Wędkarstwo w Porębie

Dział dla wędkarzy oraz myśliwych
Awatar użytkownika
marins
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Wędkarstwo w Porębie

Post autor: marins » 31.03.2012, 18:47

maciej boryna pisze:BRAWO BRAWO nasz kretyński zarząd już organizuje zawody ciekawe ile ich będzie w tym roku
dlaczego całe pieniądze ze składek przeznaczone są na zawody??????
na szczęście dziś wyborna pogoda na zawody
gratuluję zarządowi może jutro jakieś zawody zorganizujcie
Puknij sie w głowe zanim coś namazgrasz, i pamietaj że nie jesteś taki anonimowy jak ci się wydaje :oops:

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 31.03.2012, 20:52

no i co z tego że nie jestem mam prawo powiedzieć co myślę jak widzisz żadnego odzewu ze strony zarządu więc pewnie się zgadzają jak myślisz dlaczego masowo członkowie odchodzą do innych kół z resztą idź do pierwszego lepszego koła i zobacz co o nich sądzą niedługo zostaną sami.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 01.04.2012, 15:32

tu maciej boryna ma racje. W zeszłym roku zawody bez przerwy, wielu wędkarzy delikatnie mówiąc "zniesmaczonych"
w tym roku widzę zaczyna się podobnie. Ja osobiście również zmieniam koło.
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Lucky Luck
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Lucky Luck » 01.04.2012, 18:34

"znieszmaczonych " to moło powiedziane, mamy bardzo ładny zbiornik tylko niestety zniszczony przez te zawody, jak nie okregowe to koła w Porębie. Moje pytanie jest dlaczego członkowie koło w Porębie nie mogą sobie organizować zawodów na swoim zbiorniku Poręba 1? Co do zmiany koła to naprawde proponuje to zrobić jak najszybciej, dużo osób juz przeszło do Myszkowa i sobie chwalą. Ja osobiście proponuje koło Szczupak w Zawierciu, fakt jest to okręg Czestochowa, ale za 50 zeta można wykupić zezwolenie na okręg Katowicki.
...A może nasz świat jest piekłem jakies innej planety!!

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 02.04.2012, 10:08

maciej boryna pisze:BRAWO BRAWO nasz kretyński zarząd już organizuje zawody ciekawe ile ich będzie w tym roku
dlaczego całe pieniądze ze składek przeznaczone są na zawody??????
kolego troszke grzeczniej. oczywiście dla jasności udziele informacji dla NORMALNYCH użytkowników forum którzy mogą być wprowadzeni w błąd takimi bzdetami:
1.organizatorem zawodów była ŚLKlubów nie zarząd (zawody organizuje też Rejon,Okręg itd. patrz statut PZW)
2.jeżeli ''boryna'' jesteś wędkarzem to zajrzyj sobie do legitymacji i zobacz na co wpłacasz pieniądze a nie rozpowszechniaj prostackich kłamstw. może jesteś wędkarskim cieniaskiem i dlatego tak cię drażni że inni potrafią łowić ryby nawet na punkty.
BrowarMan pisze: W zeszłym roku zawody bez przerwy, wielu wędkarzy delikatnie mówiąc "zniesmaczonych"
w tym roku widzę zaczyna się podobnie.
podaje oficjalną informacje o organizowanych zawodach w zeszłym roku 13 w tym 4 tylko dla wędkarzy z Poręby (razem z zawodami dla dzieci). pozostałe dni tj jakieś 350 :wink: można było sobie łowić do woli.
Lucky Luck pisze:"znieszmaczonych " to moło powiedziane, mamy bardzo ładny zbiornik tylko niestety zniszczony przez te zawody, jak nie okregowe to koła w Porębie. Moje pytanie jest dlaczego członkowie koło w Porębie nie mogą sobie organizować zawodów na swoim zbiorniku Poręba 1? Co do zmiany koła to naprawde proponuje to zrobić jak najszybciej, dużo osób juz przeszło do Myszkowa i sobie chwalą. Ja osobiście proponuje koło Szczupak w Zawierciu, fakt jest to okręg Czestochowa, ale za 50 zeta można wykupić zezwolenie na okręg Katowicki.
z całym szacunkiem jak zbiornik jest zniszczony przez zawody? jeżeli chodzi o miejscowe zawody to nasze koło dysponuje i opiekuje się dwoma zbiornikami więc określenie że poręba1 jest nasza, a poręba 2 ''ich'' jest nietrafione. też opłacamy składki i mamy takie samo prawo. i jeszcze krótko o tych słynnych juz emigracjach do innych kół: bardzo nieuzasadnione jest myślenie że w ten sposób ''kara'' się nasze koło. jeżeli w innym kole opłacasz składke na okreg katowice to z całej tej puli i tak jakaś część jest przeznaczana na porebe bez wzgledu gdzie wpłyneła. ironiczne jest to że ''nasi'' miejscowi wędkarze narzekają najpierw na drorzyżne i o kilka złotych się dochodzą, a potem opłacają w innym kole i muszą dopłacić 50 zeta żeby łowic na miejscu.
dodam jeszcze że te znienawidzone zawody przynoszą korzyści:
pomijam fakt że dzięki atrakcyjności wody nasza wioska jest znana w całej polsce a taki napływ ludzi może spowodować że jakąś ''bułke'' zakupią z miejscowej piekarni a może jakąś skrzynkę kiełbaski :wink: a może zatankują na stacji paliwko itd.
natomiast dla zbiornika tzw. presja wędkarska spowodowana m.in. zawodami powoduje że mamy kilkadziesiąt procent więcej środków przyznanych z okręgu na zarybianie tj. różnica kilkuset kilo na rok. a przypominam że ŻADEN uczestnik zawodów NIE ZABIERA ANI JEDNEJ RYBKI wszystkie trafiają z powrotem do wody w zasadzie bez straty dla rybostanu. ale o tych argumentach niektórzy zapominają siedząc nad wodą po zarybieniu(na wykoszonym przez zarząd koła brzegu) a później jedząc złowioną rybke. połamania kija

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 02.04.2012, 15:19

Nie będę miał nic przeciwko zawodom organizowanym w Porębie jeśli tylko zostanie wprowadzone ograniczenie w ilości zanęty stosowanej przez zawodników do np 1 kilograma. Zwala się 100 ludzi każdy po kilka kilo zanęty prosto policzyć ile tego trafia do wody. Potem w czerwcu już woda zielona od glonów i wręcz cuchnie. I nie bajajcie bzdur że ryba to wyje efekt jest potem tylko taki ,że złapanie ryby tam gdzie są najczęściej stanowiska zawodników to nieomal cud.
Kolejną sprawą to sanitariaty. To naprawdę nie jest wielki koszt wynajęcie toitoja,bo tak obsranego i obszczanego zbiornika jak w Porębie po zawodach to chyba nie ma nigdzie.

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 02.04.2012, 17:41

13 zawodów ładny wynik :shock: chwali się oczywiście dla dzieci i te dla członków ale reszta dlaczego u nas proszę mi odpowiedzieć panie Jar...
mała analiza 13 sobót zamknięte dla wędkowania to ponad 3 miesiące w wodzie tony kisnącej zanęty
rybki oczywiście wypuszczane tylko w praktyce połowa zdycha w siatach
następnie po zawodach można siedzieć do usr.... śmierci nawet leszczyki nie biorą
już nawet członkowie zarządu mają dość i się przenieśli do innych kół jak tak dalej będzie to koło porębskie zniknie i może to i dobrze ktoś odpowiedzialny to może przejmie
DRODZY KOLEDZY POLECAM SZCZUPAKA W ZAWIERCIU TANIEJ I MIŁA OBSŁUGA A ILE SIĘ MOŻNA NASŁUCHAĆ
dużo kolegów z poręby juz tam jest

Awatar użytkownika
Lucky Luck
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Lucky Luck » 02.04.2012, 18:33

lukas pisze: z całym szacunkiem jak zbiornik jest zniszczony przez zawody? jeżeli chodzi o miejscowe zawody to nasze koło dysponuje i opiekuje się dwoma zbiornikami więc określenie że poręba1 jest nasza, a poręba 2 ''ich'' jest nietrafione. też opłacamy składki i mamy takie samo prawo. i jeszcze krótko o tych słynnych juz emigracjach do innych kół: bardzo nieuzasadnione jest myślenie że w ten sposób ''kara'' się nasze koło. jeżeli w innym kole opłacasz składke na okreg katowice to z całej tej puli i tak jakaś część jest przeznaczana na porebe bez wzgledu gdzie wpłyneła. ironiczne jest to że ''nasi'' miejscowi wędkarze narzekają najpierw na drorzyżne i o kilka złotych się dochodzą, a potem opłacają w innym kole i muszą dopłacić 50 zeta żeby łowic na miejscu.
Zgadzam się, że powinniśmy opłacać składki w ramach własnych miejscowości, ale z powodu złej organizacji zbiornikiem (mam tutaj na myśli: brak koszy na odpady oraz wrzucania niezliczonych kilogramów zanęty podczas zawodów) i zbyt wygurowanych stawek, po co pytam się my wędkarze mamy do tego tylko dopłacać skoro opłacając w innym kole mogę za porównywalną sume opłacić dwa okręgi i łowić na większej ilości zbiorników.
lukas pisze: przypominam że ŻADEN uczestnik zawodów NIE ZABIERA ANI JEDNEJ RYBKI wszystkie trafiają z powrotem do wody w zasadzie bez straty dla rybostanu.
O jakim braku straty dla rybostanu mówisz, bo nie bardzo rozumiem? Czy byłeś kiedykolwiek nad zbiornikiem dzień po zawodach, jeśli nie to zapraszam wówczas sam się przekonasz ile ryb pływa "brzychem do góry".
Ostatnio zmieniony 02.04.2012, 20:08 przez Lucky Luck, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 02.04.2012, 20:03

maciej boryna pisze:13 zawodów ładny wynik :shock: chwali się oczywiście dla dzieci i te dla członków ale reszta dlaczego u nas proszę mi odpowiedzieć panie Jar...
mała analiza 13 sobót zamknięte dla wędkowania to ponad 3 miesiące w wodzie tony kisnącej zanęty
rybki oczywiście wypuszczane tylko w praktyce połowa zdycha w siatach
następnie po zawodach można siedzieć do usr.... śmierci nawet leszczyki nie biorą
już nawet członkowie zarządu mają dość i się przenieśli do innych kół jak tak dalej będzie to koło porębskie zniknie i może to i dobrze ktoś odpowiedzialny to może przejmie
DRODZY KOLEDZY POLECAM SZCZUPAKA W ZAWIERCIU TANIEJ I MIŁA OBSŁUGA A ILE SIĘ MOŻNA NASŁUCHAĆ
dużo kolegów z poręby juz tam jest
panie XXX trzeba było działać w zarządzie i zrobić coś dobrego. 13 sobót to 13 DNI . i krótko jeszcze raz dla czytających ze zrozumieniem: reszta nie U NAS tylko NA WODZIE OKRĘGOWEJ do której inni też mają prawo takie samo jak my bo też płacą. pozdrawiam wedkarzy na tym kończe dyskusje.

Awatar użytkownika
Lucky Luck
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Lucky Luck » 02.04.2012, 20:27

Prosze znalezione na stronie Porębskiego koła wędkarskiego

"Mistrzostwa Koła 2012

Zapraszamy kolegów i podajemy ostateczny termin zawodów o Mistrzostwo Koła 2012. będzie to 22.04.2012 zbiórka na 'Poręba II' godz. 7.00. W związku z tym grobla Poręba II zamknięta dla wędkowania."

link do strony http://www.pzw.kolo42poreba.umporeba.pl/wiad.php?r=56

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 06.04.2012, 09:42

Tak sobie przeglądam to forum i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy w porebie. Jak w OSP ,w rybactwie, kiedyś w siatkówce itd. jedni robią coś z pasją lubią to nikt im nie każe ale i tak za darmoche tam są , to inni z jakiejś chyba zazdrości albo wrodzonego hamstwa zaraz mają wąty. podejrzewam że najczesciej komentuja negatywnie ci którzy w życiu takim zajęciem się nie skalali tylko potrafia wymagać. żal dupe ściska i tyle a że tutaj mogą się ukryć za nikiem to fantazja nie zna granic.
ps. sorki że w tym temacie, mogłabym to wkleić w każdym innym .......związanym z porębą

Awatar użytkownika
Lucky Luck
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Lucky Luck » 06.04.2012, 19:16

lapaputa pisze:Tak sobie przeglądam to forum i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy w porebie. Jak w OSP ,w rybactwie, kiedyś w siatkówce itd. jedni robią coś z pasją lubią to nikt im nie każe ale i tak za darmoche tam są , to inni z jakiejś chyba zazdrości albo wrodzonego hamstwa zaraz mają wąty. podejrzewam że najczesciej komentuja negatywnie ci którzy w życiu takim zajęciem się nie skalali tylko potrafia wymagać. żal dupe ściska i tyle a że tutaj mogą się ukryć za nikiem to fantazja nie zna granic.
ps. sorki że w tym temacie, mogłabym to wkleić w każdym innym .......związanym z porębą
Po pierwsze nie rybactwo tylko wędkarstwo. Po drugie większość jak i nie całość forumowiczów wypowiadających się w tym temacie interesuje się wędkarstwem, oczywiście ja również uwielbiam "pomoczyć kija". Wypowiadamy się w tematach, które nas dotyczą, bynajmniej tak mi się wydaje, że postępują wszyscy- może się myle.
JA nie ukrywam się pod nickiem, jeżeli masz ochotę to Ci się przedstawie.
Tyle odemnie.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 18.04.2012, 19:24

zapraszam kolegów którzy mieli ochote zapłacić w innym kole żeby podzielili się wysokością zarządanych od nich opłat w ''tańszych'' kołach. chciałbym też przestrzec wędkarzy przed naszym BYŁYM członkiem zarządu panem R.B. który z ogromnym rozmachem rozsiewa swoje fantazyjne wizje. naszczęście niektórzy w pore zorientowali się ,zasięgnęli języka i dzięki temu nie stracili też w kieszeni. krótko wspomne że pan EX członek zarządu :shock: , pewny swego, startował na prezesa ale w głosowaniu nie poparli go nawet znajomi których wtedy przyprowadził jako swój elektorat, wyglada na to że nie może nadal tego przeboleć i stąd jego przywództwo w szerzeniu bredni. poniewaz deklarował ''miłość do wedkarstwa'' i chęć włożenia swojego ogromnego potencjału zarząd przyjął go w swoje szeregi. niestety nie wykonał nawet JEDNEGO zadania które zreszta sobie sam wybrał i po nieobecnościach na zebraniach zgodnie ze statutem koła został jednogłośnie pozbawiony członkostwa w zarządzie. :oops:

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 18.04.2012, 21:01

225 zł wraz z Katowicami koło szczupak

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 18.04.2012, 21:06

jakież to fantastyczne wizje rozsiewa pan R B bo jakoś mi nie wpadło w ucho?????

ODPOWIEDZ