Święta Majowe

Imprezy, koncerty, kluby, lokale, itp.
maniek01
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Święta Majowe

Post autor: maniek01 » 25.04.2012, 22:19

Czepiacie się oryganizatorów, liczą się chęci...Marzy mi się imprezka na przyczepie od traktora i o 17 do domu :D Liczę, że dni mieściny będą równie aktrakcyjnie obsadzone. Pocieszam się faktem, że dni Poręby będą ciekawsze bo gorzej być nie mogło :)
pozdrowionka i mam nadzieję, że obejdzie się bez bana :?

mieszkaniec1
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszkaniec1 » 27.04.2012, 13:27

dla mnie porażka.. rok temu mogłem pocałować klamke od wejscia na basen NIC NIE BYŁO!!!! na darmo tylko nerwy straciłem... kurcze byłem młodszy pamietam zawsze ale to zawsze cos sie działo.. swojego czasu nawet na stadionie ale COŚ było.. a teraz? kpina??

powiem z gory Panie burmistrzu mój głos nigdy więcej na pana nie zostanie oddany pozdrawiam

kiedyś było inaczej kradli chlali wóde na opór ludzie z tzw wyższych stref ale imprezy były ze głowa mała.. stachursky itp to były czasy pamietam jak dziś aż łezka w oku sie kreci ze teraz mamy takie g....

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 27.04.2012, 13:41

Witam,
Bardzo surowa ocena. Zabieram głos jako pracownik MOK.
Wymienię tylko jakie zespoły były w Porębie od momentu kiedy burmistrzem jest Pan Marek Śliwa:
Na scenie amfiteatru zagrali m.in: Dżem, Ira, Oddział Zamknięty, Golden Life, ś.p. Irena Jarocka, Piotr Szczepanik, ś.p.Bogusław Mec, Kabaret Rak, Kabaret Paranienormalni, Lombard, Akcent, Boys, nie mówiąc o zespołach z niższej półki świetnie brzmiących takich jak: Alicja Boncol z zespołem czy Beltaine.

Od zawsze majówki były skromnie organizowane. Dni Poręby owszem - główna impreza, zawsze się coś dzieje i jest tzw. gwiazda wieczoru. Tak będzie również w tym roku.

Co do imprez lokalnych to dla osób edukujących się artystycznie w MOK, takie majówki czy prażonki są wyśmienitą okazją do prezentacji swoich umiejętności. Warto czasem dostrzec potencjał drzemiący w lokalnych twórcach kultury a nie tylko oczekiwać wielkich, rozkapryszonych (często) "gwiazd". Nazywanie "porażką" osób, które rozwijają się artystycznie i chcą wystąpić dla swoich mieszkańców jest przykre...

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z kosztów organizacji koncertu artysty typu: Lady Pank czy Perfect + obsługa techniczna, specjalnie wynajęte nagłośnienie, czy ochrona. Są to ogromne koszty. Szczegółów chętnie udzielę w bezpośredniej rozmowie. Pozdrawiam.

mieszkaniec1
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszkaniec1 » 27.04.2012, 18:11

:) o jakiej ochronie my mówimy podczas dni poreby.. to przeciez tylko straz ochotnicza z poreby wiem bo nie raz mijałem tam znajomego który ,,niby "" był tym ochroniarzem imprezy masowej a jest strażakiem...

owszem lokalni artyści.. dobrze maja prawo sie rozwijac ale ludzie naprawde tez chca sie pobawić przy czyms znanym lubianym i co jest na czasie.

coż na majówke nawet nie ide zobaczymy co bedzie na dni poręby obwstawiam że jak zwykle koło gospodyń wiejskich.. i to mi impreza i spore koszta.. pozdrawiam

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 27.04.2012, 18:40

Czytam kolejne listy z narzekaniami i krew mnie zalewa, że co by się nie robiło jest źle.

KIEDYŚ moi drodzy Porębianie hucznie obchodziło się 1-Maja bo były na to pieniądze. FUM sponsorował większość imprez, jako największe przedsiębiorstwo państwowe w mieście.
Teraz miasto musi samo finansować takie imprezy. Teraz się odezwą ci, którzy mówią, że wydawanie pieniędzy na imprezy to strata kasy. Odezwą się ci, którzy chcą pobawić się przy super muzyce.

Jest takie przysłowie "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje."
Nie wierzę w złą wolę burmistrza w tej materii. Zresztą byłby skończonym idiotą gdyby wszystkie pieniądze wydawał na hulanki a potem nie miał, czym zapłacić np. nauczycielom.

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 27.04.2012, 23:37

a ja z innej beczki

po cholera szła kasa na boiska do plażówki, hale i orlik ??

mamy infrastruktura i pole do popisu dla "urzędników"

ale niestety kolejny raz jest dupa

czy to tak trudno zrobić turniej w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę ?

ludzie by grali i dla głupich dyplomów

gmina wydaje kase na "sport" a potem totalnie go olewa.

Wcześniej tłumaczyłem brak jakichkolwiek inicjatyw brakiem boiska ale teraz ?

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 28.04.2012, 09:25

Kolego Grim. Przecież z hali i Orlika korzystamy jak tylko czas i pogoda pozwala. A co do zawodów to w tamtym roku liga halowa grała i wielu porębian przychodziło pograć i popatrzeć. Z tego co wiem to w tym roku nie było tylu chętnych żeby można było stworzyć turniej. Tacy właśnie jesteśmy, do gadania pierwsi do roboty ostatni. Oczywiście nie dotyczy to wszytkich.

A tak z innej beczki to wczoraj i dzisiaj jest Festyn koło byłej zawodówki/specjalnie tak piszę, żeby wszyscy wiedzieli gdzie/ i ku zdziwieniu wszystkich, a szczególnie ogranizatorów tj. nauczycieli, rodziców, uczniów ZS i wszystkich którzy pomagali go zorganizować zainteresowanie nim było malutkie. A było bardzo fajnie, świetna pogoda, muzyka dla każdego, jakiś poczęstunek. A później niektórzy będą tu pisać,że nic się w naszej miejscowości nie dzieje, bo nie ma festynu na 1 Maja.

maniek01
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maniek01 » 28.04.2012, 14:10

Porebianinn pisze:Kolego Grim. Przecież z hali i Orlika korzystamy jak tylko czas i pogoda pozwala. A co do zawodów to w tamtym roku liga halowa grała i wielu porębian przychodziło pograć i popatrzeć. Z tego co wiem to w tym roku nie było tylu chętnych żeby można było stworzyć turniej. Tacy właśnie jesteśmy, do gadania pierwsi do roboty ostatni. Oczywiście nie dotyczy to wszytkich.

A tak z innej beczki to wczoraj i dzisiaj jest Festyn koło byłej zawodówki/specjalnie tak piszę, żeby wszyscy wiedzieli gdzie/ i ku zdziwieniu wszystkich, a szczególnie ogranizatorów tj. nauczycieli, rodziców, uczniów ZS i wszystkich którzy pomagali go zorganizować zainteresowanie nim było malutkie. A było bardzo fajnie, świetna pogoda, muzyka dla każdego, jakiś poczęstunek. A później niektórzy będą tu pisać,że nic się w naszej miejscowości nie dzieje, bo nie ma festynu na 1 Maja.
Co do festynu, wstąpiłem wieczorem i bylem pod wrażeniem. Gratulacje dla organizatorów, naprawdę się postarali. Miło widzieć jak stare mury troszkę odżyły.

Awatar użytkownika
piter
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: piter » 28.04.2012, 17:07

A ja uważam, że nic nie powinno być organizowane. Jak nie ma imprezy, to nie ma nachlanych gnojków, którzy dla własnej, niezrozumiałej zabawy, coś rozwalą. Lepiej niech wyjadą z Poręby i oszczędzą ostatnie lampy, kosze i ławki, bo to to w lesie długo się nie uchowało całe. Szkoda by było np. orlika, jest na drodze między monopolowymi, a miejscem zbiorowego chlania.

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 29.04.2012, 18:47

A ja uważam, że nic nie powinno być organizowane. Jak nie ma imprezy, to nie ma nachlanych gnojków, którzy dla własnej, niezrozumiałej zabawy, coś rozwalą. Lepiej niech wyjadą z Poręby i oszczędzą ostatnie lampy, kosze i ławki, bo to to w lesie długo się nie uchowało całe. Szkoda by było np. orlika, jest na drodze między monopolowymi, a miejscem zbiorowego chlania.
nie produkować samochodów...jak nie będzie samochodów nie będzie wypadków....itd...
tyle...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

maniek01
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maniek01 » 02.05.2012, 07:56

piter pisze:A ja uważam, że nic nie powinno być organizowane. Jak nie ma imprezy, to nie ma nachlanych gnojków, którzy dla własnej, niezrozumiałej zabawy, coś rozwalą. Lepiej niech wyjadą z Poręby i oszczędzą ostatnie lampy, kosze i ławki, bo to to w lesie długo się nie uchowało całe. Szkoda by było np. orlika, jest na drodze między monopolowymi, a miejscem zbiorowego chlania.
spokojnie, przecież będziemy mięli straż wiejską :? !! Będzie ład i porządek Yellow_Colorz_PDT_03 . Może skończy się niszczenie mienia wspólnego i samochodów, przez bandy niedokołysanych gnojów. :evil:

Nerwowy
Nowicjusz

Post autor: Nerwowy » 25.04.2013, 23:50

Witam
Czy ktoś wie czy w tym roku jest jakaś majówka w Porębie ??? Czy w tym roku nie będzie bo fotoradar na nią jeszcze nie zarobił ??

Awatar użytkownika
Oma
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Oma » 26.04.2013, 11:55

No Majówke bedziesz miał jak sobie sam zrobisz na placu albo przed blokiem :PP Przeciez w tym mieście nie ma pieniedzy na głupoty trzeba wypłacić pensje dla SM , trzeba wsiąść troche do kieszeni , zabrać rodzine do innego miasta na majówke albo pojechać na urlop zagranice

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 29.04.2013, 08:57

Kiedyś koncerty odbywały się na stadionie, później w Amfiteatrze, teraz pod wieżą.
Jeszcze trochę i zejdziemy do podziemi.

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 01.05.2013, 10:44

Ludzie Kochani!!! Wstyd gdyby nie wladze miasta 3 zastepy ochotniczych strazy pozararnej to nie bylo by zadnego pochodu.Pochod liczyl 50-60 osob,oczywiscie byl pod czujna eskorta jednego straznika miejskiego BRAWM wkoncu sie na cos przydala straz miejska.Final pochodu zakonczyl sie pod skocznia na basenie ,gdzie wladze miasta wyglosily swoja mowe oczywiscie nie starajac sie zbytnio ,gdyz nie bylo nawet zadego mikrofonu a regułki byly te same co roku.Wsyd nic nie nasowa mi sie na usta,gdzie sie podzialy te pochody ktore liczyly ponad 300 osob,zwiedzanie fumu i mnostwo aktrakcji przez 3 dni dzieci mialy karuzele zamki dmuchane i inne Pierdołki ktore je zawsze ciesza a teraz co mamy jakies smieszne niby koncerty pod wieza Kpina.pEWNIE NASZ PREZYDENT ODWDZIECZY SIE WSPANIALYMI dNIAMI PORĘBY POLACZONYMI Z OTWARCEM LATA ORAZ FESTIWALEM PRAZONEK BYLE NIE POD WIEZA.w ZAWIERCIU W POŁOWIE CZERTWCA ODBYWA SIE REFEREDUM ZEBY ODWOLŁAC STAREGO OBECNEGO PREZYDENTA MOZE W NASZYM MIESCIE TEZ BY SIE PRZYDAŁO I WKONCU GLOSY MIESZKANCOW ZDECYDOWALY BY CO DALEJ Z NASZYM MIASTEM W KTORYM BEZROBOCIE SIEGA ZENITU CHYBA ZE KTOS MA ZNAJOMOSCI W URZEDZIE ALBO W INNYCH INSTYTUCJACH W POREBIE.NASZE MIESTO STANELO W MIEJSCUY WOGULE SIE NIE ROZWIJA.

ODPOWIEDZ