Obchodzono Złote Gody

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Obchodzono Złote Gody

Post autor: e-poreba.pl » 20.12.2018, 08:36

19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji złotych godów. To magiczne święto obchodziło 18 par małżeńskich, które miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgały sobie przed 50-laty.

Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Przewodniczący Rady Miasta Marcin Kucia, Kierownik USC Halina Firek, z-ca kierownika USC Zbigniew Sałaciński wręczyli dostojnym jubilatom medale przyznane przez prezydenta RP.

Składając życzenia Burmistrz Ryszard Spyra, powiedział – Dziękujemy Wam, że przez dziesiątki lat byliście współgospodarzami naszego miasta i wrzuciliście ten symboliczny kamyk który przyczynił się do rozwoju naszej gminy. Kosztowało Was to wiele trudu i wyrzeczeń. Byliście i jesteście przykładem dla waszych dzieci i wnucząt, pokazując, że można wspólnie przeżyć, w szczęściu i zrozumieniu 50 lat. To wzór dla wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim, zakładając rodzinę.

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrali: Faryś Tadeusz i Jadwiga, Hadrych Henryk i Jadwiga, Klich Stanisław i Elżbieta, Kochanowski Bonifacy i Danuta, Konieczniak Stanisław i Wanda, Kubicz Henryk i Anna, Lipa Jerzy i Halina, Machura Mieczysław i Jadwiga, Makowski Piotr i Anna, Matera Ryszard i Elżbieta, Mazur Jan i Zofia, Misina Zygmunt i Eleonora, Nowak Lucjan i Teresa, Pantak Tadeusz i Jadwiga, Piwek Czesław i Julianna, Rauk Andrzej i Krystyna, Siewierski Zdzisław i Zofia, Staszek Stanisław i Krystyna, Turek Zdzisław i Grażyna, Woźniak Włodzimierz i Zofia.

Uroczystość uświetniły występy zespołów wokalnych „Retro” i „Złota Jesień Bis” które przygotowały specjalnie na tę okazję część artystyczną.

Przy tradycyjnej lampce szampana, ciągle młodzi duchem, jubilaci z uśmiechem wspominali, koleje swego życia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że żyć w związku małżeńskim to nie znaczy iść drogą usłaną różami, zbierać laury i oklaski, żyć wspólnie z drugą osobą to znaczy przetrwać wszystkie burze, wspólnie pokonywać trudy dnia codziennego dzięki miłości, wzajemnemu szacunkowi i zrozumieniu.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ