Wędrowali spółdzielcy

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Wędrowali spółdzielcy

Post autor: e-poreba.pl » 10.09.2018, 07:51

8 września odbył się XXXVII Regionalny Złaz Rodzinny Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych Województwa Śląskiego im. Anieli i Tytusa Szlompków.

Spotkanie mieszkańców z różnych miast Śląska i Zagłębia w pięknym jurajskim plenerze razem z rodziną i sąsiadami, a także nawiązanie nowych przyjaźni po raz kolejny udało się. W tym roku w Złazie wzięło udział ponad 1300 uczestników. Wędrowali trasami pieszymi wśród pięknych jurajskich ostańców.

22 osobowa drużyna Spółdzielni Mieszkaniowej z Poręby swoją trasę rozpoczęła od wspólnego pieczenia kiełbasek we Włodowicach. Kolejnym punktem było zwiedzenie ruin warownego zamku z XIV wieku w Olsztynie, który jest jednym z największych atrakcji turystycznych, na trwale wpisaną w krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W drodze na metę uczestnicy Złazu obejrzeli źródła Elżbiety i Zygmunta w Złotym Potaku.

Na mecie złazu u stóp Góry Zborów w Podlesiach każdy uczestnik otrzymał smaczny gorący posiłek (żurek z kiełbasą), a także okolicznościowy upominek. Odbyło się wiele konkursów sprawnościowych z nagrodami. Wyróżniono najstarszych i najmłodszych uczestników Złazu. Wspólna rodzinna zabawa i śpiewanie trwało do późnych godzin popołudniowych, a gdy opuszczano metę Złazu marzeniem każdego było to by ponownie spotkać się tu za rok.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ