M.O.K. w Porębie

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.
Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: M.O.K. w Porębie

Post autor: Tomek123 » 17.03.2015, 20:26

Indygo. Ja nie, a może Ty.

Worms
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Worms » 27.03.2015, 10:15

Przez kilkadziesiąt lat największym inwestorem w miasto był FUM,w momencie degradacji zakładu, odpowiednie instytucje powinny zająć się poszukiwaniem , innych nowych firm (inwestorów).
Proszę zwrócić uwagę ,że wraz z wygaszaniem FUM-u,wygasało też miasto.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 04.01.2016, 22:49

Kto zarabia na kulturze zadaje sobie to pytanie wielu mieszkańców. Jak przeczytałam że za Koncert Noworoczny w dniu 9 stycznia 2016 r. w MOK w Porębie trzeba zapłacić 20 zł to się zdziwiłam czy czasami z Nowym Rokiem kogoś z MOK przymrozki nie przewiały. Będzie to występ Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej z solistami pod dyrekcją Leopolda Stawarza i wątpię aby się lepiej zaprezentowali od wykonawców Koncertu Świąteczno Noworocznego w ostatnią niedzielę także w MOK.
20 zł to kosztują bilety na filmy premierowe.
Nie tak dawno w Porębie jak pamiętam to płaciłam 40 zł za bilet na operetkę Franza Lachara „Kraina uśmiechu” i 20 zł za spektakl „Czar operetki” w wykonaniu czołowych śpiewaków scen operetkowych.
Przecież były bezpłatne koncerty i recitale na scenie MOK np. Spotkanie z Fletnią Pana z Olehem Dowhalem, recital wibrafonisty Szymona Bory, recital Artura Gotza, koncert Agnieszki Chrzanowskiej czy nawet teatr „Człowiek z bagażem” w wykonaniu artystów z Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Organizatorzy zapewnie tym młodym artystom zafundują to że oprócz organizatorów i rodziców dzieci będą śpiewały do pustych krzesełek. Kto na tym zyska a kto straci.
Ostatnio zmieniony 05.01.2016, 13:44 przez Kleopatra, łącznie zmieniany 1 raz.

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 05.01.2016, 09:36

Kleopatro zrzuć grzywkę z czoła...i pomyśl ciut... wszytko ma być za darmo w Porębie?
Mamy już śnieg i mróz za darmo i co chcesz jeszcze śpiewające dzieci za darmo?
Nawet jak są organizowane imprezy przy szkołach to tam są stoiska i zawsze się coś wyda a tutaj wystarczy że się przyjdzie, siadzie i posłucha.

Nic nie organizują źle, coś zrobią za drogo... kobieto to nie te czasy ze wszystko za darmo było, obudź się.!

A na pytanie kto straci.... to chyba tylko Ci co nie przyjdą.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 06.01.2016, 01:31

Kleopatra pisze:Kto zarabia na kulturze zadaje sobie to pytanie wielu mieszkańców. Jak przeczytałam że za Koncert Noworoczny w dniu 9 stycznia 2016 r. w MOK w Porębie trzeba zapłacić 20 zł to się zdziwiłam czy czasami z Nowym Rokiem kogoś z MOK przymrozki nie przewiały. Będzie to występ Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej z solistami pod dyrekcją Leopolda Stawarza i wątpię aby się lepiej zaprezentowali od wykonawców Koncertu Świąteczno Noworocznego w ostatnią niedzielę także w MOK.
20 zł to kosztują bilety na filmy premierowe.
Nie tak dawno w Porębie jak pamiętam to płaciłam 40 zł za bilet na operetkę Franza Lachara „Kraina uśmiechu” i 20 zł za spektakl „Czar operetki” w wykonaniu czołowych śpiewaków scen operetkowych.
Przecież były bezpłatne koncerty i recitale na scenie MOK np. Spotkanie z Fletnią Pana z Olehem Dowhalem, recital wibrafonisty Szymona Bory, recital Artura Gotza, koncert Agnieszki Chrzanowskiej czy nawet teatr „Człowiek z bagażem” w wykonaniu artystów z Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Organizatorzy zapewnie tym młodym artystom zafundują to że oprócz organizatorów i rodziców dzieci będą śpiewały do pustych krzesełek. Kto na tym zyska a kto straci.
Nie wiem kto sponsorował darmowe imprezy, ale śmiem twierdzić, że miasto. Dzisiaj kasa miasta jest pusta, a samo zorganizowanie imprezy nigdy nie jest za darmo. To nie jest tak, ze ktoś wyjdzie na scene, odwali swój numeri zejdzie. Nikt by go nie zobaczył ani nie usłyszał, a od tego są oświetleniowcy czy dźwiękowcy. Do tego dodaj sobie prąd jaki jest potrzebny by to wszystko ruszyło, a to już są koszta niemałe. Dodaj sobie do tego technicznych, którzy muszą przygotować scenę i inne takie związane z danym repertuarem. Scena sama wyglądu nie zmieni jeśli jest taka potrzeba. To wszystko robią ludzie, którzy właśnie z takiej roboty utrzymują swoje rodziny. Ktoś im musi za to zapłacić inaczej przedstawienia nie będzie. Ty jak idziesz do pracy to wymagasz za ta pracę wynagrodzenia, Oni za swoją pracę tez by chcieli dostać pieniądze. Może i kiedyś miasto płaciło za takie występy, ale dzisiaj za te darmowe imprezy trzeba spłacać kredyty. A wydatek 20 zeta nie wydaje i się jakimś wygórowanym na tyle by nie óc iść i zobaczyć. Od siebie tylko dodam że widziałem dzieciaki od pana Leopolda w akacji podczas wianków w Kroczycach, spektakl odwalili taki, że aż dech w piersiach zaparło. Wielki szacun dla tych dzieciaków.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 06.01.2016, 11:59

Niestety to co było za darmo już mineło .Teraz za wszystko trzeba płacić .A co niektórzy biją na tej biednej Porębie kasę

dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: dumka » 06.01.2016, 21:06

KLEOPATRO-przyjdź i posłuchaj. Młodzież doskonale śpiew i doskonale gra. Nie dostaje za to złotówki. Nie dostają też Panowie i Panie, którzy przygotowują dzieciaki na próbach. Jest ich wiele. Poświęcają swój czas. Najlepiej wszystko za darmo. Trzeba opłacić obsługę i oświetlenie, Panie w szatni i Panie sprzątające MOK. W Zawierciu Dom Kultury był pełen + miejsca stojące, w Kroczycach w Gimnazjum także. W ubiegłym roku w Ogrodzieńcu, Łazach i Kroczycach też sukces. Zobaczymy jak Poręba otwiera się na kulturę, niezależnie od tego czy mała, czy duża. Po prostu-trzeba ją mieć.
Co do pustych krzesełek- nie będą czekały na Ciebie.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 07.01.2016, 08:33

Ktoś mnie źle zrozumiał. Skoro dzieci będą występowały za darmo to kto bierze te pieniądze. Chodzi o to że mogli za bilet pobierać np. 10 zł a nie 20 zł. bo np. pójdzie para emerytów to będzie musiała zapłacić 40 zł a jak pójdą rodzice z dzieciakiem to już 60 zł.
Dodam do tego że Poręba nie jest zamożną miejscowością i dotychczas mieszkańcy przyzwyczajeni byli do udziału w darmowych imprezach. Gdy trzeba było płacić tak jak pisałam wcześniej za spektakle operetkowe to już były narzekania że trzeba płacić lub że za drogo. Mieszkańcy nasi w porównaniu np. do innych miejscowości to się dopiero „uczą” uczestniczyć w płatnych imprezach i dlatego uważałam że suma 20 zł jest za wysoka jak na taki występ.
I jeszcze jedno. Skoro na plakacie pisze – Burmistrz Miasta Poręba Serdecznie Zaprasza na „Koncert Noworoczny” to powinien choć częściowo pokryć koszty.

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 07.01.2016, 16:32

Z informacji uzyskanych dzisiaj wynika że MOK w Porębie nieodpłatnie udostępnił salę widowiskową i rozprowadza tylko bilety.
Pieniądze ze sprzedaży biletów mają zostać przekazane Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestrze Kameralnej działającej przy MOK w Zawierciu.

ODPOWIEDZ