Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Trybek44
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Trybek44 » 15.11.2006, 16:46

Kultura nie których wyborców Włodziemirza Spyry jest bardzo wysoka. Panie Lookoash skoro Spyra wie że nie da się nic zrobić to po co startuje?Na jakiej zasadzie chce więc prowadzić politykę i współpracę skoro nie ma żadnych założeń. Nie chodzi o to by obiecać, lecz o to by realizować i wierzę że to Marek Śliwa będzie to robił. Wierzę również ta rada zwłaszcza młody sztab rady będzie działać. Gdyby społeczeństwo ufało panu Spyrze to w radzie by miał kilku kandydatów z listy. a jako radny został on sam.
Nie stosuję metod takich jak LORD GAPO czy breyan że prowokujecie by oczernić waszego kandydata. Za dużo mam kultury. Nie na tym polega kampania wyborcza. Bo skoro wasz poziom jest taki że kandydata Śliwę nazywacie "niwconem" to chyba macie jakieś zapędy nienawiści. Przecież niwki to też Poręba (napisałem gdyby ktos nie wiedział 8) )

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 15.11.2006, 20:05

Look@sh pisze:Dajcie spokój temu Śliwie. Co on zrobił przez te cztery lata??
Włodzimierz Spyra przynajmniej wie, że nie ma co obiecywać ludziom, skoro i tak się nie da, więc nie obiecuje. A Śliwa? Następny gość, który obiecuje halę a nawet w poprzedniej kadencji nie załałatwił złamanego centa z UE. Chyba z własnej kaski zasponsoruje budowe. Zastanówcie się, młodzi ludzie (J.M & M.S.) już zajmowali najwyższe stanowiska w gminie. I co?? Chyba nie terzeba komentować.
Wrzuciles chlopie do swojego siga (podpisu, gdybys nie wiedzial) swietna maksyme i pora bys zaczal sie do niej stosowac. Nie rozwiewaj tych watpliwosci.

Co zrobil przez 4 lata ? Nie cztery a trzy i pare miesiecy, a zrobil co bylo w jego mocy, aby nie bylo gorzej. Doceniaja to zreszta wyborcy. Kluje w oczy, prawda ?
Lord_GAPO pisze:Niwcoka Śliwe??
Trybek juz wspomnial ze Niwki sa dzielnica. To przeciez tak oczywiste dla zwyklego, rozumnego czlowieka.
Idac Twoim tropem, mozna domniemywac, ze W.Spyra skoro startowal z Gorki, rowniez nie jest porebianinem a "górcaninem" ?
Naiwne pytanie zadam - kandydat na Prezydenta Warszawy powinien mieszkac w Centrum ? Zamieszkiwanie w ktorejs dzielnicy, lub co gorsza w Gorzowie Wielkopolskim winno Go automatycznie wykluczyc ?
Nie sil sie na odpowiedz. To pytanie retoryczne.
student pisze:Nie idę głosować, bo nie chcę wybierać żadnego zła, a jak mój dziadek, który należy do pokolenia, które głosowanie uważa za swój święty obowiązek, pyta co robić, bo kandydat na którego głosował nie przeszedł dalej, to mu mówię: wybrać mniejsze zło. Jest ok?
A moze spojrzysz na to inaczej ?
Nie jest to tak, ze nie idac glosowac wybierasz zlo ? Decydujesz tym samym, aby to inni wybrali za Ciebie ? A jesli wybiora zle ? Do kogo bedziesz mial pretensje ? Do dziadka ?
Dziadek wybierajac wg Ciebie mniejsze zlo (czyli M.Sliwe), wybiera po prostu lepszego kandydata. Nic dodac nic ujac :wink: .

Widzew
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Widzew » 15.11.2006, 21:39

wierze w Pana Marka Śliwę glosowalem na niego i bede glosowal podoba mi sie jego zachowanie kultura osobista i to jak z szacunkiem odnosi sie do ludzi i nie sklada nie wiadomo jakich obietnic co do pana spyry nie wypowiadam sie wystarczy zobaczyc jak pod jego działką jak wspaniale potrafi się bawic zero tolerancji

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 16.11.2006, 07:14

Qrde, ten post był odpowiedzia dla Browarmana.
Uważam, że tak czy siak będzie żle, pisałem o tym wczesniej, nie będę się powtarzał. I do nikogo nie mam i nie będę miał pretensji, bo rozumiem, że już tak w Polsce jest. Tak samo jak w sejmie ktoś się dorwie do koryta to całą resztę ma w dupie , tak samo "na dole" czyli w samorządach. Dlatego przedtem poważnie pisałem że przydałaby się w Porębie świeża krew, a nie były burmistrz czy były wiceburmistrz.a skoro już ktoś musi między nimi wybierać to wg mnie jak pisałem, Spyra oznacza destrukcję, a Śliwa zastój. Czy wyobrażacie sobie p. Ząbkowską Rok jako wiceburmistrza?? A kogo powoła Śliwa - Szpilczyńskiego (który chyba w poprzedniej radzie ani razu nie zabrał głosu a teraz z listy Śliwy startował i nie wszedł) ?? więc trzeba wybrać mniejsze zło. Ja nie muszę wybierać, albo mogę iść na wybory (święty obowiązek, Browarmanie)i oddać nieważny głos.Howgh!

Urszula Smolarska
Nowicjusz

Post autor: Urszula Smolarska » 16.11.2006, 11:07

Trybek 44 i Kiepska Babka! "Wywołaliście mnie do odpowiedzi". Nie wdaję się w dyskusję na ten temat, ale chcę powiedzieć swoje zdanie i na tym zakończyć całą tę "aferalną" sprawę. Nie wiem dlaczego komuś zależało by mnie zdyskredytować ale widocznie miał w tym swój cel. Nigdy nie brałam udziału w żadnych aferach ani machlojkach. Wszystko co osiągnęliśmy w naszym życiu ja i mój mąż, zawdzięczamy swojej ciężkiej i uczciwej pracy, a nie układom, układzikom i kombinacjom, ponieważ się nimi brzydzimy. Takich osób jak ja, które nie zaznaczały kandydatów na radnych i burmistrza za parawanem było dużo więcej i nikt na to nie zwrócił uwagi, a przecież było czterech mężów zaufania, którzy to wcześniej widzieli i nie reagowali. Były momenty w czasie głosowania, że do miejsc za parawanem stała kolejka. Wiele osób nie chciało czekać by zagłosować, więc wypełniały swoje karty na parapecie lub na korytarzu. Z pewnością nie mogły niczego sfałszować, bo nie miały takiej możliwości. Cóż można sfałszować czy pomachlować na jednym egzemplarzu otrzymanej karty do głosowania? Na nikogo nie zwrócono uwagi, tylko na mnie. Wynika z tego, że komuś nie podoba się to, że zawsze szczerze mówię to co myślę i "nie owijam w bawełnę". Wielu mnie za to ceni ale widocznie są też tacy, którym to przeszkadza. Uważam,że nie zrobiłam nic złego i mam czyste sumienie. Zagłosowałam zgodnie z moimi przekonaniami i każdy powinien tak zrobić. Zawsze do wszystkiego staram się podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i tego samego wszyskim życzę. Zanim coś powiesz, kogoś oskarżysz, przemyśl to sobie i dwa razy się zastanów, czy nie wyrządzisz mu krzywdy. Pozdrawiam wszyskich wrogów i przyjaciół. Urszula Smolarska.

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 16.11.2006, 11:10

Lord_GAPO pisze:ludzi czy Wy nie widzicie kogo chcecie wybrac?? Niwcoka Śliwe?? ma mysle ze on bedzie swietny,m burmistrzem a nawet jeszcze lepszym... ale tylko dla NIWEK;[
dlatego błagam głosujcie na Spyre. Moze nie jest on moim wymarzonym kandydatem ale jak Niwki sie dorwa do władzy to bedzie koniec i bedziemy wspominali ,, te dobre czasy za Macherzyńskiego"
Co ty piszesz???Jakie Niwki do władzy? Niwki to Poręba. Władza to robienie dobrego dla wszystkich a nie dla wybranych - chyba ze tego nie rozumiesz. Zadajesz cios osobom które wiele zrobiły dla tej dzielnicy, dajesz argumenty mówiące o tym że traktujesz ludzi z niwek jako wrogów. Ludzie tu potrzebna dyskusji opartej na założeniach a nie ubliżaniu innym. Dyskusji która wykreuje nam kandydata który ma porgram, ma cel, ma założenia i któremu ludzie ufają. Pomimo że długo decyzja w mej głowie krązyła pomiędzy kandydatami - podejmuję ryzyko i stawiam na młodszego Marka Śliwę bo wierzę że jego cele są realne!
Wcale nie kiepskie posty.....

Ewa 1000
Nowicjusz

Post autor: Ewa 1000 » 16.11.2006, 12:27

Nie wiem dlaczego cały czas piszecie, że jeśli wygra Śliwa to wszystkie pieniądzę popłyną do Niwek, to jest jakaś abstrakcja!
Przecież P. Marek Śliwa był zastępcą Burmistrza przez 4 lata i nie przypominam sobie, aby coś zrobił stricte dla Niwek. Jeżeli w ogóle coś było robione to w Porębie !
Rozumiem, że popieracie P. Spyrę, ale to nie daje wam prawa do obrażania ludzi z Niwek!!! :evil:

timmy joy
Nowicjusz

Post autor: timmy joy » 16.11.2006, 14:22

Nie daje im prawa ale widocznie mają takie metody. Obrazić i upokorzyć. Ważne jest to żeby wrócić do dyskusji na temat przyszłości. myślę że jakieś spotkania wyborcze będą więc trzeba na nie iść by potem nie mowić ten nie zrobi tego a ten tego jesli nawet się nie zna z tym człowiekiem. Uważam trzeba myśleć tak by potem nie żałować. Wierzę że nie będę żałował wyboru Marka Śliwy na burmistrza.

mel c
Nowicjusz

Post autor: mel c » 16.11.2006, 16:17

Nie zabierałam ostatnio głosu na forum, nie miałam nawet czasu zapoznać się z poruszanymi tematami.
Dzisiaj przeczytałam kilkanaście wypowiedzi i widzę że kampania przedwyborcza osiągnęła "wysoką temperaturę"! Jestem jednak zdegustowana, bo do tej pory uważałam "porębian" za przyzwoitych ludzi. Na razie nie zmieniam zdania, ale jestem w szoku, czytając niektóre szowinistyczne wypowiedzi dotyczące jednego z kandydatów na burmistrza. Co ciekawe, wypowiedzi te dotyczą osób popierających drugiego z kandydatów. Jeżeli tak dalej będzie to wydaje mi się że "swojemu" kandydatowi zrobią "niedźwiedzią przysługę :!:
Apeluję o więcej przyzwoitości w słowach!!!

Pavel
Nowicjusz

Post autor: Pavel » 16.11.2006, 17:41

jak ktos zna historie Poręby, to wie, że Niwki byly w naszej okolicy pierwsze.Fakt w Porębie tez sa spoko ludzie,ale sa tez tacy co tylko psuja opinie naszej spolecznosci, za ktorych musimy sie wstydzic.a co do tych wyborow na burmistrza dziwie sie ludziom ktorzy glosowali na Spyre, przeciez za jego kadencji narobil pare dlugow.Nie powiem Macherzynski sprowadzil na Porebe na prosta i splacil ten dlug.Ale dam wam wspolczesny przyklad:spojzcie na ówczesnego prezydenta RP, a na bylego P. Kawśniewskiego,On mial kulture osobista,byl wyksztalcony, potrafil sam porozmawiac za granica po angielsku, a nie tak jak ten potrzebuje tlumaczy. To jest smieszne, zeby nie umiec sie porozumiec po angielsku. wiec juz chyba nie musze wam pokazywak kolejnych roznic.Tak samo jest w naszej miejscowosci Porebie, porownajcie sobie kandydatowe P.Śliwę i P.Spyre. Sami widzicie te zmiany. Decyzja nalezy do was.

pimpek
Nowicjusz

Post autor: pimpek » 16.11.2006, 19:56

Tak jak przypuszczałem pojawiły się kolejne plotki mające na celu oczernić Pana Śliwę. Nie będę podawać konkretów bo nie chcę się zniżać do poziomu ludzi, którzy wymyślają takie wyssane z palca historie żeby tylko coś uzyskać. Apeluje więc do wszystkich z bujną wyobraźnią, stańmy na wysokości zadania, nauczmy się uczciwej konkurencji. Takim postępowaniem wydajemy świadectwo nie tylko o sobie ale i o całej społeczności porębskiej.Sądzę że nie tędy droga.
student pisze: Dlatego przedtem poważnie pisałem że przydałaby się w Porębie świeża krew, a nie były burmistrz czy były wiceburmistrz.a skoro już ktoś musi między nimi wybierać to wg mnie jak pisałem, Spyra oznacza destrukcję, a Śliwa zastój. Czy wyobrażacie sobie p. Ząbkowską Rok jako wiceburmistrza?? A kogo powoła Śliwa - Szpilczyńskiego (który chyba w poprzedniej radzie ani razu nie zabrał głosu a teraz z listy Śliwy startował i nie wszedł) ?? !
Wiesz co sam sobie przeczysz w swoich wypowiedziach!
Najpierw piszesz że przydałaby się młoda krew ale stawiasz na nienajmłodszego Spyrę i od razu zakładasz że będzie bardziej aktywny niż Śliwa???
A skąd takie informacje że Szpilczyński startował z komitetu Śliwy?Czy jest ktoś bardziej poinformowany w tej sprawie?Bo mnie się wydaje że jest to nieprawdą!
Wiesz co dla dobra Twojego kandydata nie wypowiadaj się na forum.To moja dobra rada.

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 16.11.2006, 20:54

student, będziesz musiał jeszcze długo studiować,skoro nie potrafisz zgłębiać elementarnych podstaw wiedzy o lokalnych wyborach samorządowych.Z jednej strony chcesz uchodzić w wypowiedziach na zorientowanego w temacie wyborów a z drugiej strony strzelasz gafy!
Podpowiadam Krzysztof Szpilczyński w poprzednich wyborach startował z KKW ,,Nowy Ład,, a aktualnie startował z KWW,,Czas naczyny,, .
Acha! Wszystkie te wiadomości są w necie! [/b]

bigfoot
Nowicjusz

Post autor: bigfoot » 16.11.2006, 22:45

Spyra oddaj kase za asfalt w pasterniku a potem startuj w wyborach.

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 17.11.2006, 07:18

Ty Pimpek to zprawiasz wrażenie osoby uposledzonej w stopniu lekkim, skoro po moich wypowiedziach sądzisz, że ja kogokolwiek popieram, a zwłaszcza p. Spyrę , od którego mnie odrzuca i nie muszę nawet znać jego programu, wystarczy mi jego wygląd (poniekąd jestem estetą, jeśli ktoś o podobnym do twojego kurzym móżdżku wie, co to znaczy.) ale działaj chłopie, działaj, pisz laurki, pochwały, i jakieś tam, elegie o swoim malowanym kandydacie, bo jeszcze nie wszyscy widzą tą aureolę nad jego głową. Zresztą p. Śliwie już gratulowałem w poprzednich postach wygranych wyborów (śliczny, fotogeniczny, milutki, ładnie mówi,ładnie się kłania, i to wystarczy, mniejsze zło)
Faktycznie, mój błąd,faktycznie nie mam czasu się w to zagłębiać, p. Szpilczyński nie był z kandydatem Śliwą w komitecie teraz, ale 4 lata temu razem przecież działali. Zresztą jak nie on, to może p. Muskalska na zastępcę burmistrza?Też nie weszła, a była filarem jego komitetu.
Sądzę że kandydaci powinni otwarcie powiedzieć z kim będą współpracować w razie wygranej, tak się robi na świecie.

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 17.11.2006, 12:19

Bardzo ciekawą rzeczą będzie jak pójdą do II tury wyborcy panów: Macherzyńskiego, Dorobisza, Machury i Pucka.
Jest to bardzo ciekawe z punktu widzenia gdyż np. Pan Macherzyński raczej nie pójdzie za panem Śliwą ale tez chyba nie poprze człowieka którego 4 lata temu zdjął ze stołka burmistrza a przy okazji swej kampanii mówił że mało co zrobił więc myślę że trochę by to wyszło tak że sam sobie przeczy.
Dorobisz zaś kandydat z Górki więc może być poparcie dla pana Spyry ale zaś czy da głosy razem z Macherzyńskim na niego skoro przez 4 lata sesji gryźli się oboje. Przecież Dorobisz by się skompromitował totalnie. 4 lata pretensje o wszystko, gazety nasyłał na Janka a teraz razem mają poprzeć Spyrę??Ale emocje mogą wziąść górę.
Pan Machura tu nie mam pojęcia bo nie znam dobrze tegoż człowieka choć uważam że współpracując razem przez 4 lata z większością radnych którzy weszli, pojdzie raczej za większością choć to nieprzewidywalne.
No i zostaje pan Pucek od którego weszła pani Ewa Skulimowska. Tu też raczej nie do przewidzenia.
Wcale nie kiepskie posty.....

ODPOWIEDZ