SZACHY - szukam chętnych

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.

Czy jestes zainteresowany gra w klubie szachowym ??

TAK
10
59%
NIE
7
41%

Liczba głosów : 17

SZACHY - szukam chętnych

Postautor: robertos00 » 17.11.2006, 14:30

Witam Wszystkich

Miszkam od niedawna w Porębie i zastanawiam się nad stworzeniem mini klubo szachowego w Porębie (grajem wczesniej w klubie). Proszę o informację kto jest zaintersowany lub moze nawet jest fanatykiem.....
Nie bedzie łatwo ale jesli bedzie z 10 osob to moze zorganizujemy spotkanie, wspolne wyjazdy na turnieje, Mistrzostwa Poręby itp

Z pozdrowieniami
Robert
robertos00
Nowicjusz

Postautor: Porębianin » 21.11.2006, 00:09

Bardzo dobry pomysł , grywałem w szachy bardzo często ... ciekawa gra... lecz niestety niebede należał klubu no cóz... pozdrawiam
Porębianin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: mózg » 21.11.2006, 09:34

Ekstra pomysł jestem zainteresowany :D http://img224.imageshack.us/my.php?image=imagesba5.jpg
Awatar użytkownika
mózg
Nowicjusz

Re: SZACHY - szukam chętnych

Postautor: Thralu » 30.12.2010, 23:09

Także jestem zainteresowany chyba że już za późno.
Awatar użytkownika
Thralu
Nowicjusz

Postautor: waldi » 31.12.2010, 11:39

Dobry pomysł,nie było chyba tego w Porębie.
waldi
Nowicjusz

Postautor: erni » 01.01.2011, 01:44

Ja się nie zapisuję, ale za to Was zorganizuję :-)
Załóżcie sobie konta na kurniku- http://www.kurnik.pl/szachy/ , później umówcie się tam na grę. To tak na miły początek, niezobowiązująco a zawsze porozmawiać też tam można. A jak się z tego zrobi klub, który pomimo mrozów będzie się realnie zbierał, to dobra Wasza...
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI
Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: waldi » 01.01.2011, 08:54

Erni chłopaki chcą zagrać w realu.Ja np.na "kurniku" gram od 6-ciu lat.
waldi
Nowicjusz

Postautor: Marcin » 01.01.2011, 10:01

Erni organizator.Super
Marcin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: ziomekse » 01.01.2011, 22:43

Gdyby dało się z tym panem skontaktować jakoś i na nowo spróbować rozkręcić temat... Byłbym za
ziomekse
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: erni » 02.01.2011, 00:06

Marcin komentator :-). Wiesz, że w połowie swoich postów piszesz do/o mnie, adoratorze? :-)

Waldi: to, co jest oczywiste dla Ciebie nie musi być takie dla Roberta... :arrow: kurczę dopiero teraz zauważyłem datę jego postu i datę odpowiedzi Thrala :)
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI
Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ziomekse » 02.06.2011, 12:03

Hmm odświeżę temat.

Czy gdyby znaleźli się chętni do stworzenia takiego klubu / stowarzyszenia, to czy jest jakaś opcja na otrzymanie wsparcia od MOK / Urzędu Miasta? Chodzi mi tutaj o udostępnienie miejsca w którym mogłyby odbywać się treningi, reklamę w celu przyciągnięcia uwagi mieszkańców oraz sprzęt do gry ( choć to mniej ważne, jednakże przy rozwoju takiego klubu stałoby się to w pewnym momencie koniecznością oczywiście przy założeniach, iż rozwijałoby się to bardziej w stronę profesjonalną. Mówiąc sprzęt mam na myśli szachownice i bierki turniejowe, oraz zegary). Myślę, iż można pomyśleć szczególnie o sekcji dziecięcej ( od 6 lat wzwyż ) tak aby maluchy poznały tam podstawy gry i mogły regularnie grywać ze swoimi rówieśnikami pod okiem nauczycieli / trenerów. Oczywiście ciekawe mogłyby być organizacje mistrzostw naszego miasta w różnych kat. wiekowych od najmłodszych po najstarszych. Tak więc w skrócie proponuję podjąć próbę stworzenia klubu / stowarzyszenia szachowego w którym:
- Będzie możliwość spotkania się i rekreacyjnego pogrania w szachy
- Będzie możliwość nauki dzieci ( tutaj sam mogę się zaoferować do zajmowania się tym )
- Będzie możliwość organizacji różnego rodzaju turniejów w różnych kategoriach wiekowych
- W razie dobrego rozwoju klubu i w miarę wysokiego poziomu wyjazdy na turnieje w celu dalszej nauki i zdobywania cennego doświadczenia ( szczególnie maluchy, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum )

Oczywiście zajęcia dla dzieci / młodzieży oraz zajęcia dla osób starszych powinny odbywać się w różnym terminie z prostych względów, takich że dzieci bardziej będą to traktować jako zabawę ( i o to również chodzi ) i zapewne będą robiły wiecej hałasu, co starszym osobom może przeszkadzać w skupieniu się. Nie wykluczam oczywiście możliwości aby młode osoby ( wyróżniające się poziomem / zaangażowaniem ) uczęszczały również na zajęcia dla osób starszych.

Oczywiście to dopiero pomysł, więc wszystkie uwagi, pomysły, pomoc bardzo mile widziana. W razie pytań - postaram się tutaj na wszystkie odpowiedzieć
ziomekse
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Thralu » 11.08.2011, 19:52

Bardzo dobry pomysł np.: przydały by się stoliki szachowe takie jak w Krakowie lub Trzęsaczu.
Zawsze przyjemnie pograć na świeżym powietrzu ale to tylko w sezonie letnim natomiast fajne by było zorganizowanie koła szachowego w moku w Porębie.
Awatar użytkownika
Thralu
Nowicjusz

Postautor: ziomekse » 27.08.2012, 12:05

W sobotę 1 września o godzinie 10 w MOK Poręba ( bodajże sala nr 28 ) odbędzie się spotkanie organizacyjne nowo-powstającego koła szachowego w Porębie. Zapraszamy zarowno dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak i seniorów!

Głownym celem koła będzie nauka dzieci oraz możliwość spotkań rekreacyjnych dla osób umiejących grać ( poziom jest nieistotny). Grupy uczące się i rekreacyjne będą rozdzielone, by nie robić niepotrzebnego chaosu.

Serdeczna prośba o rozpowszechnienie tej informacji do każdej osoby, która mogłaby być zainteresowana udziałem, a niekoniecznie ma dostęp do internetu bądź nie przechodzi obok MOK w Porębie
ziomekse
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: arachne66 » 03.09.2012, 13:58

Widziałam ogłoszenia na temat Szachów w gablotach Spółdzielni MIeszkaniowej
arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Avalon » 15.09.2012, 13:01

ziomekse kiedy i o której następne spotkanie? Wiem, że miało być dzisiaj o 9.30, ale jak widzisz zaspałem :D
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix
Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482

Następna

Wróć do Kultura & Rozrywka