Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Postautor: prezesso222 » 12.01.2008, 11:37

hmmm jak to określić!!!!
jak zwykle nastał czas zbierania pieniążków na dobry cel, czyli na dzieciaki i to bardzo chore ale jak zwykle u nas nic a nic się nie dzieje tylko taka kicha, że to się w głowie nie mieści. może by tak pomyśleć i podłączyć się pod inne miasto w takim razie bo nie ma co się później dziwić że u nas malutko uzbierane skoro ludziom nie chce się wyjść z domu bo nie ma na co
Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Martin » 12.01.2008, 11:44

Wiem tylko o pokazie OSP, i o licytacjach w MOKu. Wolontariuszy WOŚP jest około 50 osób.
Awatar użytkownika
Martin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Karol Hadrych » 12.01.2008, 14:06

Prezesoo222 daj kilka propozycji bysmy znali Twoje oczekiwania, co bys sobie zyczyl, moze na przyszly rok Sztab z Zespolu Szkol weźmie Twe zdanie pod uwage.
Jesli chodzi o mnie - to uwazam że nie taktem jest nazywac kichą pracę ludzi ktorzy w tym dniu wystepuja na scenie z serca, sa wolontariuszami, aby włączyć się do akcji Owsiaka. Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile czasu, trzeba poświęcic, ile prob odbyc by wytapić na scenie. Przykre, że lokalne zespoly, dla ktorych WOSP jest jedną z niewielu szans na publiczna prezentacje swoich umiejetnosci nazywa się kichą. Ciekawe czy choc raz chodziles z puszką, czy zrobiles cos od serca za darmo na rzecz wspanialej inicjatywy?
Karol Hadrych
Radny

Postautor: Look@sh » 12.01.2008, 14:23

Na szczęście dla niektórych maruderów w Zawierciu odbędzie się śląski finał.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Senator Międzygalktycznej Floty Krwawych Lokówek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: mlody » 12.01.2008, 14:38

Co będzie przedmiotem licytacji?
mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Kleopatra » 12.01.2008, 18:27

Czytałam w gazecie że w ramach WOŚP w Zawierciu będzie można zkosztować prażonki z wielkiego kociłka pożyczonego z Poręby. Ma tam być też TV i ciekawy program artystyczny.
Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Matt » 12.01.2008, 18:48

Wielki Wojewódzki Finał Orkiestry w Zawierciu

Gwiazdy, atrakcyjne pokazy, koncerty, konkursy, do tego gar grochówki i wielki kocioł prażonek to tylko część atrakcji jakie czekają Zawiercie 13 stycznia.

Tym razem Wojewódzki Finał WOŚP odbędzie się w Zawierciu. Oznacza to, że to właśnie Zawiercie tego dnia stanie się najważniejszym miastem regionu, to na nim skupi się zainteresowanie mediów. Warto wspomnieć, że w tym roku transmitować orkiestrę będzie nie tylko Telewizja Polska, ale również TVN. Jeśli dodać do tego świadomość, że całość, jak zwykle zmierza do niesienia pomocy innym to otrzymamy prestiżowe i medialne przedsięwzięcie.
Nic dziwnego, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które przygotowują organizatorzy (Urząd Miejski w Zawierciu i Młodzieżowa Wszechnica Dziennikarska wspólnie z Telewizją Polską) .
Z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Gwiazdą będzie cieszący się ostatnio ogromną popularnością zespół Makowiecki Band oraz Smolik i Przyjaciele, którymi będą Artur Rojek i Mika Urbaniak.
Ale, jak na orkiestrę przystało usatysfakcjonowani będą i zwolennicy regge i ska (Cała Góra Barwinków), rocka (Pęknięty Korbowód) , a nawet muzyki ludowej (Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie) i orkiestry dętej (orkiestra CMC Zawiercie).
Zaprezentują się niemal wszystkie lokalne zespoły między innymi Fatamorgana i All Stars, zespół Projekt, zespół Bajaderki, zespół Muchy. Wszystko to w specjalne przygotowanej, nawiązującej do krajobrazu jurajskiego scenografii.
Niemałą atrakcją może być symulowany wypadek samochodowy połączony z akcją ratowniczą, pokazy kontrolowanych poślizgów samochodowych, chętni będą mogli zerknąć na miasto z wysokości drabiny strażackiej bądź przejechać się muzealnym samochodem strażackim, wziąć udział w konkursie i pokazach jazdy figurowej, odbyć kurs jurajską ciuchcią, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej.
Nie bez znaczenie będzie ogromny kocioł prażonek, a wcześniej gar grochówki, który ogrzeje uczestników wszystkich atrakcji, a na deser słodkie pierniki!
Poza wymienionymi atrakcjami w programie znajdą się również: pokazy grup tanecznych z zawierciańskich szkół, break dance w wykonaniu Fighting Spirit, pokazy sztuk walki - Mundo Capoeira z Zawiercia, Muay Thai i Kickboxing ZKSW Hammerkick, Akademia Wing Chun Kung Fu sekcja z Zawiercia, turniej piłki nożnej - drużyny dziennikarzy, samorządowców, oldbojów, turniej ministrantów w piłce nożnej, pokazy ratowników Jurajskiej Grupy GOPR, pokazy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz policji ( Sznutek, psy służbowe, elementy pirotechniczne ).

Oczywiście przez cały dzień będzie trwała dostarczającą niemałych emocji aukcja, tym razem będzie ją można obserwować na telebimie umieszczonym przy scenie. Przedmioty na aukcję można zgłaszać w Centrum Informacji Miejskiej przy ulicy Piastowskiej 1 ( budynek MOK „Centrum”), tel. 032 67 24 331. Aukcja będzie prowadzona na stronie www.aukcje.zawiercie.eu.
O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”, o tej samej godzinie w całej Polsce tłumy wezmą udział w tym tradycyjnym punkcie finału.
Szczegółowy program dostępny na plakatach oraz na stronie www.zawiercie.eu.

<center>XVI Finał Wojewódzki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
„Finał z głową”
Zawiercie, 13 stycznia 2008 r.
</center>

SCENA PLENEROWA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY „CENTRUM”
(ul. Piastowska 1)

Prowadzący: Gabriela Kaczyńska (TVN), Jacek Filus (Polskie Radio Katowice)

12.30 – 22.00 – Licytacje darów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13.00, 15.00, 18.00 – „Z jurajską gościnnością” – degustacje jurajskich przysmaków

12.30– 17.00 – „Znani i lubiani” – występy zespołów: Orkiestry Dętej CMC Zawiercie, Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie”, „Fatamorgana”, „All Stars”, „Fighting Spirit”, „Pęknięty korbowód”, „Projekt” oraz pokazy Capoeiry, cyklotrialu i żonglerki piłkarskiej.

17.00– 22.00 – Goście specjalni: „Oravia”, „Cała Góra Barwinków”, „Muchy”, „Makowiecki Band”, „Smolik i przyjaciele”

20.00 – Światełko do nieba

SALA WIDOWISKOWA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY „CENTRUM”

22.00 – 24.00 – Zawierciańskie studio telewizyjne WOŚP z udziałem zespołów: „PROJEKT” „FATAMORGANA”, „Pęknięty Korbowód”, Regge Zespół „Fire In The Hole”), Tadeusza Pacana, Przemka Pałuchy, Zespołu ORAVIA z Dolnego Kubina

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
Hala sportowa (ul. Moniuszki)

11.00 – Pokazy sztuk walki: Capoeira – Grupa Mundo Capoeira, Muay Thai – ZKSW Hammerkick, Kung – Fu – Akademia Kung – Fu Wing Chun

Tereny Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Moniuszki)

10.00 – Jazda w poślizgach, nauka i pokazy jazdy samochodami osobowymi w trudnych warunkach

- Nauka jazdy quadami i samochodami terenowymi

11.00 - Wystawa jednostek Państwowej Straży Pożarnej, przejażdżka muzealnym samochodem strażackim

13.00 - Pokaz Ratownictwa drogowego i Grupy Jurajskiej GOPR

14.00 - Pokaz sprzętu policyjnego, pokaz robota do rozbrajania bomb, pokaz umiejętności psów policyjnych – pokaz realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu.

Hala Sportowa (ul. Blanowska)

10.30 – Turniej halowej piłki nożnej reprezentacji: dziennikarzy Śląska, Oldbojów Śląska, Urzędów Miejskich Dolnego Kubina (Słowacja) i Zawiercia

14.00 – Turniej piłki nożnej ministrantów

Lodowisko (ul. Wierzbowa)

14.00 – Pokazy jazdy figurowej na lodzie z udziałem Katarzyny Dusik- V-ce Mistrzyni Polski Seniorek

Hala Wymiennik (ul. Piłsudskiego 73a)

10.00 - Turniej tenisa stołowego, kategorie do ustalenia

Kryta pływalnia (ul. Pomorska 61)

10.30 – Otwarte Klubowe Mistrzostwa Zawiercia w pływaniu z udziałem: Jordan Kraków,
Unia Oświęcim, RMKS Rybnik, Górnik 09 Mysłowice, Zawiercie

PRZY BRAMIE STADIONU
(UL. LEŚNA)

12.00 – 18.00 – „Podaruj krew dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – specjalistyczny ambulans do pobierania krwi

INNE ATRAKCJE

Tereny Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum”

- Ścianka wspinaczkowa
- Ogródek Rycerski
- Balonowa super zabawa
- Twarze WOŚP

- Muzyczna Ciuchcia Jurajska ulicami: z Dworca PKP, Sikorskiego, Leśną, Moniuszki, Piłsudskiego, Blanowską, Wierzbową, Broniewskiego, Piłsudskiego, Kościuszki, 3 Maja

Dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń życzą
organizatorzy.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

źródło: www.e-zawiercie.pl
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: prezesso222 » 13.01.2008, 15:18

Karolu mnie nie chodziło nazwać kichą ludzi którzy to organizują bo co do ich dobrego serca jestem wdzięczny i sam nosze pełną kieszeń dziś i co spotykam to wrzucam każdemu tylko chodzi mi o władze że mogły by np jakiś koncercik mały, jakieś inne atrakcje ściągnąć bo przecież nie sądze aby jakikolwiek zespół czy kabaret chciał kase za występ. ale ok mogę pomyśleć i podrzucić na forum kilka pomysłów na przyszły rok bo chciałbym aby porębiacy zamiast siedzieć w domach w taki dzień wyszli i pokazali się tak aby można było więcej coś uzbierać na ten cel
Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Matt » 14.01.2008, 20:01

Oto filmiki z licytacji WOŚP:

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: Matt » 19.01.2008, 01:22

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego w tym roku 'puszki' u nas nie były zaplombowane podczas zbierania pieniędzy?
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: prezesso222 » 20.01.2008, 15:35

a to mnie teraz zaszokowałeś ja wrzucałem ale szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na to. nie dobrze
Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: manena1993 » 20.01.2008, 19:02

Jesteś pewny oco pytasz,jak by to była prawda .TO PROKURATOR miałby robote.
manena1993
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Matt » 20.01.2008, 23:46

Tak, jestem pewny o co pytam. Ja i znajomi widzieliśmy (niektórzy nawet mieli w rękach) puszki bez plomb. Nie twierdze, że wszystkie. W okolicy godz. 20:00 w dzień Finału w Kaktusie siedziało paru chłopaków, którzy mieli na stole otwartą puszkę (wieczko odchylone całkowicie). Nie interesowało nas zbytnio co z nią robią ale zwróciliśmy na to uwagę.
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: natanara » 22.01.2008, 21:58

mogło to się dziać po godz. 20.00- przed tą godz. pieniądze zostają wysypane i do liczenia zostaje kilka osób, reszta zabiera swoje, oczywiśie puste puszki do domu na pamiątkę.
natanara
Nowicjusz

Postautor: prezesso222 » 23.01.2008, 19:05

oby to była racja bo by było trochę głupio i wstyd
Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Następna

Wróć do Kultura & Rozrywka