Nasze władze W POWIECIE

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze W POWIECIE

Post autor: Wieslaw » 21.10.2010, 21:27

Erni hej,gdzie twój poprzedni post?
przez erni Zobacz najnowszy post
21.10.2010, 20:54

Nim zdążyłem odpisać to zniknął !
No to co przyznajesz mi racje? :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 21.10.2010, 23:47

Wieslaw pisze:Informacje należy czytać z zrozumieniem!
To nie jest informacja, ale błazenada.

Innym tłumaczę, że Wiesław uważa, że droga między Żelisławicami i Porębą, to wyłącznie samo skrzyżowanie.

Wypowiedź Leszka Wojdasa z sesji Rady Powiatu, dnia 27 sierpnia 2010:
Wicestarosta nie wie jakim cudem Baśniową i Niwecką ujęto w przytoczonej przez Zbigniewa Sałacińskiego uchwale. Nie są to na pewno ulice powiatowe, lecz mogą się nimi stać za obopólną zgodą samorządów (miejskiego i powiatowego).

Może by w końcu któryś z Radnych Powiatowych wypowiedział się jak to jest z tą drogą?
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 22.10.2010, 19:45

Erni proszę o weryfikacje wcześniejszych postów moich i twoich w temacie dojazdu z Żelisławic do Poręby.
Po analizie wyciągni wnioski!
W wycofanym poście pisałeś,cytuję:"wieslaw ,co ty mapy w domu nie masz? :shock: :shock: To wejdż sobie w google.Przecież najkrótszy dojazd z Żelisławic do Poręby jest ulicą Baśniową (Niwecką)

Teraz piszesz:
Innym tłumaczę, że Wiesław uważa, że droga między Żelisławicami i Porębą, to wyłącznie samo skrzyżowanie.

Kiedy tak tłumaczyłeś?W którym poście? Dlaczego wycofałeś poprzedni post,jeżeli masz racje?

Pomino ,że stawiam Cię wyżej jeżeli chodzi o inteligencję,to popieram twoją wypowiedz,że "to błazenada".

Jeszcze jedno,nie potrafisz przyznać się do błędu!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 22.10.2010, 20:25

Wieslaw pisze:W wycofanym poście pisałeś,cytuję:"wieslaw ,co ty mapy w domu nie masz? :shock: :shock: To wejdż sobie w google.Przecież najkrótszy dojazd z Żelisławic do Poręby jest ulicą Baśniową (Niwecką)
Wiesławie, jesteś mesjaszem pośród postów. Wyciągasz te wykasowane posty z niebytu. Myślę, że Cię te posty lubią :-)

Wcześniejszy post pisałem, gdy myślałem, że poważnie rozmawiamy. Dopiero później skumałem, że albo sobie żartujesz, albo Twa że tak powiem życzliwość dla interesów gminy Poręba jest zerowa. Oczywiście gdzieś popełniłem błąd w interpretacji Twoich intencji i nadal ich nie rozumiem. Wcale się tego nie wypieram bo to żadna ujma. Wręcz przeciwnie.

"Innym tłumaczę, że Wiesław uważa, że droga między Żelisławicami i Porębą, to wyłącznie samo skrzyżowanie. " ... Jak to kiedy tak tłumaczyłem? "Tłumaczę" to czas teraźniejszy. Tłumaczyłem tak, pisząc zdanie "Innym tłumaczę, że Wiesław uważa, że droga między Żelisławicami i Porębą, to wyłącznie samo skrzyżowanie. "
Coś jeszcze w w tej kwestii wymaga tłumaczenia? (bo chyba mi się ctrl+v zacina) :-)
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 22.10.2010, 20:55

Erni Sprawy naszej gminy jako mieszkańcowi są mi jak najbardziej bliskie sercu.
Dzięki ,że przyznajesz popełnienie tego maleńkiego błędu.Ten wątek zamykamy!
Popieram twoje wywoływanie dotychczasowych Radnych Powiatowych (z naszego okręgu wyborczego)do zajęcia stanowiska w temacie dróg powiatowych i nie tylko.Jest faktem,jeżeli zrobimy podsumowanie działań z pozycji powiatu w ostatniej kadencji to tych efektów dla gminy Poręba (na tle innych gmin) jest mało.

Dobrze ,że się nie obraziłeś. :wink:

Ale zaraz , czy tyko my dyskutujemy w tym temacie?
Gdzie dotychczasowi radni,kandydaci na radnych powiatowych?

Pozdrawiam

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 23.10.2010, 03:26

Spróbuję coś napisać zanim mnie erni wygoni( zazdroszczę wiesławowi tego, że potrafi z ernim pogadać).
Pogadajcie sobie z radnymi jak wam się uda ale...
Z dyskusji wynika wiele rzeczy ale omijana jest jedna istotna. Wynika to z wirtualnej tylko wiedzy o ulicach, o których mowa. Jeździło się na odpusty do Niwek to widziałem jak wyglądała ta droga,przed sławetnym teraz "miż-maż".
Po 2000 roku poznikały dziury stąd do wieczności i z odśnieżaniem było lepiej( ponoć prezentów się nie odrzuca- chcemy ich więcej :D ).Odbierać prezentów też ponoć nie wypada.A czy jest za co dziękować( przy prezentach ponoć jest to na miejscu) i komu?
Że w papierach jest jak jest to odrębny temat a jak powinno być to też inna gadka.
Uciekam z tematu bo czekacie z utęsknieniem na gminnych ekspertów drogowych.
PS.
Okazuje się , że nie zawsze i nie wszyscy pragną powiatowych prezentów a nawet je odrzucają.Dziwne ludzie te polityki.
http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/5 ... ,id,t.html
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 25.10.2010, 18:05

Przy okazji gminnego święta obecni byli w Niwkach wszyscy, którzy byli wywoływani do tablicy.Wychodzi na to że wszyscy znają Porębę i do Niwek trafili( radny powiatowy Ślusarczyk też).
Obrazek Obrazek Obrazek
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 31.10.2010, 10:15

Wywołany,który był w Niwkach.Jadąc tą drogą nie odniosłem wrażenia, że jest w złym stanie.Oczywiście może być lepsza, mieć chodnik, kanalizację. Ale rzeczywistoś skrzeczy w wielu innych miejscach, osobiście codziennie jadę do pracy ul.Przyszłości i Świerczewskiego. Pytanie zasadnicze w tej całej dyskusji winno moim zdaniem brzmieć następująco; o co biega Panowie. Co przeciętnego użytkownika obchodzi właściciel drogi. On chce jechać po dobrej i tyle. Aktualnie droga do Niwek jest drogą gminną. Spóru w/g mnie w tej sprawie nie ma. Na wniosek Poręby zawsze można uruchomić procedurę zmiany właściciela tej drogi.Taką ewentualność podpowiadałem wcześniej i nie miało to związku z wyborami.Jestem oczywiście zainteresowany uzyskaniem poparciem mieszkańców Poręby w otrzymaniu mandatu. Ale bez względu na ostatecznynik , czy będę radnym czy nie deklaruję, że w ramach mojego ugrupowania, którym kieruję w naszym powiecie /SLD lista nr 1./ radni tego klubu poprą taki wniosek. Z poważaniem Leszek Wojdas

Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mineral Rut » 31.10.2010, 18:57

Ale piana przedwyborcza... :oops: Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 31.10.2010, 20:17

Może i piana wyborcza ale wywołana określonymi problemami. Pod tym co piszę i mówię mam odwagę się podpisać.Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby i Twoja jakże cenna rada miała konkretnego autora. Pozdrawiam L.Wojdas

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 31.10.2010, 21:25

Trzymam za dane słowo i życzę w takim razie powodzenia! :-)

Panie Leszku. Przecież jest logiczne, że jeśli gmina nie będzie musiała utrzymywać drogi powiatowej Niweckiej, to będzie mogła lepiej zadbać o te drogi gminne, którymi się Pan porusza w drodze do pracy.

Jeszcze raz- poczytuję Pana wypowiedź jako jasno wysłowione zobowiązanie.

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 13.11.2010, 11:00

A kandydatów do powiatu z Poręby ilu mamy?
Dlaczego się wszyscy nie ujawnili jeszcze i cisza na tym forum?
Powiat to więcej niż gmina wiec moze ktoś sie podzieli pomysłami jak powiat moze pomóc Porębie?

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 14.11.2010, 08:47

A czytać umie ?. Zakładam, że tak. Zapraszam więc do zapoznania się z obwieszczeniem powiatowej komisji wyborczej, jest 15 więc szanse są duże, że głosy się rozłożą. Ale to urok demokracji przy wyborach proporcjonalnych.A co dla powiatu a tym samem pośrednio dla Poręby zamieściłem w swojej ulotce, którą polecam tak jak i proszę o głos. Z poważaniem L.Wojdas

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 14.11.2010, 20:32

panie Wojdas, tydzień do wyborów i przypomniałeś pan sobie o Porębie ? nie lepiej pomyśleć o emeryturze? dla gminy Poręba dużo pan nie zwojował,,

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 14.11.2010, 22:37

Lidka pisze:panie Wojdas, tydzień do wyborów i przypomniałeś pan sobie o Porębie ? nie lepiej pomyśleć o emeryturze? dla gminy Poręba dużo pan nie zwojował,,
Lidka masz racje!
Uważam, ze byli włodarze powiatu powinni pomyśleć już o azylu (bawieniu wnuków, grillowaniu na działce i innych przyjemnościach jakie przysługują emerytom), a nie trzymać się posady jak najdłużej się da.

Pytanie do Pana L.Wojdasa: dlaczego Pan tak mało pokazywał sie na różnych imprezach i uroczystościach w Porębie?
Czyzby Pana nie zapraszano lub nie przyjmował Pan zaproszeń?

Piszę Pan w swojej ulotce, że przez 2 kadencje był Pan starostą i 1 obecna kadencje v-ce starostą.
Jakby nie patrzeć to 12lat szefował Pan w powiecie. (Pisze Pan w tej ulotce o sukcesach powiatu-tego nie neguje, ale są to inwestycje tylko lub prawie tylko w mieście Zawiercie- A gdzie PORĘBA?)

Powiem tak: jestem poglądów raczej lewicowych ale smuci fakt.ze przez 12 lat malutko Pan zrobił dla Poręby.
Jak ktos jest wyzej we wadzach to zawsze powinno byc tak, ze promuje się swoje miejscowe i brzydko mówiąc "pcha sie kasę do swoich". W Pana przypadku tak nie było :( .

ODPOWIEDZ