Obchodzono 100-lecie odzyskania niepodległości

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 648
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Obchodzono 100-lecie odzyskania niepodległości

Post autor: e-poreba.pl » 12.11.2018, 10:56

11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów. W Porębie obchody rozpoczęto mszą świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego, którą odprawił proboszcz parafii ks. Piotr Mizera.

Po mszy, uczestnicy uroczystości z pocztami sztandarowymi, przy dźwiękach orkiestry dętej OSP Poręba II przemaszerowali pod Pomnik Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny. Pod pomnikiem Burmistrz miasta Ryszard Spyra uroczyście odsłonił tablicę pamiątkową z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę a delegacje organizacji społecznych i miejscowych instytucji złożyły wiązanki kwiatów. Po tych uroczystościach w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy „Poręba w walkach o odzyskanie niepodległości 1914–1920”.

W części artystycznej odbył się koncert „Poległym chwała, wolność żywym, niech płynie w niebo dumny śpiew” i premiera płyty CD z utworami patriotycznymi, nagranej przez zespoły muzyczne z Poręby, którą otrzymał każdy uczestnik koncertu.

Wystąpili laureaci Przeglądu Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży szkolnej, Porębskie Ognisko Muzyczne, Muzo Skrzaty, Retro, Pokolenia, Złota Jesień Bis, KGW Niwczanki, Sweet Voices, Studio Art. i MGMT.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ