Nasze władze W POWIECIE

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Nasze władze W POWIECIE

Post autor: mlody » 18.10.2010, 21:16

erni pisze:Mlody: Następny miłośnik przypisów, dobrze żeś z kilku ustaw nie zacytował jak Wiesław. No to sobie poczytaj coś napisał i powiedz w jaki sposób jest drogą powiatową u nas ulica Chopina, która prowadzi do lasu ze szlabanem?
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w jednym z twoich dużo wcześniejszych postów.
Zgodnie z sugestią nie cytuję.
PS
Jakoś do tej pory "bez krępacji" zamieszczałeś przepisy na zasadzie kopiuj- wklej.
Jeszcze trzeba je rozumieć. Mnie pomaga świstek z uwu war coś na nim pisze o prawie ale nie rozumię w czym rzecz.
Z Zawierciem,żebyś zrozumiał musiałbym cofnąć się o prawie 80 lat.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 18.10.2010, 22:07

Erni dobrze prowokujesz ,ponieważ nie podejrzewam abyś tak myślał jak piszesz.
Przecież siedziba powiatu to nie siedziba(budynek)starostwa a siedziba gminy to nie siedziba urzędu (budynek).
Według mnie ulica Chopina jak najbardziej spełnia ten warunek ponieważ łączy gminę Poręba z gminą Łazy.
Co do szlabanu to jako radny zapewne wiesz ponieważ Urząd Miasta w Porębie był informowany w marcu 2008 roku przez Nadleśnictwo Siewierz o ustawieniu przez nich przedmiotowych szlabanów jako zabezpieczenie przed wjazdem potencjalnych pojazdów spalinowych (np.samochodów) ze względu na rosnące zagrożenie pożarowe.
Uważam,że gmina Poręba winna wnioskować o ich usunięcie aby przywrócić komunikację (oczywiście po uprzednim wykonaniu nakładki asfaltowej na brakującym odcinku),która w pełni aktywuje logistykę z Zakładem Karnym.A jak wiadomo nasze podmioty i oczywiście mieszkańcy mają szanse być jego dostawcami (pracownikami).
Natomiast co do ulicy 11-go Listopada łączy powiat/gminę Zawiercie z powiatem/gminą Myszków poprzez ulice Mrzygłodzka i Zawiercka (które też maja status drogi powiatowej).
Najbardziej prosty dojazd wg. mnie z Żelisławic do Poręby to skrzyżowanie Kielecka -Baśniowa (Niwki to też Poręba).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 18.10.2010, 22:56

mlody:Zadajcie sobie pytanie czy starosta jakikolwiek mógł wprowadzić tę uchwałę w życie.
Nie rozumiem nic z tego co piszesz. Że co, nie da się dopełnić formalności zaliczenia do kategorii drogi powiatowej?
No, pewnie jeśli jest w Porębie, to się nie da. Ale jeśli by była w gminie Łazy to by się dało- odsyłam do ostatniej sesji i Uchwały Rady Powiatu z dnia 23 września 2010 roku w sprawie zaliczenia do kategorii drogi powiatowej Nr 1733S ulic w Sołectwie Grabowa i Skałbania gmina Łazy.

Wiesław: Czyli z Żelisławic jest bliżej do Poręby przez Siewierz? A droga powiatowa w Porębie jest dobra, jeśli jest zminimalizowana do zera. Tak? Ciekawe jak cytowanymi przez siebie przepisami wytłumaczysz sieć równoległych dróg powiatowych między Pilicą a Żarnowcem.
O zapewnieniu sprawnej komunikacji z zakładem karnym każdy mieszkaniec Poręby myślę, że po prostu marzy. Skąd Ty Wiesław w ogóle jesteś? (aaaa, wiem-wiem - z powiatu zawierciańskiego. Sorry, głupie pytanie ;-)

Dyskusja z "sympatykami" kandydatów na radnych jest śmieszna. Bo dzięki takiemu gadulstwu można uniknąć jasnej, bezpośredniej odpowiedzi na pytanie. Oczywiście, trzeba przyznać że spostrzeżenie p. Jakubowskiej z czasów rządów Leszka Milera się czasem sprawdza- im mniej się polityk pokazuje, tym mniej mu poparcie spada.
Zadałem konkretne pytanie i proszę o odpowiedź potencjalnych kandydatów. Co z ulicami Baśniową i Niwecką?

P.S. Kto to jest Tomasz Ślusarczyk, bo mi się google zacinają ? :shock:
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.10.2010, 10:14

Cytat z forum łazowianie
(21-06-2010 22:01) Gość napisał(a): [ -> ]Rany boskie!!! ulica prowadzaca na Głazówke należy pod Zawiercie??!! to jest chyba jakis zart!! szkoda ze nie pod Katowice- byłoby jeszcze lepiej!!!
Z informacji jakie posiadam wynika, że drogi łączące poszczególne rejony należą pod powiat.
Przykładem może być droga na Skałbanię, której właściwie nie ma, a sama Skałbania ma asfalt na jezdni, bo drogi w centrum należą do Gminy.
Na forum fajnie to wygląda. Droga na Skałbanię jak ta lala.
Jak nie zorientowałeś się jeszcze to praca lobbystów (gminnych w powiecie też) polega na "klifach". Przykładem takiego klifu niesłychanie mądrego i skutecznego jego wykorzystania jest ulica Chopina. Jak ulica została wyremontowana to Łazy mogły się wycofać ( lasów swoich mają dość i nie muszą do Poręby na grzyby jeździć przez las po asfalcie)
Oczywiście Baśniowa i Niwecka z ponad 3 kilometrami asfaltu i dwoma mostami to wrzód na tyłku dla gminy( przede wszystkim finansowy).
I najlepiej nie widzieć pozytywów na przyszłość wynikający z ich statusu. Pozbyć się wrzoda.
"Wieslaw"]Erni
Natomiast co do ulicy 11-go Listopada łączy powiat/gminę Zawiercie z powiatem/gminą Myszków poprzez ulice Mrzygłodzka i Zawiercka (które też maja status drogi powiatowej).
Najbardziej prosty dojazd wg. mnie z Żelisławic do Poręby to skrzyżowanie Kielecka -Baśniowa (Niwki to też Poręba)..
Nie startuję na radnego więc mogę się mylić :( ale cosik mi się widzi że droga Zawiercie- Myszków ma status drogi wojewódzkiej a nie powiatowej. Jak gmina chce się pozbyć kłopotu to powinna iść w tym kierunku( uzasadnienie mocne byłoby) ale do powiatu bliżej może znajdzie się "klif" :D

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 19.10.2010, 19:55

mlody pisze:Nie startuję na radnego więc mogę się
Możesz się.
Skoro, jak piszesz- nie startujesz, to mam głęboko nigdzie Twoje zdanie.

Po raz kolejny proszę o odpowiedź na jasno zadane pytanie AKTUALNYCH RADNYCH POWIATOWYCH, których śmiało podejrzewam o zamiar kandydowania w najbliższych wyborach.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.10.2010, 20:39

j.
Ostatnio zmieniony 20.10.2010, 00:23 przez mlody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 19.10.2010, 20:52

To teraz przeczytaj swój post i ostatni erniego i powiedz, który ma związek z tematem a który nie :idea: Jak mam to tolerować?! :evil:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 19.10.2010, 20:53

mlody: Jak bym Cię nie znał, to bym pomyślał żeś się obraził...

Zastanów się chwilę, jakie są twoje intencje w tej dyskusji. Masz jakieś sensowne zdanie, czy będziesz tak sobie beletryzował i opowiadał zrozumiałe lub nie historie, zaćmiewając właściwą dyskusję i osłaniając osoby władne podejmować konkretne ruchy od udzielania odpowiedzi?

Skoro słowem nie trafiam, to mam dla Ciebie obrazek. Rozdzielczość jest średnia- ze strony powiatowego zarządu dróg. Na moją prośbę o obrazek wyższej rozdzielczości nikt z tej instytucji dotychczas nie odpowiedział, więc trzeba sobie obrazek powiększyć.
Nota bene na obrazku jest zaznaczona droga POWIATOWA Niwecka/ Baśniowa!

Obrazek

Pytanie: Czy rozkład dróg powiatowych wydaje ci się sprawiedliwy dla naszej gminy?
Umówmy się tak: Ja cię za zignorowanie Twojego postu i za ten mój ostatni przepraszam skoro Cię uraził a Ty mi odpowiedz konktretnie, bo mam ogromną nadzieję, że jesteś w stanie mnie osobiście nie zawieźć i odpowiedzieć szczerze: TAK lub NIE
Ostatnio zmieniony 19.10.2010, 21:02 przez erni, łącznie zmieniany 1 raz.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.10.2010, 21:02

Przyjmuję przeprosiny.
Jeżeli chodzi o problem dróg powiatowych to zadałeś złe pytanie.
I żeby nie psuć ci zabawy- tyle w temacie.Bo możesz znowu się wnerwić :D .
PS
Pytanie złe ale politycznie poprawne :) . Z reguły przy takim pytaniu poparcie wzrasta u wyborców :wink: .

gość
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: gość » 20.10.2010, 16:49

witam wszystkich . nie moge doczekac się na forum pana Leszka W. a chciałem mu zadać pytanie na temat zagospodarowania przez powiat dróg dojazdowych do posesji. Dojazd u pana Leszka wygląda imponująco, pięknie położony asfalt ,równo . Może sie mylę i sam pan zapłacił za tą imprezę. Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tymi dojazdami. Według mojej wiedzy dawno temu ludzie zrzekli się części działek na poczet dróg dojazdowych na rzecz skarbu państwa i obecnie drogi te są państwowe a to oznacza chyba że starostwo powinno coś z nimi robić. Stan dojazdów na dzień dzisiejszy stwarza poważne zagrożenia dla mieszkańców: brak możliwości dojazdu pogotowia do ludzi szczególnie starszych szczególnie w porze zimowej, brak możliwości wjazdu straży pożarnej i wiele wiele innych uciążliwości. temat dotyczy szczególnie dzielnicy nowa wieś. Kolejny temat to hydranty p.poż . W zakresie obowiązków powiatu jest również zapewnienie nam ochrony p.poż. wszystkie hydranty na nowej wsi są niesprawne.
Wiem że straż podczas dokonywania przeglądów okresowych dostarcza do urzędu protokoły w których jasno określa faktyczny stan rzeczy. Zgodnie z prawem budowlanym wszelkie usterki wykryte podczas przeglądów technicznych podlegają natychmiastowemu usunięciu. Jeżeli nie pan Leszek to może ktoś inny podpowie coś w temacie z góry wielkie dzięki
pozdrawiam.

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 20.10.2010, 20:02

Rozporządzenie MSWiA w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U.Nr.121 poz.1139 par.10 ust.7) hydranty zewnętrzne ppoż.powinny być co najmniej raz do roku poddawane przeglądom technicznym i konserwacji przez właściciela sieci wodociągowej przeciwpożarowej właścicielem raczej jest gmina/miasto.
Ustawa nakłada na właściciela terenu (wójt,burmistrz,prezydent) m.in. obowiązek wyposażenia terenu w wymagane
urządzenia przeciwpożarowe a więc hydranty.
W przypadku nie wykonania zaleceń pokontrolnych przez w/w organy w stosunku można powiadomić
Komendanta Powiatowego PSP a on na pewno będzie musiał się administracyjnie zająć się tą sprawą (i na pewno się zajmie).
Reasumując powiatu ta tematyka nie dotyczy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 20.10.2010, 20:59

gościu:Nie podoba mi się wątek o podjeździe prywatnego domu. Może jest na rzeczy, ale nie możesz się odwoływać do prywatnych adresów. Adresy samorządowców nie są jawne, więc proponuje wypowiadać się w sposób uogólniony przynajmniej do nazwy ulicy nie naruszając intymności osób, których prywatność nie została odsłonięta w tym zakresie przez ustawę. Tak więc- osobiście nie wiem o jakiej ulicy piszesz.

Co do hydrantów- nie wiem, więc nie przeszkadzam w dyskusji...

Wiesław : Specjalny cytat dla Ciebie , oratora powiatu- twora niedotyczącego podległych gmin i prywatnych interesów organu. Cytat jest tak piękny, że go pokoloruję:

XLIX Sesja Rady Powiatu:
Marian Gajda przyznał....,Bezpieczeństwo na pilickich szlakach leży Marianowi Gajdzie na sercu,bo ma tam rekreacyjną działkę.
Ostatnio zmieniony 20.10.2010, 21:39 przez erni, łącznie zmieniany 7 razy.

Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mineral Rut » 20.10.2010, 21:33

Wiesiek przyjacielu powiatu, orędowniku OSP w Porębie oraz adwokacie Leszka W., który wycofał się z dyskusji widocznie z braku argumentów, gmina jest wlasicicelem sieci wodociągowej od połowy tego roku wiec co ty bredzisz. Porębe dopiero powiat wspomógł za kadencji Macha, a do starych lat nie ma co wracac...bo jak powiedzial Pan Leszek na jednej z sesji "Włodku zawsze będziesz dla mnie burmistrzem tego miasta".

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 20.10.2010, 22:09

Mineral Rut przywołując ustawę mam na myśli stan w gminie na dzień dzisiejszy.Niezależnie od tego za starej struktury RPWiK gmina Poręba zawsze była odpowiedzialna za realizację tejże ustawy.Wykonawstwo konserwacji i prac natomiast do przedsiębiorstwa RPWiK/MPWiK.
Adwokatem nikogo nie jestem tylko zajmuję stanowisko w danych tematach.
Erni jeżeli wskażesz mi krótsze połączenie z Żelisławic do Poręby od podanego wcześniej,to szacunek. :wink:

Pozdrawiam

Wieslaw
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wieslaw » 21.10.2010, 21:26

Erni przepraszam bardzo,a jak się nazywa droga 793 relacji Siewierz-Myszków na wysokości skrzyżowania o którym pisałem? :shock: :shock: :shock:
Informacje należy czytać z zrozumieniem! :wink:
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ