Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 648
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Post autor: e-poreba.pl » 11.10.2018, 10:00

9 października w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą jedną z najpopularniejszych pisarek powieści kryminalnych w Polsce.

Katarzyna Bonda – z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka), dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

Zgromadzona publiczność z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała opowieści naszego gościa, były pytania a na koniec były autografy i pamiątkowe zdjęcia.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ