Studniówka 2019

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Studniówka 2019

Post autor: e-poreba.pl » 28.01.2019, 09:31

W Sali Balowej „Luksor” odbyła się studniówka Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Porębie, w której uczestniczyli abiturienci Technikum i Liceum Ogólnokształcącego.

Witając wszystkich zebranych Wiktoria Paluch i Adrian Nowak powiedzieli m.in.: - Dziś nadeszła tak długo oczekiwana przez nas noc, która przypomina nam o tym, że za 100 dni czeka nas tak trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Ta studniówkowa noc jest wyjątkowa i ma szczególne znaczenie. Wykorzystajmy to jak najlepiej, gdyż nie powtórzy się ona już nigdy. Wyrażamy wdzięczność dla wszystkich nauczycieli, którzy cały czas motywowali nas do działania, z wyrozumiałością traktowali nasze wybryki i byli dla nas niekwestionowanymi autorytetami w wielu dziedzinach zarówno nauki jak i życia. Niech ten nasz wspólny bal pomoże nam zapomnieć o tym, że za 100 dni będziemy zmagać się z egzaminem maturalnym, a niech pozostawi w naszych sercach niezatarte wspomnienia, wspólnie spędzonego czasu i wspólnych radości.

Życzenia zdania pomyślnie egzaminu dojrzałości oraz samych sukcesów złożył: Członek Zarządu Starostwa Powiatowego Piotr Czarnojańczyk a Dyrektor szkoły Beata Mędrecka-Bańka przekazała życzenia od Burmistrza Poręby Ryszarda Spyry i uroczyście otworzyła studniówkę – hasłem „Poloneza czas zacząć”. Wśród zaproszonych gości obecny był też ks. Mariusz Bednarek z parafii p.w. św. Józefa Oblubienica NMP i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Czop.

Bal rozpoczęto w takt poloneza z filmu „Pan Tadeusz”. Chłopcy elegancko prezentowali się w garniturach a dziewczęta w wyszukanych kreacjach przyciągały wzrok obserwatorów.

Dobry humor widoczny był zarówno u profesorów jak i u maturzystów. Były sentymentalne wspomnienia i podziękowania w szczególności dla wychowawców Anny Grochowskiej i Mariusza Kołtona.

Szampańska zabawa trwała do białego świtu, mimo zmęczenia nikt nie chciał wracać do domu, każdy chciał, aby ta magiczna noc trwała wiecznie. Pozostały wspomnienia i 99 dni do matury. Mamy nadzieję, że spełni się przysłowie „jaka studniówka taka matura”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ