Rozstrzygnięcie konkursu „Bajki i legendy Polskie”

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Rozstrzygnięcie konkursu „Bajki i legendy Polskie”

Post autor: e-poreba.pl » 06.02.2019, 08:34

Z radością informujemy, że prace naszych przedszkolaków: Zofii Bojanek, Bartosza Klimka, Macieja Kubicza, Dawida Mazepy, Amelii Sielach – zostały wyróżnione w konkursie plastyczno–czytelniczym nt. „Bajki i legendy Polskie”. W dniu 29 stycznia 2019 roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Zawierciu odbył się finał akcji podczas którego dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu pan Piotr Gawinek wręczył nagrody dla przedszkolaków. W ramach konkursu dzieci narysowały ilustrację do wysłuchanej legendy polskiej „O Szewczyku Dratewce”. To już kolejny konkurs, w którym wyróżniono pomysłowość i pracę przedszkolaków.

W dniu 29 stycznia dzieci z grup 3–4 latków wspólnie z nauczycielkami zaprosiły do naszego Przedszkola, panią Lucynę Dziechciarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie.

Pani bibliotekarka zachęcając naszych najmłodszych do wypożyczania i czytania książek przyniosła ze sobą kilka nowości z biblioteczki malucha. Słuchając opowieści o „Kici koci” oraz „Rymowanek polskich” byliśmy zafascynowani światem literatury. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o pozytywnym odbiorze wizyty. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy p. Lucynie, że przyjęła nasze zaproszenie.


ODPOWIEDZ