Bary & Restauracje

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.

Bary & Restauracje

Postautor: Janekibm » 16.01.2005, 15:54

W naszym miescie wszysko jest Gierkowskie domy, zakłady pracy (raczej ich brak), bary i kultura. czasami, żałowałem, że nie urodziłem sie w latach siedemdziesiatych ale już nie żałuje bo jedyne co przegapiłem to radio Pionier. Tak samo jest z lokalami i ludzmi nie zdziwiłbym się gdyby duch Gierka unosił sie w lokalach starych, ale kazdy nowo otwarty to miejsce przesiadywania apaczy, skocz po wino i typów spod ciemnej gwiazdy. Jeżeli nawet lokal ma wystrój to siedzą w nim podejrzani ludzie (PUB szaman) . Natomiast najgorzej gdy lokal i nie ma wystroju i siedzi w nim elematnt tak jest w Las Vegas ostatnim dancingowym lokalu na świecie. Tylko, że te dancingi mają pewną rożnice w latach 50 to były wesołe zabawy pełny parkiet etc. A teraz jest to okazja do urządzenia burdy i schlania się na umór, my porebianie nie mamy kultury bo nasza elita czując moment uciekła z tąd i wstydzi się skąd jest ,zostali tylko sami ciemni ludzie wspomagani przez Siewierz. Najgorsze jest to, że w porębie nie ma gdzie iść z dziewczyną na kawę ( bo wino tutaj kojarzy się jedynie z bykiem za 3 zł za 3,50 wstyd pic:P ) wiec jak siędziesz z lampką wina mają cię za kretyna. Poza tym już nikt tutaj cie nie rozumie gdy co drugie twoje słowo to nie jest k...a . A więc jestesmy ciekawym reliktem minionej epoki i posmieiwskiem świata. Wstyd mi bo gdymbym zaprosił tu kolegów z częstochowy czuliby sie jak w skansenie. A jaka jest wasza opinia?? Przydałby się naprawde elitarny porzadny i może nawet nie Bar tylko kawiarnia taka w której sie najpierw rozmawia a potem pije
Janekibm
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Cpt_Willard » 16.01.2005, 19:08

No to na co czekasz?? Załóż porządny bar dla artystów i koneserów sztuki. No cóż może jesteś kolejną osobą, która podnosi alarm z powodu "upadku moralnego" społeczeństwa. Upadek ten jednak nie ma miejsca. Nie wiem w jakim świecie ty żyjesz jeśli uważasz, że mieszkańcy Poręby używają jako znaków interpunkcyjnych słów "k..wa".
Najgorsze jest to, że w porębie nie ma gdzie iść z dziewczyną na kawę ( bo wino tutaj kojarzy się jedynie z bykiem za 3 zł za 3,50 wstyd pic:P ) wiec jak siędziesz z lampką wina mają cię za kretyna.

To też chyba jakieś twoje urojenia jeśli uważasz, że wszyscy ludzie pod pojęciem wino umieszczają "byki".
A więc jestesmy ciekawym reliktem minionej epoki i posmieiwskiem świata.

No o tym nie słyszałem. Powiedz mi gdzie o tym mówili to może uwierzę.
Wstyd mi bo gdymbym zaprosił tu kolegów z częstochowy czuliby sie jak w skansenie.

No tak szczęśliwi, którzy urodzili się w świętym mieście, gdzie ludzie nie piją taniego wina, nie ma bezrobocia, są same nowe budynki i same nowe kawiarnie... Zaproś ich niech zobaczą jak żyli ludzie w średniowieczu, jak wygląda prowincja a może lepiej nie bo jak by się okazało, że pochodzisz z "pośmiewiska śwata" to by się do ciebie przestali odzywać :shock:
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson
Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny

Postautor: Janekibm » 16.01.2005, 21:41

baru nie założe bo mi przyjdzie 1,5 osoby może jedynie pijalnie wina taniego oczywiście):P nie ma to jak wino na szklanki:) w Częstochowie też jest kilku apaczy:) ,. no może przesadziłem, ale chamsto w barach jest tegop mi nie odmówisz i to troche wkurza. Natomiast w czestochowie pijaki są mniej widoczni i nie są wszędzie miateczo jest w miare OK tylko jego morale bardzo upada, znaczy patologia jest widoczna najbardziej ale nie widoczne są postawy normalne.
Pozdrawiem
Janekibm
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Królestwo za bar

Postautor: BrowarMan » 17.01.2005, 13:26

Janekibm pisze:my porebianie nie mamy kultury bo nasza elita czując moment uciekła z tąd i wstydzi się skąd jest ,zostali tylko sami ciemni ludzie

nie sądze że jest aż tak tragicznie...moze sąl udzie niekulturalni ale powiedz gdzie ich nie ma...nie sądze też że w naszym miasteczku zostali sami ciemni ludzie...można na to spojrzec z drugiej strony--moze zostali ci którzy wierzą że tu tez mozna cos osiągnąć, moze zostali po to by działac, by żyło nam sie lepiej w naszym miasteczku...

Janekibm pisze:Przydałby się naprawde elitarny porzadny i może nawet nie Bar tylko kawiarnia taka w której sie najpierw rozmawia a potem pije

tu sie zgodze że taki lokal by sie przydał ale w tych, które mamy nie jest znowu aż tak żle żeby niemożnabyło zaprosić panny na kawke...

tak wiec wiecej optymizmu ... :lol: :lol:
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator

Re: Królestwo za bar

Postautor: KARAMBA » 18.01.2005, 17:38

Janekibm pisze: Tylko, że te dancingi mają pewną rożnice w latach 50 to były wesołe zabawy pełny parkiet etc. A teraz jest to okazja do urządzenia burdy i schlania się na umór, my porebianie nie mamy kultury bo nasza elita czując moment uciekła z tąd i wstydzi się skąd jest ,zostali tylko sami ciemni ludzie wspomagani przez Siewierz. Najgorsze jest to, że w porębie nie ma gdzie iść z dziewczyną na kawę ( bo wino tutaj kojarzy się jedynie z bykiem za 3 zł za 3,50 wstyd pic:P )

kolego aktóry ty jeste rocznik ze pamietasz dancingi z lat 50????ja byłem ostatnio na zabawie czy dancingu no jak chcesz to myśl i było całkiem kulturalnie pary sie bawiły zadnych burd czy pica na umór nawet powiem ci ze grał zespół z Poręby. nasze miasto stac na kulture tylko my młodzi a nie tacy jak ty musimy ją wspierać. Tacy jak ty co nie mają za grosz wiary są własnie wspomagani przez Siewierz. jestes bardzo nie w porządku pisząc ze wszystkim wino kojarzy sie z jabolem za 3, 50. pamietaj ze nie wszyscy są na twoim poziomie i większość stać na butelke dobrego piwa, deserowego wina czy nawet pożądnej wódki. niedziwe się ze nie masz gdzie wyjsc z dziewczyna jak wszystjko kojarzy ci sie z jabczakiem.
Karamba - tylko szczerość
KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Matt » 13.04.2005, 20:57

Rozmawiałem dzisiaj z Piotrkiem O. z minibaru i podobno już w przyszłym tygodniu otwierają odnowiony lokal ;) :D Mieli nadzieję, że uda im się skończyć przed nadchodzącym weekendem ale jednak nic z tego. Już nie mogę się doczekać - piękna pogoda i piwko na świeżym powietrzu mmmm :) Janekibm - powinieneś tego spróbować :wink: :D
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: BrowarMan » 13.04.2005, 21:43

no to gitarka...swoją drogą bar po remoncie prezentuje sie calkiem..całkiem...drewniany wystrój w stylu powiedzmy góralskim..hmmm...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator

Postautor: Lucky Luck » 15.04.2005, 18:02

no w końcu będzie gdzie się piwka napić bo ostatnim czasem to naprawde nie ma gdzie. A może wiecie co ma być na miejscu Szamana, bo ja słyszałem że coś w stylu "wiejskiej chaty"
...A może nasz świat jest piekłem jakies innej planety!!
Awatar użytkownika
Lucky Luck
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Cpt_Willard » 16.04.2005, 20:25

A może wiecie co ma być na miejscu Szamana, bo ja słyszałem że coś w stylu "wiejskiej chaty"

No przecież była :D Wystarczyło odmienić troche wygląd np. dwa snopki wstawić, stare gumowce i brony podwiesić pod sufitem.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson
Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny

Postautor: KARAMBA » 17.04.2005, 12:56

Znajac zycie to na miejscu szamana zas powstanie przyslowiowy bar ktory potem przerodzi sie w meline. Bo ktory bar w Porebie nie przerodzil sie w dzieciarnie badz w mordownie. Moim zdaniem nowy szaman jesli bedzie otwarty niczym sie nie bedzie roznil od innych barow
Karamba - tylko szczerość
KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Lucky Luck » 17.04.2005, 13:04

KARAMBA pisze:Znajac zycie to na miejscu szamana zas powstanie przyslowiowy bar ktory potem przerodzi sie w meline. Bo ktory bar w Porebie nie przerodzil sie w dzieciarnie badz w mordownie. Moim zdaniem nowy szaman jesli bedzie otwarty niczym sie nie bedzie roznil od innych barow

No miejmy nadzieje że tak się nie stanie bo jak tak dalej pójdzie to nie bedziemy mieli gdzie isc z z kultura napic sie browarka czy Cole :( Ja osobiście uważam że szamam za czasów S. Kwiędacza był całkiem przyzwoitym lokalem, ale to bylo dawno. Narazie mażemy tylko czekac na otwarcie "mini baru" :D :D
...A może nasz świat jest piekłem jakies innej planety!!
Awatar użytkownika
Lucky Luck
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: BrowarMan » 17.04.2005, 16:07

KARAMBA pisze:Bo ktory bar w Porebie nie przerodzil sie w dzieciarnie badz w mordownie.

a ty do którego chodzisz... :?: :?: do tego z dzieciarnią (o ile jestes dzieckiem) czy wolisz raczej jakies mordownie...moim zdaniem są jeszcze bary gdzie mozna wyjsc..choc jest ich mało ..ale są...
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator

Postautor: AXEL88 » 25.04.2005, 13:39

Jesli o mnie chodzi to powinien powstac bar ale taki gdzie mlodziez moglaby sie pobawic.Cos gdzie mozna sie napic piwa i potanczyc wieczorem cos w takim stylu jak BLUE w zawierciu gdzie jest normalny bar a od 22 dyskoteka.
Moim zdaniem to byloby najlepsze rozwiazanie
AXEL88
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: LOLA » 27.04.2005, 22:06

A ja uważam, że wszędzie można stworzyć fajny klimat, bez względu na to jaki jest wystrój lokalu czy kto w nim siedzi. Mnie nie
przeszkadza "dzieciniarnia" czy "menele". Jeśli są kulturalni to czemu nie mogą siedzieć przy stoliku obok...Nie rozumiem klasyfikacji na ludzi gorszych i lepszych. Mam nadzieję, że niewielu jest mieszkańców Poręby którzy mają takie zdanie o sobie nawzajem, bo to jest pewnego rodzaju wizytówka i to świadczy tylko o nas. Można tu przytoczyć cytat "cudze chwalicie..."
LOLA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Matt » 27.04.2005, 23:29

LOLA pisze:A ja uważam, że wszędzie można stworzyć fajny klimat, bez względu na to jaki jest wystrój lokalu czy kto w nim siedzi. Mnie nie
przeszkadza "dzieciniarnia" czy "menele". Jeśli są kulturalni to czemu nie mogą siedzieć przy stoliku obok...

Czasami niestety nie da się stworzyć fajnego klimatu. Bardzo rzadko trafiają się menele, którzy w taki czy inny sposób nie są uciążliwi dla otoczenia. Ci, którzy jeszcze trzymają się pionu albo są zaczepni albo rzygają albo tracą pion właśnie na twoim stoliku :roll: ...niektórzy rekordziści potrafili połączyć wszystkie te manewry w jeden ciąg - czasami kilka razy jednej nocy :shock: :roll: Najlepszym przykładem jest/było Las Vegas, który działa na takich akrobatów jak lep na muchy - po prostu nie dało się tego lokalu uratować. :roll: ...a kiedyś mieli takie zaj**biste hot-dogi :? :lol:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Następna

Wróć do Kultura & Rozrywka