Flagowy Dzień Sportu na Orliku

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Flagowy Dzień Sportu na Orliku

Post autor: e-poreba.pl » 10.09.2018, 22:35

9 września pod patronatem Burmistrza Miasta Ryszarda Spyry odbył się Ogólnopolski Dzień Sportu na Orliku.

Punktualnie o godz. 11.00 w całej Polsce odbyła się rozgrzewka dla dzieci i młodzieży. W Porębie rozgrzewkę poprowadził absolwent AWF Katowice, trener personalny Krzysztof Bijak.

Dużym powodzeniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz przeprowadzenie konkursów sprawnościowych przez strażaków z OSP Poręba, OSP Niwki i OSP Poręba II.

Przez wiele godzin na terenie kompleksu sportowego Orlik odbywały się liczne konkurencje sportowe, gry, zabawy i konkursy prowadzone przez lokalnego animatora sportowego Roberta Bijaka, Juliana Włodarczyka i wolontariuszy.

Imprezę uświetniła gwiazda sportu z Fundacji Orły Sportu były reprezentant Polski grający na pozycji atakującego Grzegorz Szymański, który przekazał burmistrzowi koszulkę klubową oraz rozdawał autografy.

Sporo emocji dostarczyło strzelanie rzutów karnych, w których zwyciężyli: grupa młodsza – Filip Kręgiel a w grupie starszej – Patryk Kuczera.

W meczach piłki nożnej Liceum Ogólnokształcące wygrało z Technikum Zespołu Szkół 9:3 a drużyną „Orły Orlika” pokonała w rzutach karnych drużynę rodziców 5:3. W meczu piłki siatkowej drużyna Orlik 2018 I zwyciężyła drużynę Orlik 2018 II 3:0.

Wiele braw zebrała grupa taneczna „Dance Revolution” za żywiołowy pokaz tańca.

Na zakończenie Burmistrz Ryszard Spyra podziękował za liczny udział w Dniu Sportu na Orliku w którym uczestniczyły dzieci, młodzież i rodzice oraz wręczył uczestnikom nagrody rzeczowe i puchary a sponsorom pamiątkowe dyplomy. Głównym sponsorem imprezy był PGE.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ