będzie podkradała papier do drukarki, kawę czy chemię gospodarczą jeśli nie dostanie 10000 zł brutto na miesiąc, ale z drugiej strony jednej wystarczy to 10 000, a inna nie pogardzi dodatkową darmową kawą za 20 czy ryzą papieru za 15. Czy wysoko postawiony naukowiec w firmie farmaceutycznej nie wykradnie opracowanej kosztem miliarda $ nowego leku i nie opchnie jej konkurencji jeśli będzie zarabiał miesięcznie milion zamiast 100 000?
Chyba nie chodzi o wysokość wynagrodzenia skoro w takich sytuacjach jest to kwestia „kręgosłupa”.
Jednak jestem zwolennikiem gospodarki rynkowej, a w niej przyjęło się, że wynagrodzenie jest skorelowane z wynikami. Z wklejonego przeze mnie artykułu wynika, że w tych konkretnych przypadkach (rządowych / samorządowych) niestety tak nie jest. W sektorze prywatnym funkcjonuje jeszcze jeden wspaniały wynalazek jak okres próbny (zwykle 3 miesiące).
Co do zwrotu wynagrodzenia zaproponowanego przez Ciebie – nie lubię oficjalnej wersji per Pan- czuję się wtedy staro  na dzień dobry każdy z radnych jak leci powinien oddać wyszarpaną z Poręby dietę bo nie robił dokumentnie nic dla swoich dzielnic. Bo o ile burmistrz jako manager musi rozdysponowywać środki na poszczególnie cele to radni są jak część ciała na której się siedzi od defekacji aby zgłaszać UM gdy tylko dzieje się coś w ich regionach nie tak! Powinni drzeć japy aby w ich regionie trawy były skoszone, chodniki odgarnięte z gnijących latami liści, dziury w ulicach załatane a chodniki udrożnione, bo większość już dawno zarosła. Nie przypominam sobie jakiejś szczególnej aktywności radnych na tym polu.
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 04.11.2014, 15:44

viggen pisze:Ja niczego nie sugeruję.
Z tym, że naprawdę w tym naszym kraju wszystko jest postawione na głowie i ludziom z budżetówki wydaje się, że my podatnicy jesteśmy dla nich nie oni dla nas.
Przykład z życia- znajomi policjanci idą do pracy- zawsze mówią „idę na służbę” ot tak nic nie znaczący frazes, bo na pytanie służbę komu pada odpowiedź szefowi/komendantowi…sic!
Oni wszyscy są dla nas i to my ich zatrudniamy.
Do póki w tym kraju nie zmienimy podejścia do swojej roboty ludzi z budżetówki to póty nic się tu nie zmieni.
Kiedy idę na rozmowę kwalifikacyjną pada ze strony rekrutującego pytanie jakie wynagrodzenie nasyci mój apetyt- normalna sprawa, a ja jako wyborca i poniekąd zatrudniający / rekrutujący człowieka na to stanowisko chcę wiedzieć ile pragną zarabiać kandydaci- dla ułatwienia dodam- na starcie.
Bo jakbyśmy byli traktowani jako klienci i urzędnicy dostawaliby pensję od efektywnie wykonanej pracy, byłoby zupełnie inaczej, a niestety jesteśmy traktowani jak petenci, i pierwsze co mi się nasuwa to początkowa scena z "Misia" Barei
"Stuwała: Pani da dwa misie, tego rudego i tego w czerwonej czapeczce.
Sprzedawczyni: Jem przecież..." a tu jak było tak jest, czy się stoi czy się leży, resztę sami sobie dopowiedzcie.
Pół krwi scyzoryk.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 04.11.2014, 17:45

@ viggen

No wlasnie o to chodzi ze w sektorze prywatnym jak ukradniesz papier do drukarki to pracodawca Cie zwolni i postawi przed sadem - i dlatego pracujac za 2k miesiecznie u prywaciarza prawie nikt nie kradnie. A w polityce nie ma zadnej odpowiedzialnosci. Jak w polityce przerobisz finanse miasta na piramide finansowa jak to stwierdzilo RIO to nic sie dzieje i ubiegasz sie o kolejna kadencja, a co wiecej - jak widac po tym forum - masz jeszcze paru aktywnych obroncow!!!

W dawnych czasach istnialo cos takiego jak honor i godnosc, nie mowie nawet o skrajnych formach typu seppuku, ale dawniej politycy potrafili zrezygnowac ze stanowiska gdy zostali pozbawieni godnosci - vide Nixon. A po raporcie RIO nasz wladca usmiecha sie z plakatow i agituje za wlasna kandydatura...

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 04.11.2014, 20:50

Witam. Pan Wiesiek?

Muchomorek
Nowicjusz

Post autor: Muchomorek » 05.11.2014, 07:55

Porebianinn pisze:Witam. Pan Wiesiek?
Eeeee...... chyba nie. Skąd Pan Wiesiek ma wiedzieć, co kryje się pod pojęciami "honor" i "godność"?

mel c
Nowicjusz

Post autor: mel c » 05.11.2014, 09:31

Czy to chodzi o gościa pseudonim "kręt" ?

rafol
Nowicjusz

Post autor: rafol » 05.11.2014, 12:17

Po przejrzeniu list kandydatów nasuwa mi się taki smutny wniosek, że przecież większość z nich (a Poręba jest mała i raczej zna się te osoby), no przykro mi bardzo, ale albo nie ma pomysłu na siebie samego (są bezrobotni, są też ludzie bez wykształcenia) - więc o czym tu mowa? Gdzie tu doświadczenie? Wiedza? Rozsądek oraz umiejętności? Piszę o kandydatach bez podziału na komitety.
Będziesz jeden z drugim chodził na sesję i przez 4 lata dłubał w nosie? W sumie to jest lepsze rozwiązanie niż gdybyś zaproponował i strach pomyśleć, przegłosował jakiś absurdalną uchwałę.
Bardzo łatwo się rządzi nie swoimi pieniędzmi, w przypadku wtopy zawsze można przeprosić i zwinąć manatki. Albo uparcie cisnąć kity, że jest dobrze i dziwić się, że RIO cię podsumuje 20 stronami zastrzeżeń.

Apeluję do wyborców, żeby spojrzeli co prezentuje kandydat. Mało który oprócz skopiowanych frazesów i obietnic przedstawił swoje dokonania.

Rzekome dokonania innych, stałych, wieloletnich już "bywalców" rady miasta to kpina i bzdura. I otwarcie napiszę, że chodzi przede wszystkim o grupę wsparcia Śliwy. No co takiego zrobiła Gocyłowa czy Pańczyk? Ten ostatni to nawet do zdjęć nie startował........... . Mają tupet, o szefie to już nie ma co pisać, bo brak słów

rafol
Nowicjusz

Re: Burmistrz...

Post autor: rafol » 05.11.2014, 12:32

Piękna i wielkoformatowa jest kampania reklamowa Śliwy. Mam nadzieję, że z własnych środków finansowych (tak przy okazji: rozumiem, że firmy komunalne (MPKiW w Porębie) fakturują obwieszającym plakaty na gminnym płocie udostępnienie miejsca pod reklamę?)

Obecny panujący teraz to już nie tylko chce, wydaje mi się że nawet musi się znowu dorwać do stołka. Raz, że będzie się mógł znowu nachapać, dwa że będzie czas na zatuszowanie różnych dziwnych piramidek. Wg mnie sprawa z kredytem Magellana dla MPGKu to skandal i od razu prokuratura, na dokładkę fotoradar w krzakach na działce u swojej ulubionej paniusi z urzędu.
Jest coś na rzeczy z tym Magellanem dla MPGK bo nawet przyboczny Śliwy, prezesik Mariusz szuka furtki do Rady Powiatu. No tupet i bezczelność do wiwatu.
Chłopy - jesteście beznadziejni i do tego kombinujecie kręty grubymi nićmi - gdzie się ciśniecie? Z czym? Dalej oszukiwać na jeszcze większą skalę?

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 05.11.2014, 14:13

Wybory Samorządowe PORĘBA 2014

Komitet Wyborczy Wyborców Jana Macherzyńskiego Poręba - Praca - Postęp - Przyszłość

Szanowni Wyborcy,
Jestem Kandydatem na Burmistrza miasta Poręba.
Jestem również Kandydatem do Rady Powiatu Zawierciańskiego.
Mam 57lat, żonę Ewę,córkę Roksanę 29lat, oraz Zuzię 11lat, syna Karola 26lat,

WYKSZTAŁCENIE,

Ukończyłem Akademie Wychowania Fizycznego w Katowicach z tytułem
mgr wychowania fizycznego, ze specjalizacją trenera II klasy piłki siatkowej.
Studia podyplomowe menedżerskie Awf Katowice z tytułem Menedżer Sportu.
Ukonczony kurs i złożony egzamin dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE,

Od 30 lat pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego kolejno w:
SP nr 3 w Zawierciu,
SP nr 1 w Porębie,
ZS Poręba im. Mikołaja Kopernika.
Trener Stal Poręba sekcji piłki siatkowej juniorów.
Zawodnik pilki siatkowej BBTS Bielsko-Biała II liga,Warta Zawiercie III liga ,
Stal Poręba trener-zawodnik,

DZIAŁALNOSC SPOŁECZNA,

Od 1988 DO 1998 roku byłem Radnym Rady Miasta Poręba,
Od 1990 do 1998 pelniłem funkcje Vce oraz Przewodniczącego
Rady Miejskiej w Porębie,
W latach 2002 do 2006 byłem wybrany Burmistrzem Miasta PORĘBA,
W latach 2010 do 2014 zostałem wybrany Radnym Rady Powiatu Zawierciańskiego
i działałem jako:
Przewodniczący Komisji Promocji, rozwoju i Integracji Europejskiej,
członek Komisji Edukacji Publicznej,
członek Komisji Rolnictwa i Ochrony Srodowiska,
członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego,
członek Społecznej Rady Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Jako Burmistrz w kadencji 2002-2006 wraz z Radą Miasta:
doprowadziłem do zrównoważenia budżetu miasta Poręba spłacając całkowicie przejęte zadłużenie budżetowe z dodatnim saldem 722tyś pln,
przekształciłem Ośrodek Zdrowia w Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowtnej w Porębie oraz zapewniłem środki finansowe na jego remont i modernizację oraz wyposażenie,
przekształciłem organizacyjnie MPGKiM w Porębie w Przedsiębiorstwo przynoszące dochód do budżetu miasta w wys.10tyś pln miesięcznie,
doprowadziłem do współpracy z Inwestorami i powstały: ,, Biedronka ,,
,, POLO-MARKET ,, oraz przyjazne warunki współpracy dla przedsiębiorców lokalnych,
przygotowałem kompletny projekt ,,Osiedla na Stoku,, przy ul.Partyzantów,
z podziałem geodezyjnym 17ha na dzialki indywidualne,
projekty domów do realizacji przez Developera
( makieta leży 8lat w piwnicy UM Poręba? CHCĘ GO ZREALIZOWAĆ!!! )
przygotowałem kompletny projekt zagospodarowania ,,Składowiska Śmieci,,
o pow.40ha, przekształcenia w Zakład przetwórstwa śmieci wraz z Instalacją najnowszej technologii utylizacji z refundacją poniesionych nakładów z Unii Europejskiej.
(obecnie po rekultywacji? Zniszczone i karygodnie zaniedbane WSZYSTKO! )
przygotowałem kompletny projekt przejęcia RPWiK zawiercie filia w Porębie i przekształcenia w Przedsiębiorstwo miejskie wraz z Inwestorem Strategicznym pod projekt kanalizacji miejskiej- technologią uzdatniania wody, servisem, etc.
wprowadziłem Inwestorów na niezagospodarowane hale FUM Poręba, takich jak? ,, ENERGOINSTAL ,, Paks ,,D,, STALOBREX ,, itp.( obecnie brak jakiejkolwiek INICJATYWY? w tym zakresie ).
Przygotowałem kompletny projekt do realizacji budowy wraz z finansowaniem, najpierw - KRYTEJ PŁYWALNI a następnie, Miejskiej HALI WI|DOWISKOWO-SPORTOWEJ przy SP 1 w Porębie.
( wybudowano hale przy MZS o zaniżonych parametrach lecz po zawyżonych kosztach ).
Nie byłem nigdy obojętny na zwykle ludzkie sprawy, pomagałem wielokrotnie każdemu pojedyńczemu mieszkańcowi w jego osobistych problemach w zakresie pomocy, porady, wsparcia zarówno finansowego jak i moralnego, dobrego słowa.
Jako Radny Powiatowy w kadencji 2010-2014
-doprowadziłem do zamontowania wiaty przystankowej dla autobusu linii nr 2 na przystanku wyjazdowym ze szpitala w Zawierciu, oraz w Porębie naprzeciw POLO-MARKETU,
-cyklicznie monitowałem o niwelacje Garbów, Kolein, Wybojów na drodze Krajowej DK 78 na całym odcinku przebiegu od Zawiercia do Siewierza wraz z nakładkami asfaltowymi na wybranych odcinkach,
-dbałem o zagwarantowanie środków w budżecie Powiatu na chodnik przy ulicy Myśliwskiej ( istniała możliwość zrealiazowania tego zadania w jednym roku budżetowym, natomiast nie było na to stać Gminy Poręba z powodu braku pieniędzy w budżecie miasta PORĘBA.)
razem z Radnym Leszkiem Wojdasem wielokrotnie interpelowaliśmy w sprawie Obwodnicy Poręby- jej realizacji w perspektywie 2007- 13, obecnie 2014 – 2020,
Od 2010 roku dbałem o zagwarantowanie pełnej realizacji Projektów Organizacyjnych Pracy Zespołu Szkól w Porębie, zapobiegłem likwidacji klas ztwierdzanych przez Organ Zarządzający jakim jest Powiat Zawierciański, ( zapewniając środki finansowe na ich prowadzenie oraz etaty dla nauczycieli )
W ramach planu pracy Komisji Edukacji wprowadziłem do budżetu powiatu projekt Termomodernizacji Budynku Zespołu Szkól w Porębiena kwotę 1mln 200tysięcy złotych.( obecnie w realizacji ) oraz w latach 2014-2018 do realizacji boisko wielofunkcyjne na bazie istniejącego.
Dbałem o nieodpłatne zapewnienie transportu dla Reprezentacji Sportowej ZS Poręba na wszystkie Zawody od szczebla powiatowego do wojewódzkiego.

PLANY WYBORCZE

Kandyduję na Burmistrza miasta Poręba, ponieważ sytuacja miasta jest KATASTROFALNA a obecna Władza
nie ma? ani pomysłu? ani kompetencji? do zmiany tego stanu rzeczy:
Trzeba wprowadzić monitoring miasta,
Trzeba natychmiast oddłużyć budżet miasta,
Trzeba zlikwidować foto – radar przenośny,
Trzeba regularnie płacić nauczycielom pensje,
Trzeba udostępnić nieodpłatnie halę sportową w soboty i niedziele dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych,
Trzeba wreszcie zacząć budować faktycznie kanalizację miasta,
Trzeba zagospodarować tereny nadające się pod Inwestycje, zachęcić Inwestorów prywatnych do ich realizacji tworząc Nowe miejsca pracy,
Trzeba zrealizować Program REWITALIZACJI miasta, wyorzystując Fundusze Unujne,
Trzeba zagospodarować Park Stażaka na miejsce wypoczynku rodzinnego z siłownią pod chmurką, nowym placem zabaw, miejską ścieżką rolkowo-rowerową a nawet Skate Parkiem czy Parkiem linowym itp.

Planuję zaprosić do współpracy wszystkich mieszkańców miasta Poręba tworząc budżet Obywatelski, w którym każda Dzielnica Naszego Miasta będzie miała do dyspozycji środki finansowe z budżetu Gminy na realizacje celów w swojej okolicy.
Poręba została daleko w tyle, nie rozwija się, starzeje, brak perspektywy dla młodzeży, prywata i korupcja Urzędników jest nagminna a obywatel ma poczucie bezradności i niechęć do CZEGOKOLWIEK!!!

Poręba * Praca * Postęp * Przyszłosć

To Prawdziwa, Uczciwa propozycja wspólpracy ze
Społeczeństwem Obywatelskim miasta PORĘBA!!!

Prosząc o Wasze GŁOSY zapraszam jednocześnie do współpracy.

Jan Macherzyński

Kandydat na Burmistrza Miasta Poręba

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 05.11.2014, 16:10

Panie Janie.
Przeczytałem co Pan napisał i mam parę pytań.
Jednym plusem przemawiającym za Panem jest to, że odchodząc z fotela burmistrza zostawił Pan gmine nie zadłużoną- to sie ceni.
Starałem sie zawsze Pana bronić, nawet jak bedąc burmistrzem- Rada Miasta robiła Panu psikusa i wetowała Pana pomysły.
Wieslaw pisze: Nie byłem nigdy obojętny na zwykle ludzkie sprawy, pomagałem wielokrotnie każdemu pojedyńczemu mieszkańcowi w jego osobistych problemach w zakresie pomocy, porady, wsparcia zarówno finansowego jak i moralnego, dobrego słowa.
Panie Janie, tu sie chyba Pan pomylił.
Tak, tak ,, dobre słowo jak najbardziej może i z usst Pana płyneło ale tylko na tym się kończylo-Niestety!
Proszę sobie przypomnieć jak nie przychodził Pan na spotkania umówione z petentami, jak ich Pan oszukiwal i NIGDY, NIGDY nie był Pan słowny i punktualny.
Proszę sobie przypomnieć ile razy spóźniał sie Pan na uroczystości w szkołach lub wogóle sie na nich nie pojawiał,
Wywodzi sie Pan z grona nauczycielskiego- szanowanego grona podkreślę.
Ale nawet dla swoich nie miał Pan czasu :(

To tyle co chodzi przeszlość.
Teraz troche o przyszłości..
Trzeba oddłuzyć gminę-jak?
Zlikwidować fotoradar?-dlaczego?po co? Niech piraci płącą za grzechy,, a kasa wpływa do budżetu gminy.
Tylko realne prognozy wpływów i pogonić strażników na miasto.
Fundusze unijne?- czy z tym samym referatem promocji miasta?

Życzę Panu powodzenia i prosze o ewetualne odpowiedź.

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 06.11.2014, 09:38

tomekr pisze:
Stanisław pisze:
A na jakie to niby potrzeby burmistrza poszły te pieniądze? Konkretnie.
Pewnie były potrzebe za zapłatę na pensje, zapłaty zaległych rachunków za MZK itp...
Nie rozumiem, co Wy z tymi pensjami i zaległymi rachunkami. Jeszcze Fryderyk raz po raz powtarza brednię o nauczycielach, którym UM zalega z wypłatą. Skąd takie bajki?

ziomekse
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ziomekse » 06.11.2014, 10:19

Stanisław pisze:
Nie rozumiem, co Wy z tymi pensjami i zaległymi rachunkami. Jeszcze Fryderyk raz po raz powtarza brednię o nauczycielach, którym UM zalega z wypłatą. Skąd takie bajki?
Subwencje oświatowe przekazywane na rok kolejny, wykorzystywane było do pokrycia zobowiązań oświatowych lat bieżących. To z raportu RIO. Chyba nie tak powinno się dysponować majątkiem?

Wszyscy o pieniądzach... a o czym mają mówić? O tym, że coś się w Porębie dzieje? Ale co? A nawet gdyby coś się działo, to naprawdę za nieswoje pieniądze to ŻADNA sztuka.

Jeśli chcemy burmistrza, który ładnie się uśmiecha to lepiej zorganizować wybory MISS Poręba a zwyciężczyni powinna w ramach wygranej być jedynym kandydatem na burmistrza. Gwarantuję, że uśmiechałaby się o wiele lepiej niż p. Śliwa ;)

Ale czy o to chodzi? Wg mnie powinniśmy rozliczać burmistrza najpierw za sytuację budżetową i dopiero po jej pozytywnej weryfikacji ocenić czy nasza gmina poczyniła rozwój, a na samym końcu za osobistą prezencję burmistrza. Nie jest sztuką wybudować chodniki, zorganizować fantastyczne występy na dni Poręby za pieniądze "banku". Niestety oglądając raport RIO doskonale widzimy jak bardzo nasz budżet się nie domyka.

Szanowny Stanisławie, tomekr. Za co wg Was powinniśmy oceniać i rozliczać burmistrza po kolejnej kadencji?

Mała dygresja, 2 tygodnie temu za pośrednictwem strony internetowej p. Marka Śliwy zadałem pytanie dotyczące punktu jego programu, mianowicie:
1. Przyjęcie planu miejscowego dla strefy aktywności gospodarczej.

Gmina posiada studium do planu miejscowego.

Chciałem dowiedzieć się jak dokładnie ma wyglądac owy program i czy możliwe jest pozyskanie informacji na temat tego co już posiada w sobie gotowe studium. Dopytałem również o to, dlaczego pomysł ten jest wprowadzany dopiero teraz podczas gdy p. Śliwa burmistrzem jest już 8 lat, a duży problem bezrobocia w gminie obecny o wiele wiecej. Niestety NIE UZYSKAŁEM ŻADNEJ ODPOWIEDZI, jeżeli obywatel jest tak traktowany PRZED wyborami, to co będzie PO wyborach? Kolejną sprawą jest, że taką wiadomość do burmistrza mógł wysłać potencjalny inwestor.

ODPOWIEDZ