Pasowanie na ucznia

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor

Pasowanie na ucznia

Post autor: e-poreba.pl » 16.10.2018, 08:03

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 są już pełnoprawnymi uczniami. 12.10 br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP2. Powitała ona zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Zostały również złożone życzenia dla pracowników oświaty w związku z nadchodzącym świętem DKEN.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już nauczyły się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności. Po nich nie było już najmniejszych wątpliwości: „Cóż mam powiedzieć - egzamin zdany ! Pani Dyrektor, drodzy zebrani, oni są świetnie przygotowani. Egzamin na ucznia zdali śpiewająco, ich życie w tej szkole zapowiada się obiecująco”.

Nadszedł czas ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Dychus wraz z Burmistrzem Miasta Poręba - Ryszardem Spyrą dokonali symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne wręczyła pani kierownik ZEAS-u pani Ewa Weber.

Tradycję szkoły jest też ślubowanie rodziców: „Mam dziecko w szkole i będę się starać: zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym skarbem. Słuchać uważnie o czym mówi. Pamiętać, że każdy uczy się na błędach. Doceniać w dziecku to, co najlepsze. Przytulać je często. Współpracować ze szkołą…”. Podczas wypowiadanych słów widać było wzruszenie na twarzach rodziców.

Na koniec były rogi obfitości – bardzo wyczekiwane przez dzieci. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie. Później pierwszacy świętowali w swojej sali wspólnie z rodzicami, panią dyrektor, zaproszonymi gośćmi i wychowawczynią. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

ODPOWIEDZ