Zagrały serca dla WOŚP

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Zagrały serca dla WOŚP

Post autor: e-poreba.pl » 13.01.2020, 08:27

12 stycznia po raz 15 w Porębie odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego inicjatorem był Miejski Ośrodek Kultury.

Tym razem w tej największej narodowej kweście pieniądze zbierane były dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Już od rana 52 wolontariuszy głównie uczniów SP nr 1, SP nr 2 i Zespołu Szkół rozpoczęli wielkie granie i wyruszyli z puszkami, kwestując w różnych punktach miasta.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się mecz piłki nożnej Orlik - Elektrolux, oraz piłki siatkowej reprezentacji Orlika dziewcząt i chłopców. Mieszkańcy Poręby mogli zobaczyć pokazy taneczne Dance Revolution i Cheerleaderki Orlika oraz pokaz freestylu footballowego w wykonaniu Kamila Drzewuckiego – finalisty programu „Mam talent”.

Główne imprezy oraz prezentacje artystyczne odbywały się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Mieszkańcy mogli obejrzeć m.in. występy artystyczne dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, uczniów SP nr 1, SP nr 2 i ZS w Porębie prezentacje artystyczne w wykonaniu: Zuzanny Turek i Ryszarda Mizery, grupę taneczną Dance Revolution, artystów Studia ART, Złota Jesień bis, KGW „Niwczanki” i zespół wokalny Retro.

Do końca świata i jeszcze dłużej grał zespół Szef Band, orkiestra dęta OSP Poręba II i zespół MGMT z gościnnym występem Ameli Szkop.

Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, studio urody oraz loteria fantowa. Mieszkańcy miasta mogli obejrzeć w akcji pokaz młodzieżowych drużyn pożarniczych i kwalifikowanej pierwszej pomocy w wykonaniu druhów OSP Poręba, OSP Niwki i OSP Poręba II jak również spróbować strażackiej grochówki.

Podczas licytacji, którą bardzo sprawnie przeprowadzili Julia Nowak i Jakub Opioła, dużym powodzeniem na aukcji cieszyły się pamiątkowe gadżety WOŚP oraz wiele podarunków przekazanych przez miejscowych sponsorów.

- W tym roku udało nam się zebrać rekordowo ponad 36 000zł w tym – informuje szef sztabu WOŚP w Porębie Marek Wystrychowski - Pragnę bardzo podziękować mieszkańcom naszego miasta za przekazane pieniądze oraz naszym wolontariuszom za wspaniałe działanie.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ