Wigilijno opłatkowe spotkanie emerytów

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Wigilijno opłatkowe spotkanie emerytów

Post autor: e-poreba.pl » 15.12.2018, 13:06

W piątkowe popołudnie 14 grudnia w Sali Bankietowej „Na Skarpie” odbyło się pełne wzruszeń uroczyste spotkanie wigilijno-opłatkowe członków Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie.

Zespoły wokalne „Muzo Skrzaty”, KGW „Niwczanki”, „Retro” „Złota Jesień bis” oraz Natalia Kuban, pięknym wykonaniem pastorałek, wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Wśród zaproszonych gości, którzy złożyli życzenia świąteczno – noworoczne, był m.in.: Burmistrz miasta – Ryszard Spyra, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej, Radny Powiatu Zawierciańskiego Karol Hadrych, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Karolina Ostrowska i Dyrektor Przedszkola Miejskiego Agnieszka Andrzejewska. Następnie nastąpiły przyjemne chwile krążenia z opłatkiem od stolika do stolika i składanie świąteczno–noworocznych życzeń. Po złożeniu życzeń opłatkowych, wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku i spożyli tradycyjne dania wigilijne, m.in. zupę grzybową, rybę oraz ziemniaki z kapustą i grzybami.

- Przy wigilijnym stole, było to nasze ostatnie, w tym roku, tak uroczyste spotkanie – podsumowała przewodnicząca Stowarzyszenia Halina Lipa – W pierwszym kwartale przyszłego roku mamy zaplanowane już następne imprezy: zabawę karnawałową, uroczystość z okazji Dnia Kobiet oraz zebranie sprawozdawcze naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie wigilijne było też okazją do wielu wspomnień oraz życzeń zarówno z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak również nadchodzącego Nowego 2019 Roku.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ