Wędkarstwo w Porębie

Dział dla wędkarzy oraz myśliwych
szefu68
Nowicjusz

Wędkarstwo w Porębie

Post autor: szefu68 » 03.09.2006, 23:21

Czy może ktoś wie, cze na zbiornikach w porębie może łowić kazy posiadacz karty wędkarskiej czy też trzeba mieć specjalne zezwolenie koło z dodatkową opłatą.

Porębianin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porębianin » 04.09.2006, 15:04

więc formalnie wyglada to tak żę trzeba mieć karte wędkarską plus opłata za zarybiaanie :lol: a nie formalnie $$$$$$$$$$$$$$$ 8) pozdro ;)

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 04.09.2006, 15:37

Wczoraj słyszałem, że nad naszymi zalewami wieczorami można spotkać ludzi zarzucających sieci - niektórzy mają nawet 30 metrowe :shock: :evil: Jeden z wędkarzy spotkał takiego kłusownika, który szedł wzdłuż całego brzegu od strony Przemyszy z zarzuconą siecią. Czy nikt tych zbiorników nie pilnuje? Ludzie płacą te składki a potem okazuje się, że w Porębie ryb jak na lekarstwo. Jeszcze trochę i kutrami zaczną wypływać :roll:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Wędkarstwo w Porębie

Post autor: BrowarMan » 05.09.2006, 21:43

szefu68 pisze:Czy może ktoś wie, cze na zbiornikach w porębie może łowić kazy posiadacz karty wędkarskiej czy też trzeba mieć specjalne zezwolenie koło z dodatkową opłatą.
na zbiorniku POręba II (tzw duzy staw) moze łowic kazdy posiadacz karty wedkarskiej pod warunkiem ze ma dokonane opłaty na ten rok...zbiornik ten jest z reszta w wykazie łowisk(nr 013)... natomiast na zbiorniku Poręba I (mały staw) trzeba dodatkowo zapłacic - około 100 zł na rok...dokładnej stawki nie znam ale moge sie dowiedziec jezeli ci zalezy...

co do sieci to dokładnie jest tak jak piszesz...członkowie PZW opłacja składki a potem nerwy ze nic nie bierze lub sama drobina....jeden z wedkarzy opowiadał mi o tych sieciach ... ktos powinie sie tym zajac...w tym sezonie tylko raz była kontrola państwowej strazy rybackiej...to troche za mało...czasem nad zbiornikami powinna jednak pojawic sie policja...nie mowie niech sprawdzaja wszystkie papiery ale niech chociaz patroluja te tereny...zawsze to cos da...

cdn
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Porębianin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porębianin » 05.09.2006, 22:42

tak Macie !!!! będą rekiny łapać :P ;)

szefu68
Nowicjusz

Poręba II- wędkarstwo

Post autor: szefu68 » 05.09.2006, 23:26

Dziękuje za informację A czy zbiornik przedstawiony na zdjęciu to PorębaII czy I, oraz czy na Porębie II jest dużo ryb i jakich oraz jaka jest tam głębokość wody.Bardzo bym prosił o odpowiedż.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 06.09.2006, 16:43

na jakim zdjęciu...??
a co do głebokosci to jest tak ze od strony tarła jest bardzo płytko około 100-120 cm i potem coraz głebiej tak do około 200-300 cm.... jezeli chodzi o ryby to jest karp, lin, wegorz , karas ,płotka leszcz , sandacz, szczupak....ostatnio łapie sie sama drobina przewaznie leszcza( takie 15-30 cm)...podobno warto wybrac sie na nocke na sandacza aczkolwiek nic blizej na ten temat nie wiem...
szefu68 a ty gdzie przewaznie łowisz bo chyba nie jests z Poreby skoro zbierasz informacjeo zbiornikach....
a i polecam rowniez zajrzectutaj
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

darek39
Nowicjusz

Post autor: darek39 » 06.09.2006, 20:48

Ryby, które wymieniłeś BrowarMen są na zbiorniku Poreba 2, tak? A mam jeszcze pytanie, jak duży jest ten zbiornik? Szefu68 mówiąc o zdjęciu miał na myśli zdjęcie zalewu na tej stronie w dziale galeria pages.php?content=galeria

Porębianin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porębianin » 07.09.2006, 03:38

heheh Browar Manie ;) , Ty jesteś wędkarzem :) czy raczej nie , bo mam nadzieje mówiąc te głębokości ,że oczywiście chodzi o staw nr. 2, bo na 1 :D to bardzo mi przykro maxxx 2,0 przy samej "kracie" jest wiem bo przecież tam sie łapało przez hmmm 3 lata ;) ........ a jak ktoś chce dokładne informacje niech pisze PW .... to dokładnie moge wszystko powiedzieć ;) co jeszcze chcecie wiedzieć o rybkach?? 8)

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 07.09.2006, 23:29

Coś z innej beczki...

Jaką metodą łowicie?
Obrazek

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 07.09.2006, 23:37

darek39 pisze:Ryby, które wymieniłeś BrowarMen są na zbiorniku Poreba 2, tak? A mam jeszcze pytanie, jak duży jest ten zbiornik?
dokładnie tak...wymieniłem ze zbiornika 2 (dużego) jego wielkosc to o ile sie nie myle to około 5 ha...co do zdjecia to jest zbiornik mały..
Porębianin pisze:Ty jesteś wędkarzem Smile czy raczej nie , bo mam nadzieje mówiąc te głębokości ,że oczywiście chodzi o staw nr. 2
skoro łowie to chyba jestem...
:wink: :wink: a jezeli chodzi o głebokosci to mówiłem o duzym stawie...ostatnio rozmawiałem z członkiem zarządu PZW w Porębie...i jako ciekawostke moge powiedziec ze te betonowe pomosty będą wkrótce(o ile juz nie są) remontowane....
a wy gdzie łowicie... :?: :!: i czy jesteście z Poręby czy planujecie sie tu wybrac powdkować... :?:
Porębianin pisze:a jak ktoś chce dokładne informacje niech pisze PW .... to dokładnie moge wszystko powiedzieć
ja chetnie uzyskam jakies ciekawe info...zawsze moze sie cos przydac...łowisz na spławik czy grunt..jezeli na grunt to "bobmka" czy Feeder...jakie stosowałes haczyki i żyłke(rozmiar i grubosc), długosc przyponu, jakie zanęty i przynęty....
P.S pisze na forum a nie na PW bo moze inni czegos sie dowiedzą ciekawego...wiec bede wdzieczny za odpowiedz rowniez na forum...

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 25.10.2006, 19:39

Drodzy koledzy "po kiju" dzisiaj został zarybiony staw w Porębie...wpuszczono 800 kg ryby . Miedzy innymi karpia i szczupaka.Od dzisiaj zbiornik jest zamknięty na tydzień

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 12.01.2007, 15:01

z tego co ja sie orientuje to zbiornik 1 ma 5ha a 2 ma 13ha taqkie opisy były w wykazie łowisk z 1999 roku. z ta głebokoscia to jest tak ze jedni twierdza ze na 1 jest głebiej a inni odwrotnie. ale rybki sa ładne tyle że pojedyncze egzemplarze może przez klusowanie.tego nie wiem. mnie sie trafił szczupaczek 55cm na jesien,ale w tym samym czasie ktos złapał nawet 75cm :o to juz jest co ciagnąc.do tych gatunków które wymieniliscie można dodac jeszcze amura,:!: a kto wie co jeszcze ptactwo mogło przyniesc. szkoda tylko ze w1997roku jak ta powódz była to tyle ryby poszło do rzeki i przeczyc.ja już ,czekam jak okres ochronny minie dla szczupaka i chetnie pospininguje ale to jeszce troche minie. byle do wiosny. :D

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 17.01.2007, 14:34

A może wie już ktoś z Was kiedy będzie można opłacać składki na 2007 rok..
bo ja mam ochotę wyskoczyć na rybki tylko nie wiem czy w razie kontroli nie będę miał problemów.
z tego co słyszałem "znaczki" będą dopiero w okolicach końca marca a tyle czekać...hmmm....

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 17.01.2007, 15:48

to mnie zaskoczyłes bo ja też już mysle o opłaceniu. napewno w każdy czwartek w rybaczówce ktos przyjmuje wiec można by zapytac. od16 do18 z tego co pamietam.

ODPOWIEDZ