Nasze władze W POWIECIE

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mega35
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze W POWIECIE

Post autor: mega35 » 23.11.2010, 14:10

Porebianinn

pisałam wcześniej, że w tym linku nie było głosów z Włodowic, teraz już są.

Zobacz:

http://wybory2010.pkw.gov.pl/owk/pl/241 ... ca4e397314

w sumie 428 głosów - ten Pan jest z gminy Włodowice akurat i dlatego tak dziwnie to wyglądało wcześniej

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 23.11.2010, 14:51

My Porębianie tj. Ci którzy już mogą głosować nigdy nie kierują się rozsądkiem tylko chyba sympatią. Gdyby wybrać najlepszego kandydata i na niego głosować, to z pewnościa mielibyśmy w Powiecie jeszcze jednego radnego. A tak gratulujemy wszystkim startującym poparcia, a miejscami w powiecie dzielą się inni. Mieszkańcy Włodowic pokazali solidarność ze swoim kandydatem i mają go w Radzie. :?

bobo233
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bobo233 » 23.11.2010, 16:36

Pan Wojdas i Macherzyński Jan razem to mieszanka wybuchowa...Porębo w moim odczuciu zapomnij o wsparciu tego duetu..

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 24.11.2010, 12:57

bobo 233 Ty myśl a potem pisz. W powiecie pojedyńczy radny czy jest z mieszanki wybuchowej czy nie jest tylko członkiem określonego zespołu/ PO, SLD, NAW/ więc obawa,że ten duet nie zagra jest płonna. Ja dotrzymuję umów, jestem szefem ugrupowania, które ma swą reprezentację w powiecie. I tyle.Dziękuję za głosy uzbierałem ich ponad 640. Pozdrawiam L.Wojdas

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 24.11.2010, 13:09

A co sądzicie o okręgach jednomandatowych. Wchodzą te osoby co mają najwięcej głosów a nie te co są pierwsze na liście.
Ale moim zdaniem to nie przejdzie w powiecie

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 24.11.2010, 13:22

niestety w Polsce ciężko widzę zmianę ordynacji i wprowadzenie okręgów jednomandatowych, których jestem dużym zwolennikiem.
W takiej sytuacji każdy kandydat musiałby by dbać o swoją rozpoznawalności zwykle plakaty by już nie wystarczały.
Trzeba by organizować spotkania, mitingi, itp, itd.
Ale wystarczy mówić populistycznie , że wygra najbogatszy w danym okręgu i niestety nici z chęci wprowadzania zmian.

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 24.11.2010, 17:38

Niestety, ta ordynacja krótko mówiąc to oszustwo. Mnóstwo ludzi się w tym nie orientuje i wydaje im się ze głosują na człowieka, a tu liczy się partia. Dla mnie to raząca niesprawiedliwośc i absurd, no bo jak dajmy na to w jakimś PSLu ktoś uzbierał 600 głosów i nie wszedł do rady bo jego partii przysługiwał tylko jeden mandat, ale że PO namnożyła kandydatów, głosy się rozłożyły ale w sumie jako partia zebrała głosów na dwa mandaty to wszedł Kleszczewski i Macherzyński, choć uzbierał ledwo 200 głosów. I PO miała spoty wyborcze " Z dala od polityki" :lol:
Tu zwycięża właśnie politykierstwo.
Fajnie że SLD jest tym razem w mniejszości, może wreszcie skończy się korytko dla co niektórych. Chociaż,z drugiej strony widzę w NAW parę nazwisk dawnych lewicowców ..więc pewnie też w politykierstwo zagrali.

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 24.11.2010, 17:48

Aha, noi nie wiem skąd sie w ludziach bierze myśl że jak radny powiatowy jest z Poręby to zaraz musi swojemu miastu pomagać i działać dla swojego miasta :wink: Ciemny ludzie porębski -pan Wojdas wam czarno na białym wyłożył dlaczego przez lata gdy miał władzę w powiecie niczego nie zrobił dla Poręby- bo on reprezentuje partię a nie miasto :evil:
(przyp. " jestem szefem ugrupowania, które ma swą reprezentację w powiecie. I tyle")

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 25.11.2010, 08:16

Ludzie - Starostwo ma tylko w naszej gminie szkołę i chyba dwie drogi. Reszta to "własność" Poręby, więc nie wymagajcie naprawy dróg czy innych inwestycji rzeczy, które nie są "własnością" powiatu. I Tyle

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 25.11.2010, 09:33

MGWF: MGWF to skrót od Magister Wychowania Fizycznego? 8) Jeśli tak i dodatkowo Twoje inicjały to J.M. to już jestem przerażony Twoim postem. :wink:
Obejrzyj wątek od początku. To też od powiatu zależy, co w tym mieście ma.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 01.12.2010, 11:02

Czy ktoś wie jak ukształtowała się rada powiatu, czy już jest zawarta koalicja?

kajetan
Nowicjusz

Post autor: kajetan » 02.12.2010, 08:32

W starostwie nie została zwołana sesja, która powinna odbyć się jutro.

http://www.um.zawiercie.eu/aktualnosci/2192

Sprawa jest prosta, przewodniczący Rady czeka na II turę wyborów prezydenta w mieście.
Chore to wszystko ale tak to jest, gdy ma się swój cyrk i swoje marionetki.

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 02.12.2010, 11:44

W powiecie głosy otrzymały PO około 11 200 i zdobyła 7 mandatów, NAW-Machowa około 10700 i 7 mandatów, SLD oloło 9400 i 5 mandatów, pozostali to Praca i Sprawiedliwość uzyskała 3 mandaty,PSL 2 mandaty i PiS 1 mandat. Były przewodniczący nie dopełnił ustawowego obowiązku i nie wyznaczył terminu pierwszej sesji rady powiatu. Zrobi to komisarz wyborczy ma na to dwa tygodnie.jestem przekonany ,że marionetki już nie będą grały. Koalicja jest zawarta w powiecie pomiędzy PO,SLD i PSL. Z poważaniem L.Wojdas

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 02.12.2010, 14:53

LeszekWojdas pisze: Koalicja jest zawarta w powiecie pomiędzy PO,SLD i PSL. Z poważaniem L.Wojdas
I tak trzymać Panie Leszku.
Miejmy nadzieję, że owa koalicja przyniesie dobre rezultaty.
Mam tylko pytanie: Czy nie boi się Pan, że NAW będzie mieszało Wam szyki?
I czy jak Pan Mazur nie zostanie wybranym prezydentem Zawiercia to będzie starostą lub jak Pan Mach to samo?
Bo znając życie Pan Mach tu czy tu będzie się starał o posadę? a NAW może Wam grać na nerwach? :oops:

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 02.12.2010, 15:30

baca-24 pisze:Patrzę dzisiaj i do powiatu zauważyłem p. Wiesława P. Widac jak ludzie się cisna do koryta. Co ty chopie tam chcesz robić chyba mieszac bo w tym jesteś miszczem. Słysze ze chłopaki cie już podobno w straży mają dośc i się za ciebie wstydzą. Daj se chłopie spokój. A drugi to Janek były burmistrz co przez niego były 4 lata stracone. W głowie się kręci.
Ot to Pan Janek rozbił wszystkim psikusa i dostał się do powiatu :lol: (tylko pogratulować, może tam coś Pan dobrego dla Poręby zdziała) :)
Życzę Panu powodzenia w kontaktach powiat -miasto Poręba, bo znając historię kontaktów burmistrz - Pan J.M nie pałacie do siebie sympatią od kilku latek :lol:

Co do Pana Wiesława P. to do słów bacy nie trzeba nic dopisywać, nie zarzuci Panu nikt tego co Pan zrobił dla porebskiej straży, ale... nie jeden z chlopaków wypisał się ze strazy tylko ze względu na Pana charakterek.
Nie jednemu strażakowi zalazł Pan za skórę i wykończył go Pan psychicznie.
Nawet ja chciałem się zapisać z 3 lata temu po skończone 18tce do OSP ale jak usłyszałem jak Pan traktuje ludzi to dałem sobie spokój. Czemu w Niwkach się wszyscy szanują a u Nas nie?

ODPOWIEDZ