Inauguracyjna sesja Rady Miasta

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Inauguracyjna sesja Rady Miasta

Post autor: e-poreba.pl » 19.11.2018, 15:22

19 listopada w Sali Konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Poręba.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym pierwszą sesję nowo wybranej rady gminy, do czasu wyboru przewodniczącego rady, otworzyła i prowadziła najstarsza wiekiem radna obecna na sesji Grażyna Furmanek.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Porębie Tomasz Skwara oraz wiceprzewodnicząca Ewa Nowak wręczyli nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze na radnego a Ryszardowi Spyra zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Miasta Poręba. Następnie wszyscy radni i Burmistrz Miasta złożyli uroczyste ślubowanie.

W głosowaniu tajnym przewodniczącym Rady Miasta został wybrany Marcin Kucia a na wiceprzewodniczącego Rady Miasta wybrano Elżbietę Kołodziej.

Wśród osób które złożyły gratulacje ponownie wybranemu Burmistrzowi oraz radnym była Wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak, Wicestarosta Zawierciański Bogusław Piotrowski, delegacje organizacji społecznych i miejscowych instytucji oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ