Nasze władze W POWIECIE

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
LeszekWojdas
Radny powiatowy

Re: Nasze władze W POWIECIE

Post autor: LeszekWojdas » 16.11.2010, 13:14

Totalne pomylenie pojęć Pani Lidio.Dobrze Pani i wszystkim mieszkańcom to może robić albo i nie wójt, burmistrz, prezydent. A ja niestety tylko pośrednio. Proszę jeżeli Państwo chcą mnie za coś krytykować aby ta krytyka była merytoryczna a nie emocjonalna. Ja podpisuję się nazwskiem, którego się nie wstydzę. I pewnie to tak przeszkadza w formułowaniu uczciwych komentarzy. Mimo wszystko pozdrawiam i zapraszam na wybory. Lista do powiatu Nr. 1 pozycja nieważna. L.Wojdas

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 16.11.2010, 17:27

panie W.jak pan chyba wiesz mieszkamy w kraju demokratycznym,na forum tym nie musimy używać nazwisk,a jeżeli Porębą interesuje się pan tylko ;pośrednio'',to nie namawiam nikogo na oddanie głosu na pana .dziękuje...

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 17.11.2010, 09:11

Pani L.wiem gdzie mieszkam i niestety w przeciwieństwie do pani uznaję zasady demokratycznego sprawowania władzy wybieranej w wyborach bezpośrenich tzn.wójta,burmistrza,prezydenta. Ta osoba jest bowiem jednoosobowym kierownikiem /zarządem/ i odpowiada tylko i wyłącznie przed radą miasta/gminy/. Natomiast sprawowanie władzy w powiecie,województwie samorządowym odbywa się poprzez wybór rady powiatu,sejmiku w wyborach większościowych, rady,sejmiki powołują zarządy /wieloosobowe/które realizują zadania i budżet uchwalany podobnie jak w gminie przez radę powiatu. Czy już wystarczy tłumaczenia o "pośrednio" czy dalej upiera się Pani przy swym stanowisku.Piszę o tym tylko i wyłącznie po to coby Pani wiedziała jak to biega.A z Pani głosem czy bez dalej będę mieszkał w mojej Porębie . Jak zwykle pozdrawiam L. Wojdas

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 17.11.2010, 11:27

Wybory coraz bliżej, nietrudno jest się zorientować kto pod kim dołki kopie a kto komu pomaga.
Sztandarowym argumentem w batalii wyborczej jest droga powiatowa( słyszałem tez to na spotkaniu w remizie).
Tutaj szacun dla Zbigniewa S., który jak rasowy historyk :D odgrzebał w archiwach powiatowych stosowną uchwałę.
Okazuje się, że ważne dla naszej gminy papiery są nie tylko w Naszym urzędzie.Przy tej okazji nasuwa się pytanie:
czemu przez 10 lat ( dwie kadencje burmistrzów i radnych) nikt nie wpadł na pomysł zajrzenia do uchwał w powiecie?
Może warto zwyczaj taki wprowadzić na stałe i od tego powinni też zacząć prace nowi radni.
Było też zapytanie czy L,W. bywa na uroczystościach. Więc dla rozluźnienia gorączki przedwyborczej krótko i na temat:
Prażonki trzy lata temu.
Po rozpaleniu ogniska pod największym na świecie kociołkiem :) zapraszano vipów do kącika degustacyjnego w sposób bezpośredni i "za rączkę" prowadzono: posłów, dyrektorów, zastępców komendantów, asystentów asystentów asystentów. Wszyscy vipowie udali się już do wskazanego miejsca, tylko został się jeden facet pewnie z żoną. Ponieważ nikt nie podszedł do niego( jako jedynego z vipów) nie wiedzial co ma zrobić i trwało to chwile. Jak nie trudno się domyślić był to ulubieniec Lidki.
Na życie składają się rzeczy wielkie i małe.
Nie wiem czy tutaj na plus czy na minus zapisać, że ten kandydat nie pisze o małych chociaż rzeczach , które powiat zrobił dla miasteczka.
Jeżeli chodzi o wybory to podoba mi się ,że jeden z kandydatów do sejmiku wojewódzkiego uszanował mieszkańców Poręby i pokazuje się na zebraniach i do tego mówi z sensem. Inni kandydaci raczej tylko przemawiają do naszej wyobraźni z plakatów wyborczych. Ciekawe , który sposób będzie bardziej skuteczny?
PS Kiedy wymieniałem sobie okulary otrzymałem w Zawierciu ankietę przedwyborczą do wypełnienia( u nas ten pomysł nie sprawdziłby się :oops: )Na pytanie : czego brakuje mi najbardziej w Zawierciu i tutaj podpowiedź katalogu potrzeb:
muzeum, kina, hali sportowej, parku rozrywki, filharmonii, sali koncertowej......
Na pierwszy rzut oka widać ,że pomysł zaczerpnięto, żeby nie powiedzieć ściągnięto z miasta trzy razy większego od Zawiercia
Ja oczywiście podkreśliłem podpowiedź związana z filharmonią a co! :D
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.11.2010, 23:42

Oj biedna ta Nasza Poręba. :(
Nikt nie umie o nią zadbać na zewnątrz.

Czy Wszyscy kandydaci biją się w pierś i żałują za swoje grzechy? (PO-wcy, SLD-wcy, PLS-wcy)
( czy wszyscy maja odwagę podpisać się pod swoimi działaniami tak jak V-ce starosta)
(może ktoś skłamał i zataił że był tajnym i świadomym współpracownikiem, albo miał dziadka w Wermachcie)?

Życzę Wam aby Poręba miała w tych wyborach choć jednego radnego powiatowego.

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 18.11.2010, 18:19

Patrzę dzisiaj i do powiatu zauważyłem p. Wiesława P. Widac jak ludzie się cisna do koryta. Co ty chopie tam chcesz robić chyba mieszac bo w tym jesteś miszczem. Słysze ze chłopaki cie już podobno w straży mają dośc i się za ciebie wstydzą. Daj se chłopie spokój. A drugi to Janek były burmistrz co przez niego były 4 lata stracone. W głowie się kręci.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 18.11.2010, 19:04

Ja też zauważyłem, że do Rady Powiatu kandyduje z naszego miasta dużo mało znanych ludzi. Ciekawe czy to pęd do władzy czy też sprytne pozbawienie elektoratu dobrych kandydatów. 8)

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 18.11.2010, 20:20

Według mnie to drugie. Na 4 miejsca jest 42 kandydatów w tym około 15 z Poręby

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 18.11.2010, 20:29

Nie wiedziałem że aż tylu. Pogratulować zaangażowania. Tym oto sposobem pewnie nie będziemy mieć ani jednego reprezentanta naszego miasta. :lol:

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 18.11.2010, 20:41

Wiem jak głosować na burmistrza, radnego i do sejmiku wojewódzkiego. Chciałam się zapytać jak się głosuje do powiatu. Mam tu trzech swoich kandydatów ale każdy jest z innego Komitetu Wyborczego. Czy mogę tak zagłosować czy też tylko na jeden Komitet Wyborczy.
Może mi ktoś wytłumaczyć, bo nie chciałabym aby mój głos był nieważny.

Dominik
Nowicjusz

Post autor: Dominik » 18.11.2010, 21:55

Witam odpowiadając na wcześniejsze pytanie: oddajemy jeden głos na radnego powiatowego i radnego do sejmiku. Pozdrawiam

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 18.11.2010, 22:20

Dziękuję za informację.

Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mineral Rut » 19.11.2010, 10:19

mlody pisze:Wybory coraz bliżej, nietrudno jest się zorientować kto pod kim dołki kopie a kto komu pomaga.
Sztandarowym argumentem w batalii wyborczej jest droga powiatowa( słyszałem tez to na spotkaniu w remizie).
Tutaj szacun dla Zbigniewa S., który jak rasowy historyk :D odgrzebał w archiwach powiatowych stosowną uchwałę.
Okazuje się, że ważne dla naszej gminy papiery są nie tylko w Naszym urzędzie.Przy tej okazji nasuwa się pytanie:
czemu przez 10 lat ( dwie kadencje burmistrzów i radnych) nikt nie wpadł na pomysł zajrzenia do uchwał w powiecie?
Może warto zwyczaj taki wprowadzić na stałe i od tego powinni też zacząć prace nowi radni.
Było też zapytanie czy L,W. bywa na uroczystościach. Więc dla rozluźnienia gorączki przedwyborczej krótko i na temat:
Prażonki trzy lata temu.
Po rozpaleniu ogniska pod największym na świecie kociołkiem :) zapraszano vipów do kącika degustacyjnego w sposób bezpośredni i "za rączkę" prowadzono: posłów, dyrektorów, zastępców komendantów, asystentów asystentów asystentów. Wszyscy vipowie udali się już do wskazanego miejsca, tylko został się jeden facet pewnie z żoną. Ponieważ nikt nie podszedł do niego( jako jedynego z vipów) nie wiedzial co ma zrobić i trwało to chwile. Jak nie trudno się domyślić był to ulubieniec Lidki.
Na życie składają się rzeczy wielkie i małe.
Nie wiem czy tutaj na plus czy na minus zapisać, że ten kandydat nie pisze o małych chociaż rzeczach , które powiat zrobił dla miasteczka.
Jeżeli chodzi o wybory to podoba mi się ,że jeden z kandydatów do sejmiku wojewódzkiego uszanował mieszkańców Poręby i pokazuje się na zebraniach i do tego mówi z sensem. Inni kandydaci raczej tylko przemawiają do naszej wyobraźni z plakatów wyborczych. Ciekawe , który sposób będzie bardziej skuteczny?
PS Kiedy wymieniałem sobie okulary otrzymałem w Zawierciu ankietę przedwyborczą do wypełnienia( u nas ten pomysł nie sprawdziłby się :oops: )Na pytanie : czego brakuje mi najbardziej w Zawierciu i tutaj podpowiedź katalogu potrzeb:
muzeum, kina, hali sportowej, parku rozrywki, filharmonii, sali koncertowej......
Na pierwszy rzut oka widać ,że pomysł zaczerpnięto, żeby nie powiedzieć ściągnięto z miasta trzy razy większego od Zawiercia
Ja oczywiście podkreśliłem podpowiedź związana z filharmonią a co! :D
Oczywiście młody widzę że prowokacja nie jest Ci obca. Ale dobrze że wspierasz swoich ziomów. Niepotrzebnie wracasz do sprawy prażonek, gdyż ulubieniec Lidki nie musi się pokazywać na imprezach miejskich tylko działać. Zresztą degustacja a obżarstwo to też dwie różne sprawy. Widze że patrzysz na to szerzej :oops: A konkurs prażonek dobra rzecz. Dobrze ze oceniaja to osoby z zewnątrz....NIe ma zarzutów o "przekupstwo ziemniaczane" przy ogłoszeniu wyników kolego.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.11.2010, 12:34

To jest też o kulturze nie tylko przez duże K(politycznej też), skoro tego nie zauważyłaś to trudno.
Teraz o trosce kandydatów o mieszkańców Poręby( przynajmniej tak wynika z ich ulotek).
Wszystkie słupy,tablice ogłoszeniowe i sztachety poobklejane zgrabnymi portrecikami.
Poznikały za to ważne dla nas ogłoszenia. Wczoraj dopiero, już po czasie, będąc w budynku urzędu
przeczytałem info o wywozie śmieci wielkogabarytowych. Na przyszłość może warto takie terminy ustalać z dala od wyborów .
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 19.11.2010, 16:11

Jesień i wiosna to idealne momenty do takich akcji. Mlody- mogłeś od razu podać datę to by więcej ludzi się dowiedziało.

Muszę powiedzieć, że kilka dni temu ujął mnie jeden kandydat - Tomasz Ślusarczyk. Chodził po dzielnicy z wizytówkami i z chęcią do rozmowy :-) Generalnie to można się zdenerwować- bo w sumie bardzo dobry kandydat, ale skoro jest młody, to powinien się udzielać w nowoczesnych mediach, jak to forum, nieprawdaż? No, może się jeszcze udzieli...
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

ODPOWIEDZ