Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 20.11.2006, 22:41

Jeśli jest ktoś zainteresowany wysłuchaniem całego dzisiejszego spotkania Pana Marka Śliwy to proszę bardzo. Oto trzy linki do tego samego pliku wybierzcie ten, który u Was lepiej działa:

:arrow: (wyslijto.pl) LINK 1 (mp3 - 96 minut - 43,68MB)
:arrow: (megaupload.com) LINK 2 (mp3 - 96 minut - 43,68MB)
:arrow: (rapidshare.com) LINK 3 (mp3 - 96 minut - 43,68MB)

P.S. Proszę o info na PW gdyby linki przestały działać to wrzucę plik ponownie :idea:
Ostatnio zmieniony 20.11.2006, 23:27 przez Matt, łącznie zmieniany 5 razy.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

oli
Nowicjusz

Post autor: oli » 20.11.2006, 22:42

byłem na spotkaniu kandydata na burmistrz pana Marka Śliwy "katastrofa"
Przypomina mi typowego komunistycznego prelegenta na pytania niewygodne nie odpowiada konkretnie ,człowiek który nic nie zrobi dla tego miasta ,obstawiony ludzmi ktorzy już się zralizowali typu pan Drabek,Pałucha, Błach i inni karierowicze postkomunistyczni. Wyborco zastanów się na kogo odasz swój głos, bo jeżeli na tego kandydata to Poręba cofnie się w rozwoju o następne 5 lat.
To jest typowy skok na kasę i nic więcej.
Ludzie opamiętajcie się!!!!!!!!!!!!

Porębianin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porębianin » 21.11.2006, 00:18

Moim zdaniem niema odpowiednich kandydatów na burmistrza naszego miasta .Pan Spyra już był i wszyscy widzieliśmy co było... Pan Śliwa też sprawował stanowisko zastępcy burmistrza i tez zbytnio niemiał wpływu na nic... jednym słowem moge mieć obawy, że sie niesprawdzi... a jeśli już pójde na wybory to oddam karte czystą....

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 21.11.2006, 06:16

Ja zrobię podobnie... gdzie nie spojrzeć - stara klika.
Szkoda tego miasta, za kolejne cztery lata to już bedziemy daleko w tyle nawet za okolicznymi gminami, nie wspominając o tym, że i z Unii już nie będzie co brać.

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 21.11.2006, 07:51

Ja również byłem na spotkaniu Pana Marka Śliwy i w odróżnieniu od pana Oliego trochę bardziej uważnie słuchałem i to co pisze jest totalną bzdurą. Jeśli chodzi o ciągoty komunistyczne jest to kolejny atak na kandydata Śliwę nie poparty żadnym argumentem lecz żeby prowokować.
Zresztą kto nie mógł być na spotkaniu wyborczym może wysłuchać całości spotkania zamieszczonej przez Matta i ocenić.
Ja jeszcze raz zapraszam młodych ludzi takich jak student czy Porebianin na spotkanie wyborcze organizowane przem moj komitet w piatek na 18. tak byście mieli pewien obraz założeń które chcemy realizować i w jaki sposób. Pozdrawiam.Cześć.

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 21.11.2006, 08:23

Panie Oli "Katastrofą" to była ciągła prowokacja ze strony 2 panów ze Sztabu pana Spyry by pan Śliwa przyszedł w czwartek na debatę do MOK. Jak się okazało nawet nie wiedzieliście do kogo kierować zaproszenie.Wy chcieliście z doskonałą przebiegłością sprowokować do spotkania w czwartek bo w tym dniu jest spotkanie Marka Śliwy na Górce w okręgu gdzie pan Spyra wygrał minimalną większością.
To że do odpowiedzi pana Śliwy właczył się pan Zbigniew Sałaciński czy radny Janusz Widurski świadczy o tym że wyszła prawda m.in o przetargach i inwestycjach bo potem już pan Macherzyński tak aktywnie głosu nie zabierał. Wyjasniła się również sprawa kaplicy i jak się okazało plotki puszczone na Porębie wogóle nie mają pokrycia.
To że atakujecie rodzinę, ludzi ze sztabu typu (Błach, Sularz) świadczy o tym że emocje w sztabie biorą górę. Przede wszystkim musicie zrozumieć że i tak zawsze prawda zwycieży, a nie obłudne kłamstwa które płyną po Porębie a wy myślicie że ludzie to kupią.
Jedynie co trzeba przyznać że sztab Pana Marka Śliwy gra fair play. Otwarte karty i honor sprawia że nie możecie poradzić sobie z emocjami i bijecie już w punkty po niżej pasa. Jest to żenujące ale najbardziej dziwi mnie to że Pan Jan Macherzyńśki którego uważałem za człowieka stanowczego i honorowego również wszedł w te dziwne gierki polityczne byle czegoś się chwycić w przyszłej kadencji i teraz sztamę trzyma z Edwardem Dorobiszem, który go przez 4 lata oczerniał i niszczył go w mediach a z niego się śmiali. Uważam że gdyby pan Janek był torszkę bardziej otwarty na współpracę nie mówił by teraz przeciw ludziom z którymi współpracował tyle lat. Ale to już jego sprawa. To i tak oceni społeczeństwo.

Awatar użytkownika
mózg
Nowicjusz

Post autor: mózg » 21.11.2006, 09:43

Porębianin pisze:Moim zdaniem niema odpowiednich kandydatów na burmistrza naszego miasta .Pan Spyra już był i wszyscy widzieliśmy co było... Pan Śliwa też sprawował stanowisko zastępcy burmistrza i tez zbytnio niemiał wpływu na nic... jednym słowem moge mieć obawy, że sie niesprawdzi... a jeśli już pójde na wybory to oddam karte czystą....

Każdemu trzeba dać szanse. nie ma przecież ideałów

jak myślicie kto wygra w II turze

candle
Nowicjusz

Post autor: candle » 21.11.2006, 11:52

anty PIS pisze:Śliwa obstawił się panem Sałacińskim i panem Gajdą, żeby miał kto odpowiadać na pytania za niego
A na sptokanie z panem Spyrą boi się przyjść bo to cienki bolek

a ty trybek wpadasz z jednej skrajności w drudą
4 lata temu kochałeś macherzyńskiego a teraz śliwę
daj sobie już spokój i nie pisz już tutaj nic, bo to się robi nudne
Byłam na większości spotkań z panem Śliwą i nie zdarzyło sie zeby nie odpowiedzial na jakies pytanie wiec nie pisz bezmyslnie, ze ktos odpowiada za niego na pytanie TO OSZCZERSTWO!!!
anty PIS pisze:jak śliwa jest tak samo inteligentny jak członkowie jego rodziny to pogratulować
to jest przykre
np. jego córeczka chodi po porębie i ogłasza że jej tatuś będzie burmistrzem i wtedy może być wielką damą i rządzić porębą
to upokarza wyborców śliwy
przykre co
więc trybek zastanów się z kim masz do czynienia
z chłopem ze wsi , który zobaczył trochę pieniędzy i mu się w główcy poprzestawiało
to jest tak jak kogoś odciągnie się od pługa i da trochą kasy
przykład: A. Leper i jego współpracownicy z Samoobrony
tak samo jest w porębie
śliwa, sularz i inni
piszac o czlonkach rodziny KOGOKOLWIEK dajesz dowod na to ze juz nie masz argumentow!!!to żałosne
Ewa 1000 pisze:Myśle, że gdyby P. Śliwie zależało tylko na kasie, to startowałby takze na radnego, podobnie jak inni kandydaci, w tym twój ulubieniec Spyra.
zgadzam się z Toba.jako jedyny kandydat na burmistrza nie kanduduje na radnego a cala reszta chce sie po prostu "gdzie szaczepic"jak nie na burmistzra to na radnego!!

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 21.11.2006, 12:10

TO jest oczywiste że sztabowi wyborczemy pana Spyry brakuje argumentów do dyskusji a metodą ich jest czysta prowokacja i brudzenie komuś. Ja i tak idę głosować na Śliwę bo do końca będę konsekwentny gdyż jest o wiele bardziej człowiekiem godnym zaufania. Nie których boli to że nie ma haków na pana Śliwę.W przeciwieństwie do kontrkandydata. Ale widać że klasa kandydata Śliwy i jego sztabu nie pozwala na takie ruchy.
Wcale nie kiepskie posty.....

bigfoot
Nowicjusz

Post autor: bigfoot » 21.11.2006, 14:30

Bardzo podobało mi się wczorajsze spotkanie Pana Śliwy z mieszkańcami naszego miasta . Próby skompromitowania go przez "bosów" typu Szewczyk,Rok,Smolarski wypadły bardzo blado . Dobrze że są jeszcze ludzie którzy potrafią się przeciwstawić perfidii z jaką walczą ludzie zaślepieni możliwością zrealizowania swoich planów w przypadku wygrania wyborów przez Pana Spyrę. Bladziutko wypadł jak zwykle Pan Dorobisz ,który gadał same głupoty bez podstaw . Nie spodziewałem się ,że Macherzyński zrobi z siebie takiego głupa , pytał Śliwę co ten zrobił przez 3,5 roku . A co miał zrobic jak wszystkie decyzje Janek podejmował samodzielnie? , czemu nie zapyta sam siebie co zrobił?. Apeluje do nieudaczników których już zweryfikowało społeczeństwo Poręby , dajcie działać i przestańcie przeszkadzać tym którzy chcą coś zrobić , nie czas na zemstę ,żeWas nie wybrano.Spróbujcie za 4 lata , macie dużo czasu by pokazać ,że jesteście dobrzy a napewno macie szanse w przyszłych wyborach.Jak teraz zrobicie z siebie wariatów to kto bedziechciał na Was głosować w przyszłości?

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 21.11.2006, 15:59

No wielka trójca bosów chciała pokazać swą mądrość i przebiegłość. Myśleli że jak się podeprzą Jankiem, Puckiem i Dorobiszem to zabłyszczą, jednak próba prowokacji wypadła kompromitująco. Konkretnymi argumentami panowie delikatnie się wyciszyli.Jednak silne arguementy to podstawa!!!

anty PIS
Nowicjusz

Post autor: anty PIS » 21.11.2006, 16:42

trybek i teraz pokazujesz swoją inteligencję obrażając osoby które są z panem Spyrą
żałosne
chciałbym dowiedzieć się kto ty jesteś
bo ktoś taki jak ty, o takich zapatrywaniach musi żałośnie wyglądać i mieć dużo kompleksów
kochasz śliwę to już coś wiem o tobie
ja nie mieszkam teraz już w porębie ale widzę jaki robicie bagno z tego miasta, popierając 4 lata temu macherzyńskiego, a teraz śliwę
znam dużo ludzi spoza poręby, którzy twierdzą, że jeśli w porębi ma być dobrze to najlepiej jakby spyra został burmistrzem
Nie głosuje u was więc nie mów mi że ja jestem wyborcą pana Spyry
Ja tylko oceniam waszą sytuację, która po wyborach ze śliwą na stanowisku burmistrza, będzi tragiczna.

Trybrk nie pisz już nic bo jesteś nudny i mało kto lubi czytać 10 razy to samo, chyba że chcesz być gościem, który wysła najwięcej postów

PRECZ ZE ŚLIWĄ

timmy joy
Nowicjusz

Post autor: timmy joy » 21.11.2006, 17:37

dziwne ze tu nie mieszkasz i tak aktywnie piszesz na forum. niezła ściema. czy ty nie rozumiesz ze na tego typu spotkania przychodza tzw wysłannicy?

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 21.11.2006, 19:21

Trybek44 pisze:Myśleli że jak się podeprzą Jankiem, Puckiem i Dorobiszem to zabłyszczą (...) Konkretnymi argumentami panowie delikatnie się wyciszyli.
No i wlasnie tu jest pies pogrzebany. Jesli Panowie slysza konkrety, milcza. Jesli pyta sie o ich argumenty, rowniez milcza. Taka "glosna", a MILCZACA koalicja. Koalicja ludzi, ktorym wladza sie podoba, ale nie maja na nia pomyslu. Ktorym ta wladza ucieka z rak. Anglojezyczni maja taki fajny wyraz sluzacy okresleniu im podobnych - losers.

Spartan, oli, anty PIS, a u Was to Murzynow bija.

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 21.11.2006, 19:59

Ja tylko oceniam waszą sytuację, która po wyborach ze śliwą na stanowisku burmistrza, będzi tragiczna.

PRECZ ZE ŚLIWĄ[/quote]

Drogi kolego!
Uważam, że to własnie Ty piszesz kolejne bzdury i obrażasz ludzi którzy maja odmienne poglądy niz Ty sam.

Jesli piszesz cos w stylu: PRECZ ZE ŚLIWĄ[/quote] to można jedynie stwierdzić, iż twój poziom intyligencji i tolerancji jest bliski zeru !!!

Ja jestem dumny z tego, że mogłem startowac z listy wyborczej KWW Marka Śliwy na radnego. (Mimo, iz nie dostałem sie do Rady Miasta nadal popieram Pana Marka Śliwe na burmistrza).
Nasz komitet reprezentowały osoby o róznych poglądach czy przekonaniach ale najważniejszy był i jest cel- by "WSPÓLNIE DZIAŁAĆ DLA PORĘBY"

Piszesz, że Pan M.Śliwa zasłania sie Panem Sałacinskim, Gajdą i innymi radnymi ale to własnie m.in. te osoby przekazywały prawdziwą informacje "co i jak działo sie i jak funkcjonowało" w naszym urzedzie za czasów kiedy Pan Marek Śliwa był v-ce burmistrzem i co leżało w jego kompetencjach czy obowiązkach.

Ja, jako osoba, która popiera Pana M.Śliwę nie krytykuje konkurenta na fotel burmistrza Pana Spyrę.
My jesteśmy ludzmi nie z tego "pokroju" co TY, nie krytykujemy, nie wyzywamy czy poniżamy konkurencji.
My patrzymy w przyszłość i ważniejsze dla nas są przyszłe sprawy Poręby niż brudna kampania, którą Ty prowadzisz.

TROCHĘ KULTURY I SZACUNKU CHŁOPCZE!!!

Pamietaj- jeśli TY nie bedziesz szanował ludzi, to i oni nie będą szanowali Ciebie!

W 19-letniej kadencji burmistrza W.Spyry działo się wiele złego i dobrego.
Ocena poprawności podejmowanych wtedy decyzji nie jest tematem tej dyskusji. Patrzmy w przyszłość!
Ja uważam, że Pan W.Spyra "juz się wypalił".
Porębie jest potrzebna "młoda nowa siła"

Spójrz!
Z naszego komitetu wyborczego KWW Marka Śliwy- " WSPÓLNIE DLA PORĘBY" radnymi zostało aż 8 osób. Chyba o tym cos świadczy, iz ludzie nam zaufali wybierając tych radnych?!
Jesli Pan M.Śliwa zostanie burmistrzem bedzie miał silne wsparcie swoich radnych.
Pan W.Spyra nie ma w Radzie miasta nikogo.
Jest jeszcze wiele innych argumentów przemawiających za M.Śliwą można byłoby tu duzo jeszcze pisać.

Jestem przekonany, że lepszym burmistzrem bedzie Pan Marek Śliwa! I to za jego "burmistrzowania" przez najbliższe 4 lata bedzie sie zmieniało dużo w Porębie na dobre. Czego sobie i mieszkańcom naszego miasta życzę!

Pozrrawiam
Adam Wodziński

ODPOWIEDZ