Dni Poręby

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.
Karol Hadrych
Radny

Re: Dni Poręby

Post autor: Karol Hadrych » 18.05.2010, 20:34

Proszę nie myśleć, że ja staje po stronie skróceniem programu "Dni Poręby" do dnia jednego. Głównym organizatorem jest Urząd Miasta i ostateczna decyzja zawsze należy do Organizatora.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 18.05.2010, 22:09

no generalnie na forum chyba wszyscy zabierający głos w tym temacie są za dwudniowymi uroczystościami Dni Poręby, można domniemać, że w jakimś stopniu forumowicze reprezentują wszystkich mieszkańców. Zatem większości Porębian pomysł anulowania niedzielnych obchodów (znacznie atrakcyjniejszych ze względu na zaproszone kapele) może się raczej nie spodobać...
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maymay » 19.05.2010, 08:11

Też tak uważam, w sobotę z tego co się orientuję ma z fajnych zespołów być tylko Boys. A w niedzielę Big Cyc, Czarno-Czarni..

Giba
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Giba » 19.05.2010, 16:42

Poreba zawsze byla "inna" tzn.co w naszym miescie sie dzieje.Panie Burmistrzu,Radni nalezy wziac pod uwage to, ze niedlugo odbeda sie wybory samorzadowe a ta decyzja odnosnie :arrow: Dni Poreby moze miec duzy wplyw na oddane glosy w szczegolnoscie wsrod mlodych wyborcow a moze i nie tylko :idea:
WsPoMnIeNiA To NaJwAżNiEjSzE Co NaM PoZoStAjE, ZaPaMiĘtUjEmY Te NaJbArDzIeJ WzRuSzAjĄcE, PłYnĄcE Z GłĘbI SeRcA, ZaPiSaNe Do KoŃcA ŻyCiA...WsPoMnIeNiA

Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maymay » 19.05.2010, 16:59

Słuszna uwaga, odwołanie drugiego Dni Poręby może źle wpłynąć na głosowanie w wyborach samorządowych... Więc przydałby się to jeszcze raz dobrze przemyśleć:)

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 19.05.2010, 22:28

Dobra dobra.. nie zastraszajcie..hehehe..
A tak na serio to byłaby to wielka głupota.. cholernie wielka głupota.. bo kto ma zagłosować i tak pójdzie.. może to wręcz pomoże frekwencji.. dajcie spokój.. jak podejmą decyzję o skróceniu Dni Poręby to będzie możliwa najmniejsza frekwencja w kraju.. dopiero będzie bunt ;]

Burmistrz
Burmistrz Miasta

Post autor: Burmistrz » 20.05.2010, 12:59

Witam wszystkich serdecznie.
W związku z bardzo ożywioną dyskusją na forum i poza nim na temat tegorocznych obchodów Dni Poręby chciałbym przedstawić fakty dotyczące organizacji naszego święta miejskiego i tym samym zakończyć wszelkie spekulacje na ten temat.

Tegoroczne Dni Poręby tradycyjnie organizowane są w trzeci weekend czerwca. W tym roku wypada to w dniach 19-20 czerwca. Prace związane z przygotowaniem imprezy rozpoczęły się na początku roku i polegały na wstępnym zarezerwowaniu zespołów. Program został zamknięty w marcu. W pierwszym dniu zaplanowano występy m. in. : Grupa Operacyjna, Boys, Ich Troje, drugi dzień to występy: kabaret Dno, Zbigniew Wodecki i planowany pierwotnie Lady Pank. Niestety zespół Lady Pank wycofał się z udziału w Dniach Poręby. W zamian zaproponowano nam występy grup Czarno Czarni i Big Cyc.
Śmiem twierdzić, że zaangażowane przez nas zespoły pozwolą twierdzić, że zaplanowane tegoroczne Dni Poręby mogą być bardzo atrakcyjne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta bez względu na wiek i gusta muzyczne.
Od trzech lat staramy się utrzymać wysoki poziom artystyczny naszego święta i każdego roku iść jeszcze krok na przód podnosząc stale poprzeczkę w celu dostarczenia coraz to lepszej rozrywki naszym mieszkańcom i licznie odwiedzającym nas gościom spoza Poręby.
Tyle co do planowanych atrakcji muzycznych.
Znacznie gorętszym tematem niż obsada artystami jest pojawiająca się nieoficjalna informacja o rezygnacji z drugiego dnia (niedziela) imprezy.
Jak wszyscy doskonale wiemy 10 kwietnia 2010 roku był jednym z najtragiczniejszych dni w najnowszej historii Polski. Tragedia smoleńska była wydarzeniem, którego nikt nie przewidywał nawet w najczarniejszych koszmarach. Tragedia ta pociągnęła za sobą cała serię innych nieprzewidzianych zdarzeń. Jednym z nich była konieczność ogłoszenia przez Marszałka Sejmu RP przedterminowych wyborów prezydenckich. Kalendarz wyborczy ułożył się dla nas tak niefortunnie, że Dni Poręby wypadają w weekend wyborczy. Sobota – 19 czerwca jest dniem, w którym obowiązuje cisza wyborcza, natomiast niedziela 20 czerwca do dzień głosowania.
Słusznie zauważyło kilku forumowiczów, że w weekend wyborczy odbywa się wiele innych imprez na terenie kraju, a Państwowa Komisja Wyborcza w swoim oświadczeniu stoi na stanowisku, że jeśli impreza nie ma charakteru agitacji wyborczej to może się odbyć.
Jednak ta sama Państwowa Komisja Wyborcza nakłada kolosalne kary, nawet do miliona złotych, za wszelkie zakłócenia porządku podczas dnia głosowania i w czasie ciszy wyborczej. Podejmując się organizacji Dni Poręby w terminie wyborów ryzykujemy jako organizator zaistnienie wielu nieprzewidzianych przez nas zajść o charakterze agitacji wyborczej narażając się tym samym na kary finansowe.
Poza zagrożeniem finansowym jest drugi aspekt, wg mnie znacznie ważniejszy, każący nam zastanowić się nad formą tegorocznych Dni Poręby. Mówię mianowicie o powadze jaką powinien charakteryzować się dzień, w którym każdy odpowiedzialny obywatel Polski powinien oddać swój głos na kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Wyboru tego powinno dokonywać się z pełną świadomością i odpowiedzialnością.
Jako organizator Dni Poręby i równocześnie organ odpowiedzialny za prawidłowe przeprowadzenie wyborów prezydenckich stanąłem przed bardzo trudną decyzją.
Postanowiłem nie odwoływać obchodów święta naszego miasta, jedynie zrezygnować z zaplanowanych na niedzielę, dzień głosowania, występów.
Uważam, że jest do odpowiedzialna decyzja dająca kompromis dla uczczenia Dni Poręby i zapewnienia porządku i należytej powagi w dniu wyboru Prezydenta RP.
Korzystając z okazji zapraszam w następnym, powyborczym weekendzie, tj. 26-27.06. na GRAND PRIX mężczyzn w piłce siatkowej plażowej, 7 sierpnia na Lato w Mieście oraz w ostatnią sobotę września, czyli 25.09. na kolejną edycję Światowego Festiwalu Prażonek.
Wyrażam nadzieję, że propozycje nasze spotkają się z Państwa zainteresowaniem.
Do zobaczenia.

Pozdrawiam
Marek Śliwa

Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maymay » 20.05.2010, 14:06

Bezsensu jest rezygnacja z występów w dniu wyborów. Nie będzie najlepszego co miało być na tegorocznych Dniach Poręby.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 20.05.2010, 14:15

Bardzo dziękuję za te wyjaśnienia ale nie do końca rozumiem. Czyli organizujemy JEDEN Dzień Poręby właśnie w sobotę w trakcie ciszy przedwyborczej bo boimy się kar za jej złamanie? A w niedzielę odwołujemy występy, które mają zacząć się 2 godziny po zamknięciu lokali wyborczych?

Jakiego rodzaju agitacji się obawiamy? Ktoś wyrwie mikrofon prowadzącemu na amfiteatrze i zacznie wykrzykiwać nazwiska kandydatów?! Proszę sobie zadać trochę więcej trudu i zadbać o to aby nic takiego nie miało miejsca. No chyba, że boimy się, że ktoś rozsypie ulotki wyborcze z samolotu?! ;) Ale to raczej nie jest już wina organizatora.

Jakie odszkodowania będziemy musieli zapłacić za zerwanie umów z artystami?!

Jak dla mnie to występy wieczorem po głosowaniu byłyby świetnym zakończeniem tak ważnego dnia wyborczego. Nie róbmy żałoby w Święto Naszego miasta!
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 20.05.2010, 17:18

Ta wypowiedź Pana Burmistrza to chyba jakiś rodzaj hipokryzji.Według PKW cisza wyborcza obowiązuje w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem.
Zgodnie z art. 77 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2000 r. Nr 47, poz. 544, z późn. zm.)
Z tego jasno wynika ,że cisza wyborcza zacznie obowiązywać w sobotę o godzinie 0.00.Dlaczego zatem nie odwołać również imprez w sobotę skoro jakakolwiek forma agitacji będzie karana w ten sam sposób jak w dzień głosowania?
W tym momencie wytłumaczenie o nieorganizowaniu imprezy w niedzielę i organizowaniu w sobotę traci jakikolwiek sens.
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maymay » 20.05.2010, 19:03

No. w ciszę wyborczą dzień naszego miasta się odbędzie, a w dniu wyborów już nie. To sensu nie ma wogóle

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 20.05.2010, 22:53

Całe te jednodniowe Dni Poręby będą do bani. Mam przynajmniej jeden problem z głowy: wiem na kogo NIE będę głosował w nadchodzących wyborach samorządowych.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maymay » 21.05.2010, 07:23

Oczywiście że będą do bani. Nie będzie najlepszych kapel bo nasz burmistrz jest inny.

luka121
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: luka121 » 21.05.2010, 14:41

Pan Burmistrz zaczyna pozbywać się głosów na swoją kandydaturę w najbliższych wyborach samorządowych.Ale to jego sprawa.Ja też już wiem,że mojego głosu napewno nie dostanie.

Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maymay » 21.05.2010, 14:46

Mojego też nie dostanie. To po co wogóle organizować Dni Poręby jak potem się rezygnuje z 2 dnia obchodów naszego miasta.

ODPOWIEDZ