Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Burmistrz...

Post autor: MGWF » 01.11.2014, 19:23

Co do debaty to jestem jak najbardziej za, ale w drugiej turze (a przypuszczam, że taka będzie). Wtedy dwóch kandydatów spotka się oko w oko.

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: baca-24 » 01.11.2014, 20:02

RAM533 pisze:
…..Szczerze - żenada czytać te Wasze pomyje na obecnego burmistrza - dla was najlepiej wybrać waszego pupilka dla ktorego próbujecie robić dobry piar…..
….. Gasicie się wyssanymi z palca pseudo faktami i atakujecie na oślep…..
Panie(i) „mecenasie” obecnego Burmistrza M. Śliwy. Jako jego adwokat wystąp do prokuratury ze skargą na RIO że nie zgadzasz się z protokółami i raportami opublikowanymi przez RIO oraz za to ze unieważniła uchwały Rady Miasta. Może prokuratura przyzna ci racje i nakaże RIO przeprosić burmistrza Śliwe za te „pomyje” jak je nazywasz. :)

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 01.11.2014, 22:00

Moi drodzy, forumowicze,
Tak bardzo wzmożony ruch i ilość postów na forum pozwala zadać pytanie, co takiego jest w tym stanowisku Burmistrza. Przecież przyszły burmistrz musi się zderzyć z trudną sytuacją finansową. Musi coś zrobić ze szkołami inaczej zrobi to za niego komisarz, który przyjdzie tu pozamiatać. Nowy burmistrz musi ciąć wydatki. Znaleźć drogę do szybkiego egzekwowania eksmisji z mieszkań (ludzie mają na wszystko oprócz czynszu). Musi podjąć wiele trudnych decyzji by nasze miasto przetrwało by w przyszłości myśleć o rozwoju. Ale do tego Burmistrz musi mieć radę do pomocy, radę z pomysłami i jajami. Przed nami wybory, wybierzmy ludzi, którzy udowodnili, że mogą coś osiągnąć w przyszłej radzie. Policzyłem sobie i co niektórzy radni są już 5 kadencji w radzie. Wzięli kupę kasy, a nic nie zrobili i dalej kandydują, (bo pewnie mają niespłacony jakiś kredyt w banku, a jak się wskoczy na radnego to po problemie).
Wybierzmy ludzi, którzy do rady nie idą za kasą. Wybierzmy burmistrza, który będzie potrafił przetrwać te trudne chwile.

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 02.11.2014, 10:30

A może w Porębie potrzebny jest ktoś z zewnątrz który bez żadnych układów zrobi porządek z tym potężnym bałaganem ?! Może właśnie potrzebny jest komisarz :? Poręba jest najbiedniejszą gminą w powiecie i nie ma pomysłów na poprawę tego stanu, więc może ktoś z zewnątrz to zrobi? Niestety czasami takie drastyczne ruchu są potrzebne, a nikt miejscowy nie podejmie się tego bo nie będzie to w jego interesie, więc.....
A wracając do kandydatur to ciekawią mnie ludzie którzy w tym roku startują do rady. Patrząc nie niektórych co w życiu raczej nie osiągnęli (aby nie mówić że nic) to powiem bardzo mało nie wierzę aby mieli pomysł, wiedzę na poprawę życia w gminie. Najpierw należy osiągnąć coś w życiu prywatnym aby mogło to przełożyć się na dalsze działania. Oznacza to, że idą do tej "polityki" tylko i wyłącznie po kasiorkę :oops:

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 02.11.2014, 11:11

W swietle przedstawienia tak niezbitych dowodow przez Porebianin-a na to ze moje wypowiedzi sa czescia kampanii konkurentow burmistrza chcialem oswiadczyc ze:

Jednym z glownych plusow demokracji jest mozliwosc pociagniecia wladzy do odpowiedzialnosci przez lud w momencie wyborow. Oczywiscie nie jestem tak naiwny by wierzyc w programy wyborcze konkurentow czy nawet wierzyc by wiele oni byli w stanie zmienic. Ale nasz obecny burmistrz panuje nam juz 8 lat - jest to chyba wystarczajacy czas by moc sie dosc obiektywnie wypowiedziec czy ten czas byl sukcesem czy porazka. A jak na dloni widac ze miasto zostalo przerobione na piramide finansowa (vide miazdzacy raport RIO) - jesli w prywatnej firmie tak prowadzone bylyby finanse przez prezesa to ten prezes nie tylko zostalby zwolniony przez wlasciciela ale i pewnie pociagniety pod sad.

Nie wierzac wiec ze konkurenci zmienia Pbe w miejsce gdzie inwestorzy na wyscigi beda otwierac zaklady to warto sobie zadac pytanie czy moze byc gorzec - czy ktorys zrobi wieksza piramide finansowa z naszego miasta? Tego oczywiscie nie wiem ale w przypadku burmistrza mam juz pewnosc ze on to zrobil i jak dla mnie to go dyskwalifikuje z pelnienia jakichkolwiek funkcji publicznych.

Dlatego wlasnie pisze o dokonaniach burmistrza a nie o obietnicach konkurentow, w ktore i tak nie wierze...

PS poniewaz dawno nie czytalem glupszej wypowiedzi pozwole sobie odniesc sie do jeszcze jednej wypowiedzi:
RAM533 pisze: tak wam źle teraz? Tak strasznie w Porębie ? Może pora się wyprowadzić jak tak bardzo Wam władza życie truje?
[/b][/b]

Widzisz drogi RAM533 kolejnym wielkim plusem demokracji jest to ze jak ludziom jest zle to zmieniaja oni sobie wladze by bylo im lepiej. Bo widzisz byly juz takie formy wladzy jak np monarchia absolutna gdzie to wladca kazal wyprowadzic sie ludziom z ich ziemi (np vide edykt z Alhambry czy los templariuszy) i oni nie mieli nic do powiedzenia tylko musieli uciekac - przykro mi ze w swoim mysleniu chcialbys cofnac nas do sredniowiecza. Dzis to ludzie zmieniaja wladze jesli daje ona ciala na calej linii...

Czarna
Nowicjusz

Post autor: Czarna » 02.11.2014, 15:29

Mam takie pytanie do forumowiczów. Czy ktoś posiada może obietnice wyborcze obecnych radnych i Burmistrza ( z tej i poprzedniej kadencji) ?. Ciekawa jestem ile postulatów udało się im zrealizować ( bez złośliwości). A jeśli chodzi o postulaty, to jak ktoś obiecuje niestworzone inwestycje ( no bo jesteśmy przecież bogaci i nas stać), prace ( no bo ściągnę wielkie firmy do Poręby), środki unijne ( bo zadzwonię do Uni i mi dadzą) itp. to gratuluję wyobraźni.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 02.11.2014, 17:38

Witam serdecznie. Byłam wczoraj na cmentarzu i pokazano mi Pana Spyrę kandydata na Burmistrza Poręby. Dotychczas z forum na e-porba wiedziałam tak jak niektórzy piszą że kandydat na Burmistrza Poręby to emerytowany policjant. Jednak wczoraj dowiedziałam się że pan Ryszard Spyra to osoba z wyższym wykształceniem prawniczym a zarazem były wykładowca z zakresu prawa na szkole policyjnej w Katowicach. Dlatego dziwi mnie to jak tutaj na forum niektórzy mówią, np. na radnego Rady Miasta Pana Grzegorza Muchę jako oficer policji a na Pana Spyrę emerytowany policjant a przecież też dostał stopień oficera policji. Jak się mylę to proszę poprawić.

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 02.11.2014, 18:15

Ja posiadam obietnice Śliwy - jak to Poręba miała być miodem i mlekiem....ale żenada je przypominać.Śliwa lub jego sztab pisał je na niezłym za przeproszeniem "haju", notabene tak jak teraz :doświadczony i kompetentny !!
ale w czym ??
Zresztą już teraz widać że bez kontroli facet doprowadził miasto do"bankructwa" bez szans na realizację inwestycji i inspiracji ze środków Unii !!

http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3258

RIO unieważniło uchwały rady pod wodzą zielińskiego największego przydu....sa śliwy tym samym nasze Miasto nie może realizować przyjętych założeń inwestycyjnych !!!!
Więc sam program Śliwy jest nic nie wart !!! same oszustwa i jak zwykle kłamstwa!!!!

Jak można że facet w urzędzie spędza czas na kawce pogaduchy plotuchy z miłościwie panującym a później wio z urzędu na prywatę !
Zero zarządzania, zero koncepcji, zero zaangażowania !!
Wstyd -16 listopada zmieńmy nasze miasto na lepsze !!!!

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 02.11.2014, 18:50

RAM533 pisze:Szczerze - żenada czytać te Wasze pomyje na obecnego burmistrza - dla was najlepiej wybrać waszego pupilka dla ktorego próbujecie robić dobry piar - stara gwardia odejdzie - odprawy weźmie i kupe kasy trzeba wydać , a nowy wsadzi swoich 'zaufanych skorumpowanych' i zacznie nabierać do kieszeni - tak dobrze idzie pokazywanie cyferek - obliczcie ile będzie kosztować Porębę inny burmistrz i jego marna świta ......no ile? nie żal wam kasy na to? tak wam źle teraz? Tak strasznie w Porębie ? Może pora się wyprowadzić jak tak bardzo Wam władza życie truje?
Pojechałeś drogi RAM533 troche ze słowami.
Czyli uważasz, że lepiej zostawić wszystko i wszystkich tak jak było? I dalej tkwić w bezczynności.
Ja nie wylewam błota na obecnego burmistrza, choć zarzućić mu można wiele ( głównie niepoprawne zarządzanie pracą swoich podwładnych :( ).

Ja tam wole, by przyszłedł inny burmistrz i nowa gwardia jak ty to określiłeś niż 5kadencje te same "twarzyczki" w cudzy słowiu :oops: .

A z wyprowadzką to już było przegięcie!
Prawda jest taka, że jak ma przyjść coś nowego to "stara ekipa" się broni rękami i nogami.
Sam dobrze wiesz, że wszystko nie gra tak jak powinno i nie nazwę tego "czystką" ale pewne przetasowania głównie personalne w UM, MOPSIE, MPGKIM,MPWIK, itd.. muszą być przeprowadzone.

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 02.11.2014, 19:11

Ja uważam, że Pan Marek Śliwa jeśli przegra wybory może odejść z klasą.
Pewnie zaraz Fryderyk wyjedzie mi tu z RIO :lol:, ale uważam że reprezentacyjnie był Pan Śliwa przyjaznym burmistrzem, choćby w stosunku do ludzi i petentów.
Nie można mu tego zarzucić.
Jeśli będzie to już ostania Pana kadencja ja Panu DZIĘKUJE.

Awatar użytkownika
richard22
Nowicjusz

Post autor: richard22 » 02.11.2014, 20:01

fryderyk pisze:Ja posiadam obietnice Śliwy - jak to Poręba miała być miodem i mlekiem....ale żenada je przypominać.Śliwa lub jego sztab pisał je na niezłym za przeproszeniem "haju", notabene tak jak teraz :doświadczony i kompetentny !!
ale w czym ??
Obrazek
Obrazek

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 02.11.2014, 20:08

Dzięki Richard.
No i sam widzisz jak opozycja została zamknięta przez padawanów śliwy doprowadzając nasze Miasto do upadku!!
Teraz konieczna ZMIANA wymiana betonowych słupów bez pomysłów choćby taką Firek czy czyżewską lub kołtona.
Konieczne oszczędności i reorganizacja wydatków miasta i może pomału i NORMALNIE będzie można mówić o Porębie z szacunkiem a nie tylko o ukrywaniu fotoradaru u pracownicy urzędu ponoć niejakiej kułach !

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 02.11.2014, 21:13

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 60897.html

W sumie chyba nie potrzeba komentarza. Wynagrodzenie powinno być zależne od wyników, do rozkładania rąk w geście bezradności wystarczył by każdy ziom z interwencji z UP.
Czy każdy z kandydatów ma podobne oczekiwania płacowe?
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 03.11.2014, 00:48

viggen pisze: Wynagrodzenie powinno być zależne od wyników, do rozkładania rąk w geście bezradności wystarczył by każdy ziom z interwencji z UP.
Nie ladnie, no prostu nie ladnie jest tak sugerowac by nasz burmistrz oddal zarobiona pensje za ostatnie lata i jeszcze wplacil do kasy miasta za wyrzadzone szkody...

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 03.11.2014, 01:04

tomekr pisze:Ja uważam, że Pan Marek Śliwa jeśli przegra wybory może odejść z klasą.
Pewnie zaraz Fryderyk wyjedzie mi tu z RIO :lol:, ale uważam że reprezentacyjnie był Pan Śliwa przyjaznym burmistrzem, choćby w stosunku do ludzi i petentów.
Jeju... czy ten dzial forum naprawde nazywa sie polityka?
Reprezentacyjnie to ja bym glosowal na Angeline Jolie lub Brada Pitta - co kto woli...

Przeciez to sa wybory burmistrza a nie tego kto sie ladniej usmiecha, kto lepiej wyglada w krawacie, kto jest bardziej przyjazny i lepiej poklepuje po ramieniu!!!

ODPOWIEDZ