XVI Festiwal Prażonek

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

XVI Festiwal Prażonek

Post autor: e-poreba.pl » 10.09.2018, 08:03

8 września na terenie MOSiR w Porębie odbył się XVI Światowy Festiwal Prażonek. Burmistrz Miasta Ryszard Spyra z merem partnerskiego miasta Winniki z Ukrainy Wołodimirem Kwurt uroczyście otworzyli imprezę a w górę wyfrunęły gołębie wypuszczone przez członków Porębskiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: europoseł Jerzy Buzek, Poseł na Sejm: Anna Nemś, Radny sejmiku województwa śląskiego Mirosław Mazur, Wicestarosta zawierciański Bogusław Piotrowski, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Kleszczewski, Radny Powiatu Zawierciańskiego Tomasz Ślusarczyk oraz delegacje organizacji społecznych i instytucji z miasta Poręby i powiatu zawierciańskiego.

W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Bilet do Brukseli” pod patronem honorowym europosła prof. Jerzego Buzka zwyciężył Kacper Wawrzynkiewicz z ZS im. M. Kopernika z Poręby, który w nagrodę pojedzie do Brukseli.

Podczas imprezy nagrodzono najlepszych zawodników w Turnieju Strzelectwa Pneumatycznego i Turnieju Łuczniczego.

W bloku imprez artystycznych wystąpiło: Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”, „Muzo Skrzaty”, „Sweet Voices”, „Złota Jesień - bis”, Katarzyna Żołnowska–Burda, Jakub Wójcik i Antonina Biały z Porębskiego Ogniska Muzycznego, zespoły „MGMT”, „Retro” i Izabela Grzyb, zespół „ZGARDA” z partnerskiego miasta Winniki z Ukrainy i zespół Back to big Band. Odbył się też pokaz taneczny Dance Revolution a gwiazdą wieczoru był zespół „SOLEO”.

W XVI Światowym Festiwalu Prażonek uczestniczyła liczna grupa mieszkańców Poręby i okolicznych miejscowości dla których wydano ponad 1000 gratisowych porcji z dwóch największych na świecie kociołków. Impreza potwierdziła, że prażonki są odzwierciedleniem odwiecznego zamiłowania do biesiad i bodaj najbardziej żywotną tradycją na ziemi zawierciańskiej.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z udziałem zespołu „Virtual”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ