Wigilijne polowanie

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Wigilijne polowanie

Post autor: e-poreba.pl » 17.12.2018, 09:36

16 grudnia w Kole Łowieckim „Poręba” odbyło się polowanie wigilijne, które miało bardzo uroczysty i symboliczny charakter. Wigilijne polowanie rozpoczęto mszą w intencji myśliwych oraz tych, co już odeszli do krainy wiecznych łowów w kościele p.w. św. A. Boboli w Zawierciu - Marciszowie odprawioną przez proboszcza parafii ks. Henryka Niemca.

Podczas polowania myśliwi odwiedzili pobliskie paśniki by starym prasłowiańskim zwyczajem dzielić się pokarmem ze zwierzętami, a w paśnikach zostawili opłatki. Polowanie zakończono pokotem, na którym były dwa dziki. Królem polowania został Leszek Jefimow a wicekrólami Zbigniew Turek.

Po polowaniu, członkowie koła i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. W atmosferze koleżeństwa dokonano podsumowania łowieckich przeżyć minionego roku. Ze wzruszeniem łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia, w tym łask św. Huberta. Wszystkim udzielił się odświętny, niepowtarzalny nastrój. Potem siedząc wokół wigilijnego stołu wspominali myśliwskie przygody i przeżycia.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ