Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
timmy joy
Nowicjusz

Post autor: timmy joy » 17.11.2006, 14:07

No postawa Eda Dorobisza może być różna ponieważ to człowiek który jest nieobliczalny. Przez 4 lata zachowywał się jak pracownik NIK, rewizje, dyktafon, media, kontrole na Janka...

pimpek
Nowicjusz

Post autor: pimpek » 17.11.2006, 14:10

student pisze:Ty Pimpek to zprawiasz wrażenie osoby uposledzonej w stopniu lekkim, skoro po moich wypowiedziach sądzisz, że ja kogokolwiek popieram, a zwłaszcza p. Spyrę , od którego mnie odrzuca i nie muszę nawet znać jego programu, wystarczy mi jego wygląd (poniekąd jestem estetą, jeśli ktoś o podobnym do twojego kurzym móżdżku wie, co to znaczy.) ale działaj chłopie, działaj, pisz laurki, pochwały, i jakieś tam, elegie o swoim malowanym kandydacie, bo jeszcze nie wszyscy widzą tą aureolę nad jego głową. Zresztą p. Śliwie już gratulowałem w poprzednich postach wygranych wyborów (śliczny, fotogeniczny, milutki, ładnie mówi,ładnie się kłania, i to wystarczy, mniejsze zło)
Faktycznie, mój błąd,faktycznie nie mam czasu się w to zagłębiać, p. Szpilczyński nie był z kandydatem Śliwą w komitecie teraz, ale 4 lata temu razem przecież działali. Zresztą jak nie on, to może p. Muskalska na zastępcę burmistrza?Też nie weszła, a była filarem jego komitetu.
Sądzę że kandydaci powinni otwarcie powiedzieć z kim będą współpracować w razie wygranej, tak się robi na świecie.
Wiesz co nie będę komentował Twojej wypowiedzi...Zapewniam Cię że jestem osobą w pełni świadomą i nie jestem upośledzony nawet w stopniu lekkim a co do kurzego móżdzka to możemy polemizować :lol:I mam prośbę wytłumacz co znaczy termin "esteta" :D Zaznaczam że nie przedstawiłem moich prefernecji wyborczych i nie muszę w związku z tym pisać laurek...Proszę Cię bardzo przemyśl następnym razem jak coś napiszesz.

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 18.11.2006, 16:33

No przed nami ostatni tydzień i bedzie burmistrz!!!Czekam na informacje gdzie i kiedy spotkania wyborcze bo postaram sie dotrzeć i posłuchac kandydatów co maja jeszcze do powiedzenia. Rada już jest teraz tylko burmistrz i miejmy nadzieje że w końcu miasto będzie szło do przodu.

Włodzimierz Spyra
Radny

Post autor: Włodzimierz Spyra » 18.11.2006, 19:19

Zaproszenie

Komitet Wyborczy Wyborców "Pryszłość Poparta Doświdczeniem" zaprasza mieszkanców Poręby na spotkanie z kandyatem na Burmistrza Miasta Poręby, Panem Włodzimierzem Spyrą w dniu 23-11-06, o godzine 17.30
w sali MOK w Porębie.
Na spotkanie został zaproszony kontrkandydat na stanowisko Burmistrza Pan Marek Śliwa oraz Panowie:
Edward Dorobisz
Jan Macherzyński
Marian Machura
Roman Pucek

Pełnomocnik KWW PPD

Marek Śliwa
Nowicjusz

Post autor: Marek Śliwa » 18.11.2006, 21:33

Szanowny Pan Włodzimierz Spyra!
Niewątpliwie cenną inicjatywą jest nasze wspólne spotkanie przed II turą wyborów samorządowych na Urząd Burmistrza Miasta Poręba. Natomiast, ani ja osobiście, ani za pośrednictwem mojego pełnomocnika, niestety nie otrzymałem zaproszenia, o którym Pan pisze na forum e-poreba. W związku z tym mój kalendarz wyborczy nie pozwala mi przyjąć zaproszenia we wskazanym terminie. Wpisując się w formułę Pana zaproszenia tą samą drogą pragnę Pana zaprosić na spotkanie ze mną oraz wybranymi już radnymi z KWW Marka Śliwy „Wspólnie dla Poręby” w dowolnie wybranym przez Pana terminie.
Poniżej prezentuję mój kalendarz spotkań:
- 20.11.2006 r. – MOK Poręba godz. 18.00 – gośćmi mojego spotkania będą Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Marian Gajda oraz Radny Rady Powiatu Zawierciańskiego Pan Zbigniew Sałaciński,
- 21.11.2006 r. – OSP Krzemienda godz. 18.00,
- 22.11.2006 r. – OSP Niwki godz. 18.00,
- 23.11.2006 r. – OSP Górka godz. 18.00,
jak również będę do Pana dyspozycji podczas spotkania, na które zaprosił mnie Radny Rady Miasta Pan Karol Hardych w MOK Poręba dnia 24.11.2006 r. o godz. 18.00.
Jednocześnie moje zaproszenie kieruję do wszystkich mieszkańców miasta Poręba.

Łączę wyrazy szacunku kandydat na Burmistrza Miasta Poręba Marek Śliwa.

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 19.11.2006, 07:46

Brawo panie Śliwa!!!Niech pan się nie da sprowokować przez tych ludzi. To zagrywka polityczna. Kolejny raz pokazuje pan klasę.niech pan idzie swoim programem bo na logikę myśląc to zaprosili pana nie bez kozery w czwartek (bo ma pan tam spoktanie na górce gdzie spyra wygrał kilkoma głosami) niech pan nie ulega presji. jak pan nie przyjdzie w czwartek do mok to powiedzą że pan stchórzył bo to ich metody. Ale niech sie pan nie obawia. Ludzie panu ufają i pana znają.
Czuje że tam to pierwszy (o dziwo bo zawsze się wszędzie spóźniał) będzie Jan Macherzyńki.
Pan Macherzyński to niech się juz odczepi od polityki - już go spoleczeństwo rozliczylo na wyborach.Trzyma sie teraz pana Spyry a tym samym kolejny raz się ośmiesza - a 4 lata temu bylem świadkiem jak mowil: nie głosujcie na Spyrę bo to ja moge miasto wyprowadzic na prostą a teraz władza za wszelką cenę? Panie Janku Wszyscy panu zaufali 4 lata temu a pan urósł w piórka i myslął że wszystkie rozumy pozjadał. Niech Pan wraca do szkoly a nie do polityki bo Pana czas juz minął - Poręba pana już poznała. Upokarza się pan przed samym sobą nie zdając sobie o tym sprawy. Widać teraz że panu zależy tylko na władzy i pieniądzach bo jak się okazuje jest pan takim "łazikiem" politycznym. Te wybory ukazały że społeczeństwo nie popiera pana,

bigfoot
Nowicjusz

Post autor: bigfoot » 19.11.2006, 13:21

Włodzimierz Spyra zaprasza na spotkanie specjalnie cieniasów jak Dorobisz czy Macherzyński żeby zabłysnąć bo oni nic mądrego nie powiedzą. Po co ta farsa i tak wygra Śliwa.

anty PIS
Nowicjusz

Post autor: anty PIS » 19.11.2006, 13:34

Śliwa obstawił się panem Sałacińskim i panem Gajdą, żeby miał kto odpowiadać na pytania za niego
A na sptokanie z panem Spyrą boi się przyjść bo to cienki bolek

a ty trybek wpadasz z jednej skrajności w drudą
4 lata temu kochałeś macherzyńskiego a teraz śliwę
daj sobie już spokój i nie pisz już tutaj nic, bo to się robi nudne

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 19.11.2006, 14:57

BABKA KIEPSKA pisze:Pan Macherzyński raczej nie pójdzie za panem Śliwą ale tez chyba nie poprze człowieka którego 4 lata temu zdjął ze stołka burmistrza
Stawialbym na to, ze bedzie glosowal przeciw Markowi Sliwie. Tak na przekor zdrowemu rozsadkowi. Cos w rodzaju - ja Ci pokaze.
Dorobisz chyba podobnie.
anty PIS pisze:Śliwa obstawił się panem Sałacińskim i panem Gajdą, żeby miał kto odpowiadać na pytania za niego
A na sptokanie z panem Spyrą boi się przyjść bo to cienki bolek
Ciekawa hipoteza. Podobna do tej "giertychowskiej" o ludziach i smokach.
Rozumiem ze skoro "cienki bolek" nie przyjdzie na spotkanie Spyry, Spyra przyjdzie o 18.00 do OSP na Gorce aby podyskutowac z kontrkandydatem ? Czyli oleje wyborcow ktorzy przyjda do MOKu i zmyje sie po 10 minutach, zeby dojechac na Gorke ? Nie ? No to w takim razie Spyra jest "cieńszym bolkiem" :P .

pimpek
Nowicjusz

Post autor: pimpek » 19.11.2006, 19:50

BABKA KIEPSKA pisze:Pan Macherzyński raczej nie pójdzie za panem Śliwą ale tez chyba nie poprze człowieka którego 4 lata temu zdjął ze stołka burmistrza
Qrde pisze:Stawialbym na to, ze bedzie glosowal przeciw Markowi Sliwie. Tak na przekor zdrowemu rozsadkowi. Cos w rodzaju - ja Ci pokaze.
Dorobisz chyba podobnie.
Gdyby Burmistrzem został Pan Spyra zwolniłby się mandat radnego i Pan Dorobisz miałby szansę...więc najprawdopodobniej również poprze Pana Spyrę. Troche to niedorzeczne bo przecież wracając pare lat wstecz to Panowie "walczyli" przeciwko sobie.

AWAM
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: AWAM » 19.11.2006, 20:46

Przypominam Forumowiczą, że 4 lata temu J. Macherzyński pokonał Wł. Spyrę i został Burmistrzem. Jego jedną z pierwszych decyzji było powołanie nieznanego nikomu M. Śliwę na v-burmistrza. Po 3,5 roku okazało się, że M. Śliwa nie jest godny zaufania i został zwolniony. Od tego momętu stał się gwiazdą nr. 1 w Porębie! Pomimo, że władza w tej kadencji nic nie zrobiła dla gminy (Burmistrzowie, Rada) M.Śliwa przekonał mieszkańców, że on zawsze działał, tylko dlaczego nikt tego wcześniej nie słyszał? W innych gminach mieszkańcy poparli starych doświadczonych wójtów czy burmistrzów i gminy te osiągnęły największe sukcesy w kadencji 2002-2006 w powiecie. Nasz człowiek od promocji gminy zawiódł? Teraz startuje na burmistrza? Czy to nie śmieszne? Jeżeli J. Macherzyński by go nie zwolnił, czy też by startował? Przemyście to, w Radzie mamy kolegów M.Śliwy, to może dla równowagi trzeba poprzeć Spyrę, żeby znowu na 4 lata nie wdepnąć w coś co śmierddzi.

JOKER$
Nowicjusz

Polityka w Poręnie

Post autor: JOKER$ » 19.11.2006, 22:29

Nareszcie ktoś rozsądnie mysli!!!!!! AWAM popieram!!! :idea:

AWAM
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: AWAM » 19.11.2006, 22:47

Jeszcze jedeną sprawę trzeba wyjaśnić, kandydat Spyra przez cały okres swojej kariery w gminie zawsze identyfikował się z Porębą i jak potrafił tak służył miastu, może pochwalić się wieloma sukcesami i to we wszystkich dzielnicach, najwięcej chyba zrobił dla Niwek, dzielnicy, z której wywodzi się jego kontrkandydat, który jakoś w tych działaniach go nie wspierał, zapytajcie Radnych z poprzednich kadencji. Śliwa teraz mówi, że sprawy gminne zawsze leżały mu na sercu? Będąc V- Burmistrzem też za dużo się miastem nie interesował, zawsze za to interesował go wielki świat, pamiętacie przecięż, że startował w wyborach parlamentarnych, jak godziłby obowiązki posła i burmistrza? Chyba w tym wszystkim chodzi o kase!

Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 20.11.2006, 09:20

Tak 4 lata temu popierałem Macherzyńskiego. Ja to mowię otwarcie. Ale ten człowiek zachował się dwulicowo. Teraz Idzie za człowiekiem którego otwarcie oczerniał 4 lata temu a teraz tzyma z nim sztamę bo liczy na posadkę. Następny bohater Dorobisz!!!W momencie gdy Spyra zostanie burmistrzem daje mandat Dorobiszowi. Kolejne upokorzenie dla tego człowieka. Dwulicowa twarz. Nasyłał gazety, sądy, prasę a teraz ośmieszył się na całej Porębie trzymając z Macherzyńskim i Spyra. Tylko że na dwulicowość Janka nie ma ustawy.
Śliwa jako jedyny nie startował na radnego. Oni wszyscy (Spyra, Macherzyński, Dorobisz) trzymali się alternatywy że jesli nie burmistrz to radny - byle by mieć kasę.A Janek nie może się pogodzić że jego zastępca zmiażdzył go w wyborach. Dlaczego odwołał Śliwe???czuł że społeczeństwo zaczyna mu ufać. Wiecznie go w Urzedzie nie było, olewał ludzi więc wszyscy szli do Śliwy. Tylko że w odróżnieniu od Janka mówił:albo się da albo się nie da.A Janek: nie ma problemu wszystko da się załatwić. Teraz prezesuje MKS Poręba gdzie klub jak nigdy upokarza się przegrywając po 8:0 czy 12:0. To jest prezes???
miasto zaufało ludziom (jeśli chodzi o radnych)z listy pana Marka Śliwy. Na dzień dzisiejszy juz ma większość gdyż radnych z listy Sliwy jest 8. Od Spyry Macherzyńskiego Dorobisza nie wszedł nikt. o czymś to świadczy???
Miasto już rozliczyło to wielką trójcę. Ośmieszyliście się na całej linii. Miasto już was poznało.

P.S Anty pis przyjdź na spotkanie wyborcze a nie pisz że ktoś odpowiada na pytania wyborcze Śliwy. Uwierz mi że Śliwa jest na tyle inteligentny że samodzielenie potrafi odpowiedzieć na pytania.

anty PIS
Nowicjusz

Post autor: anty PIS » 20.11.2006, 09:29

jak śliwa jest tak samo inteligentny jak członkowie jego rodziny to pogratulować
to jest przykre
np. jego córeczka chodi po porębie i ogłasza że jej tatuś będzie burmistrzem i wtedy może być wielką damą i rządzić porębą
to upokarza wyborców śliwy
przykre co
więc trybek zastanów się z kim masz do czynienia
z chłopem ze wsi , który zobaczył trochę pieniędzy i mu się w główcy poprzestawiało
to jest tak jak kogoś odciągnie się od pługa i da trochą kasy
przykład: A. Leper i jego współpracownicy z Samoobrony
tak samo jest w porębie
śliwa, sularz i inni

ODPOWIEDZ