Emeryci zwiedzali „Opolszczyznę”

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Emeryci zwiedzali „Opolszczyznę”

Post autor: e-poreba.pl » 21.10.2019, 08:10

W dniu 17 października Zarząd Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie zorganizował wycieczkę w ramach projektu „Sprawny umysł – zdrowe ciało” po terenie „Opolszczyzny” współfinansowany przez Starostwo Powiatu Zawierciańskiego.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń Zamek w Mosznej, który swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami oczarował przybyłych emerytów z Poręby.

Po zwiedzaniu zamku był czas na zabawy i gry ruchowe, dyskusję panelową „Higiena ciała i umysł”, a po takich atrakcjach smakowała przywieziona z Porębskiego „Wikingu” smaczna na gorąco kiełbasa i żurek.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Sanktuarium św. Anny Samotrzeciej znajdującej się na najwyższym wzniesieniu na masywie Chełmskim. Ze szczytu, a zwłaszcza z ogrodu klasztornego, rozciąga się przepiękna panorama na uroczy zakątek, który przed milionami lat był czynnym wulkanem.

Wycieczka pokazała że: Integracja + Aktywizacja + Wypoczynek = Energia.

Zarząd Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie jeszcze w tym roku organizuje w dniu 21 listopada uroczystość z okazji Dnia Seniora oraz w połowie grudnia spotkanie wigilijno-opłatkowe w Sali Bankietowej „Na Skarpie”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ