Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 25.01.2007, 11:22

mysle ze to byłby naprawde dobry pomysł z tym informowaniem na forum o bierzacej działalnosci władz miasta. nie wszyscy mogą byc obecni na sesji rady miasta a dobrze byloby wiedziec co tam sie dzieje,i w ogóle co jest planowane w miescie. :roll:

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 25.01.2007, 12:10

Karol Hadrych pisze: Dlaczego nie chcecie przyjść na sesje, posłuchać jakie są bieżące problemy, tylko niektórzy wyciągają tak pochopne wnioski.
juz o tym pisalem ale sie powtorze- otoz wiekszosc ludzi cos robi w swoim zyciu: pracuje, uczy sie, czasem jedno i drugie, ja ale wiem ze wielu innych forumowiczow takze na codzien nie mieszka w porebie bo studiuje, i jak wraca na weekend to chce pobyc z rodzina czy przyjaciolmi a nie zajmowac problemami miasta....a pochopne wnioski stad ze nikt nie pisal co sie dzieje- wniosek prosty: nic sie nie dzieje
Karol Hadrych pisze: Jeszcze raz zapraszam do udziału w sesjach Rady i zgłaszanie pomysłów, zgłaszanie problemów, lub zgłaszanie problemów na dyżurach radnych.
jesli nikt nie zglasza pomyslów ani problemów to proponuje wziasc sie za to co zostalo obiecane wyborcom, takze tu na forum w slicznych programach przedwyborczych. Czytalismy zapowiedzi zmian, projektow wiec czekamy- chyba panstwo(Rada/Burmistrz) nie liczycie na to ze ktos bedzie chodzil sie upominac o to co sami obiecaliscie zrobic, bo sami obiecaliscie pewne rzeczy i od tego tam jestescie zeby sie teraz z nich wywiazac- bez niczyjego ponaglania...
Karol Hadrych pisze:Będe starał się w miarę możliwości na bieżąco informować Państwa o naszej działalności.
byloby nam bardzo milo, dla wielu ludzi to forum jest jedynym zrodlem bizacych informacji o tym co sie w miescie (a konkretnie w urzedzie :wink: ) dzieje, i chyba to nie jest jakis problem jesli ktos z rady czy burmistrz raz na jakis czas poswieci nam 5 minut (bo chyba nie wiecej zajmuje napisanie posta :roll: )pozdrawiam. :)
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 25.01.2007, 12:13

Chyba na kazdej sesji spisywane sa jakies protokoly... Moze by tak poprostu zamieszczac je na forum i po problemie...

Do wczesniejszych postow... Tak wg mnie jest to zasluga naszych wladz bo lampy napewno same nie zaczely swiecic! Chodniki sa odsniezone i wcale nie zgodze sie z tym, ze co roku tak jest bo to bzdura ! :?
Obrazek

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 25.01.2007, 13:14

ZiGi pisze:Tak wg mnie jest to zasluga naszych wladz bo lampy napewno same nie zaczely swiecic!
no sorry ale wątpie by radni czy Burmistrz osobiscie wymieniali żarówki..co to za argumentacja..
a co do tego co sie dzieje w naszym UM odniose sie tak-Karol Hadrych pisze o wydarzeniach typowo kulturalnych (występ Boguslawa Meca, WOŚP..), ktore wydaje mi sie sa zasługą pracownikow MOK-u niz Rady Miasta...(chyba ze sie myle i to rada to wszystko zalatwiala-oczywiscie posrednio mogla sie przyczynic)
natomiast mi bardziej chodziło o decyzyzje stricto administracyjne-np czy w UM doszło do zmian personalnych, czy podjeto juz jakies dzialania w sprawie kanalizacji, hali sportowej(wiem ze byla delegacja bodajze w Krosnie) itd...
no a to ze ktos pisze ze sa chodniki odsnieżone-no sorry tym zajmuje sie MPGKiM i Spółdzielnia a przed domami prywatnymi to obowiązek właścicieli posesji..no ale jezeli niektorzy uważaja to za sukces naszych władz to ja tego komentował nie bede....
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 29.01.2007, 20:54

Dzisiaj miałem przyjemność rozmowy z burmistrzem i Pan burmistrz zapewnił mnie że jeżeli jakieś pytanie bedzie skierowane bezposrednio odpowie na nie.(burmistrz stara sie odwiedzac forum przynajmniej raz w tygodniu z racji tego ze nie zawsze ma czas - co jest zrozumiałe)
A teraz do działań naszych władz - jak wiadomo niedawno Poręba gościła delegację zagraniczną. Toczyły sie wówczas rozmowy w sprawie pozyskania miast partnerskich na Wegrzech i w Czechach..wszystko idzie w dobrym kierunku..

Oraz informacja: Sesje Rady Miejskiej zawsze będą odbywać sie w ostatni wtorek miesiąca...Taki dzien wypada jutro i sesja odbedzie sie w MOK-u o 13.30.
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
tong po
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tong po » 31.01.2007, 09:35

...4. Była natychmiastowa rekacja służb na atak zimy. Proszę zauważyć że wszystkie dzielnice są odpowiednio odśnieżone i zadbane...

Karol jak cię proszę..... Nie pisz takich rzeczy bo to ściema...A po drugie uwarzasz że wymiana zarówek to jest jakiś sukces?? Nas mieszkaców to nie powinno obchodzić, ma być i już. "Od tego oni są " :)))))))) heh
'co nas nie zabije to nas wzmocni"

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 31.01.2007, 19:10

Szanowny Tong po
Moja wypowiedź odnośnie reakcji służb odśnieżających miasto, pojawiła się 25.01. Była to wypowiedź dotycząca reakcji na nagłe opady śniegu. Wypowiedź dotyczyła faktu, że służby wyjechały natychmiast na drogi. Wiem że na dzień dzisiejszy nie wszystkie dzielnice, chodniki są odpowiednio doprowadzone do porządku. Wczoraj poruszaliśmy ten temat na sesji Rady Miasta i Pan Burmistrz jasno powiedział, że nastąpi poprawa w tej sprawie.
Co do oświetlenia. Dla modernizacja lamp a wymiana żarówek to naprawdę znaczna różnica i wypowiadając się na forum staram się używać słów, które są dla mnie zrozumiałe. Tak część lamp została już zmodernizowana i doprowadzona do porządku. Nie wiem czy miałeś okazje być ostatnio w okolicach pastewnika gdzie okolica to została właściwie oświetlona. Potwierdzi to na pewno radny Machura, który walczył o to długi czas w zeszłej kadencji. Uwierz. że Burmistrz i Rada pracuje. Przykro mi, że masz zdanie że ściemniam. Jestem uczciwym człowiekiem i mam czyste sumienie. Nie mam zamiaru oszukiwać forumowiczów i mieszkańców bo to nie mój styl.
Wczoraj odbyła się sesja Rady Miasta. Informuję, że był właśnie poruszony temat oświetlenia ulicznego. Miasto stopniowo będzie coraz bardziej oświetlone, ze względu na modernizację lamp ulicznych. Poruszony został problem odśnieżania - gdzie Burmistrz potwierdził, że nastąpi poprawa w sprawie odśnieżania dróg i chodników. Następną dobrą informacją jest fakt, że Burmistrz pozyskał z zewnątrz 50,000 zł na projekt tzw "miasteczko ruchu drogowego", który będzie zrealizowany już w tym roku. Jest projekt złożony w Urzędzie Marszałkowskim, dotyczący hali sportowej. Co do szczegółów nie będę się wypowiadał, bo do końca ich nie znam jeszcze dokładnie, ale na pewno Pan Burmistrz poinformuje Państwa. Burmistrz jest po spotkaniu z Konsulami generalnymi państw ościennych. Takie spotkanie może nam dać dobre pole do współpracy.
W miarę możliwości na bieżąco będę Państwa informował o działalności Rady.

agusia
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: agusia » 31.01.2007, 19:36

Była natychmiastowa rekacja służb na atak zimy. Proszę zauważyć że wszystkie dzielnice są odpowiednio odśnieżone i zadbane

Przepraszam, a dzielnica Górka nie należy już do Poręby ? Nawet nie widać gdzie są chodniki, wszystko pokryte warstwą lodu i śniegu. Albo idziesz ulicą i ryzykujesz, że cię ktoś potrąci, albo chodź sobie po śniegu w miejscu gdzie powinnien być chodnik.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 01.02.2007, 08:46

to cieszy. rzeczywiscie cos juz widac :idea: a dokładnie z tym miasteczkiem ruchu drogowego to o co chodzi :?:

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 06.02.2007, 09:30

Znajomy opowiadał mi, że burmistrz Śliwa bardzo szybko odpowiedział na jego zgłoszenie sprawy do urzędu. Jestem mile zaskoczony, u poprzednika na załatwienie tej sprawy czekało się 3 miesiące.
Moje uznanie i oby tak do końca kadencji.
A przy okazji, gdzie aktualnie działa i się realizuje były burmistrz, JMB? Z czystej ciekawości pytam.

Awatar użytkownika
Piotr Lato
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Kontakt:

Post autor: Piotr Lato » 10.02.2007, 02:20

Myślę że jest lepiej i będzie jeszcze lepiej (mam nadzieje). Wszystkie inne założenia moim zdanie pójdą do przodu, ale myśle że sport w naszym mieście zostanie w tyle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 10.02.2007, 13:42

Mam pytanie do pana Burmistrza: czy ma Pan wpływ na działanie naszego ośrodka zdrowia? Pytam się dlatego, że jestem zapisany całą rodziną do pani doktor Zielińskiej, a właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że pani doktor oddała wszystkie karty chorób dorosłych na górę. Nie wiem czym pani doktor się kierowała ale na pewno nie złośliwością. Co do lekarzy przyjmujących na górze to mam nie najlepszą opinię- zwłaszcza o jednej pani -i nie chciał bym zmieniać lekarza. Dlatego prosiłbym Pana o zainteresowanie się sytuacją i podjęcia roli mediatora między panią Zielińską a panią Rok-Kasztalską.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 13.02.2007, 13:33

od dwóch tygodni nie mamy zadnych informacji od pana Karola. czyżby nic sie nie działo w um i mok-u?

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 13.02.2007, 18:38

od pana Karola H jak się domyślam...a co to tylko On jest radnym????może powinno się zadać pytanie dlaczego mamy wiadomości tylko od pana Karola, a pozozostali radni milczą...?????? czyżby po wygranych wyborach i zajęciu 'stołków' przestali interesować się wyborcami ???
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 13.02.2007, 20:33

lukas pisze:od dwóch tygodni nie mamy zadnych informacji od pana Karola. czyżby nic sie nie działo w um i mok-u?
Cieszę się że wyrażasz ogromną troskę o funkcjonowanie MOK i UM. Od tygodnia czasu jest informacja na głównej stronie e poreba z propozycjami MOK odnośnie ferii. Po za tym jest strona www.mokporeba.pl gdzie na bieżąco można śledzić to co się dzieje w naszym ośrodku w Porębie. W Urzędzie nie pracuję, więc nie mogę odpowiedzieć na Twe zapytanie.
Jeśli chodzi o działalność Rady zapraszam na sesję w ostatni wtorek 27 lutego w sali MOK o 13.30.
Informuję że jutro tzn 14.02.2007r., nie będę obecny na mym dyżurze radnego z powodu choroby. Dyżur będę odrabiał w dniu 19.01.2007 od godz. 15.30 w MOK.

ODPOWIEDZ