Zespół Studio Art z Poręby zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Zespół Studio Art z Poręby zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu

Post autor: e-poreba.pl » 16.01.2019, 11:46

Zespół „Studio Art” ze Stowarzyszenia Studio Art w Porębie zajął III miejsce w 25 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii zespołów młodzieżowych i dorosłych. Zespół otrzymał nagrodę pieniężną - 1000 zł ufundowaną przez Fundację PKO BP i wystąpił w Koncercie Galowym, który odbył się 13 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka.

Zespół „Studio Art” zakwalifikował się do finału festiwalu 12 grudnia 2018r., biorąc udział w eliminacjach w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie. Kolejnym etapem były przesłuchania finałowe, w których zespół „Studio Art” wystąpił 10 stycznia 2019.

Wykonawców oceniało Jury w składzie:
Przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
dr hab. Teresa Krasowska, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i adiunkt Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie,
dr hab. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zespół „Studio Art” wystąpił w składzie: Anna Dudzińska, Anna Nowakowska, Monika Węglarz, Sylwia Góra, Joanna Mazur, Katarzyna Mazur, Martyna Parzniewska, Amelia Skop, Julia Machura, Patrycja Krzykawska, Dobrosława Smugorzewska, Iga Sulej, Kacper Maj, Kuba Stachura, Karol Hadrych.

Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem bowiem spośród 18000 tyś osób, które wzięły udział w festiwalu – nasza piętnastka zdobyła III miejsce, a zauważamy, że wiele nagród przyznano wykonawcom z zagranicy. Jest to dla nas motywacja do dalszych wspólnych muzycznych projektów. spotykamy się, ćwiczymy ale przede wszystkim bawimy się tym co robimy, cieszy nas obecność - atmosfera jest wspaniała. Wielu z nas pracuje zawodowo, ma rodziny, wychowuje dzieci. Jednak pomimo wielu obowiązków znajdujemy czas na to by spotykać się na próbach, ćwiczyć, przygotowywać repertuar i reprezentować miasto, powiat zawierciański na festiwalach, jak również ubogacać program artystyczny wydarzeń kulturalnych w naszym mieście i regionie – Karol Hadrych.


Foto. Piotr Wyparło

ODPOWIEDZ