Nasze władze W POWIECIE

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze W POWIECIE

Post autor: MGWF » 08.12.2010, 19:30

Wie może ktoś jak na chwilę obecną wygląda sytuacja z radnymi i starostą powiatu?

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 10.12.2010, 08:15

Może i wie. Pierwsze posiedzenie nowej rady odbędzie się 15 grudnia o godz.10 00 w starostwie sala nr.317. Pozdrawiam. L.Wojdas

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 15.12.2010, 13:44

Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 15.12.2010, 15:47

Miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Większość głosów posiada koalicja PO-SLD-PSL aż tu nagle większością głosów zostaje wybrany na starostę radny z NAW. Czas na wprowadzenie dyscypliny klubowej? Jak koalicja może popierać kandydata opozycji?

LeszekWojdas
Radny powiatowy

Post autor: LeszekWojdas » 15.12.2010, 18:55

Sloneczko w Zawierciu i powiecie widocznie musi byc tylko jedno. Pozdrawiam mimo wszystko L. Wojdas

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 15.12.2010, 22:10

o kurcze, bardzo młody człowiek jak na takie stanowisko. Aż głupio brzmi 33-letni STARosta :-) No, zobaczymy- na pewno będzie na cenzurowanym.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 09.01.2011, 23:08

Ponieważ dyskusja na temat artykułu o porebskim budżecie wywołał tak wiele kontrowersji i ERNI twierdzi, że jest to wina PISowsko-dziennikarskiej pisowni Pani redaktor, chciałbym zapytać na temat innego artykułu dot, powiatu.

Zapytuję wiec u źródła, Pana byłego v-ce starosty:
Panie Leszku, dlaczego lub po co robi Pan(robicie) zamęt w nowo wybranej Radzie Powiatu?
Przegrywając stanowiska w powiecie nie warto zastosować słów piosenki: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym"?
"Dudniliście" tak ładnie pare tygodni wcześniej, że utworzyliście koalicje z PO,PLS i jak to łątwo będzie rządzić w powiecie.
A tu taki psikus :roll: NAW "przechytrzył wszystkich obsadzając swoich ludzi zarówno na starostę, v-ce i przewodniczącego rady powiatu. :lol:

Teraz się okazuje, że coś tam Wam nie pasuję i chcecie odwoływać wszystkich, szukając najdziwniejszych pretekstów i przyczyn.
Czy może przedstawić Pan swój pogląd na ten temat?
Według mnie może i szkoda, że Poręba nie będzie miała już przedstawiciela w zarządzie powiatu, ale na pewno nie warto lub nie można iść po trupach do celu?! :oops:
Pozdrawiam.
"Racja jest jak dupa... każdy ma swoją"
Józef Piłsudski

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 12.01.2011, 17:23

Czy nie wydaje się wam , że to dziwne jak na pierwszej bardzo ważnej dla wszystkich sesji większość opozycyjna ( to dopiero zdarzyło się po sesji)jest w mniejszości.
Dziwni Ci nieobecni radni.
Jakiż kataklizm ich powstrzymał od udziału w przysiędze i wyborze starosty?
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 14.01.2011, 08:19

Kataklizm cytując Pana Leszka W. to "Słoneczko"

T4E
Nowicjusz

Post autor: T4E » 27.10.2014, 22:00

Ostatnio zmieniony 17.11.2014, 00:01 przez T4E, łącznie zmieniany 1 raz.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 27.10.2014, 22:30

Witam. Kto to jest? Też mieszkam w Porębie i nie znam. :(

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 02.11.2014, 19:01

A jakie są wasze typy na osoby do powiatu?
Tu niestety głosujemy niby na osobę ale i tak kandydat ktory bedzie miał najwiecej glosów może nie wejść.
Tak było 4lata temu.
Na bilbordach widać wiele starych i nowych nazwisk do powiatu.
Tylko jak lista z moim faworytem nie zdobędzie odpowiedniej liczby głosów to nie przejdzie nikt.
Wiem ze startuje Pan Wojdas,Macherzyński,Rok,Sałaciński,Ślusarczyk z tych bardziej znanych.
Komu zaufać? Na kogo oddac swoj głos?
Ja tam stawiam na Tomka Ślusarczyka. Inni kandydaci mnie nie przekonują.

adams
Nowicjusz

Post autor: adams » 05.11.2014, 20:35

Planowana obwodnica brzmi fajnie ale musza decydowac o jej formie i kosztach osoby kompetentne, nie wystarczy krzyczec i blokowac drogi bo slyszalem ze chcą puscic zjazd przez Chopina...to ma byc obwodnica a nie przecinka w srodku miasta, jak ktos chce szybko smigac to wjazd tylko na koncu i poczatku poreby, wiem ze to projekt rzadowy ale to glownie od wladz powiatowych i wspolpracy z poreba zalezec bedzie atrakcyjnosc inwestycyjna Poreby,
bez tej dobrze rozwiazanej obwodnicy poreba nie ma zadnych atutow inwestycyjnych, taka prawda. Gdzie przy tym jest Siewierz o Jedrzejowie nie wspominając?

NewArray
Nowicjusz

Post autor: NewArray » 05.11.2014, 22:14

Nie wiem czy idea obwodnicy jest dobrze przez Pana interpretowana, zadaniem obwodnicy nie będzie ułatwienie przejazdu przez nasze miasto na zasadzie wjazdu i wyjazdu na obu końcach Poręby gdzie jadąc z Krzemiendy na Kierszulę skorzysta Pan z obwodnicy aby ominąć wiecznie zakorkowane centrum. Ma to działać inaczej - pojazdy przejeżdżające przez Porębe będą omijały ją obwodnicą a ruch w centrum zostanie rozładowany. Przyjmując gdy pojedzie Pan do Polo na zakupy to pojedzie Pan tą samą drogą co dziś, ale ruch będzie o wiele mniejszy i nie sprawi to żadnych problemów. Jadąc przyjmijmy do Katowic użyje Pan tego nieszczęsnego wjazdu na obwodnice bezproblemowo dojedzie Pan do obwodnicy Siewierza i dalej dwupasmową drogą aż do celu. Ten zjazd ma służyć tylko dla ruchu lokalnego, ciężarówki jadące powiedzmy na odcinku Siewierz - Zawiercie nie będą zjeżdżały ul. Chopina bo niby po co? Obwodnicą będzie im łatwiej, lepiej i szybciej.
Na obwodnicę Siewierza też było bardzo wiele negatywnych głosów a czy dziś wyobrażacie sobie, że jej nie ma? Już pewnie nikt nie pamięta jak miło się tam jeździło jak nie było obwodnicy. Jestem zdecydowanie za budową bo ruch jest coraz większy i lepiej już nie będzie.
Pozdrawiam

adams
Nowicjusz

Post autor: adams » 06.11.2014, 20:46

NewArray pisze:Nie wiem czy idea obwodnicy jest dobrze przez Pana interpretowana, zadaniem obwodnicy nie będzie ułatwienie przejazdu przez nasze miasto na zasadzie wjazdu i wyjazdu na obu końcach Poręby gdzie jadąc z Krzemiendy na Kierszulę skorzysta Pan z obwodnicy aby ominąć wiecznie zakorkowane centrum. Ma to działać inaczej - pojazdy przejeżdżające przez Porębe będą omijały ją obwodnicą a ruch w centrum zostanie rozładowany. Przyjmując gdy pojedzie Pan do Polo na zakupy to pojedzie Pan tą samą drogą co dziś, ale ruch będzie o wiele mniejszy i nie sprawi to żadnych problemów. Jadąc przyjmijmy do Katowic użyje Pan tego nieszczęsnego wjazdu na obwodnice bezproblemowo dojedzie Pan do obwodnicy Siewierza i dalej dwupasmową drogą aż do celu. Ten zjazd ma służyć tylko dla ruchu lokalnego, ciężarówki jadące powiedzmy na odcinku Siewierz - Zawiercie nie będą zjeżdżały ul. Chopina bo niby po co? Obwodnicą będzie im łatwiej, lepiej i szybciej.
Na obwodnicę Siewierza też było bardzo wiele negatywnych głosów a czy dziś wyobrażacie sobie, że jej nie ma? Już pewnie nikt nie pamięta jak miło się tam jeździło jak nie było obwodnicy. Jestem zdecydowanie za budową bo ruch jest coraz większy i lepiej już nie będzie.
Pozdrawiam
Gwoli ścisłości Obwodnica jest ważna i to nie podlega dyskusji. Ale skoro porównuje Pan planowaną obwodnicę do istniejącej Siewierskiej to proszę mi powiedzieć w którym miejscu obwodnica w Siewierzu przecina Centrum Miasta? Ulica Chopina mogłaby w połączeniu z ROD i stadionem stać się przestrzenią z naturalnym potencjałem do zaprojektowania np. rynku, skweru, miejsca spotkań itd. a nie zbędną, zakłócającą spokój, nielogiczną nitką rozładowania ruchu lokalnego. Nawet jeśli w Porębie nie ma teraz planów "centrum" i potraktujemy obwodnicę niezależnie, warto zadać pytanie: Po co planować zjazd zwiększający ryzyko kolizji skoro nie ma zupełnie takiej potrzeby? Chcę jechać na kierunki Siewierz/Kielce włączę się lokalnie korzystając z już istniejącego wjazdu w Siewierzu i planowanego wjazdu w stronę Zawiercia, myślę że to nie powinien być większy problem dla ruchu lokalnego a na pewno usprawnienie dla ruchu powiatowego, moim zdaniem Poręba ul. Chopina to niepotrzebne skrzyżowanie o podobnym absurdzie jakby przez tą obwodnicę jeszcze zrobić przejazd kolejowy dla kolejki na lotnisko Pyrzowice ale co ja tam wiem skoro jeżdżę często po Polsce i krajach UE i widzę jak można planować sprawny ruch drogowy, bezkolizyjne drogi szybkiego ruchu bez niepotrzebych skrzyżowań, świateł, itp. i jakie jest u nas postrzeganie tej kwestii przez "doświadczonych rządzących" ... to chyba ważne kto za to będzie odpowiadał w strukturach Powiatu ?

ODPOWIEDZ