Przedstawiciele władz miasta odwiedzili Przedszkole

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Przedstawiciele władz miasta odwiedzili Przedszkole

Post autor: e-poreba.pl » 31.01.2019, 08:54

W dniu 24 stycznia 2019 roku Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie odwiedzili przedstawiciele organu prowadzącego: Pan Burmistrz Ryszard Spyra, Sekretarz Miasta Pani Barbara Baran, Skarbnik Miasta Pani Joanna Mucha i Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Pani Ewa Weber.


Zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu wychowanków przedszkola. 3-latki „Biedronki” zaprezentowały piosenkę „Babciu, droga babciu”, taniec ludowy „Trojak” i improwizację ruchową z chustami do muzyki poważnej. 3-latki „Jeżyki” zaprezentowały taniec „Bałwankowa rodzina”. 4-latki „Pszczółki i Zajączki” grały na instrumentach muzycznych do piosenki „Na czym gra zima”. 5-latki „Żabki i Tygryski” zaprezentowały ilustrację ruchową do piosenki „Tupu, tup po śniegu”. 6-latki „Motylki” zainscenizowały skecz do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. 6-latki „Kaczuszki” przedstawiły bajkę Charlesa Perraulta pt: „Czerwony Kapturek”.

W przerwie części artystycznej rozstrzygnięto Przedszkolny Konkursu Plastyczny dla dzieci i rodziców pt: „Pomocna dłoń” zorganizowany przez nasze przedszkole w związku z akcją promowaną przez Ministra Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Złożone zostały cztery prace konkursowe – plakaty. Prace można było podziwiać przez cały miesiąc na gazetce na korytarzu przedszkolnym. Wszystkie cztery prace uhonorowano dyplomem i upominkiem. Nagrody oraz dyplomy wręczyli laureatom zaproszeni goście. Nagrodzeni zostali: Lila Szuba, Amelia Król, Amelia Sielach, Miłosz Poźniak. Trudno było spośród prac zgłoszonych na konkurs wybrać najpiękniejszą. Poziom był wyrównany i bardzo wysoki, dlatego wszystkie dzieci zdobyły pierwsze miejsce. Brawo! Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasze przedszkole.

ODPOWIEDZ