M.O.K. w Porębie

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.
Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

M.O.K. w Porębie

Post autor: Sztetke » 27.12.2004, 16:00

jako że wiele osób wypowiada się na ten temat postanowiłem założyć osobny temat właśnie Jemu poświęcony

ale do rzeczy
czy ktoś może mi powiedzieć jakim miesięcznym budżetem dysponuje D.K. w Porębie (jak twierdzi sam Pan Burmistrz nie jest wcale taki mały) i jaki procent z tej kwoty trafia do społeczeństwa (któremu zresztą ten budżet ma służyć) a jaki procent trafia do pracowników ww.

Przecież prawda jest taka że w tym sławetnym budynku od kilku lat (poza przeniesieniem USC) nic nowego się nie dzieje

Czy to nie jest przypadkiem właściwy czas aby coś zmienić? Na palcach jednej ręki można policzyć trafne decyzje obecnej Pani głównodowodzącej w tym zakładzie mającym przede wszystkim SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU :!:

Może najwyższy czas aby kadra tego budynku uległa odmłodzeniu
Podejrzewam że stałoby się lepiej gdyby stery przejął stery ktoś młodszy,ktoś kto ma szersze horyzonty.Prawdę mówiąc ostatnie (zresztą jak i te sprzed roku i dwóch lat) Dni Poręby to kompletny niewypał :!:
przecież zamiast płacić dużo kasy jakimś pseudozespołom może lepiej zaprosić kilka nieznanych które chcą się pokazać i dzięki temu zyskać gwarancję że dadzą z siebie wszystko co najlepsze a nie jakąś wyuczoną przeciętność...

Szczerze mówiąc jest w mieście kilka osób które za te same pieniądze urządziłyby takie zabawy że aż miło (niestety albo na szczęście na forum nie można używać nazwisk)

z miłą chęcią wyczytam co wy Porębianie macie do powiedzenia na ten temat choć wiem że kilka osób już zabierało się pośrednio za to(Matt :) kino)

i z góry dziękuję wszystkim przydupasom i konfidentom którzy wydrukują ten artykuł i pokażą zainteresowanym osobom aby zarobić plusika

ode mnie KIJ WAM W ...

C.D.N.
Ostatnio zmieniony 13.03.2005, 20:44 przez Sztetke, łącznie zmieniany 1 raz.
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 28.12.2004, 18:19

MOK, jak sama nazwa wskazuje to MIEJSKI OŚRODEK KULTURY i taka też działalność powinna być w nim prowadzona (jak słusznie zauważył obyw. Sztetke :wink: ). Nie wiem jaki jest budżet MOK, ale wiem, że jest wielu ludzi, zapaleńców, którzy za drobną opłatą (wiadomo jak się teraz żyje) z wielką przyjemnością poprowadziliby kółka zainteresowań. Przecież dawniej DK tęsknił życiem, były kółka plastyczne, muzyczne, taneczne, modelarskie, nauka języków...... komu to przeszkadzało? Wiadomo, że czasy się zmieniły i UM na pewno nie może pompować tyle kasy w MOK, co przedtem robił FUM, ale nawet z tych skromnych (?) środków można by było coś zrobić. Wiem, że dyrektorzy okolicznych placówek kultury są otwarci na współpracę z naszym MOK-iem. Wystarczy pójść, porozmawiać, znaleźć jakąś formę współpracy. Przecież nawet jakieś wystawy fotografii, malarstwa czy czegoś podobnego to nie są oszamiające koszty. Wystarczy chcieć.

P.s.
A co do "przydupasów i konfidentów" to wydaje mi się, że chyba po to jest to forum, aby głosy stąd dochodziły na zewnątrz. I takie drukowanie byłoby wręcz wskazane :D

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 28.12.2004, 20:42

Porebski MOK nie bojmy sie tego powiedziec stoi na krawędzi upadku. nie buje z niego zadne zycie i nic sie tam nie dzieje. co za tym idzie to fakt iz mlodziez zamiast wybrac sie do kina czy na koncert wali na browara. Nie zgadzam sie ze miasto nie ma pieniedzy na rozwój kultury. uwazam ze w porebie napewno znajda sie chetni doi uzdrowienia naszej miejscowej kultury. uwazam ze zmiany organzizacyjne są bardzo potrzebne ale kto sie tym zainteresuje?

Vinc pisze:
P.s.
A co do "przydupasów i konfidentów" to wydaje mi się, że chyba po to jest to forum, aby głosy stąd dochodziły na zewnątrz. I takie drukowanie byłoby wręcz wskazane :D

a co do tej wypowiedzi to zastanów się co piszesz. rozumiem ze powinny te sprawy wychodzic na zewnątrz. tylko ze jak sie napisze cos na urzad czy mok czy fum to jebani konfidenci i podpierdalcze tzw. dupolizy lecą z kartką do szefuncia i z twarzą dwuliowego chama chca załapać plusa. Popieram sztetke i Trupa ale ciebie nie co do tego twojego śmiesznego p.s.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 28.12.2004, 23:15

Nie bardzo rozumiem, co Cię rozśmieszyło w moim P.S. To, że słowa krytyki mogą dojść do władzy? Żyjemy w państwie o ustroju demokratycznym, a to jak wiadomo oznacza rządy ludu. Jeśli więc lud ma jakieś postulaty, bądź na jakimś obszarze nie zgadza się z władzą, to władza powinna to przyjąć, przeanalizować i jeśli lud ma rację, powinna zmienić swoje działania w danym zakresie. To, że ktoś wydrukuje posta z jakimś nowym pomysłem bądź też krytyczną uwagą i przyniesie, jak to napisałeś "szefunciowi" powinno wiązać się z jakimś działaniem ze strony "szefuncia" i przeanalizowaniem własnych poczynań. Jeśli natomiast ktoś nie przyjmuje słów krytyki...... no cóż....

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 29.12.2004, 02:08

Miejmy nadzieje, ze nasze drobne :lol: uwagi dotyczace, zycia kulturalnego w naszym miescie spotkaja sie z wielkim wyrozumieniem wsrod wladz naszego miasta :!:

Przeciez ogolnym zalozeniem tego forum NIE jest krytyka i ublizanie :!: :!: :!:

Musimy wspolnie starac sie naprawiac nasza POREBE :!: a dzieki madrym wypowiedzia FORUMOWICZOW, mozna pokierowac nasze miasto na wlasciwy tor :wink: (nawet niewielka zmiana, ktora poprowadzi nas do lepszego jutra, dzieki naszemu forum jest na wage zlota)

Oby nasze dobre intencje :D nie zostaly odebrane przez niektorych jako obelgi, zarzuty, ...itp.,itd. :!:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 29.12.2004, 10:56

Vinc pisze:Żyjemy w państwie o ustroju demokratycznym, a to jak wiadomo oznacza rządy ludu. Jeśli więc lud ma jakieś postulaty, bądź na jakimś obszarze nie zgadza się z władzą, to władza powinna to przyjąć, przeanalizować i jeśli lud ma rację, powinna zmienić swoje działania w danym zakresie.
Demokracja w naszym miescie jest tylko fikcją. Wiele osób zyje jeszcze obyczajami poźnej komuny, gdzie sie kogoś obgaduje, cenzuruje, zawiesza, niszczy, niedopuszcza do słowa i pilnuje swego stanowiska jak świnia koryta. w porebie nie ma w kulturze czy w szkolnictwie czy w urzedach miejsca dla ludzi bez nazwiska. wszystko zalatwia sie po rodzinie w szkołach ucza pokolenia tego samego nazwiska, babka, matka i córka moze nawet zięć.Ktos po studiach czasem o wiele lepszy nie ma miejsc w naszym miescie bo tam juz jest zagrzane krzesełko dla swoich krewnych. uwazam ze my mlodziez powinnismy zmieniac ten swiat, powinnismy przełamac te bariery. panujące jakies dziwne sympatie, antypatie, układy, związki powinny byc przez nas młodych pokonane. to my za 10 lat bedziemy mieli decydujące głosy w miescie. Zadajmy sobie pytanie: jakiego miasta chcemy? jakiej kultury chcemy? czy chcezmy zyc w ciągłych niejasnych układach? czy pragniemy zyc w mieściu uczciwym i otwartym dla wszystkich.

a co do Moku to wystarczy troche checi, troche szczerej dobroci i zapału i daj głowe ze wszytko zacznie kwitnąc. ale niestety prawda boli - do takich rzeczy potrzeba ludzi z werwą, pełnych zapału a nie tylko ludzi od brania pieniędzy i siedzenia wygodnie na tyłku!!!!

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 29.12.2004, 23:55

TRUP pisze: nie wszyscy potrafia przyjmowac slowa krytyki bo mialem sie okazje przekonac na "wlasnej skorze" po pewnych postach. ale to juz ich sprawa bo jaj nie napisalem nie prawdy ani nikogo nie urazilem. rozumiem ze pisane sprawy na forum powinny wchodzic w zycie publiczne ale w zdrowej atmosferze a nie powinny opierac sie na zasazie zachowan które przypominaja ścisłą cenzurę. moim zdaniem wolnosc slowa dotyczy wszystkich bo rozni ludzie sie wypowiadaja ale nie wiadomo w jaki sposob wszystkim przeszkadza TRUP.
Zgadzam się z Tobą prawie całkowicie. Prawie, bo według mnie troszkę przegiąłeś w swoich "wierszach". Wymieniłeś nazwisko, które ktoś może szanować, ktoś inny nie, ale jest to osoba znana w Porębie i wg. mnie powinno się ją uszanować jeśli nie ze względu na osiągnięcia o których nie każdy może wiedzieć, to ze względu na wiek (konkretnie mówię o pewnym Twoim poście, który mi się nie spodobał, a chodziło w nim o pana B. i pewną pracownicę UM). Poza tym ktoś mógł się czuć obrażony w postach w topicu "Piszemy opowiadanie", ale to już sprawa indywidualna. Jeśli odczułeś na własnej skórze wydźwięk Twoich wypowiedzi, to ktoś po prostu nie przyjmuje słów krytyki, bo czuje się najważnieszy i nieomylny. A jak wszyscy wiedzą, każdy się myli i każdy popełnia błędy. Jeśli dana osoba uważa, że zaufanie ludzi pozwala na wszystko, to jest w błędzie. Jak wiadomo historia ocenia wszystko bezwzględnie. Każdy z mieszkańców Poręby ma jakieś swoje zdanie na temat życia w mieście i takie zdania powinno się wysłuchać i jak napisałem wcześniej "przetrawić". A dlaczego podpadłeś właśnie Ty? Może po prostu jesteś jedyną osobą, której tożsamość jest znana w wiadomych kręgach? Tego nie wiem, bo ja Cię na przykład nie znam, ale uważam, że dobrze gadasz :)
KARAMBA pisze: Demokracja w naszym miescie jest tylko fikcją. Wiele osób zyje jeszcze obyczajami poźnej komuny, gdzie sie kogoś obgaduje, cenzuruje, zawiesza, niszczy, niedopuszcza do słowa i pilnuje swego stanowiska jak świnia koryta.
Obyczaje w naszej Porębie to zupełnie inna historia. Tutaj zawsze sąsiad wiedział więcej o Tobie, niż Ty sam. Tak było i jest nadal. Mogą to zmienić tylko ludzie młodzi, ale z własnych obserwacji wiem, że nasza młodzież już "nasiąka" taką mentalnością. A sprawa stanowisk jest taka sama w skali całego kraju, tak więc nie jesteśmy wyjątkiem. Aczkolwiek nie mówię, że mi się to podoba.

A w sprawie MOK-u uważam, że 3-4 miesiące mądrego podejścia do sprawy i mądrych rządów mogą zmienić bardzo wiele. Wystarczy być otwartym na zdania innych ludzi. Nawet nie takie anonimowe jak te na forum, ale na normalne, codzienne, które wypowiadają osoby chcące coś zmienić.

Leszek Balcerowicz
Nowicjusz

Post autor: Leszek Balcerowicz » 30.12.2004, 20:13

[/quote]
bo według mnie troszkę przegiąłeś w swoich "wierszach". Wymieniłeś nazwisko, które ktoś może szanować, ktoś inny nie, ale jest to osoba znana w Porębie i wg. mnie powinno się ją uszanować jeśli nie ze względu na osiągnięcia o których nie każdy może wiedzieć, to ze względu na wiek .[/quote]

Ja mam inne zdanie TRUP napewno w żadnym swym wierszu nie przegiął jak ty uważasz. Osoba która startuje na stanowisko urzędnicze musi spodziewać się krytyki jak i pochwał a wiek nie ma tu nic do tego więc nie myl człowieku pojęć. Że używał nazwisk zostało to zablokowane choć ja osobiście nie wiem dlaczego. Jeżeli Pan Burmistrz mgr. Jan Macherzyński chce zasłużyć na pochwały niech coś zrobi żeby na nie zasłużył, co do pozostałych pracowników urzędu miasta nie ma się co po nich spodziewać bo są to osoby w 80% że starego systemu komunistycznego i po nich nie oczekujmy za wiele. Apel do Pana Administratora i Moderatora proszę nie usuwać mojego postu ponieważ są to moje poglądu jakie ja mam a nazwisko którego użyłem jest to osoba publiczna na którą sam głosowałem i mam do tego prawo.
Mam zamiar zostać prezydentem!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 30.12.2004, 20:40

Leszek Balcerowicz pisze:Apel do Pana Administratora i Moderatora proszę nie usuwać mojego postu ponieważ są to moje poglądu jakie ja mam a nazwisko którego użyłem jest to osoba publiczna na którą sam głosowałem i mam do tego prawo.
Nigdzie nie zakazaliśmy używania nazwisk osób publicznych.

A jeśli chodzi o MOK to nie sposób nie zauważyć, że coś się tam jednak ruszyło. W Sylwestra występ zespołu od 00:00-02:00 a w styczniu filmy w kinie. Może się rozkręcą. To zależy też od nas... jeśli nie będzie zainteresowanych to pewnie sobie odpuszczą przy następnej okazji.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 30.12.2004, 21:24

Widzę, że moje wypowiedzi wzbudzają małe kontrowersje, ale jest to spowodowane w przeważającej części niedokładnym czytaniem moich postów, bądź też nieznajomością historii tego forum (to do Leszka B.)
Nie wiem Trupie kim jesteś. Być może znamy się osobiście, ale tutaj nie wiem kto ukrywa się pod takim nickiem. I w sumie nie interesuje mnie to, ponieważ forum jest anonimowe i każdy pisze to co chce. Nie stoję za nikim, wyrażam własne opinie. Nie chce mi się szukać Twojego postu dotyczącego osoby o której pisałem aby go zacytować, ale nie chodziło mi tutaj o burmistrza, jak napisał Leszek B., tylko o pana B. (nauczyciela). Wtedy jeszcze nie było zakazu używania nazwisk na forum, tak więc Twój post nie mógł być usunięty. Zresztą powtarzam, że to jest tylko moje zdanie. Ktoś inny może uważać, że wszystko jest ok. Na temat działalności kulturalnej w naszym mieście wypowiedziałem się w poście z 27 grudnia i raczej nie była to wypowiedź pochwalna (no chyba, że ktoś to tak odebrał, ale na pewno nie było to moim zamysłem). Cały czas uważam, że ogólnie jest do dupy i nic się nie dzieje. Występ zespołu i dwa filmy? Chwała za to, ale zobaczymy co będzie dalej. Jeżeli ma to być początek dobrych zmian, to tak trzymać.

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 31.12.2004, 16:28

Cieszy mnie to, ze nasz MOK chociaz organizuje pokazy fajerwerkow w sylwestra, a w tym roku jest nawet jakis koncert, czy cos w tym stylu, ze wstepem wolnym. Dobrze, ze jest organizowane takie przedsiewziecie, bo ludzie w ta szczegolna noc maja sie gdzie spotkac, zlozyc sobie zyczenia noworoczne, wypic conieco w swoim gronie. Zawsze to jakas kulturalna rozrywka w Porebie i wielu ma z tego wielka frajde. Nie wiem co by bylo gdyby sie skonczyla ta (tradycja) z fajerwerkami, ale napewno to juz nie bylby to ten sam sylwester. Ja sam pojde tam z wielka checia, gdyz dwa ubiegle sylwki spedzalem poza granicami Poreby i musze przyznac, ze naprawde bardzo brakuje mi tej aury porebskiego sylwestra :!:

Miejmy nadzieje, ze nigdy nie przyjda tak ciezkie czasy dla naszego miasta, ktore wyklucza pokaz sztucznych ognii :lol: Ciekawe jak sie zaprezentuje ten koncert :?:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: D.K. w Porębie

Post autor: KARAMBA » 02.01.2005, 13:04

wystrzeliły fajerwerki zagrałą muzyka przemówił burmistrz złożylismy sobie zyczenia. miłe jest to ze Mok jest budynkiem (choć organizacyjnie obumarłym) przed którym spotykkamy sie w sylwestra. mam nadzieje ze nowy rok przyniesie zmiany w zyciu kulturalnym naszego miasta.

Sztetke pisze:Czy to nie jest przypadkiem właściwy czas aby coś zmienić? Na palcach jednej ręki można policzyć trafne decyzje obecnej Pani głównodowodzącej w tym zakładzie mającym przede wszystkim SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU :!: Może najwyższy czas aby kadra tego budynku uległa odmłodzeniu
popieram te słowa. nowy rok - nowy czas- nowe plany i nadzieje. mysle ze dobrym krokiem beda zmiany organizacyjne przede wszystkim musi nastapic rozwój w naszej kulturze. Potrzeba człowieka który wezmie sie za to solidnie i który pokieruje tak Mokiem ze ten gmach bedzie przyciagał wszystkich mieszkanców na różne rozrywki. Chciałbym aby w przyszlosci nasze dzieci mogly rozwijac swoje rozne talenty i mysle ze Mok jest dobrym osrodkiem do tych celów. tylko aby tak bylo ktos musi to pociągnąć a na razie tego nie widac. istnieje tylko ognisko muzyczne ale to kategorycznie za mało!!!!!

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: D.K. w Porębie

Post autor: BrowarMan » 02.01.2005, 18:44

KARAMBA pisze: Chciałbym aby w przyszlosci nasze dzieci mogly rozwijac swoje rozne talenty i mysle ze Mok jest dobrym osrodkiem do tych celów. !!!
MOK to wlasnie miejsce którego celem jest tworzenie kółek zainteresowań, miejscem gdzie powinno sie kształtowac jakies talenty mlodych itd...niestety na razie mizernie wywiązuje sie z tej funkcji...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 05.01.2005, 07:05

dokłądnie rok temu byłam pytac:czy istnieje mozliwosc zapisania suie an jakies kołko taneczne. w odpowiedzi dostałam odpowiedz ze tylko w gre wchodzi aerobik ale ja nie chce cwiczyc z kobietami których celem jest zbicie kg. Troche sie zawiodłam bo mam tez troche kolezanek, które chetnie by na takie cos poszły. i napewno chłopcom by sie tez przydało bo czasami jak depczą po palcach to awaria. :) ale niestety w MOK Poreba tego na dzien dzisiejszy nie znajdziemy
Wcale nie kiepskie posty.....

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 05.01.2005, 11:30

kółko taneczne...hmmmm...całkiem całkiem ...też bym sie może zapisał...zawsze czegoś możnaby sie nauczyć... :wink: :wink:
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

ODPOWIEDZ