Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: tomekr » 21.10.2014, 19:52

Amadeo pisze: Mam głęboką nadzieje, że rozgorzeje szeroka dyskusja nad programami kandydatów, w którą nie powstydzą się włączyć sami kandydaci. Bo uprawiana obecnie krytyka i obrzucanie gł… nic nie wniesie do polityki miasta a jedynie pokaże kto ma silniejszą psyche aby to czytać. Dyskusja tak jak najbardziej ale na argumenty.
To tylko Poręba, ludzie są tu zawistni i oplują Cię zanim zdołasz wyrazić swoją odmienną wizje na dany temat.
Ja sie ciesze że w moim okręgu startują młodzi ludzie.
Młodsze pokolenie porębian trochę inaczej patrzy na to co się dzieje w mieście.
Nie podoba nam się to, że "Wy starsi" rzucacie się do gardeł, opluwacie,szkalujecie i wygadujecie na siebie totalne bzdury na Porębie.
Tego nam nie potrzeba!

Swojego radnego z mojego okręgu juz mam.
Co do burmistrza, to sie zastanawiam...
Uważam Pana M,Śliwę za naprawdę przyzwoitego gościa- nawet i gospodarza, ale myślę że "krąg" osób które sobie dobrał za tych 8lat swoich rządów -to były osoby niewłaściwe.
Chciałbym też poruszyc temat pracowników UM i innych osob pracujacych na "garnuszku" UM- Panie Burmistrzu, ludzie naprawdę się skarżą na to jak są obsługiwani i traktowani czasem nieelegancko.
Pewne roszady personalne w UM są nie nieuniknione.

Co do innych kandydatów na burmistrza???
Pan Spyra myślę, że ma szanse powalczyć z M,Śliwą w II-turze.
Pan Jan? Może przeanalizował sobie jakie błedy popełnił bedąc burmistrzem i teraz bedzie dobrze zarządzał?
Pan Markowski? Tu raczej sie nie wypowiem, bo to nawet nie wiem jak opisac moją wypowedź- może zatrudniłby tatę na v-ce burmistrza by mu doradzał? :lol: . Ale bądźmy poważniejsi.

zbyszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zbyszko » 21.10.2014, 20:25

Smiać mi się chce jak pisze Amadeo. Pisze m.in.: …Łatwo opluwać kogoś u władzy ale Polo, Tesco, Biedronka…. Czy to znaczy ze pan Śliwa wybudował Polo, Tesco i Biedronkę. Biedronka ma chyba ponad 10 lat a jak się nie mylę to wybudowała ją osoba prywatna, która sprzedała lub dzierżawi Biedronce. Polo wykupiło budynek od GS i po przebudowie uruchomiło a tam gdzie jest Tesco to pierwotnie miały być podobno mieszkania socjalne ale w końcu sprzedano chyba plac i wybudowano Tesco. Sklepów w Porebie nabudowano tylko mieszkańcy nie są zamożni.

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 21.10.2014, 21:30

A z czego tu się śmiać drogi kolego chyba z własnej niewiedzy. Poczytaj sobie trochę Prawo Rzeczowe bo ci się przyda w kampanii wyborczej jak domniemam. Nikt nic nie wybuduje na twoim trenie bez zgody właściciela !!! a w tym przypadku jest Burmistrz miasta. To nie jest tak ze można w mieście postawić sobie nie wiem co bez zgody władz. A skoro uważasz ze ludzie w mieście są tacy biedni i nie chodzą do sklepu bo nie maja za co, to zlikwiduj te trzy sklepy i wystartuj na Burmistrza z takim programem i pod tym szyldem dopiero zobaczymy jaka bieda jest w mieście i ile głosów uszarpiesz. Po drugie gadanie ze to jest GS tamto nie wiadomo kogo nic nie wniesie. To co piszesz niema się ni jak do faktów bo fakt jest taki że ludzie chodzą do biedronki, polo i tesco a jakbyś im zabrał te sklepy to by cię zlinczowali i spalili rytualnie na brokądzie w piątek I jeszcze jedno, sklepy te o ile pamiętam nie powstały za Macherzyńskiego ani za Spyry a tym bardziej za Markowskiego. To chyba za Tuska bo nie wiem za kogo Twoim zdaniem. Jak masz zamiar dyskusje prowadzić to konkretną a nie gdzie kto co kupuje i komu się z czego śmiać chce, bo powiało wiochą. Tu chodzi o przyszłość miasta a nie o jakieś prywatne przemyślenia natury gastronomicznej. Wydaje mi się ze niema co rozdrabniać, kto jak za ile i od kogo. Ważne cholera że ludzie mają i się z tego cieszą. Bądźmy realistami nie postawimy w Porębie Intela w rok bo nie te kategorie ale każdy stara się zrobić coś dla miasta. I proszę mi wymienić w punktach kto zrobił więcej. Bo błotem obrzucić to nawet dziecko potrafi. Namawiam do konstruktywnej dyskusji. Takiej punkt za punkt, słowo za słowo. bo inaczej niema to sensu

zbyszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zbyszko » 21.10.2014, 21:59

A gdzie ja pisze o likwidacji tych sklepów. Pisze bo to jest twoja niewiedza bo o zgodę budowy tych sklepów to nie decyduje burmistrz tylko chyba rada miasta. A Biedronkę to wybudowano już duzo wcześniej zanim był burmistrz Śliwa.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 21.10.2014, 23:11

@ Amadeo

Drogi Amadeo, dziekuje Ci za propozycje konstruktywnej dyskusji i w zwiazku z tym mam nadzieje ze jako obronca naszego Burmistrza odpowiesz mi na pytanie:

- czy wpisywanie sobie do programu wyborczego inwestycji prywatnej spolki jako planu na wlasne dzialanie na rzecz gminy nie jest przypadkiem nieetyczne, zeby nie powiedziec delikatnie ze to mydlenie oczu wyborcom???

Tu oczywiscie drobna wskazowka dla naszego wladcy - firma Enion pare lat temu zmienila nazwe na Tauron Dystrybucja - czy nie zauwazyl Pan tego Panie Burmistrzu negocjujac twardo z ta spolka jej prywatne inwestycje na rzecz oswietlenia naszej gminy???

Mam nadzieje ze moje pytanie wypelnia Twoje kryteria konstruktywnej dyskusji i czekam na odpowiedz.

A propos Twoich argumentow przypisujacych chwale Burmistrzowi za to ze zgodzil sie na budowe sklepow na terenie miasta bylbym wdzieczny za odpowiedz na nastepujace pytanie:
- jak skonczonym durniem musialby byc burmistrz ktory odmowilby prywatnemu inwestorowi, ktory przychodzi i mowi: chce w tym miescie wydac duze pieniadze na inwestycje, dac prace kilkunastu osobom, placic tu podatki i zaoferowac przystepne ceny mieszkancow?
Rzeczywiscie nieskonczona madrosc naszego burmistrza pozwolila mu nie odmowic tak postawionej propozycji...

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 22.10.2014, 00:16

zbyszko pisze: (...) o zgodę budowy tych sklepów to nie decyduje burmistrz tylko chyba rada miasta. A Biedronkę to wybudowano już duzo wcześniej zanim był burmistrz Śliwa.
Gwoli ścisłości: Decyzję o pozwoleniu na budowę wydaje starosta na wniosek osoby, która posiada prawo do terenu. Burmistrz musi jednak wydać wcześniej decyzję o warunkach zabudowy, która określa czy na danej działce można wybudować dany obiekt, warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, warunki dotyczące infrastruktury technicznej i komunikacji, etc. Teoretycznie mógłby odmówić jej wydania (twierdząc np. że budynek naruszy ład architektoniczny) albo wydać ją w kształcie, który w praktyce uniemożliwi powstanie obiektu (np. ograniczając w warunkach zabudowy jego maksymalną powierzchnię). Tyle tylko, że blokowanie inwestycji "na siłę" raczej nie przetrwałoby odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
Amadeo pisze: (...) ale Polo, Tesco, Biedronka, (...) sama nie powstała.
Amadeo pisze: (...) Nikt nic nie wybuduje na twoim trenie bez zgody właściciela !!! a w tym przypadku jest Burmistrz miasta. To nie jest tak ze można w mieście postawić sobie nie wiem co bez zgody władz. A skoro uważasz ze ludzie w mieście są tacy biedni i nie chodzą do sklepu bo nie maja za co, to zlikwiduj te trzy sklepy i wystartuj na Burmistrza z takim programem i pod tym szyldem dopiero zobaczymy jaka bieda jest w mieście i ile głosów uszarpiesz. Po drugie gadanie ze to jest GS tamto nie wiadomo kogo nic nie wniesie. To co piszesz niema się ni jak do faktów bo fakt jest taki że ludzie chodzą do biedronki, polo i tesco a jakbyś im zabrał te sklepy to by cię zlinczowali i spalili rytualnie na brokądzie w piątek I jeszcze jedno, sklepy te o ile pamiętam nie powstały za Macherzyńskiego ani za Spyry a tym bardziej za Markowskiego. To chyba za Tuska bo nie wiem za kogo Twoim zdaniem. (...)
Panie, nie wiem co Pan bierzesz, ale bierz Pan tego mniej... Biedronka, POLOmarket czy Tesco to "sieciówki " budowane w prawie każdym mieście w poszukiwaniu klienta. To co burmistrz ma do nich?!? Pan Śliwa osobiście negocjował lokalizację budowy Tesco w Porębie? Najlepiej wytłumaczył Ci to Triumph - inwestor chciał postawić market, to postawił, a burmistrz musiał jedynie dopełnić zobowiązanych go formalności. Jak burmistrz ubiegnie innych zainteresowanych i ściągnie do Poręby inwestora (krajowego lub zagranicznego), który w całej Polsce poszukiwał lokalizacji pod dużą inwestycję przynosząca wielu ludziom pracę, a gminie znaczne wpływy do budżetu, to wtedy przyznam mu zasługi.
Wątku o zabieraniu ludziom sklepów, linczowaniu i innych fantazjach kolegi Amadeo nie skomentuję - brak mi słów...

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Burmistrz...

Post autor: Czarny Koń » 22.10.2014, 09:34

Sztetke pisze:o Czarny Koniu...takiego włażenia drugiej osobie przez tylną część ciała bez wazeliny dawno nie widziałem.Twój pean pochwalny na cześć burmistrza Śliwy to arcydzieło z gatunku fantastyki.
a tutaj to już przebiłeś Lema,Sapkowskiego i Franka Herberta w jednym.
co do merytoryki...Jakieś 7,8 lat temu miałem wątpliwą przyjemność jako jeden z krytykujących burmistrza przedstawić mu się (o co zreszta w mniej lub bardziej oficjalny sposób bardzo zabiegał)na spotkaniu informacyjnym,które zorganizował w MOK Poręba z jednym podwładnym z działu promocji...mineło już tyle lat i stwierdzić mogę z czystym sumieniem ,iż wyłożone mi na spotkaniu obietnice do dnia dzisiejszego nadal pozostały obietnicami.Tak więc czytając Twe posty zastanawiam się jak bardzo Ty sam lub bliska Ci osoba boicie się utraty posady,że w tak natarczywy sposób wypisujesz bzdury jakim to dobrym i prawym przez ostatnie dwie kadencje był burmistrz Śliwa.Nie mam zamiaru umniejszać tego co zrobił,lecz więcej jest rzeczy których naobiecywał i do dziś nie próbował nawet zrobić,a uprawianie przez Ciebie demagogii na tym forum to mistrzostwo...
Nie będę się odnosił do uszczypliwości i złośliwości z Pana strony.

Jeśli wczyta się Pan dobrze w moje wypowiedzi na tym forum i prześledzi je dokładnie to pisałem wyraźnie, że Burmistrz nie powinien doprowadzić do sytuacji - zaległości w płatnościach wobec, nie pozwolić by pracownicy UM swoim postępowaniem zaprzeczali stwierdzeniu "przyjazny urząd", nie powinien doprowadzić do sytuacji, że opinia RIO na temat wykonania budżetu jest negatywna i powinien prowadzić politykę bardziej otwartą i transparentą.

Czy to demagogia? Zostawiam Pana ocenie...

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 22.10.2014, 18:01

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Polo, Tesco, Biedronka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dobre..... bardzo merytoryczna rozmowa. Jak nie ma czym się pochwalić to : Biedronka, Polo, Tesco :lol: :lol: :lol: Oj ludzie nie dziwie się, ze w Porębie jest tak źle. :oops:

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 22.10.2014, 22:58

Zarejestrowane listy kandydatów na radnych do Rady Miasta Poręba z podziałem na okręgi i numery na kartach do głosowania:

http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/obwi ... am2014.pdf

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 23.10.2014, 17:38

Dokładnie tego się spodziewałem, kto i co by nie napisał na TAK to od razu atak !!! zero dyskusji. Wszyscy są Waszym zdaniem poplecznikami Burmistrza albo pracownikami Urzędu, MOPSU, MPGK, Wodociągów etc. Dyskusja toczy się wśród kilku osób (prawdopodobnie na usługach sztabów), którzy nie są wstanie podjąć żadnej sensownej dyskusji. Jeśli nie napisał bym o sklepach to na pewno napisalibyście że hala za niska, orlik nie ma lodowiska i pola do mini golfa. Śmiechu warte. Dlaczego nikt nie napisał na temat programu Spyry, Markowskiego, Macherzyńsiego? Wszak są wspaniałe szczególnie dwóch ostatnich. Ja jako obywatel miasta odniosłem się do tego co widzę jak zmieniło się miasto bo przecież nie można powiedzieć, że kompletnie nie ma żadnych inwestycji. Jedynie Triumph dyskutuje. Reszta to opluwanie, szukanie zdania do którego można się doczepić, wyśmiewanie i poniżanie. Taki poziom dyskusji panuje na tym forum. Czy o to chodzi? Czy nie potrzebna jest dyskusja nad programami kandydatów? Czy to forum jest tylko po to aby wytykać wyśmiewać i poniżać?. Wiem, że temat ten czyta wielu mądrych i inteligentnych ludzi mających ogromną wiedzę samorządową lecz nie wezmą udziału w dyskusji bo obawiają się opluwania przez wciąż te same osoby. Jeśli taki jest cel tej dyskusji to ja tego nie rozumiem.

citizen
Nowicjusz

Post autor: citizen » 23.10.2014, 19:15

czekam aż obudzi się w nas "patriota lokalny" i bez obrażania i w merytorycznej dyskusji będziemy wybierać władze.
Bardzo jestem ciekawa jakie rozwiązania mają kandydaci dla fatalnej statystyki bezrobocia .Czy nasi kandydaci dostrzegają ten problem??????????????

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 23.10.2014, 19:36

Amadeo pisze:Dokładnie tego się spodziewałem, kto i co by nie napisał na TAK to od razu atak !!! zero dyskusji.
Każdy ma swoje wady i zalety.
I należy uszanować każdego kandydata.
Wypowiadasz sie Amadeo niby bezstronnie a jednak widać z twoich wypowiedzi, że inni kandydaci oprócz Pana Śliwy są źli.
Amadeo pisze:...Śmiechu warte. Dlaczego nikt nie napisał na temat programu Spyry, Markowskiego, Macherzyńsiego? Wszak są wspaniałe szczególnie dwóch ostatnich. Ja jako obywatel miasta odniosłem się do tego co widzę jak zmieniło się miasto bo przecież nie można powiedzieć, że kompletnie nie ma żadnych inwestycji...
Demokracja polega włąsnie na tym, by spokojnie dyskutować a nie pluć sobie w twarz.
I rozmowa typu: mój faworyt to jest ok ale juz twoj jest blee.
Szanujcie sie troche ludzie.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 23.10.2014, 23:43

HALLO Panie Macherzyński, Panie Markowski budzimy się!!!
Gdzie Wasze programy, kandydaci?

Pan Markowski dopiero zaczyna karierę polityczną, raczej bez szans...
Pan Macherzyński już był, tak jak tu było już pisane może trzeba mu dać powtórnie szanse?
A może to też nie to czego Poręba szuka?
Czy jest kandydat warty by oddać na niego głos?

Jeden plus u mnie ma obecny burmistrz, że idzie vbank i albo wygra albo pójdzie w odstawkę.(chyba że ma już zaklepaną jakąś posadę-w co wątpie).
Pan Macherzyński ma alternatywę- albo fotel burmistrza albo powiat.
Pan Spyra albo fotel burmistrza albo być radnym.
Pan Markowski- cisza, nikt nic nie wie co gościu sobą reprezentuję, co chce zrobić? Jedna wielka niewiadoma.
matkaporebianka pisze:
Amadeo pisze:Dokładnie tego się spodziewałem, kto i co by nie napisał na TAK to od razu atak !!! zero dyskusji.
Każdy ma swoje wady i zalety.
I należy uszanować każdego kandydata.
.
To dobre zdanie, nie każdy jest doskonały.
Mówi się, że iść po trupach, ale czy taki nowy burmistrz będzie miał tyle odwagi by podziękować za pracę niektórym osobą z UM?
Dźwignie Porębę z zapadłości i poprawi wizerunek miasta?

Jeszcze jedno,,, niektórzy ważne "szychy" z Poręby- pełniący funkcje w różnych spółach UM Poręby i Zawiercia startują też w wyborach do powiatu.
Czy chcą pracować dla miasta-powiatu? Czy szukają też jakieś alternatywy dla siebie gdyby "nóżka" im się podwinęła lub ich mocodawcy?
mandarynka3 pisze::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Polo, Tesco, Biedronka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dobre..... bardzo merytoryczna rozmowa. Jak nie ma czym się pochwalić to : Biedronka, Polo, Tesco :lol: :lol: :lol: Oj ludzie nie dziwie się, ze w Porębie jest tak źle. :oops:
Mandaryna ;), też się uśmiałem jak przeczytałem, że wybudowanie marketów w Porębie to zasługa obecnie panujących. :lol:

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 24.10.2014, 12:11

Drogi Amadeo, jeśli poczułeś się urażony do bardzo Cię za to przepraszam. Nie było to moim celem. Po prostu popatrzmy realistycznie na osiągnięcia naszych włodarzy.
Wracając do kandydatur. Są osoby które już po raz kolejny startują na radnych. Analizując ich dotychczasową aktywność aż nerw bierze. Mam wrażenie, ze ich celem było po prostu nie przeszkadzać rządzącemu i przez przypadek nie rzucać pomysłów to spowoduje dodatkową pracę.Wycinanie krzaków, naprawa oświetlenia, zaklejenie dziury w jezdni itp.... to jedyna aktywność. Może to jest problem gdy rządzący ma większość w radzie? Z drugiej strony ten niepotrzebny jest chaos który pamiętamy z poprzednich lat kiedy to jeden z radnych non stop robił donosy do różnych instytucji ( w tym roku też startuje :-( )
Mnie najbardziej boli fakt braku zaangażowania w zorganizowanie czasu dla dzieci i młodzieży. Po pierwsze przedszkola czynne do 15 :!: :!: :!: :!: . Świetlica i stołówka w szkole nr 1 w jednym pomieszczeniu. Pytanie co mają zrobić rodzice po godz. 15? :!: :!: :!: Nie dziwi mnie, ze jest bezrobocie bo miasto nie daje szansy rodzicom na prace bo muszą kombinować aby zająć się dziećmi. Dom Kultury powinien dudnić życiem szczególnie młodzieży. A tam jak w domu pogrzebowym. To jest również rola naszego włodarza aby dzieciaki mogły się rozwijać bo to jest przyszłość naszego miasta. Nauczyciele startują w wyborach gdzie potrzebne jest zaangażowanie i pomysły na które niejednokrotnie trzeba poświęcić swój prywatny czas. Natomiast patrząc na ich zaangażowanie i pomysłowość w szkole (szczególnie nr 1) to sorki ale...... :oops:

citizen
Nowicjusz

Post autor: citizen » 24.10.2014, 18:17

nawiązując do wypowiedzi mandarynki -być może dom kultury teraz już nie będzie pełnił funkcji "kulturalnej".
Teraz to może magistrat tam będzie?
Dzieci pod trzepakami się będą pałętać.Rodzice w nadgodzinach bedą zarabiać 1199.Taki los Porębę czeka.
Szanowni kandydaci może startuja tylko po to aby zarobić kasę i zapewnić pracę swoim.

ODPOWIEDZ