Kino

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.
-porębianka-
Nowicjusz

Kino w Porębie

Post autor: -porębianka- » 04.12.2008, 21:56

Witam serdecznie :)
Chciałabym poruszyć temat niedziałającego od dłuższego czasu kina w MOKu, w Porębie.
Filmy są emitowane tylko z jakiś okazji dla młodzieży szkolnej.
Czy nie warto byłoby pomyśleć nad tym, aby znów je uruchomić? Oczywiście, wypożyczenie najnowszych filmów na pewno jest kosztowne, ale to z pewnością przyciągnęłoby mieszkańców, pewnie i ludzi z pobliskich miejscowości, więc koszty wyrównałyby się, z czasem ta inwestycja w kulturę przyniosłaby zysk.
Poręba jest małym miastem, ale dajmy szansę jej mieszkańcom na rozwijanie się, rozrywkę, którą na początku mogłoby być "powołanie do życia" kina w Porębie.
Wypowiedź tę kieruję do wszystkich mieszkańców, ale oczywiście przede wszystkim do władz, od których to zależy.
I niech nie trwa to tak długo, jak długo budowane są hale sportowe w Porębie, których choćby fundamentów nie widać do tej pory.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 04.12.2008, 22:46

Ten temat chyba gdzieś już był. Z kinem jest pewien problem, ponieważ sala nie jest dostatecznie wyposażona i są problemy z PPOŻ chyba.

Ale popieram - kino powinno być ;)

EDIT by ADMIN:
Oba posty przeniesione ;)
Obrazek

adam19688
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: adam19688 » 31.01.2009, 21:25

w kinie trzeba sie umiec zachowac!!!a ja jak byłem w tym kinie chyba jakieś 13 lat temu to była wiocha..rzucanie papierków itp.itd. :oops:
stasiu

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Kino

Post autor: Matt » 03.11.2009, 07:49

"Generał Nil" – bezpłatny seans w Zawierciu

11 listopada z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbędzie się darmowy seans filmu fabularnego „Generał Nil” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

Film ten przedstawia burzliwe dzieje Generała Nila, a właściwe Augusta Emila Fieldorfa – generała brygady Wojska Polskiego i zastępcy Komendanta Głównego AK. Był on dowódcą wielu akcji dywersyjnych w okupowanej Warszawie, w tym zamachu na „kata” Warszawy – Franza Kutscherę.

Olgierd Łukaszewicz, który zagrał w filmie główną postać twierdził, że była to jedna z najważniejszych i najtrudniejszych ról w jego karierze.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Porębianin23
Nowicjusz

Kino w Porębie

Post autor: Porębianin23 » 07.11.2012, 23:03

Mam pytanie do władz Poręby czy w moku mogliby zrobic kino zawiercie na tym zarabia to może i unas też by się udało :)

ratownik
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Kino w Porębie

Post autor: ratownik » 08.11.2012, 07:33

rozumiem że masz zamiar założyc działalnośc gospodarczą i chciałbyś uruchomic kino, bardzo się cieszę, jeżeli mógłbym pomóc to chętnie, ile planujesz przeznaczyc na inwestycję? ile planujesz sal kinowych, jedną czy więcej?

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 08.11.2012, 16:26

ratownik jak zwykle starasz się kogoś zgasić, ale ja bardzo chętnie wybrałbym się do kina w Porębie, wyjazd do Zawiercia trzeba liczyć 20 min w dwie strony jeśli jedziesz własnym wozidłem, seans liczmy średnio 1,5h bilety też musisz kupić trochę wcześniej coby w rogu sali nie siedzieć. Sprawa ma się inaczej jeśli jesteś stanu wolnego lub masz dzieci na tyle duże, że zostaną same, ale przy dwójce małych dzieci jak w moim przypadku muszę zorganizować opiekę dla nich.
Pół krwi scyzoryk.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 08.11.2012, 19:13

Ja też chętnie wybrałbym się do kina w Porębie. Wybrałbym się też na basen kryty i do włoskiej knajpy, oczywiście w Porębie. I jedyny problem jest taki, że Poręba ma 8 tyś mieszkańców a Z-cie 50 tyś. Dlatego radzę pomyśleć logicznie, pomyśleć o ekonomicznej stronie tego przedsięwzięcia a dopiero później mówić, że ratownik "kogoś gasi". Takie "uroki" małego miasta i sposoby są tylko dwa: jakoś sobie radzić albo przeprowadzić się do większego. Trzeciej opcji nie ma.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

ratownik
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ratownik » 09.11.2012, 09:33

zgadzam się z Cpt_Willard, bardzo trudno ze względów finansowych będzie uruchomienie kina bez kapitału prywatnego. Nikogo nie gaszę tylko staram się byc racjonalny. Z kinem czy bez Poręba jest fantastyczna.

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 10.11.2012, 18:23

"Dla chcącego ..." http://www.malopolanin.pl/index1.php?id=5091
I nie piszcie mi tu żebym zainwestował bo mnie nie stać, ale myślę że 100 tys. na projektor w ośmiotysięcznym miasteczku by się znalazło.
Ostatnio zmieniony 10.11.2012, 18:26 przez raflkita, łącznie zmieniany 1 raz.
Pół krwi scyzoryk.

ratownik
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ratownik » 12.11.2012, 12:57

100 tys. na projektor, chyba braknie, a remont sali kinowej, nagłośnienie (czy przygrywac ma ktoś na pianinie jak w starym kinie?), zakup nowych krzeseł, ekranu?

ODPOWIEDZ