Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 20.11.2006, 10:35

anty PIS pisze:jak śliwa jest tak samo inteligentny jak członkowie jego rodziny to pogratulować
to jest przykre
np. jego córeczka chodi po porębie i ogłasza że jej tatuś będzie burmistrzem i wtedy może być wielką damą i rządzić porębą
to upokarza wyborców śliwy
przykre co
więc trybek zastanów się z kim masz do czynienia
z chłopem ze wsi , który zobaczył trochę pieniędzy i mu się w główcy poprzestawiało
to jest tak jak kogoś odciągnie się od pługa i da trochą kasy
przykład:
To że udeżasz w rodzinę kandydata jest z twojej strony mało intelignetne ale widać w jakich kręgach się obracasz. Metody widać już masz wszczepione. Obrażasz w którymś poście z kolei kandydata.Wątpie w to że córka pana Śliwy tak mówi gdyż jest zbyt dobrze wychowana i kto ją zna to wie że kłamiesz.Jeśli chodzi o to z kim mam do czynienia to napewno z człowiekiem uczciwym i godnym zaufania. Tyle lepiej zwróć uwagę z kim ty masz do czynienia i jakimi ludźmi otacza się twój lider. To że nazywasz kogoś zerem wiesniakiem świadczy o wysokim poziomie twojej kultury. Pozdrawiam.

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 20.11.2006, 13:01

AWAM pisze:Przypominam Forumowiczą, że 4 lata temu J. Macherzyński pokonał Wł. Spyrę i został Burmistrzem. Jego jedną z pierwszych decyzji było powołanie nieznanego nikomu M. Śliwę na v-burmistrza. Po 3,5 roku okazało się, że M. Śliwa nie jest godny zaufania i został zwolniony. Od tego momętu stał się gwiazdą nr. 1 w Porębie!
(...)
Jeżeli J. Macherzyński by go nie zwolnił, czy też by startował?
Jesli ktos wygrywa wybory i zostaje burmistrzem, nie powinien powolywac swojego zastepcy ? A jesli powinien, to kiedy ? Na poczatku swojej kadencji, czy powiedzmy po 3 latach ?
Jesli zastepca staje sie wielkim zagrozeniem w nadchodzacych wyborach (bo burmistrz w odczuciach ludzi jest po prostu nieporozumieniem), co czlowiek pozbawiony rozsadku (czyli burmistrz) powinien zrobic ? Ano odwolac swojego zastepce. To tak oczywiste dla rozumnego czlowieka.
Nie wiem czy Twoje slowa to wynik braku zrozumienia zwyklych poczynan, czy moze jednak szukanie wszedzie sensacji, prowokacji, moze zdrady ? Zreszta oba powody nie wystawiaja Twojemu intelektowi dobrego swiadectwa.

BTW, zareczam Ci, ze startowalby. Po to, aby w koncu w Porebie zaczelo sie dziac lepiej.
AWAM pisze:kandydat Spyra przez cały okres swojej kariery w gminie zawsze identyfikował się z Porębą...
Z Poreba i z porebskimi sklepami monopolowymi, jak wynika z wielu postow poprzednikow. To jednak pominmy milczeniem.
AWAM pisze:Spyra ... najwięcej chyba zrobił dla Niwek, dzielnicy, z której wywodzi się jego kontrkandydat, który jakoś w tych działaniach go nie wspierał
Wyjasnij mi prosze, w jaki sposob mial "wspierac" nie pracujac w Urzedzie, nie bedac radnym, etc... ? Mial Spyre na plecach nosic do Niwek ? Albo na taczce do domu wozic ? A moze z dzwonkiem przed Nim zasuwac, aby mieszkancy wiedzieli ze to wlasnie PAN BURMISTRZ SPYRA nadchodzi ?
Napisalbys cos konkretnego, a nie tylko bajki, opowiadania sci-fi, powiesci quasi szpiegowskie. I to szmirowate.

anty PIS pisze:jak śliwa jest tak samo inteligentny jak członkowie jego rodziny to pogratulować
to jest przykre
np. jego córeczka chodi po porębie i ogłasza że jej tatuś będzie burmistrzem i wtedy może być wielką damą i rządzić porębą
to upokarza wyborców śliwy
przykre co
więc trybek zastanów się z kim masz do czynienia
z chłopem ze wsi , który zobaczył trochę pieniędzy i mu się w główcy poprzestawiało
to jest tak jak kogoś odciągnie się od pługa i da trochą kasy
przykład: A. Leper i jego współpracownicy z Samoobrony
tak samo jest w porębie
śliwa, sularz i inni
Ten post uraga wszelkim zasadom dobrego wychowania. To po prostu wielka kupa kalu. Pokazujesz kolego wszystkim swoj poziom inteligencji, a raczej to, ze inteligencji nie masz zadnej. Totalne ZERO. Musisz jeszcze dlugo do szkoly chodzic, duzo dobranocek obejrzec, duzo papierosow na dlugiej przerwie wypalic, zeby chociaz probowac dorownac inteligencja rodzinie Marka Sliwy. Nawet moj lewy gumiak, co to w nim na grzyby chodze, bije Cie intelektem na glowe.

Rodzina M.Sliwy, z Nim lacznie, w przeciwienstwie do Ciebie potrafi poprawnie formulowac zdania, potrafi poprawnie korzystac ze znakow przestankowych, z interpunkcji, itd... Rodzina M.Sliwy jest w koncu na tyle inteligentna, ze nie przyszloby jej do glowy wylewac wiadra pomyj na czyjas glowe tylko dlatego, ze chce glosowac na kogos innego. To nie ten poziom, jesli zdolasz zrozumiec o czym pisze.
Chyba jednak nie zdolasz.

"Chlop ze wsi" (jak prawie kazdy z Poreby) jest czlowiekiem gorszym od "miastowego" ? Wyborcy Spyry wiedza o tych zapatrywaniach ?

pimpek
Nowicjusz

Post autor: pimpek » 20.11.2006, 13:52

AWAM pisze:Jeszcze jedeną sprawę trzeba wyjaśnić, kandydat Spyra przez cały okres swojej kariery w gminie zawsze identyfikował się z Porębą i jak potrafił tak służył miastu, może pochwalić się wieloma sukcesami i to we wszystkich dzielnicach, najwięcej chyba zrobił dla Niwek, dzielnicy, z której wywodzi się jego kontrkandydat, który jakoś w tych działaniach go nie wspierał, zapytajcie Radnych z poprzednich kadencji. Śliwa teraz mówi, że sprawy gminne zawsze leżały mu na sercu? Będąc V- Burmistrzem też za dużo się miastem nie interesował, zawsze za to interesował go wielki świat, pamiętacie przecięż, że startował w wyborach parlamentarnych, jak godziłby obowiązki posła i burmistrza? Chyba w tym wszystkim chodzi o kase!
A Panu Spyrze chodzi tylko i wyłącznie o dobro miasta,kasa tu nie ma znaczenia...Przez 4 lata ostatniej kadencji tak się interesował bardzo, że nie uczestniczył w ani jednej sesji...

bigfoot
Nowicjusz

Post autor: bigfoot » 20.11.2006, 14:10

Nie rozumiem jak można nazywać kogoś chłopem oderwanym od pługa , czy wieśniakiem tylko dlatego ,że startuje w wyborach .Przecierz Pan Marek wcale nie jest człowiekiem ubogim intelektualnie ,czy "ze wsi" .Pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy .Mozna być z Warszawy a pisać jak anty pis -człowiek ,który pisze coś takiego ma albo 10 lat albo skończył 7 klas szkoły podstawowej.Ludzie ta kampania wcale nie musi wyglądać w ten sposób ,że kandydatom zarzuca się z palca wyssane brednie, przecierz chodzi o naszą przyszłośc.

Ewa 1000
Nowicjusz

Post autor: Ewa 1000 » 20.11.2006, 14:15

Myśle, że gdyby P. Śliwie zależało tylko na kasie, to startowałby takze na radnego, podobnie jak inni kandydaci, w tym twój ulubieniec Spyra.

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 20.11.2006, 14:43

Właśnie wracam ze sklepu i jechało gadające zielono-ciemne auto. Darowaliby sobie wkładanie kitu ludziom. Spyra to najlepszy burmistrz itp. Czy on w ogołe przedstawił jakiś program???Jego czas już minął. Zrobił dużo ale czasy się zmieniły. To już jest inny system. Bez obrazy ale patrząc na profesjonalny baner Śliwy (nawet Janek też miał nowoczesny) a patrząc na sklejkę omalowaną plakatówkami to można sobie powiedzieć kto idzie z duchem czasu. Miasto potrzebuje świezych ludzi, ludzi działających. Zaufanie i tak już pan Śliwa ma duże bo to jego radni tworzą większość. Ja nie będę wypisywac cudów ale wiem że pan Włodzimierz Spyra co miał zrobić to już zrobił.
Wcale nie kiepskie posty.....

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 20.11.2006, 15:13

Szanowni Pańswtwo!!!Chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na spotkanie wyborcze, które odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w sali konferencyjnej MOK. Pozwoliłem sobie zaprosić kandydata na burmistrza pana Marka Śliwę, którego KWW Karola Hadrycha będzie popierał w II turze wyborów. Chciałbym aby wszyscy, którzy mają pytania, wątpliwości co do programu Pana Marka Śliwy przyszli i pytali a nie anonimowo wypowiadali się na forum. Ja również zaprezentuję swoje argumenty, dotyczące poparcia kandydata.

Z pełną odpowiedzialnością chciałbym podkreślić że Pan Marek Śliwa na chwilę obecną jest o wiele bardziej kompetentym kandydatem na burmistrza.Zapraszam do udziału w spotkaniach wyborczych, by nie pisać na forum postów bez żadnego uzasadnienia, nie opowiadać na mieście plotek wyssanych z palca, a mieć relane przekonananie o założeniach i planach dotyczących rozwoju Poręby.

pancio ponczo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: pancio ponczo » 20.11.2006, 16:02

witka wszystkim
zastanawiałem się na kogo głosować w drugiej turze bo byłem bardziej za spyrą ale jak się dowiedziałem że spiskuje z macherzyńskim i z dorobiszem to jestem zdecydowanie przeciwny bo oni w zamian za namawianie swoich wyborców tzn dorobisz gdy spyra zostanie burmistrzem zrzeknie się z mandatu radnego i wtedy z tamtego okręgu automatycznie wejdzie trzeci na kliście czyli dorobisz a to porażka a macherzyńskiemu obiecano gdy spyra zostanie burmistrzem za jego głosy że obejkmie fotel wiceburmistrza normalnie jak to usłyszałem to aż mi się odechciało i dlatego ide na śliwe głosować bo taki trójkącik mi się nie podoba bo źle to wróży gdy ludzie spiskują dla stołków i o kase masakra ludzie zastanówcie się dobrze zanim pójdziecie na głosowanie

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 20.11.2006, 17:14

Tak tak to są jak się okazuje dwulicowi ludzie. Przez tyle lat na siebie przeklinali a teraz idą niczym bracia do wyborów na spyrę. To jest szczyt ośmieszenia się przed społeczeństwem. Jeszcze ładują ludziom złudne kłamstwa. Macherzyński nigdy nie umiał przegrać z honorem. Jak by się uwziął to by najlepszego przyjaciela zdrdził byle mieć władze i kasę. Dorobisz następny - bizmesmen a ciagle mu mało koryta. Za stawianie alkoholu przekonuje wyborców. To jedna wielka szajka która nawet nie ma jakiegoś sensownego pomysłu na rzetelne sprawowanie władze, ale za to ma pomysł jak usuwać wrogów i brać dużo pieniędzy, Zachowanie nie godne sprawowania władzy!!!

pancio ponczo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: pancio ponczo » 20.11.2006, 17:27

wiesz to jest tak jak macherzyński wróci do szkoły zarobi z 1700zł a na stołeczku wice zarobi koło 5 tyś więc widać kasa się tylko liczy a nie ludzie masakra chyba wyprowadze się z tej dziury wrrrrrrrr

anty PIS
Nowicjusz

Post autor: anty PIS » 20.11.2006, 17:58

trybek ty jesteś dwulicowy najpierw macherzyński teraz śliwa
a jeśli chodzi o córkę śliwy
to wszystko jest prawdą co napisałem bo wiem to od jej koleżanek, które za takie postępowanie postanowiły się od niej odsunąć
i jeszcze jedno panna śliwa jeszcze nie skończyła gimnazujum a już wi do której szkoły będzie chodzić tzn. jest już pewna że się dostała
a więc oczymś to znaczy
wielka łapówka tak można sobie to tłumaczyć
do boju trybek dawaj naminie jeszcze ale ja wiem dużo o tej rodzinie
dawaj dawaj
na razie to ty tu obrażasz wszystkich porębian którzy nie mają zamiaru głosować tak jak ty sobie to wymażyłeś
więc dawaj do boju na uczciwych obywateli poręby, którzy wolą na stanowisku rodowitego porębianina niż jakiegoś śliwe niewiadomo skąd
ależ wiadomo z NIWKA CITY

Spartan
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Spartan » 20.11.2006, 18:06

Tak sie zapytam kto wam ludzie wygaduje ze Macherzynski bedzie wice skad wy to wogule wiedziec mozecie uslyszycie pewnie jakos plote na Porebie i tyle bo tu ludzie umia tylko puszczac klamstwa zeby komus dopiec.
Trybek 44 napisal- Tak 4 lata temu popierałem Macherzyńskiego. Ja to mowię otwarcie.-
I jak widac juz raz zle wybrales a teraz zamierzasz wybrac zele po raz drugi mowi sie ze madry polak po szkodzie ale widac ty musisz sie przejechac dwa razy.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 20.11.2006, 18:57

1/Dalej w mentalności głęboko tkwi coraz rzadziej używane powiedzenie
"Poręba do dęba". To jest głęboko twórcze: na "prowincji" są jeszcze "podprowincje". Ciekawe czy odwiedzacie swoich dziadków w Niwkach i nie tylko ?
2/ Wyborcy grają w znaną wszystkim a zarazem prostą i oczywistą grę
znana od pokoleń czyli w "Berka" a kandydaci z zakrytymi kartami wprowadzaja skomplikowane "Monopoly". Może się za dwadzieścia lat nauczymy w to grać i będziemy może w jednej drużynie.Kiedy czytam wszystkie posty zastanawiam się czy warto......................................

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 20.11.2006, 20:53

To że najeżdzasz drogi Anty pisie na rodzinę pana Śliwy to śiwadczy o poziomie twego wychowania. Ja się nie zniżę jednak na tak niski pułap. Spartanie ja wiem że się nie przejadę bo uważam że tylko poprzez uczciwą kampanię można wygrać i będąc uczciwym człowiekiem i mając większość rady można jakoś konstruktywnie działać. To że uderzacie w rodzinę Marka Śliwy to że ktoś dopisuje pod plakatami pana Marka że jest oszustem pokazuje potencjał kultury w elektoracie pana Spyry.
Ja nie jestem dwulicowy ja panu sliwie tak jak panu Macherzyńskiemu daje jakiś czas niech to będzie 2-3 lata i zobaczymy czy jest rzetelny czy nie. WIem przynajmniej że sie nie sprzedaje i nie ulega prowokacji. to mi sie podoba honorowy kandydat uczciwy człowiek.

pimpek
Nowicjusz

Post autor: pimpek » 20.11.2006, 21:42

anty PIS pisze: a jeśli chodzi o córkę śliwy
to wszystko jest prawdą co napisałem bo wiem to od jej koleżanek, które za takie postępowanie postanowiły się od niej odsunąć
i jeszcze jedno panna śliwa jeszcze nie skończyła gimnazujum a już wi do której szkoły będzie chodzić tzn. jest już pewna że się dostała
a więc oczymś to znaczy
Kolego może zamiast "politykować" zabrałbyś się za naukę???Może i Ty powinieneś pomyśleć o wyborze odpowiedniej szkoły dla siebie a nie wybierać za innych. To chyba nie jest odpowiednie miejsce i czas na dziecinadę którą prezentujesz w swoich wypowiedziach. Nie mieszaj córek czy synów bo to tak na prawde nie ma większego znaczenia. Liczy się to co reprezentuje swoją osobą kandydat, co ma do przekazania i to jak się wywiąże ze swoich deklaracji. Może za 4 lata będziesz myślał innymi kategoriami. Powodzenia!!! :wink:

ODPOWIEDZ