Porębski Festiwal Nauki

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 648
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Porębski Festiwal Nauki

Post autor: e-poreba.pl » 21.03.2019, 12:49

W dniu 20 marca w Zespole Szkół w Porębie im Mikołaja Kopernika społeczność Liceum Ogólnokształcącego i Technikum zorganizowało Dzień Otwarty „Porębski Festiwal Nauki”.

Warto dodać, że Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie po raz kolejny sklasyfikowane jest wśród najlepszych techników Polsce w rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY a Zespół Szkół w Porębie jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu zawierciańskiego została laureatem konkursu Zielona pracownia projekt 2019. Szkoła realizuje też projekty w ramach programów Erasmus+: praktyki i staże zagraniczne, współpraca z krajami Unii Europejskiej i Polsko Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

Szkołę licznie odwiedzali uczniowie klas VIII i gimnazjaliści klas III. m.in. z Zawiercia, Siewierza i z Poręby.

Wśród gości obecni byli m.in. Wicestarosta Zawierciański Bogusław Piotrowski, Dyrektor Oddziału Katowice LS AIRPORT SERVICES Marcin Libiszewski, Dowódca pododdziału antyterrorystycznego w Katowicach mł. insp. Grzegorz Mucha, przedstawiciele KM Policji w Katowicach, KP Policji w Zawierciu oraz OSP w Porębie.

Dużym powodzeniem cieszyło spotkanie z doradcą zawodowym i psychologiem, prezentacja kierunków kształcenia, kodowanie, programowanie, robotyka, pokaz i programowanie sterowników PLC, drukowanie na drukarce 3D, programowanie aplikacji mobilnych, podróż w przestworza – lotniskowe służby operacyjne – bezzałogowe statki powietrzne, doświadczenia młodego chemika i zajęcia przygotowujące do pracy w służbach mundurowych.

- Zaprosiliśmy tu dziś uczniów szkół podstawowych klas VIII i gimnazjalistów klas III z okolicznych miejscowości by mogli zobaczyć naszą szkołę i obejrzeć nowoczesne pracownie specjalistyczne. – mówi Dyrektor szkoły Beata Mędrecka-Bańka. - Będą mogli wybrać: Liceum Ogólnokształcące z przedmiotami w zakresie rozszerzonym według zainteresowania ucznia z możliwością wyboru języków obcych i uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do służb mundurowych. Technikum pod patronatem Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Warszawskiej i AGH w Krakowie z kierunkami technik informatyk a także jako nowość tylko w naszej szkole Technik Automatyk – specjalność Robotyka i Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych pod patronatem GTL LOT Pyrzowice, LS Technics Services.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ